Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 233 od 233

Tema: Beba ne kaka

  1. #201
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Da, čudno je to. Jer dohrana govno čini čvršćim, ne mekšim. Kako bi onda to trebalo pomoći stvarno ne razumijem. Osim možda što, primijetila sam kod svoje, dok je još bila samo na mlijeku da bi joj nekad kakica bila jako, jako ljepljiva. Kao smola.

    Najbolji joj je drekec, u smislu onaj koji najlakše iskaka, poslije batata.

  2. #202
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Jest čudno, ali može biti tako. Ja sam odahnula kad je krenula dohrana, nema više iščekivanja danima niti plakanja pola dana prije nego što to obavi No po toj logici moje je dijete trebalo dohranjivati odmah :D I mislim da je to besmisleno.
    Posljednje uređivanje od Vlattka : 19.05.2016. at 19:24

  3. #203
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Odlučili smo dati mu čepić jer ipak je 15. dan.
    Teta u ljekarni se čudila i rekla da se čepići ne daju djeci manjoj od dvije godine i preporučila klizmu. U drugoj ljekarni magistra pak dala glicerinske čepiče,da su super i da ih je i ona svojoj djeci davala. I kupio mm i probala sam mu dati no nije išlo. Jednostavno nije ulazil a nisam mu htjela na silu...probala i samo pola no dio uđe a ostalo vrača nazad.
    I kupili glic. gel koji se aplicira i stavila sam mu pola. Več mu je dodijalo prtljanje oko guze..
    Pokakal se za dvije minute uz takav bolan plač kakav nije nikad imal došlo mi je da se plačem s njim. Izašlo je toga,i gušče no inače,no čak sam očekivala obilnije. Ništ posebno.
    Jedva se nekak smiril na cici. Čak i zaspal na par minuta kaj nikad ne radi.
    Neznam kaj bumo ako se ovo ponovi...ne želim mu ovo opet priuštiti.
    A neću mu niti davati glupog šečera i sokića. MM hoče da krenemo sa dohranom kad pedica veli,da mu crijeva bolje prorade...meni je to koma jer sam si zacrtala da ne krečemo s dohranom najmanje prije 6. mj jer mi tak lijepo napreduje.
    I kaj sad napraviti? Baš koma.
    Crijeva nece bolje proraditi od dohrane, naprotiv. Probavni trakt dojene bebe nije dovoljno zreo za prihvat i preradu druge hrane do navrsenih sest mjeseci djetetovog zivota. Moze pojesti, postoji mogucnost da ce i htjeti, ali time mu neces napraviti nista dobro. Lako je moguce da ce doci i do jos veceg zatvora.

    Dodani seceri se ne peporucuju u prehrani djece mladje od 12 mjeseci (a nije da im treba i poslije te 'magicne' dobi od 12 mjeseci).
    Sok je, takodjer, nesto sto bebama ne treba cak ni kad prihvate dohranu.
    Bebe ne napreduju bolje ili brze zato sto im se pocinje davati druga hrana. Naprotiv.

    Pokazi muzu informacije s Rodinih stranica, La Leche League, Kellymom, Dr. Jack Newman.... Pedijatrica, nazalost, daje pogresne informacije, kao i mnogi drugi lijecnici.


    O cepicima ne znam nista. Plus, osobno ne vjerujem da uvodjenje vlakana i drugih eventualnih laksativa u prehranu zene ikako utjece na stolicu dojenih beba, ali barem to ne kosta puno. Probaj.

  4. #204
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    I mi se mučimo s nekakanjem. :/ Do sada je najdulje bilo 5 dana i taj se dan ukakao 4 puta.
    Muči me što se ti periodi nekakanja stalno ponavljaju.
    Dakle, 4 dana be kaka pa 2 kaka, onda 3 dana ne kaka i tsko u krug.

    Isto sam mislila da je do moje prehrane, ali ja redovito idem na wc i svako jutro pijem sok od šljive, a preko dana isključivo vodu.
    On prdi, nekad se kuži da ga muči trbuh jer se napinje i plače, ali ne kaka.

    Puno piški preko dana i noći.
    Dobro dobiva na težini, sitniji je inače.
    Ubrzo će 4 mjeseca i ima oko 5,5kg.
    Posljednje uređivanje od Medeja : 27.05.2016. at 10:37

  5. #205
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno


    Nama isto...danas 8. dan več opet.
    I muka mi je jer vidim da se sam ne bude pokakao.
    I radije mu budem dala par žličica kamilice nego više klizmu kak mi se čini. Danima mozgam kak da mu potaknem..
    Isto tak..moja prehrana ne utječe...natakala sam se sokom od kruške,marelice,lgg jogurtima...i samo sam ja počela svaki dan iči na zahod. Ajd bar nekaj.

  6. #206
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nece djetetu nista bit, ako mu malo pomognes s nekim dodatkom prehrani, tipa cajic...

    Sto bi rekla moja teta prirodnije je da ulazi na usta, nego na guzu... a da izlazi na guzu nego na usta

  7. #207
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ma sama pomisao da dam šećera bebi od tri i pol mjeseca mi je ono..nisam htjela niti čuti.
    Pogotovo jer ne pokazuje da ga smeta to kaj ne kaka. No samo kakanje nakon tolko dana je izgledalo bolno unatoč mekoj stolici...i neče više čekati tolko. Dam mu deset dana fore i dobil bude glupu kamilicu.

  8. #208
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    ...natakala sam se sokom od kruške,marelice,lgg jogurtima...i samo sam ja počela svaki dan iči na zahod. Ajd bar nekaj.

    Viš da nije bilo skroz uzalud!

    Na tvom mjestu ja bi isto dala kamilicu. Radije to nego klizmu. Kaže moja pedica da se naviknu na tu pomoć za kakanje pa onda još manje žele obaviti posao sami.
    Do tog 10og dana masiraj trbuščić, vježbaj s nogicama, drži bez pelene u 'kaki' pozi pa možda upali.

    Da ga ne smeta ok, al ne možeš gledati bebu kako se pati. Mi se sad mučimo zbog dohrane. Voće mu ne mogu davati bez žitarica jer odmah povrati a od žitarica jedva kaka. Kad prođe 3 dana bez, vratim ga samo na cicu. Za sada funkcionira.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  9. #209
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    I moj mlađi je nakon duljeg perioda nekakanja cvilio i plakao kad bi se konačno pokakao.
    Ali, s obzirom na to da je stolica bila normalne konzistencije (jedino puuuno jačeg pigmenta), ja sam zaključila da dijete koje ne kaka po 7-10 dana nije naviklo na obavljanje nužde pa zato plače, ne što ga nešto posebno boli.

    Možda ćete misliti "lako je reći, kad se tvoj ipak pokakao nakon 12 dana", ali ja stvarno ne bih dirala ni guzu ni usta bebe koja papa, prdi, piški, napreduje i ne pokazuje da ga boli trbuščić.
    Vježbe nogicama, poza za kakanje, skidati ga golog nakon obroka i sl. da, ali ove agresivne metode ne bih.
    I, ukoliko sve izgleda u redu sa bebom, poraditi na promjeni filma u svojoj glavi. Ne kaka meni nego sebi i pokakat će se kad joj bude potrebno.

  10. #210
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    maco,a do kad ne dirati? Sve ja to znam i on i prdi stalno i piša i jede i sve je normalno,osim izostanka stolice. Dok kad ga tak pustiti? I kaj onda poduzeti? Evo to se stalno pitam.
    Svi kažu normalno je. Ok kužim...al kaj nakon tih dva tj. Pustiti još dva tj?
    eryn,svako prematanje je u kakaj pozi,samo prdi.

  11. #211
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Al moj nakon 3 dana bez kakanja bi samo plakao. Grči se i plače. Onda kad se konačno pokaka bude dva dana ok, treći opet kreće naprezanje, grčenje, opće nezadovoljstvo, ne da se uspavati i sl. Kad prdne plače, kao da se razočarao što ni danas ništa (a možda se to samo meni tako čini jer ja budem razočarana)... Ne znam... nisam do sada došla do točke da mu dajem čepić, klizmu ili slatku kamilicu jer mu je maksimum bio 6 dana, ali da sam taj 7.dan bila blizu, jesam.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  12. #212
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Eryngium, ali tvoj je na dohrani, zar ne? Tu znamo da ima otpada plus što vidiš da ga smeta. I sa dohranom možeš kad ne kaka regulirati (šljiva, amarant, izbaci žitarice, pojačaj sa zdravim masnoćama, više vode).

    Ali kod isključivog dojenja, možda stvarno ne treba kakati
    Ja bih (ali to sam ja) proučila malo preporuke ozbiljnih izvora (Kaae ih je nabrojala gore) i porazgovarala sa pedicom o tome, izrazila joj svoju želju da probamo pustiti bebu da se pokaka sama, te dogovorila s njom kako pratiti stanje djeteta da ne riskiramo.

  13. #213
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Sad je na dohrani. Ali i kad je bio samo dojen bila je ista priča s kakanjem. Njemu je probava općenito slaba točka, od želuca pa na dalje. Izbjegao je dijagnozu GERBa samo zato što dobro napreduje.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  14. #214

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Ma sama pomisao da dam šećera bebi od tri i pol mjeseca mi je ono..nisam htjela niti čuti.
    Pogotovo jer ne pokazuje da ga smeta to kaj ne kaka. No samo kakanje nakon tolko dana je izgledalo bolno unatoč mekoj stolici...i neče više čekati tolko. Dam mu deset dana fore i dobil bude glupu kamilicu.
    A zasto ne das onda Duphalac ili Portalak sirup? To je laksativ, ide oralno, koristi se kod dojencadi, u UK je cini mi se lijek izbora. Ne bi se trebao apsorbirati u crijevima. Treba mu do max 48h za djelovanje, a moze i ranije. Meni osobno je puno bolja alternativa od zasecerene kamilice. Cepici inace mogu od mjesec dana starosti na gore, ali ako ti ne odgovara onda nista.

    Sent from my GSmart Guru G1 using Tapatalk

  15. #215
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ok, s obzirom da ovdje na forumu savjetujemo o dojenju, moram reci sto se reci mora, a onda neka svatko napravi kako mu drago:

    1. Dojenim bebama ispod navrsenih sest mjeseci starosti se ne daju nikakvi napitci i druga hrana, osim ako to prepise lijecnik. (Znaci daje se lijek, ako je potreban.) Voda, cajevi, kasice, sokovi, napitci, tu dojenom djetetu ne treba. Stovise, stetno je -- skida zastiti sloj s crijeva, koja su sama po sebi u toj dobi porozna.

    Mozda ce se beba sa zatvorom pokakati od slatkog caja, a mozda nece. Crijevima i organizmu ce taj caj svakako stetiti. Ako je dijete bolesno ili mu je lose, onda rjesavajte problem kod lijecnika/pedijatra (koji zna sto radi). Ako je djetetu koje ne kaka opcenito stanje dobro, onda je to ok jer dojene bebe smiju ne kakati dugo (i 14 dana), ako su starije od 6 tjedana, uredno dobivaju na tezini i imaju mokre pelene.

    2. Duphalac, Portalac, Miralax... to se ne daje bebama samo tako. Moze se kupiti u ljekarnama, ali u ljekarnama mozete kupiti i Aspirin, a bebi ga se ne smije dati. Kao sto je i gore napisano -- ako je problem takve prirode da ga treba medicinski rjesavati, onda ce lijecnik specijalist prepisati laksativ (sirup, cepic, sto god) i dati tocna uputstva kako ga koristiti.

    3. U anus se bebama ne gura nista, nikakvi toplomjeri i slicno (ovo je bitno naglasiti jer se stalno vrti prica da bebi/djetetu koje ne kaka nesto treba gurnuti u anus). Guranje bilo cega je opasno i lako moze ostetiti rektum, crijevo... itd. Ako treba dati cepic, uz preporuku specijalista koji zna sto radi (jer treba uzeti u obzir da dojene bebe ne moraju redovno kakati --- vidi gore napisano), onda ce oni objasniti kako se to radi (ili ljekarnik, ili pise na kutiji).

    Relevantni izvori su navedeni gore. Ovo je samo kratki podsjetnik (cisto da netko ne naleti pa ne krene rjesavati probleme u nasumicnoj kucnoj radinosti).
    Posljednje uređivanje od Kaae : 27.05.2016. at 22:23

  16. #216
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Kaae,sve to stoji i znam,više puta je tu napisano. I slažem se.
    Pedijatrica je u našem slučaju rekla da prvo probamo sa čajem i sokom a ako ne uspije,sa čepićem. Ja sam odabrala ono nužno zlo koje mi se tad činilo boljim. Nakon tog iskustva...bome tak ne mislim. Nije mi ugodno a bome ni njemu, gurati mu čepić u guzu...i kaj mi onda preostaje. Čekati tjednima da sam obavi,nije opcija.

  17. #217
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sto te zapravo muci?

    Nitko i nista ne garantira da ce se pokakati od secerne vode. Garancija je jedino to da mu ta secerna voda ne treba u organizmu. :/

  18. #218
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Sve preporuke o njezi novorođenčeta i dojenčeta su podložne velikim promjenama s vremenom.

    Ono što je u jedno doba obavezno i "nemoguće" izmijeniti, već je druge godine napušteno i čak se smiju oko takve prakse. Kako mi je između najstarijeg i najmlađeg djeteta gotovo dva desetljeća, mogu vam reći da mi je smiješno kad se sjetim što se moralo kad se prvi rodio, u odnosu na drugog, a da ne pričam s trećom

    Uglavnom, poanta je da ništa nije zapisano u kamen. Ni isključivo dojenje, ni tablice prehrane, ni vrsta čaja, ni vrsta namirnica, ništa. Malo zdravog razuma i slušanje liječnika, pa će biti OK

  19. #219
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Kaae, nemoj se ljutiti, ali ti koja si pisala traktate o boji stolice pitaš žužy što ju zapravo muči, a dijete joj ne kaka po 15 dana?

  20. #220
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, nemoj se ljutiti, ali ti koja si pisala traktate o boji stolice pitaš žužy što ju zapravo muči, a dijete joj ne kaka po 15 dana?
    Pa da, pitam je sto je muci. Bez ikakvih skrivenih primisli.

    Predugo ne kaka?
    Misli da ga boli kad (ne) kaka?
    Stvarno ga boli kad (ne) kaka?
    Smeta ju sto pedijatar misli da bi dijete moralo/trebalo kakati cesce?
    Smeta ju to sto muz misli da bi dijete moralo/trebalo kakati cesce?
    Cepic je problem? Zasto je cepic problem, ako misli da treba cepic?

    Zasto nije opcija cekati da se dijete pokaka samo od sebe?

    Ima tisucu i jedna kombinacija.

  21. #221
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    pa već je odgovorila na sva pitanja koja si postavila
    a ne bi ni meni bila opcija čekati da se dijete pokaka samo po sebi nakon 15 dana

    žužy, da pitaš dječjeg gastroenterologa? možda bi ti dao kakav koristan savjet ili smjernice
    možemo mi naklapati na forumu o zašećerenom čaju i čepićima, ali mislim da bi najbolje bilo kontaktirati stručnjaka u tom području
    i želim vam da sve bude ok i da riješite problem

  22. #222
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Kaae,više put sam pisala kaj me muči.

    n.grace fala, ako se ovo ponovi svakak mislim čuti mišljenje stručnjaka.
    No. Jutros se pokakao sam od sebe,evo 9. dan . Slavimo od jutra!

  23. #223
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Ja sam svome, kada ne bi tako dugo kakao, prokuhala dvije - tri suhe šljive u malo vodice i dala mu da popije - bude kao čaj, na žličicu ili bočicu, pa eto ako kome pomogne. Nama je...
    Iako sam rekla da neću više pisati, jer sam jednom nekome rekla ovdje na forumu za par žličica kamilice, pa sam bila popljuvana kao da sam rekla da djetetu da otrov za štakore, a ne kamilice...
    I da - Beti3, svaka čast - sve što si napisala je tako!

  24. #224
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    super, žužy, baš mi je drago!

  25. #225
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Super, zuzy!

    Uzmi to kao dokaz da mu s probavom nista nije i da ne trebas popravljati sto nije pokvareno. Ako mozes. Ako ne mozes, onda imas sve mogucnosti pa odaberi nesto sto pomaze tebi. (Tako kaze nas pedijatar - s vasim djetetom je sve ok, ali mozemo mu prepisati neki lijek, da pomogne vama.)

  26. #226
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Nama danas prolazi 3. dan da nije kakao. Prducka svako malo.
    Vidjet ćemo do kojega ćemo dana doći.

  27. #227
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Kratki apdejt o drekecu.
    U nedjelju se ukakao (4. dan) kod moje mame. Do vrata.
    Držala sam ga uspravno da podrigne nakon cicanja. Tada se ukakao. I sve je bilo u peleni dok ga nisam odlučila spustiti da ga premotam. Sve je izašlo na leđima van, do pazuha.

    Onda je opet bilo zatišje dva dana i danas je 3 puta kenjao bogovski.

  28. #228
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    E je opet kakao sam, 4. dan. No ovaj put uz užasan plač, grčenje ispruženih nogica i povračanje.
    Prvo saam mislila neka reakcija na pikicu...onda sam povezala grčenje sa prdecima i dok je zaspal sav mokar priljubljen uz mene,naluknula sam se u pelenu i vidla. Boja i struktura mrvu tamnija i gušča od uobičajene.

  29. #229
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Moj obično povraća svaki put zbog GER-a prije nego će se pokakat. Čim se napreže, povraća. Nekad hranu a nekad samo slinu, zavisno od koliko je prošlo da je jeo. Uz to nekad vrišti, nekad samo kuka, nekad samo stenje al više-manje svaki put izgleda kao da se pati. Obično čim krene crvenit se, stenjat, kukat i bljucat, mu olakšam s 'kaki' pozom. U njoj se fakat manje pati.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  30. #230
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Uh mišek,pa kak ih tolko muči..
    Vidiš,svojeg sam milijun puta stavila u tu pozu i samo se isprdi.

  31. #231
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Pa i to je nešto. Nekad im treba da se samo isprde.
    Na žalost, nekim bebicama probava dugo treba da se izregulira. Koliko sam skužila, dok god napreduju, to sve ide u rok službe i spada pod relativno normalno.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  32. #232
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Mi već 4. dan normalno kakamo. Ne znam kako i zašto, ali je krenulo.
    Vidjet ćemo do kada će blagostanje trajati.

  33. #233

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Nakon tih 10tak dana vam beba ima normalnu stolicu?
    Kod našeg je eksplozija i nakon toga kupanje.
    Jako puno toga izađe.
    Prepuno.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •