Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 140 od 140

Tema: S čime početi ?

  1. #101
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo počeli sa dohranom prije 20-tak dana, beba je samo dojena otpočetka i počeli smo sa voćnim kašicama jabuka, kruška i bresva zasad i ne mogu zamisliti da bebi koja je dosas ( i dalje) samo dojena ne dajem kašastu hranu. Pa umrla bi od straha da mu dam nešto krutije od kašice.
    Iako se to tebi (i mnogima) čini kao logičan nastavak pijenja tj sisanja mlijeka pogledaj na to iz ove perspektive.

    Bebe sa 3-4 mjeseca počinju stavljati stvari u usta, na taj ih način istražujući.
    Kašica, koliko god se ona nama kašasta činila, bebi je neki potpuno novi okus, struktura i konzistencija koju mama odjednom, umjesto da sisanjem curi u usta i da guta, žlicom tuta u usta.
    Nuđenjem mekane i bezopasne hrane beba radi ono što je radila već neko vrijeme. Istražuje ustima, uočava sviđa li joj se okus i tekstura koju osjeća i odlučuje hoće li se nastaviti igrati samo rukama ili će se nastaviti igrati i ustima, jezikom i u konačnici i progutati.

    Nije li iz ove točke gledišta samohranjenje beba logičnije od šopanja kašicom?

  2. #102
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moj najstariji bi jeo samoako je bičo baana u hrani, on je i grašak jeo s bananom
    Nego žuta jel dete pojelo kaj osim juhe

  3. #103
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Ono, tata je nasjeckao žličnjake i to je malo pojela. Nikakve super količine. Moglo bi i bolje.

    Da, da, vidim da su te banane vrlo primamljive, ali eto, odlučila sam da ću ih izbaciti. Tako je bilo i prvi mjesec dohrane, kada sam napravila kašicu od banane, i dva dana nije htjela jesti normalnu hranu, i onda je polako nadošlo na svoje jer sam vidjela da se banane daje tek u sedmom mjesecu. I sada kako su upale u meni, opet muke.

  4. #104
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Maco, a kako misliš da mu dam krišku jabuke ili kruške pa da on to žvače? Ne bi mogao žvakat jer nema još niti jedan zubić, može samo lizat, a šta ima od toga, to nije dohrana, a i bojala bi se da se komad ne odlomi pa ode u grlo i eto vraga..

  5. #105
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ali, bebe žvaču desnima. Ne trebaju im zubi

    Svaka mama sama odlučuje što dati svojoj bebi da jede, ali pri tome je mudro pročitati što kažu stručnjaci i što kažu druge mame.

    Neka mama će bebi puniti usta žlicom i skupljati ono što bebi izađe sa strane, pa opet gurati u usta, da beba mora progutati. Druga će prisloniti žličicu hrane da beba sama posisa sadržaj ( ako je rijedak) ili uzme zalogaj kad želi. Neka će dati bebi hranu u ruke da sama jede, druga ća nasjeckati komadiće neka beba uzima prstićima. Jedna će puštati da beba uprlja i sebe i stolicu, a druga neće....

    Sve je to OK, ako paše i mami i bebi.
    Treba samo naći način na koji će mama biti zadovoljna kvalitetom i količinom dohrane, a beba hranom.

    Nakon prvog rođendana ( ako ne već i prije) vrijeme je da se hranjenje prepusti djetetovim ručicama, za obiteljskim stolom, uz malu pomoć odraslih. Ako hoćete tako.

  6. #106
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    I da, neka djeca nisu spremna za to. U principu, tad nisu uopce spremna za dohranu.
    ne uvijek
    ako se tako ponaša sa šest mjeseci, onda vjerojatno nije spremno za dohranu
    ali bome s godinu i pol jest, a ako i tada odbija/povraća komadiće bolje je davati pasirano nego ništa

  7. #107
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ja sam ipak pobornik kašica i kašaste hrane za početak dohrane jer mi je prenaglo nekako da mu nakon mlijeka (za koje jedino zna od rođenja) dajem neke komadiće hrane u ruke.

  8. #108
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ipak pobornik kašica i kašaste hrane za početak dohrane jer mi je prenaglo nekako da mu nakon mlijeka (za koje jedino zna od rođenja) dajem neke komadiće hrane u ruke.
    i slobodno nastavi tako, ništa se neće dogoditi
    zašto bi te mučio strah, samo daj djetetu što misliš da je najbolje

  9. #109
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ne uvijek
    ako se tako ponaša sa šest mjeseci, onda vjerojatno nije spremno za dohranu
    ali bome s godinu i pol jest, a ako i tada odbija/povraća komadiće bolje je davati pasirano nego ništa
    U tom slucaju svakako treba provjeriti senzorne poremecaje. Ne moraju svi biti teska dijagnoza, ali ako ne podnosi komadice hrane, ona je tu puno veci problem od necijeg comfort zone-a.

  10. #110
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ne uvijek
    ako se tako ponaša sa šest mjeseci, onda vjerojatno nije spremno za dohranu
    ali bome s godinu i pol jest, a ako i tada odbija/povraća komadiće bolje je davati pasirano nego ništa
    Ali mozak mora stvoriti veze. Što se duže oteže s tim to je kasnije teže.

  11. #111
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Maco, a kako misliš da mu dam krišku jabuke ili kruške pa da on to žvače? Ne bi mogao žvakat jer nema još niti jedan zubić, može samo lizat, a šta ima od toga, to nije dohrana, a i bojala bi se da se komad ne odlomi pa ode u grlo i eto vraga..
    Dohrana nije hrana, nego istrazivanje tekstura i okusa. Neki pojedu puno, neki malo, neki nista.

    No da, svatko radi ono sto najbolje zna i misli da je najbolji nacin. Prije samohranjenja svakako treba procitati barem malo literature. Trebalo bi i prije kasica jer postoje i bolji i losiji nacini hranjenja zlicom. Inace, mogucnost gusenja je veca kad bebi netko drugi stavlja hranu u usta nego kad beba puni usta sama.

  12. #112
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Kada ste vec krenule sa teksturama. Volim blw i prakticiram u kombinaciji sa hranjenjem. Kaj se texture tice, skroz zmiksano je bilo samo na pocetku. Oko 8mj bi krenula sa jednim djelom izmiksanim drugim zgnjecenim pa pomjesala. Svi troje su razvili zvakanje i nikada nisam imala problema sa icime slicnim. Dobro, zadnja recimo ima problem s pohlepom pa samo trpa iako ima 15 zuba. Ali zna lijepo zvakati kada hoce. Mjesecima ne mixam nista osim smootija i frapea. Vidjela sam bebe koje jedu komade jabuke sa 8mj. Zato kazem da za blw treba priprema i znanje.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  13. #113
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Tata tvrdi da ono šumsko voće moram prvo skuhati. Kupio je sir i pakiranje zaleđenog šumskog voća. Meni se čini da ne treba. Proberem maline koje su manje kisele od ostalih boba i to je to, ne?

  14. #114
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Zaleđeno šumsko voće bebi od 8 mjeseci?!

    Pa TO nema nikakav okus. Jedino može poslužiti za napraviti preljev za umiljatinu tortu, nikako ne za jelo. I kako misliš da će beba izaći na kraj sa silnim sitnim košticama u šumskom voću. Pričekaj kad bude svježe, po ljeti. Ili pričekaj drugu godinu, još bolje

    Zar joj nije dovoljno dve-tri vrste voća? Banana, jabuka i kruška, ništa više od toga ne treba. I to ne miješano sa žitaricama, ili bilo čime. Kad je kruška, neka je kruška. Ako misliš da nema dovoljno kalorija, skuhaj griz ili neku od tih žitarica ( o kojima ja nemam pojma) i serviraj posebno.

    Npr griz možeš pustiti da se ohladi, narezati na kockice i pustiti joj da uzima i jede ako želi. A ti joj ponudi voće između dvije kockice. Zabavno i fino.

  15. #115
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Kako nema? Ja radila kolače s tim. I kažu da kada se svježe voće/povrće zaledi da ima više vitamina od onog kaj je stajalo na policama danima.

    Kris je napisala da stavlja šumsko voće. Mislila sam probrati samo maline. One nemaju koštice.

    Banane sam izbacila do daljnjeg, a ne može mi samo kruške i jabuke jesti kraj tolikog obilja. Ovo s grizom je odlična ideja. Hvala. Još sam mislila da bih mogla uzeti mahunu vanilije i s njom napraviti griz da dobije neku aromu.

  16. #116
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Kako nemaju? Maline su pune koštica. Svaka ona malecka bobica koja radi malinu, ima jednu košticu. I kupina isto
    I jagoda, jedino su jagodi koštice na vanjskoj strani.

  17. #117
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ipak pobornik kašica i kašaste hrane za početak dohrane jer mi je prenaglo nekako da mu nakon mlijeka (za koje jedino zna od rođenja) dajem neke komadiće hrane u ruke.
    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    i slobodno nastavi tako, ništa se neće dogoditi
    zašto bi te mučio strah, samo daj djetetu što misliš da je najbolje
    Mene je bilo puno više strah davati im kašastu hranu dok nemaju zube i onda se u neko doba (kada?) odvažiti i dati im da grizu komade zubima. Zašto? Jer zubićima mogu odgristi puno veće komade s kojima onda ne znaju što bi. Desnima puno više gnječe i, računam, kad nauče tako gnječiti i žvakati, kad dođu zubi znati će što i kako.
    Plus što male bebe imaju jak refleks izbacivanja krute hrane koja im samo pređe polovicu jezika (može izgledati kao gušenje ali nije) pa je i zbog toga uputno početi sa krutom hranom prije godine dana.
    A, ako je strah jedini argument za kašice/protiv samohranjenja, informiranost odlično smanjuje strahove koji nisu utemeljeni, a naš vrli Internet tu doista može dobro doći.
    Da samo vidiš kako će te biti strah kad beba prohoda i počne padati svukuda i svakojako. Pa se počne penjati na užasne visine. Pa počne divljati sa drugom djecom.........

  18. #118
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A što se tiče okusa, vjerojatno sam sama kriva što mi je to smrznuto bezukusno, jer u vrtu mi rode i maline i kupine i ribizli i jagode i borovice i goji i brusnica..svašta, svih boja i oblika. Tako da sam razmazila okusne pupoljke .

  19. #119
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    E, da. Zaboravila sam da imaju. Tako su sitne da ih ne registriram. Onda ništa.
    Možda je Kris mislila na koncentrat šumskog voća.

    Kakav je friški goji? Imala sam priliku jest samo sušeni.

  20. #120
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Nisam mislila na koncentrat
    Kupovala sam frisko pa davala. Citavo ljeto. Sada nemas frisko.I smrzavala, smrznuto smiksas u blenderu sa malo vode. Mozes ga i prokuhati u loncicu pa ohladiti. Nisam probala sa kupovnim smrznutim osim u jogurtu. Tu ti kasice mogu pomoci otvoris i prelijes preko sira.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  21. #121
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    I bas si zapela za sumsko voce
    Uzmes jabuku, prokuhas na mrvu vode da omeksa, zgnjecis vilicom i to je to. Vodu od jabuke joj ponudis da pije. Ne moras ju niti prokuhati, mozes naribati na sitni ribez. Krusku isto tako. Banana mi ne ide sa sirom ali sa mljevenim zitaricama da.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  22. #122
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Dobro, krušku imam. Jabuka mi je bleh.
    Imam ananas. Može li to i sir?

  23. #123
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    A u čemu je to problem sa "košticama" u malini (mislim, tehnički to one jesu, ali realno, koštica?).
    Moj mlađi jede šipak-nar od svojih 9 mjeseci. Probije ga tek izniklom špicastom donjom jedinicom da iscuri sokić i pljucne ili proguta košticu (pa ju ja pronađem u peleni ).
    A to jesu koštice.

  24. #124
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Treba uvesti opciju vlastitog brisanja posta. Napisala sam nešto prije nego sam pročitala post do kraja.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 25.02.2016. at 23:53

  25. #125
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Stvarno, kakav problem je sad sumsko voce? Kakve kostice? Kakvo kuhanje?

  26. #126
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Hoće li joj koštice malina iritirati crijeva? Može li joj koštica upast u dušnik? Tata je htio kuhati jer smatra da je inače prekiselo. Kako bi ti Kae to napravila?

  27. #127
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Napravila sto? Bobicasto voce tipa malina sam rezala na pola i dala u komadu. Sirovo, naravno. Male borovnice ostavljala cijele. Jagode sam rezala na manje komade jer su tvrde.

    Sa sirom nisam mijesala nista jer mu se od kravljeg sira oduvijek dize zeludac. Doslovno. Jede ga jedino pecenog u savijacama ili u kajgani. Voce, svjeze (ukljucujuci bobice), oduvijek stavljam u jogurt - recept je odlican: jogurt, voce i zobene pahuljice (Hafferflocken) ostaviti pomijesati skupa i ostaviti preko noci u frizideru, u zatvorenoj posudi.

  28. #128
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    S koliko mjeseci si mu prvi put dala bobičasto voće?

  29. #129
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne znam, sedam? Osam? On je jeo stvarno jako malo sve do negdje navrsenih deset mjeseci. Ali davala sam mu svasta pa je bacao i gnjecio.

  30. #130
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    zar je moguće da se i jaje daje prije godine dana...slučajno "listam" po forumu pa vidim da se savjetuje sve tablice izbaciti. zbunjena sam!

  31. #131
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Pedica mi jučer rekla da jaje tek u 11 mj. Iako, moja mala nije imala reakcija osim što jaja ne voli jesti. Jedino u žličnjacima. Tako da ću s tim nastaviti.

    I rekla je još svinjetinu tek iza godine jer je teže probavljiva.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 01.03.2016. at 20:24

  32. #132
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Mi smo isprobali svo troje voce koje su nam pedijatri preporucili: krenuli s jabukama, pa kruske (tenks zuta ) i banane. Nasa beba je sad odusevljena vocem. Poceo s jabukom-OK, onda je obozavao kruske, pa smo presli jedan dan na bananu, okusom super, al imao je zatvor, pa smo se vratili na ono sto smo nabavili eko - na jabuke. Mijenjam sorte i izvore. Opet cemo na krusku kad kupim, al preskupo mi da mi trunu te jabuke po 20kn. Sad su i jabuke veliko veselje. Danas sam jela jabuku "za odrasle" nije skidao pogled s mene i srkao slinu. Otkinula sam mu komadic "otrovne" jabuke po 6 kn, jako mu je to fino. Isto sam ja pojela ostatak eko banana kad sam odustala zbog njegovog jakog zatvora i pri tome otkinula njemu komadic banane da zvace pomalo iz moje ruke. Odgrizao je prevelik komad i ispljunuo ga, al je brzo iza toga progutao kockicu banane stranice cca 4mm koja nije bas glatko prosala. Dajem mu pomalo da se igra s komadicima, al umrla bih od straha da je to sto je progutao bila jabuka. I ovako sam imala sirom otvorene oci. Ne znam je l moja beba spremna, al ja nisam.

    Materinstvo je prirodno, valjda treba i nekom instinktu vjerovat. Teorija ima koliko hoces. Ja ribam voce, a mimo vocnog obroka, kad nije jako gladan mu dam da se igra malo s vocem u ustima, al ne dam mu jos da drzi sam u ruci (beba ima 5,5 mjeseci).

  33. #133
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    ja se isto povodim za instinktom. imaju 7 mj sad za 2 dana, jeli su mrkvu, krumpir, korabu, tikvicu, luk, brokulu, cvjetaču, grašak (malo), piletinu, janjetinu (iz kašice ****), palentu, rižu, proso, griz od pira, zobene pahuljice, jabuku, bananu, krušku, marelicu, šljivu, breskvu. naravno da je pol tog voćnog iz kašica kupovnih, a vidjela sam u nekima da je bilo manga i limunovog i narančinog soka. miksam sve, jedan jede sve (manji i mršaviji), a bucko bi samo slatko, voćno. ovaj mršaviji zvjerka kad god mi jedemo i evo sad s velikim guštom sam mu dala da proba sir i vrhnje domaći i to doslovno na vrh žličice. neće to jesti, a i da je htio, dala bih mu par žličica. dala sam sad i da lizne špek domaći. jedan liz. jer je znatiželjan. ne smatram sad da moje dijete jede špek. jučer sam jela čokoladu, tri put sam mu prešla prek jezika s kockicom kad je plakao, ušutio je odmah. al mu je ne dam jesti, to nije za njega/njih. sad, doduše, dok tipkam i fruštukujem, napravio je poveći nered jer glođe koru kruha. to voli i to mu dam. to je, po meni, onako kako ja vidim dohranu.

  34. #134
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Kakav je griz od pira? Jučer sam po prvi put vidjela pir, cijeli u zrnu.

  35. #135
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    dinkel griz to još zovu. pir je tzv pra-pšenica. ima u dm-u i na bio odjelima supermarketa

  36. #136
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Twinolina prvotno napisa Vidi poruku
    zar je moguće da se i jaje daje prije godine dana...slučajno "listam" po forumu pa vidim da se savjetuje sve tablice izbaciti. zbunjena sam!
    Ako nemate povijest alergija (na jaje) u obitelji, mozes dati kad zelis, nakon navrsenih sest mjeseci, kad se dohrana i preporucuje. Nema razloga razdvajati zumanjak i bjelanjak.

  37. #137
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nemate povijest alergija (na jaje) u obitelji, mozes dati kad zelis, nakon navrsenih sest mjeseci, kad se dohrana i preporucuje. Nema razloga razdvajati zumanjak i bjelanjak.
    ima. ali je jeo jaje i dalje. u sklopu obrade na astmu IgE iz krvi pokazao alergiju klasa II na bjelanjak. a dijete normalno i dalje jelo jaje. i dr se složio.

  38. #138
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Twinolina kad vidim šta si ti sve nabrojala šta tvoji jedu, a vršnjaci su sa mojim sinom (koji puni za pet dana 7 mjes), onda je moja dohrana "siromašna". Mi idemo polako, zasad samo voće jabuka-kruška-breskva, uskoro namjeravam i marelicu uvest. Ugl. kupovne kašice sam mu davala, al sam u bio bio kupila jabuke i kruške i zadnja dva dana mu dala tu jabuku i krušku kašasto izmiksano i primjećujem da mi to dosta sporije i onako sa rezervom jede u odnosu na kašice za koje je otvarao usta. Al pomalo idemo korak po korak. Sa povrćem nisam još počela, mislila sam, kao i sa rižinim pahuljicama, al se bio razbolio i kašljao pa tada nije imalo smisla, al sad uskoro i to namjeravam.
    Isto kad ja nešto jedem, npr. jabuku ili nešto raskolači oči i hoće da mu dam da liže pa sam par puta dala mu da lizne jabuku koju sam ja jela, al samo da liže, ne i komadić u usta.
    Dojenje mi je i dalje najvažnije i nekako mi se čini dok je dojenja da je to njjednostavnije. Daj ciku, on pojede koliko hoće i to je to.

  39. #139
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    Sara10 (baš mi je drago vidjeti poznati nick) samo vi papajte svojim ritmom. jako mi je drago da dojiš i mislim da radiš sve potpuno ispravno. ja, nažalost, više ne dojim. do drugog mj sam dojila, tj izdajala najviše. nebitno za temu. mi smo polako počeli s isprobavanjem okusa s 4 mj po preporuci pedijatrice. 1 obrok imali s 5,5 mj. sad imaju dva obroka na žlicu. ujutro mliječno-voćnu kašicu i popodne ručak

  40. #140
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Twinolina i meni također (drago vidjeti poznati nick)
    Onda je i logično da tvoji tvinsići jedu toliko raznovrsnog kada ste već sa 4 mjes. krenuli sa dohranom i ne dojiš. Mi smo krenuli tek sa napunjenih 6 mjes. sa kašicama, pa ćemo sad pomalo povećavati, tj. uvoditi nove okuse. Ma svako dijete ( i mama) ima svoj ritam naravno, bitno da bebe napreduju i da su zdrave.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •