Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: APSANS -kriza svijesti

a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007

Početno APSANS -kriza svijesti

Postovanje,
    molila bih vas za iskustva, prognoze, i sve sto mi mozete reci vezano za APSANS, tj krize svijesti, petit mal i sl...moj petogodisnjak je ljetos imao epizode, po par puta na dan ,kad bi skrenuo pogled , zagledao se u jednu tacku i bio odsutan po par sekundi...nista vise od toga, nikakvi pokreti, trzaji, normalno jede, spava, veseo.
    Spomenula sam pedijatrici kroz neformalan razgovor, poslala nas na eeg gdje su ustanovljene manje promjene i sumnja na dijagnozu koja je vid epilepsije. Za sada je sve pod sumnjom, moramo raditi jos neke pretrage, medjutim to se desavalo ljetos, i pocetkom jeseni,najvise 2-3 mj, a zadnjih mjesec dana vise ne...Dijete je zdravo, nije imao konvulzije nikad, inace je osjetljiv emocionalno, srednje od troje djece.
    Imate li iskustva sa tim, kako je bilo u vasem slucaju, sta nas ceka, sta mozemo ocekivati itd? Hvala unaprijed !

Datum pristupanja
    Jan 2013

Početno

vidim da nitko ne odgovara...
    Nadam se da će vam napraviti sve potrebne pretrage pa možda i Ct da mogu konačno postaviti dijagnozu
    pa ako će biti potrebno i staviti ga na terapiju da kontrolira epi napade.

angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010

Početno

Evo iskustvo.... Moja djevojcica je sa 4.god dobila tu dijagnozu... Kao mala je imala febrilne konvulzije ( sa 1,5g , 2,3g i poslije jos jedan pettit mal koji smo prekinuli klizmom pa se nije razvilo u vise). Eeg uvijek uredan...da bi prije tog 4.-og rođ na redovitoj kontr. eeg pokazao neke promjene...nasa dr u Klaicevoj nam obznani da se boji da pocinje razvijat epi i propisuje joj Convulex -šok ! Odlučili smo prvo potraziti i drugo misljenje kod dr Sabola -on je potvrdio apsens i isto preporucio Convulex...
    Znam kako ti je prosli smo sve od straha, nevjerice, očaja...straha od nuspojava i posljedica tog lijeka... Ono sto sam isčitala o tome ja da je apsens najčeći oblik dječje epi i u velikom postotku prođe kako dijete raste...ali ipak se nekima u kasnijoj dobi ( u pubertetu ili kasnije) razvije i neki vid epilepsije. Nema prognoza, nema garancije za ništa.. Tako sam se onda i pomirila s tim.. Ne znaš što će ti zivot donijeti sutra..mozda bolje, mozda gore...
    Nama je rečeno da će je ako nalazi budu ok s 6.god probati skinuti s lijeka, ali isto tako da je moguce da pije lijekove doživotno.. Ne znam što bi ti jos rekla-mozak je jos uvijek jako neistraženo područje..tko zna što će biti u budućnosti..
    I da, ne znam u kojoj ste bolnici kod neuropedijatra? Moja je jos morala obaviti i magnetnu rezon da se vidi da nema nekih tumora ili lezija koje pritišću mozak i tako uzrokuju te napade-sve je ok i normalo pa moguće da će vas i na to poslati... Ak si nesigurna i puna pitanja preporucam ti dr Sabola - meni je donio mir u tom trenutku jer nam je stvarno sve objasnio do u detalj, odgovorio na svako pitanje...polako..
    Eto nadam se da ce sve biti ok kod tvog dječaka...
    Ak se jos sjetim šta javim se..
    A možda se javi i jaffa, i ona nažalost ima iskustva..
    Sretno !

Datum pristupanja
    Nov 2009

Početno

Apsans nije teški vid epilepsije, najčešće se javlja kod djece i većinom nestanu u pubertetu. Ne bi trebalo biti nekih posljedica. E sad, ja ti pišem kakvo je stanje u najvećem broju slučajeva, ali svako dijete je drugačije, nastavite pratiti upute liječnika.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Kolegica je imala takvu epizodu sa sinom dok je bio mali, ali mislim da je on imao i febrilne konvulzije. Sve je završilo tako da je nekoliko godina 1 ili 2x godišnje s njim išla na kontrole. Nije se ponovilo, nije trebao nikakvu terapiju, samo je imao pojačan nadzor. Mislim da su s tim prestali nakon određenog broja godina bez simptoma.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.10.2015. at 13:19

a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007

Početno

hvala cure, puno mi znaci da procitam ono sto je neko iskusio , a ne samo opcenito o toj dijagnozi. ici cemo na dalje pretrage , sve sto bude trebalo naravno. naidje mi dan pa ga gledam i srce mi se steze od straha, a onda opet vidim ga veseo, zaigran, nesvjestan moje brige i pomislim da pretjerujem...

Datum pristupanja
    Mar 2019

Početno

Poštovanje, ja sam kao mali imao epi apsans, odnosno zagledavanja i isključivanje na par sekundi, išao sam kao i vaš sin na eeg u kbc rebro, te kasnije na preglede kod dr.marije jurić, uz lijekove mi se sve popravilo nakon godinu i nešto dana, nadam se da vam je informacija korisna.
    Pozdrav!

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •