Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 140

Tema: S čime početi ?

  1. #51
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Pa ne znam. Troje sam ih othranila u uvjerenju da je samo to u pitanju citajuci deklaracije.Kuham skoro svaki dan.Kuharstvo mi je prva struka. Nisu mi bile primarne ali nisam ih niti izbjegavala, pogotovo voćne zimi u nedostatku boljeg.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  2. #52
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Nije bilo voća zimi tada u trgovinama?

  3. #53
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Naravno da je bilo. Dobro, prije 15 god i nije bio neki izbor zimi. Bio je dobar izbor prije 10god ali su kontrole bile koma. Ukoliko nisam bila na placu kod svoje "kumice" kod koje dan danas kupujem izbor mi je bila kasica. Izbor mi je bila i kada sam kod svojih bila jer su kuhali sa vegetom. Bila mi je izbor i kada mi se jednostavno nije dalo. Tako mi je i danas sa trecom. A ona jede sve kaj mi jedemo samo joj prije izvadim. Kuham zdravo. Svejedno imam par kasica u kuci koje joj baka kupi a nama ponekada dobro dodu. Naravno da ne bi da sam racunala da su pune konzervansa.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  4. #54
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Ja na stvari gledam ovako. Ako imam vremena kuham, radim kasice, bilo vocne bilo povrtne. Ako negdje idemo ili nemam vremena kuhati, dam gotovu. I ne vidim nista lose u tome. Pola zime mi je mala bila na kupljenim kasicama jer sam vidjela da joj je dosta jesti stalno jedno te isto. Jabuke, kruske, sljive, avokado. I drugo nemas nis. Isto tak nikad ne eksperimentiram i izmisljam toplu vodu kaj se tice nekakvih jela posebno za bebu, npr te raznovrsne zitarice ( od njih mi curka jede samo meni i zutoj najdraze zobene s bananom. ). Slazem se sa Beti da ne treba djecu navikavati na posebnu prehranu prilagodjenu samo njima nego trebaju dobiti naviku jesti sto jede i cijela obitelj. (naravno prilagodjeno bebinom uzrastu).

    Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk

  5. #55
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Žitarica je mali broj.
    Griz, kuk-kus ili bulgur (jel, pšenica) - to radimo svi. Palenta (kukuruz) - isto radimo svi. Proso - niste radili? Probajte. Nije to nikakva egzotična namirnica.
    Amarant - to sam probala kuhati, nije mi se svidjelo jer mu treba 40 minuta. Quinou sam prije godinu dana sebi prvi put kuhala i nije mi se dopala. To znači ne radim ni maloj.
    Riža - to valjda svi rade. Zob - isto. Ječam - to kuham samo sebi za sada.

    Ja stvarno ljudi ne vidim o kakvom to eksperimentiranju govorite.
    Što to znači "žitarica iz kutije"? Ona koju jedu odrasli za doručak?
    Gledala sam na pakiranjima - ima dodanih soli. Kukuruzne pahuljice nisu samo kukuruz.
    Rižine sam pahuljice uzela neke bio iz DM-a. Potrošili pakiranje, ali ne vidim potrebu za tim jer se obična riža skuha za 20 minuta. Nije neko maltretiranje.
    Jedino zob, ali sjećam se da mi je jelena.o spomenula da i zob mogu kuhati ovako cjelovitu.

    I to je onda "izmišljena kašica" jer ne koristim usitnjeno i prerađeno organsko iz DM-a? Kako je to bliže onom da hrana treba biti sličnija hrani koju odrasli jedu? Dajte neka mi netko objasni. S tim da još nisam vidjela gotove kašice s krupnim komadićima voća. Doduše, nisam ni zagledavala. Kako se to uklapa u filozofiju o 1) hrani sličnoj za odrasle, 2) hrani s komadićima da se dijete vježba žvakanje?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 22.02.2016. at 23:13

  6. #56
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Sve kaj si ovdje navela meni je svakodnevnica ali moram priznati da mi je brokula, mrkva, krumpir i jaje skupa cista egzotika. Niti bi to jela niti bi dala iako joj dajem hranu koju ja ne volim cisto jer se slaze a to je svj.sir sa vocem.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  7. #57
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Da, to priznajem. Ne znam kako mi je ta glupost pala na pamet.

    Svježi sir sa (svježim) voćem je za mene apstrakcija. Prvi put čujem za takvu kombinaciju.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 23.02.2016. at 00:14

  8. #58
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ne kužim zakaj je to kris egzotika,meni nije. Kod nas su problemi alergija već više od 10 god. I ja kuham većinu hrane kajmoji alergičari smiju, dodaci koje netko ne smije je kod mene egzotika.

  9. #59
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Valjda zbog dodanog jajeta. Bez toga su to sastojci uz malo začina spremni da se prozovu juhom, a uz dodatak griza varivom. Ali nitko ni u juhe niti u variva ne dodaje kuhano jaje osim u sastavu rezanaca.

    A meni je rezance antipatično dat bebi. Ne znam zašto.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 23.02.2016. at 00:29

  10. #60
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Ja razbijem nekad jaje u paradajz juhu kad se žurim i ne da mi se radit noklice. A i u ajnprenjuhu se ubaci jaje (to ja ne kuham, al se jelo kod mojih). Meni je to sve kuhano jaje, bez obzira što nije kuhano u ljusci, nego u juhi.

    A voće i sir su mi jako normalna kombinacija, ima i za kupiti (ne znam ima li kod nas, ali vani sam kupovala). U kolačima vrlo uobičajeno. Evo bez veze sam kliknula na marelice sa svježim sirom:
    http://www.kochbar.de/rezept/246628/...ASE-TORTE.html

    Tu kombinaciju baš volim.

  11. #61
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Koliko vidim tu se pire od marelica kuha sa želatinom u kremu/preliv. Sasvim deseta stvar.

  12. #62
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne znam za ponudu u Hrvatskoj, ali tu kod mene ima brdo djecje hrane koja je samo sterilizirana i hermeticki zatvorena i u kojoj nema nista osim cistih namirnica.

    Sad, bih li ja ikad djetetu dala izmiksano meso, prilog, juhu i desert iz iste kutije? Ne bih. Ni tvornicko, ni kucno. Tako da to nismo kuhali, niti kupovali. Zapravo mu niti jedan jedini put nisam ponudila nesto sto ne bismo pojeli i mi (a nama u obranu, jedemo stvarno raznoliku hranu i prilicno smo hrabri sto se tice mijesanja raznoraznih stvari).

    Sto se jecma tice, Amerikanci ce, zapravo, znati sto s njim. Beef and barley soup je vrlo popularno jelo.

    Inace, ona dva linka gore su super. I Michael Pollan je opcenito super. Ali nisu Amerikanci bas jedina nazadna nacija sto se tice prehrane. I u Hrvatskoj se jede katastrofalno lose. Osim ako obitelj ne odluci jesti dobro. Kao i ovdje, uostalom.

  13. #63
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tu jedu svjezi sir s vrhnjem i - svjeze voce. Najcesce ananas. Meni je grozno, ali njih veseli.

    No meni je, recimo, i proso nesto sto ne jedem. Nije da cu odgurnuti tanjur ako mi netko ponudi, ali da cu skuhati - necu.

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    meni je proso otkriće već više od 10 godina, meni je fino, to je ujedno najčešča žitarica koja se kuha kog nas doma

    riža
    proso
    heljda
    kukuruz
    qvinoja i amaratan

    s time da ja sve žitarice i kvazi žitarice kuham do 20 minuta

    klinci( veliki ) si sami naprave tijesto kad hoćeju, ko i krumpir ( mada je to bila hrana mog djetinstva, ali alergije ne pitaju, a krumpir se jede samo friško skuhan, pa kad sam na poslu to si oni sami naprave kad žele)

  15. #65
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja ću samo reći da (rado) jedem sve žitarice koje ste spomenuli, sve sireve sa svim voćem, i brokulu, mrkvu i jaje :prasica: (a ni sa čim me od toga nisu hranili u dohrani, davali su mi jabuku i petit beurre ko svima)

  16. #66
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Svjezi sir sa vocem je sasvim normalna stvar iako meni odvratna. Zmiksas voće i prelijes preko sira. Imas home made desert iz ducana. Kao i kada dodas voce u jogurt (bljak). Ali je zdravo za klince. Ne mislim kupovno.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  17. #67
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    e mi nismo jeli petit, mi smo odrasli na zdravoj i domaćoj hrani

    brokula s jajetom, to mi je isto ko brokula s mesom

    nego jedan receptić: stavi se malo ulja pa se stavi našnitano meso, kad se zapeče s jedne strane okrene se na drugo, zreže se brokula , buća štogot, pa se frkne na meso, podli malo s vodom, i pokrije, još m in krčkanja i klopa je gotova

  18. #68
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ne znam da sam ikada uočila takav desert (sir i voće) u trgovinama. Jogurt i voće, da. Za to znam. A inače sam znatiželjna i kada vidim nešto novo odmah mi uleti u oko.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 23.02.2016. at 12:37

  19. #69
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    kak da ne u malo većoj plosnatijoj okrugloj kantici je ( bar je nekad bio davno)

  20. #70
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ma ima ih koliko hoces po ducanima

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  21. #71
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Aj baš ću pogledati. Ali ne računam u to one preljeve kaj rade od koncentriranog voća, sušeno voće s mljevenim orašarima, ili žele. Mora baš bit sir i voće.

  22. #72
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nadam se da nebuš kupila

  23. #73
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Nema šanse.

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    e jučer ja tražila po dučanu to je sad u malim pakiranjima ko oni mali jogutrići cca 2 velike žlice toga u pakiranju pa x4, onak velike ko davno ( cca 250 ml) nisam vidla osim u slanoj ( za velike) verziji. slobodno zaobiđi

  25. #75
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    A ja sam malo bacila oko na te police, ali sve što vidim su jogurti s koncentriranim prelivom. Stvarno ne znam što vam je taj sir s voćem.

  26. #76
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ma isto sir s koncentratom

  27. #77
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A ja sam malo bacila oko na te police, ali sve što vidim su jogurti s koncentriranim prelivom. Stvarno ne znam što vam je taj sir s voćem.
    npr. dukat ino je svježi sir s voćem, posve fino izmiksan.
    Imaš i kašice od jogurta i voća od svih proizvođača dječje hrane. Ne znam da li se smije navoditi http://cdn.lisnica.hr/500x380/4/img/...344d45ebaa.jpg

    Isto tako ima kašica od jogurta i voća, griza i vanilije, ma svega. Samo uguglaj kašice za bebe i gomila ti je toga. Ako ih i nećeš kupiti, dobit ćeš ideju što napraviti i što druge bebe vole jesti,

    Te kašice za bebe nisu tamo gdje su frižideri, nego posebno. Ima ih i u ljekarni. One su sasvim dobar izbor u ranim danima dohrane kada se mami neda kuhati tri puta na dan posebno za bebu, a niti ne želi da beba dva puta na dan jede isti obrok.
    Moja djeca nisu htjela povrtne ni mesne kašice, ni jedno od njih, ali voćne su htjeli, poneke.

  28. #78
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ali mene zanimaju sirevi s voćem, ne jogurti. Dukatino je jogurt.

    Dakle, ovo: https://www.fitness.com.hr/images/cl...-zjedilici.jpg

    i ovo:

    http://opusteno.rs/slike/2011/06/voc...cna-salata.jpg

    zajedno.

  29. #79
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ovo je tema o hrani koju bebe prvu jedu. Sigurno neće jesti ovo što si linkala. A dukatino nije jogurt, nego svježi sir sa voćem. Ti znaš guglati, pa nađi sastav. Ali, evo link http://www.dukat.hr/hr/proizvodi/duk...zi-sir-s-vocem.

    Za male bebe treba biti drugačija struktura hrane nego na tvojim slikama. Svježi sir treba biti izmiksan, ili jako usitnjen. I voće isto tako.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 24.02.2016. at 19:52

  30. #80
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    cheesecake sa borovnicama/šumskim voćem na vrhu?

    ne znam zašto si zapela za to toliko

  31. #81
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je tema o hrani koju bebe prvu jedu. Sigurno neće jesti ovo što si linkala.
    Ali krenuli smo od ovog posta:
    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Sve kaj si ovdje navela meni je svakodnevnica ali moram priznati da mi je brokula, mrkva, krumpir i jaje skupa cista egzotika. Niti bi to jela niti bi dala iako joj dajem hranu koju ja ne volim cisto jer se slaze a to je svj.sir sa vocem.
    Gdje Kris govori za svoje dvogodišnje dijete. Doduše, ne znam. Možda je sirem u ovoj kombinaciji hranila dijete dok je imalo samo osam mjeseci.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 24.02.2016. at 20:27

  32. #82
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ima dukatino verzija jogurt i verzija sir, pakovanja jako slična

  33. #83
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    cheesecake sa borovnicama/šumskim voćem na vrhu?

    ne znam zašto si zapela za to toliko
    Jer me sve ovo previše pogađa.

  34. #84
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ali krenuli smo od ovog posta:


    Gdje Kris govori za svoje dvogodišnje dijete. Doduše, ne znam. Možda je sirem u ovoj kombinaciji hranila dijete dok je imalo samo osam mjeseci.
    Ne vidim slike koje je žuta stavila jer mi na mobu samo prikazuje smajlic. Moja beba ima godinu i 3mj ne znam je li pitanje u teksturi ili kako spremiti takvu kasicu. Zmiksala bih svjezi sir, ako bi zeljela da je bas kremasto posebno usitnila voce u kasicu i prelila preko sira. Prilikom hranjenja bih pola pola na zlicu stavila. Mislim da je imala 8-9 mjeseci kada sam joj prvi put dala. Sada kada ke starija, stavim malo mrvu vanilije iz mahune. Fina guza je to ipak

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  35. #85
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Koliko vidim kasno sam joj i dala. Ne obracam puno paznje na tablice. A pise da mogu od 6mj.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  36. #86
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Za male bebe treba biti drugačija struktura hrane nego na tvojim slikama. Svježi sir treba biti izmiksan, ili jako usitnjen. I voće isto tako.
    Nista ne mora biti izmisksano, niti jako usitnjeno. Pogotovo ne kravlji sir ili neko meko voce poput bobica. Djeca nikad ne moraju jesti kasice.

  37. #87
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    A koje voće stavljaš? Vjerojatno ne ništa kiselo.

  38. #88
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nista ne mora biti izmisksano, niti jako usitnjeno. Pogotovo ne kravlji sir ili neko meko voce poput bobica. Djeca nikad ne moraju jesti kasice.
    A-ha, i sad ćeš bebi, koja nikad nista osim mlijeka nije stavila u usta, prvi put u zivotu dati hrgu svježeg sira i cijelu jagodu!
    Pa, treba biti razuman. Prve žličice hrane moraju biti kašaste, malo po malo se ugrubi struktura. Kasnije im se može dati u ručicu komad korice kruha ili npr.kruške ili one rizine keksice za bebe, neka jedu i igraju se s njima, pod nadzorom.
    Meni hrana nije filozofija, jako sam ležerna u tome, smatram da hranjenje mora biti zadovoljstvo.

  39. #89
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nista ne mora biti izmisksano, niti jako usitnjeno. Pogotovo ne kravlji sir ili neko meko voce poput bobica. Djeca nikad ne moraju jesti kasice.
    ovo sam bezbroj puta pročitala na ovom forumu
    ne, djeca nikad ne trebaju jesti kašice - ako prihvaćaju takav način hranjenja
    moja cura nije mogla jesti komadiće hrane jer joj se neprestano dizao želudac i kad god bi osjetila mrvicu koja nije bila pasirana/miksana bi sve povratila
    to je bilo mučenje i koliko znam i čujem, takva djeca i nisu baš rijetkost
    a nije mi pomagalo ni ovdje stalno čitati da se hrana ne miksa niti pasira, da je to loše za dijete i da prostite, slične bedastoće

    da, slažem se, ako dijete prihvaća i jede sitne komade hrane naravno da nema potrebe za pasiranjem ili miksanjem
    ali ako dijete tako ne želi jesti, samo želim poručiti mamama da se ništa loše neće dogoditi ako počnu s miksanim ili pasiranim
    i bilo bi mi lakše da sam negdje pročitala takav savjet, ne samo isticanje koliko je to loše
    jer sva djeca nauče jesti komadiće, samo nekima treba više vremena

  40. #90
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A koje voće stavljaš? Vjerojatno ne ništa kiselo.
    Kak nades. Mozes prokuhati a i ne moras. Kiselo nisam stavljala. A mozes kupiti malu vocnu kasicu pa samo prelijes.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  41. #91
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Uopce se ne bih hvatala texture u ovoj temi. Svj.sir s vocem mi je nesto kaj bi trebalo biti smiksano kao sto mixas sir za čizkejk. Finije je Blw nije za svaku majku i svako dijete. Zahtjeva odredenu pripremu i znanje.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  42. #92
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Marelica, jabuka, sumsko voce se fino slaze sa sirom

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  43. #93
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Uopce se ne bih hvatala texture u ovoj temi. Svj.sir s vocem mi je nesto kaj bi trebalo biti smiksano kao sto mixas sir za čizkejk. Finije je Blw nije za svaku majku i svako dijete. Zahtjeva odredenu pripremu i znanje.
    Osim miksanja?

    Ništa, odustajem onda. Dat ću maloj sir u dobroj staroj kombinaciji s vrhnjem ili žgancima.

  44. #94
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Osim miksanja?

    Ništa, odustajem onda. Dat ću maloj sir u dobroj staroj kombinaciji s vrhnjem ili žgancima.
    Odredena priprema i znanje se odnosi na blw nacin prehrane. Ne na sir s vocem. Osim mixanja zgnjecis, narezes na sitno itd...

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  45. #95
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Moja mama sebi burek od sira namace u kristal secer. To je tek smijesna kombinacija. Marelice meni pasu sa sirom. I maline npr. Mogu zamisliti i krusku, al to nisam radila nikad.

  46. #96
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Zasto te to pogadja, zuta? Ni ja nemam namjeru puno filozofirat s hranom. Sada samo voce jede, al nema jos 6 mjeseci pa mi je to OK. Ima i dovoljnu masu, ne mislim da mu trebam pojacavati jos sa zitaricama. Za dva tjedna cu razmisliti sto cu mu dati da proba. Mi ne kuhamo bas te superzdrave zitarice. Zgance, rizu, bulgur, couscous to da. Pretpostavljam da cemo se i mi naviknuti. Imam paket quinoe (kak se to pise ) u ladici. Par put sam napravila, nije me oborilo s nogu. Tek racionalno jedem. Pecem punozrnati razeni kruh barem jednom tjedno. To bas volimo.

  47. #97
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Mala mi je prestala jesti ovih dana, k tome još je i povratila. Od muke. Ne jer je bolesna.

  48. #98
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Mi smo počeli sa dohranom prije 20-tak dana, beba je samo dojena otpočetka i počeli smo sa voćnim kašicama jabuka, kruška i bresva zasad i ne mogu zamisliti da bebi koja je dosas ( i dalje) samo dojena ne dajem kašastu hranu. Pa umrla bi od straha da mu dam nešto krutije od kašice.

  49. #99
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A-ha, i sad ćeš bebi, koja nikad nista osim mlijeka nije stavila u usta, prvi put u zivotu dati hrgu svježeg sira i cijelu jagodu!
    Pa, treba biti razuman. Prve žličice hrane moraju biti kašaste, malo po malo se ugrubi struktura. Kasnije im se može dati u ručicu komad korice kruha ili npr.kruške ili one rizine keksice za bebe, neka jedu i igraju se s njima, pod nadzorom.
    Meni hrana nije filozofija, jako sam ležerna u tome, smatram da hranjenje mora biti zadovoljstvo.
    Procitaj Baby Led Weaning; cak i nije nesto sto se dogodilo nakon tvojeg vremena.

    Moje dijete nikad nije jelo kasice. Prva hrana mu je bila avokado u komadima. Drzao je u ruci i lizao i grickao. Nije prakticki jeo do skoro deset mjeseci, ali na zlicu sam mu davala amo hranu koju mi se nije dalo cistiti s poda.

    Nisam ja izmislila takvo hranjenje, niti je to cudno. I skroz je zadovoljstvo, vece nego kad djetetu das puretinu s mlincima i juhom koju je preradio mikser.

    I da, neka djeca nisu spremna za to. U principu, tad nisu uopce spremna za dohranu.

  50. #100
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo počeli sa dohranom prije 20-tak dana, beba je samo dojena otpočetka i počeli smo sa voćnim kašicama jabuka, kruška i bresva zasad i ne mogu zamisliti da bebi koja je dosas ( i dalje) samo dojena ne dajem kašastu hranu. Pa umrla bi od straha da mu dam nešto krutije od kašice.
    To sam i ja mislila, ali oni u principu ako mogu žvakati svoje prstiće (ili ugristi bradavicu) mogu i ovako mekanije stvari. Ne bih davala kruške i jabuke, ali avokado, mango, kaki, breskvu, to može nasjeckano. Bananu neću davati jer joj pokvari tek i ništa drugo mi ne želi onda jesti.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 25.02.2016. at 16:18

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •