Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 140

Tema: S čime početi ?

  1. #1
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno S čime početi ?

    Cure , molim savjet. Planiram kroz par dana početi sa nadohranom. Curka je stara , 5,5 mjeseci , isključivo dojena dosad. ( joooj kaj bi dala da što duže može tak ostati ) pa me zanimaju vaši savjeti s čime da započnem ? Tikvica , mrkvica , jabuka ? Ne znam što je najbolje. Da naglasim , nemam vrt niti ništa domaće ali zato postoji plac i još mi recite kad joj dam kašicu taj prvi put ( ona će naravno pojesti žličicu , dvije , da li da joj dam vodice ? Imam sto pitanja , ko da mi je ovo prva beba.

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja bih počela s jabukom jer im je sad sezona (i imam domaćih), ali u biti je svejedno od toga što si nabrojala
    možeš i sa rižom npr

    vodice joj možeš dat da proba i vježba pit, ali namirnice koje si spomenula imaju dosta vode same po sebi

  3. #3
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    E pa da , zato i pitam , pogotovo ako sa jabukom počnemo ona ima stvarno puno vode. Ali mislim da ću joj malo dati da proba iz kljunašice. Mada sam ja mislila ipak da počnemo sa povrćem jer sam prvoj curki dala voće prvo , onda se naviknula na taj slatki okus pa je bio problem poslije sa povrćem. A kaj se povrća tiče , u nedoumici sam mrkva ili tikvica , za mrkvu čini mi se da zatvara ili tako nešto , čitala sam kaj su cure pisale još daaaavno pa se ne sjećam.

  4. #4
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ma neće ti dovoljno pojest da je zatvori, to su tek prvi obroci
    ako prva namirnica koju uvedeš bude koja zatvara, možeš drugu ili treći koja otvara pa ćeš kombinirat

  5. #5
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    A da, tako ću i napraviti , hvala na savjetima

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Mi smo počinjali sa povrćem, u kojeg sam kasnije ubacivala jabuku, da malo popravi okus. Počeli smo sa mrkvicama, prešli na tikvice, pa jabuke, rižu,... Pa kombinacije svega što im je "išlo pod zub". Vode sam davala iz kljunašice, a kasnije iz onih baby bočica Jane. Moja djeca su dohranu odlično prihvatila i gotovo od prvih dana slistila cijelu zdjelicu. Što god da odabereš, želim ti sreću!

  7. #7
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Hvala LEIRmam, tako sam i ja nekako mislila krenuti kao i ti , pa mislim da ćemo i mi tako početi. Isto se nadam da bude sve prihvatila ( jer sa starijom mi je bilo katastrofa , ona jedva da je 5 žličica svega pojela u prvih godinu dana )

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mislim da su to sve bablje price, ako ne i nebuloze, oko slatkih i neslatkih okusa. Jabuka je ok namirnica za pocetak. Ili batat. Ili tikvica. Kruska. Avokado. Banana. Stvarno je svejedno. I nemoj brinuti o zatvoru jer, u principu, ono sto jednog otvara, drugog zatvara, a na vecinu, zapravo, uopce ne djeluje.


    Ako zelis, napravi kasicu. Ako ne zelis, daj neka beba jede sama. Bitno je, u oba slucaja, da sjedi blago nagnuta prema naprijed i da joj ponudis hranu pripremljenu na nacin koji nije opasan za bebe. I, naravno, da je nikako ne ostavljas bez nadzora. Dohranu daj nakon podoja tj. nemoj zamijeniti podoj s par zalogaja neke krute hrane koju mozda uopce nece ni pojesti.

    Vodu stavi negdje na dohvat ruke, pa sto bude.

  9. #9
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Evo probali jučer, malo mrkvice sam joj skuhala i izmiksala. Bilo je negodovanja , ali uspjela je pojest dvije žličice. Danas isto tako dvije tri , i gotovo. Još 2-3 dana ćemo mrkvicu pa ćemo dodat i tikvicu. Mada su ju počeli zadnjih dana mučiti zubići pa si mislim da stopiramo kašice na par dana , jer je većinu dana a i noći plačljiva i nervozna.

  10. #10
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Za početak je tih par žličica više nego super.

    Ma polako, mlijeko joj je još uvijek najvažnije

  11. #11
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Čita malo ovu i sl. teme, moj maleni ima 5 mjes i za cca mjes. dana i mi krećemo sa dohranom pa se i ja pitam sa čime početi.
    Da li početi sa hranom skuhanom pa to usitniti, npr. mrkvu ili rižu ili te iste namirnice iz kupovnih kašica? Isto što se voća tiče, da li voće ovo sirovo pa skuhat npr. jabuku ili jabuku iz kupljene kašice? I nakon koliko vremena se može mogu miješat namirnice?

  12. #12
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    To sve moras odluciti sama; sto zelis, na sto si spremna, kako god. Svjeze je svakako bolje od kupovnog - kupovne kasice su cesto pune dodanih sastojaka kojima nije mjesto u djecjoj hrani.

    Mozes kuhati i usitnini, mozes miksati, a mozes i nuditi komade, tako da se dijete hrani samo.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Bok cure,
    I mi evo počinjemo sa dohranom, beba isključivo dojena prvih 6 mjeseci. I planirala sam početi sa mrkvicom, ali vidim na Rodinoj tablici dohrane da su mrkva i krumpirići tek sa osam mjeseci pa sam se malo zbunila. Ako netko može komentirati, bila bih zahvalna, cini mi se da prije 6 godina je mrkva bila na popisu među prvim namirnicama. Hvala!

  14. #14
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tablice su, u principu, zastarjele preporuke. Bitno je pocinjati postupno i ne uvoditi previse novih okusa i obroka odjednom. Hoce li to biti mrkva, avokado, riza, krumpir ili jabuka, svejedno je.

  15. #15
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Mi smo dogovorili sa pedijatricom da počimamo sa voćnim kašicama jabuka - kruška - breskva, prvo jednu po jednu par dana i onda mogu miksat te tri. Rekla je da kašica bude drugi jutarnji obrok, a sve ostalo ga dojim ko i dosad i tako mejsec dana, a onda se opet vidimo s njom i dogovor za dalje. Rekla je ako nemamo svoje voće ili znamo da je domaće, bolje kašice davat nego da je porijeklo voća nepoznato.

  16. #16
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Jedino sam vidjela na kašicama da je rok tajanja 24h, pa ako ne pojede cijelu kašicu u tom roku moram je bacit? To sam isto prokomentirala sa njom, rekla je kad je otvorim u frižider i max dva dana, više od toga ne. A mislim da sigurno u početku mi neće cijelu kašicu pojestu u 24h ili u dva dana, pa onda moram bacat, a to mi bezveze. Imate iskustva sa tim?

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    A kako znas porijeklo voca u kasici?
    Posljednje uređivanje od Kaae : 04.02.2016. at 04:51

  18. #18
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa vjerojatno prolazi kroz strože kontrole nego voće na pazaru, po meni je to najgori, tj najnesigurniji izbor, bolje onda u Kauflandu uzet jabuke

    sara, na tvoju dvojbu ide jednostavno rješenje, što ne pojede maleni, pojedeš ti
    većina beba u početku pojede 2-3 žličice, one malene

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla je ako nemamo svoje voće ili znamo da je domaće, bolje kašice davat nego da je porijeklo voća nepoznato.
    Glupost. Pa ne miksaju ni za kupovne kašice tzv. organsko voće. Inače vi koštale ne može 10 već 30 kn po bočici. Stavljaju svašta + aditive. Pedijatri su jako skloni, ovako, preporučivati kašice. Moja je krenula glasno i bez prekida o kupovnim. Kad je završila verglanje samo sam rekla da ćemo mi njoj praviti doma. I znaš što? Osjećaj je odličan kad znaš točno što ide u kašicu, a to povrće nije ništa lošije od onog koji su miksali proizvođači kašica.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 04.02.2016. at 08:06

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Vecina mojih poznanica ima problema jer su krenule s vocnim kasicama, pa bebe nikako sad nece povrtne. Mozda vama nece biti tako, ali mozda bolje krenuti s povrcem.
    Mi sve miksamo doma. Odem na eko trznicu ili u bio&bio. Nade se namirnica. Cudno mi je da pedijatri preporucuju kupovne. Nama je patronazna rekla da ona nikako ne preporucuje kupovne kasice i sokove, osim kad je hitno ili sam negdje s bebom gdje joj ne mogu spremiti ja.

  21. #21
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Ja sam pocela svoju hraniti sa kruskom i jabukom i tikvicom. I mala obozava meso i konkretnu hranu iako smo poceli s vocem. Tako da to nije mjerilo. Davala sam sezonsko iz vrta. Davala sam i kupovne vocne kasice kad smo bile u djiru...
    A to da je kvaliteta hrane u kasicama kontrolirana ja smatram da je glupost, odnosno svasta se za pare da na papir napisati. A boli tetu na traci briga da li je skinula crva ili gnjilo. Ona razmislja o svojoj normi i ispunjenju iste.

  22. #22
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj suma prvotno napisa Vidi poruku
    A boli tetu na traci briga da li je skinula crva ili gnjilo. Ona razmislja o svojoj normi i ispunjenju iste.
    Radila sam na traci, isto prehrambena industrija, i mogu reći da je tako nekako. Najmanje te brine kvaliteta, samo čekaš da prođu sati i minute da možeš doma. Naravno, pazi se da je točna količina, da je ispravno zapakirano, i vraća se nazad u škart ako nije. Ali znalo se desiti i da nekome hrenovka padne na pod, kada poslovođa ne gleda, prebriše je rukom i vrati nazad na traku.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 04.02.2016. at 15:24

  23. #23
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa sad, to nije moje područje ekspertize
    ali ne radi se o crvu ili gnjilome, to ćeš prije naći u organskom
    radi se o količini pesticida
    koja je propisana nekakvim zakonima i propisima i to se kontrolira, ne prepušta se na odluku teti na traci
    ako imaš registriranu tvrtku
    a ako si Marica koja prodaje svoje kapule na banku, ne znam je li se promijenilo nešto u zadnje vrijeme, ali prije se nije kontroliralo. pa je tako moj djed čuo nekog čovjeka u poljoapoteci da kapule pospe cidokorom da ne proklijaju, da budu lijepe za prodaju.

    e sad, u kašicama nije samo upitna količina pesticida, nego i koji aditivi su tu još stavljeni da ona vrijedi koliko vrijedi. jer svi znamo da ako naribaš jabuku, i ne nakapaš jelimunom a mala beba ne smije limun, ona je za 20 minuta tamnosmeđa.

    ne znam, meni i jedno i drugo ima svoje logične argumente, svaki roditelj će se odlučit za jedno i (jedno vrijeme) biti uvjeren da je to apsolutno ispravno
    najlakše je kad imaš svoje povrće u vrtu, ili kod nekog pouzdanog, onda se nemaš šta mislit

  24. #24
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ali znalo se desiti i da nekome hrenovka padne na pod, kada poslovođa ne gleda, prebriše je rukom i vrati nazad na traku.
    to su fuj vitamini

  25. #25
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    to su fuj vitamini
    Tocno ti vitamini. Hahaha
    Znam gospodju koja ne jede po restoranima jer radi u kuhinji. Sto bi se reklo konobar je otisao prosetati kruh (kruh je pao na pod pa ga je konobar odnio u kuhinju da tamo ceka sljedeceg gosta).
    Ali certifikate smatram netocnima.
    Gdje ces certificirati svoj proizvod, tamo gdje ti stalno nalaze neku gresku ili tamo gdje je ne nalaze? A jos im i placas uslugu certificiranja...

  26. #26
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    To sam čula da ako se krene sa voćem da se poslije teže prihvaćaju povrtne, al isto tako i nema pravila. Ja slušam pedijatricu i time se vodim, što se voćnih kašica tiče, sa njima počimam, al to će biti tako male količine za početak, dojenje je i dalje glavno.
    Znam da se u te kašice stavlja svašta nešto da bi trajalo, al isto mislim da je kontrolirano, a za voće sa pazara ili iz dućana isto ne znam šta bi rekla. Treba izabrati manje zlo, što se kaže.
    Povrće svoje imamo na selu, al voća nema.

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Mi smo krenuli s voćnim, pa jede danas sve.
    Inače, treba pripaziti, to sam skužila kod bočica jer sam jednu kupila sebi za pojest (uvijek me zanimalo kakvog su okusa), to što imaju sastojaka mliječnog podrijetla.

    Btw, ako smijem pitati, zašto ste se odlučili za kupovne? Nemate vremena pripremati?

  28. #28
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Nisam još definitvno odlučila, al kako nemam domaće voće otkud nabavit, onda je pedijatrica rekla bolje kašice.
    Znači ide jabuka-kruška-breskva kod nas, a evo recimo sada nije sezona bresaka, onda moram dati kašicu od breskve!

  29. #29
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne moraš dati kašicu od breskve. Zašto?
    Ja svojoj nisam još kuhala ni šljive, ni breskve. Pričekat ću kada bude toga.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    je tak je kak žuta veli,

    ja sam u svim slučajevima počela riža, žganci, jabuka , mrkva dohrana u 2 slučaja pred Božić jedan slučaj pred ljeto
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.02.2016. at 19:05

  31. #31
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    sara, imaš ovdje temu pričajmo o dohrani di ima puno primjera i ideja, baci pogled
    ne znam je li na toj temi ili nekoj drugoj onaj aprin primjer dohrane, koji je samo primjer, ne treba to slijedit ko Bibliju, ali je lijepo prikazano kako uvodiš jednu po jednu namirnicu

  32. #32
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    jer svi znamo da ako naribaš jabuku, i ne nakapaš jelimunom a mala beba ne smije limun, ona je za 20 minuta tamnosmeđa.
    Smije limun; nema razloga zasto ne bi smjela. I narance i mandarine i jagode i jaje. Odnosno, tablicama je prosao rok trajanja, ogranicenja kakva su postojala nekad vise se ne preporucuju.

    Kad smo vec kod kupovnih kasica, ne znam kakvih sve ima po ducanima u HR, ali vani gotovo sve kasice, vocne i povrtne, sadrze limunsku kiselinu kao jedini konzervans. I organske i konvencionalne (od proizvodjaca cije proizvode sam kupila, za druge ne znam). Preporucuju se od navrsenih 6 mjeseci na dalje.

  33. #33
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tang, apri je to radila pradavno. I dalje se preporuca ne pretjerivati s uvodjenjem raznih namirnica odjednom, ali raznolikost je ok. Preporucuje se sezonsko voce i povrce, kontroliranog porijekla, ako je moguce. Ako u obitelji postoje alergije, pozeljno je pripaziti na poznate/velike alergene, ali inace nema veze.

  34. #34
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Tang, apri je to radila pradavno. I dalje se preporuca ne pretjerivati s uvodjenjem raznih namirnica odjednom, ali raznolikost je ok. Preporucuje se sezonsko voce i povrce, kontroliranog porijekla, ako je moguce. Ako u obitelji postoje alergije, pozeljno je pripaziti na poznate/velike alergene, ali inace nema veze.
    Slazem se s ovim. Nasa je jela mandarine i narandje prije prvog rodjendana. Jer je bila zima.

    A ovdje kasice imaju vitamin c, pa pretpostavljam da je to lijepo napisana limunska. I 90% ih ima secer. Samo sto ti oni na "naslovnicu" etikete napisu bez glutena. Pa znam da npr breskva nema gluten, al zato u sastavu pise secer.
    I na puno stvari u hrv pise od 4mj. I skoro svi pocinju sa rizinim pahulljicama, sto je po meni bez veze. U hrv poceti s rizom...

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo krenuli s voćnim, pa jede danas sve.
    Inače, treba pripaziti, to sam skužila kod bočica jer sam jednu kupila sebi za pojest (uvijek me zanimalo kakvog su okusa), to što imaju sastojaka mliječnog podrijetla.

    Btw, ako smijem pitati, zašto ste se odlučili za kupovne? Nemate vremena pripremati?
    Odgovor iz prethistorije - ja sam kupovala gotove kašice samo za put (npr. kad smo išli na more) i slično. Doma je to lako pripremiti, ali kad si negdje s torbom, to je druga priča.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj suma prvotno napisa Vidi poruku
    A ovdje kasice imaju vitamin c, pa pretpostavljam da je to lijepo napisana limunska.
    Limunska kiselina nije vitamin C (to je askorbinska kiselina). Kemijska formula im je različita. Samo što se obje nalaze u limunu.

  37. #37
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Mi smo poceli s ribanom jabukom i dobro nam ide. Uskoro cu mu uvesti i krusku i banane, po preporuci pedijatra.

    Je l zna tko ima li gdje nekih bio krusaka sada u Zagrebu za kupiti?

    Jabuke (i banane) kupim u Sparu, onu njihovu natur marku.

  38. #38
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Trebalo bi biti u BioBio svega. Njih ima više trgovina po gradu.

  39. #39
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Trebalo bi biti u BioBio svega. Njih ima više trgovina po gradu.
    Kupila sam kruske. Puno ti hvala!

  40. #40
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Kruske su stoput bolje od jabuka. Pojeo je 95g svoje prve kruske

    Uopce ne kuzim. Meni su jabuke rajsko voce. Kruske su slatke i socne, i to je to. Valjda se lakse žvaču.

  41. #41
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Christine prvotno napisa Vidi poruku
    Kruske su stoput bolje od jabuka. Pojeo je 95g svoje prve kruske

    Uopce ne kuzim. Meni su jabuke rajsko voce. Kruske su slatke i socne, i to je to. Valjda se lakse žvaču.
    Tebi, ali ne moraju zato biti djetetu

    Moja djeca nisu smjela jabuke, do poprilično dugo iza prve godine. Proljev i grčevi. A mrkvu, i kuhanu, sam nalazila u pelenama onakvu kakvu su pojeli, nisu je probavljali.

    Tako da je najbolje prilagoditi se djetetu.

    Protiv kašica u staklenkama nemam ništa, i ja jedem gotovu hranu, a bome jedem i u restoranima pa što ne bi mogla i djeca. Ionako je u prvoj godini mlijeko glavna hrana, a sve drugo je DOhrana, samo učenje na ukuse. Kako sam svo troje dojila prvu godinu, nije mi bilo bitno jedu li kod kuće ili u tvornici napravljenu hranu.

    Ako se bebe hrane mlijekom proizvedenim u tvornici, zašto se ne bi mogle i hranom proizvedenom u tvornici? Logično.
    Važno je da se dijete polako navikava na hranu uobičajenu u vašoj obitelji, a ne na nekakve izmišljene kašice koje mama miksa doma. U tome ne vidim smisla.

  42. #42
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se bebe hrane mlijekom proizvedenim u tvornici, zašto se ne bi mogle i hranom proizvedenom u tvornici? Logično.
    Važno je da se dijete polako navikava na hranu uobičajenu u vašoj obitelji, a ne na nekakve izmišljene kašice koje mama miksa doma. U tome ne vidim smisla.
    Po čemu su doma "izmišljene" kašice lošije od kupovnih, kada ih rade po istom principu - pomiješaju neko voće sa žitaricom, plus aditivi?
    Bebe možemo hraniti baš svačim, ali ipak neke stvari imaju prednost - majčino od tvorničkog, domaća kašica bez dodanih soli/šećera od kupovnih.
    Argument: jer dijete ne treba navikavati na gotove proizvode već na okuse "obične hrane", i jer ljubav za kuhanjem (makar ono koji put ispalo katastrofalno ko u mene) pridonosi općenito zdravijem pristupu prema sebi i svom organizmu. Pogledaj si to i to pa ćeš vidjeti koliko je Amerikancima (srednji niži sloj) teško shvatiti važnost kuhanog obroka. Koliko su se daleko odmakli od normalne prehrane. Oni ne znaju što napraviti s kilom ječma. Ne znaju.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 22.02.2016. at 17:05

  43. #43
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Mislim da si fulala ceo fudbal. Vise to ide koliko sam shvatila da dijete treba navikavati na ono kaj kuhas i jedes inace a ne mu izmisljavati recepte. 2 -3 namirnice su sasvim dovoljne.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  44. #44
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ma da? A ja ne vidim logike u zastupanju kupovnih kašica, koje kakti nisu izmišljena hrana, a onda kritiziranju doma napravljenih kašice, jer tobože nisu slične onome što se jede u obitelji. A dvije su iste stvari ta domaća i kupovna kašica, osim što jedna mora imati konzervanse da se ne pokvari od svog stajanja na policama. Kako je onda kupovna kašica slična onome što se jede u obitelji? Obitelj si nedjelju za ručak ode po konzerve gotove hrane i isipa u tanjur (iako sam sigurna da i to rade mnogi danas)?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 22.02.2016. at 17:22

  45. #45
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Ja sam kupila neke kasice, nek stoje ako nekamo idem ili nemam drugu opciju. Ne znam hoce li mi trebati, al nije da sam neki smrtni neprijatelj.

    Mali prducka cijelo popodne pomalo. Ne place se, valjda ga nis ne boli. Meni je smijesno kad prducne bez imalo srama

    Beti3 je jedna od glavnih speedy rodinih kuharica

  46. #46
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Stvarno volim kuhati i kuham svaki dan. Često i kolače i zimnicu. I proizvodim hranu . U vrtu.

    No, isto ne bih znala što s kilom ječma. U životu nisam kuhala ni jela ječam. Ustvari, ako je to ono što nona zove "jačmik", onda sam probala jednom i toliko me je bolio želudac i crijeva nakon toga, da nikad više neću jesti.
    Bebama nisam davala žitarice, osim pahuljica kupljenim u kutijama, jer i meni stvaraju probleme sa probavom a kamoli ne malom, nerazvijenom probavnom traktu.

    Uglavnom, tek-fru od marelice je i meni dobra hrana, a sigurnija sam u teksturu i kvalitet kad se radi o bebi od 6-8 mjeseci, nego da ju sama radim. Kako bebe rastu, neće više kašice, pa kupovna kašica ostaje izbor za najviše 4 mjeseca bebina života.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 22.02.2016. at 18:03

  47. #47
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    To je figurativno napisano. Naravno da nećeš uzeti kilu ječma i skuhati ga i pojesti takvog. Odnosi se na to da ljudi neke namirnice uopće ne registriraju na policama i odu uzmu polugotove, gotove proizvode bogate šećerima, solima, i svim ostalim. Taj trend je dobro objašnjen i prikazan u ova dva dokumentarca što sam linkala u prethodnom postu.

    Ne znam što je jačmik. Prvi put čujem.

    Daješ prednost kupovnim kašicama. Ok, sasvim legitimno. Ali zašto imaš potrebu na jednostavan post o krušci, bez spomena probavnih tegoba, nadovezati se pričom o alergiji i reklamom kupovne hrane?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 22.02.2016. at 18:16

  48. #48
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Po cemu nuzno treba biti konzervans u kupovnoj kasici?

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  49. #49
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Nešto mora imati da tako mogu stajati na policama. Ili misliš da samo steriliziraju i hermetički zatvore? Baš ću sutra pogledati.

  50. #50
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ili misliš da samo steriliziraju i hermetički zatvore?
    Da

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •