Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 233

Tema: Beba ne kaka

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno Beba ne kaka

    Drage moje, molim pomoc.
    Mali ima dva i pol mjeseca i dojim ga. Sad je proslo devet dana da nije imao stolicu. Prducka stalno i to smrdi . Zadnja tri dana je nervozniji i cendraviji. Pedica mi je rekla da mu dam malo zasladenog caja kamilice, a ako ne upali onda mikroklizma.
    Jucer i danas sam mu dala caja, iako se to protivi mojim uvjerenjima (prvoj maloj do 6 mjeseca nisam ni vode dala), jer sam ocajna. Masiram mu trbuscic, vjezbamo s nogicama, a i inace smo vjezbaci i nista ne pali.
    Ne bi mu htjela davati klizmu, ali neznam sta da radim, vidim da ga muci.
    Savjet please!

  2. #2
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    Koliko sam ja upucena,dojena beba ne mora imati stolicu do dva tjedna. Masirati trbuscic i lagano pritiskati koljena prema trbuhu je moj savjet. I negdje sam na forumu procitala da ako smrdi da se sprema van! Sretno

  3. #3
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    i moje saznanje je da iskljucivo dojene bebe mogu biti i do 10 dana bez stolice...

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj izluđena prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, molim pomoc.
    Mali ima dva i pol mjeseca i dojim ga. Sad je proslo devet dana da nije imao stolicu. Prducka stalno i to smrdi . Zadnja tri dana je nervozniji i cendraviji. Pedica mi je rekla da mu dam malo zasladenog caja kamilice, a ako ne upali onda mikroklizma.
    Jucer i danas sam mu dala caja, iako se to protivi mojim uvjerenjima (prvoj maloj do 6 mjeseca nisam ni vode dala), jer sam ocajna. Masiram mu trbuscic, vjezbamo s nogicama, a i inace smo vjezbaci i nista ne pali.
    Ne bi mu htjela davati klizmu, ali neznam sta da radim, vidim da ga muci.
    Savjet please!
    Nemoj davati caj -- dodavanjem vode, caja, bilo cega u prehranu iskljucivo dojenog djeteta ne cini se ama bas nista dobro. Naprotiv. Dodatna hrana ili tekucina samo ispire zastitni sloj s crijeva. Secer takodjer nije niti dobar, niti potreban.

    Nakon uspostave ponude i potraznje, odnosno dojenja opcenito, tolerira se nekakanje i do 14 dana. Kako stojite s popisanim pelenama, koliko ih je u 24h? Kako stoje podoji, koliko je njih unutar 24h? Imate li koji nocni? Napreduje li beba dobro na tezini?

    Nemoj razmisljati o klizmi, a jos manje o toplomjerima i slicnim stvarima koje cak i pedijatri savjetuju, a da se guraju u rektum.

    Nastavite vjezbti s nogicama, masirati trbuscic i - strpite se jos malo. Jos jedna stvar, skidaj mu pelene sto cesce mozes i pokusaj, nakon spavanja i podoja, sto vise vremena provesti s njim u ovakvom polozaju: http://erinmidwifecom.fatcow.com/wp-...1-881x1024.jpg (a iznad necega sto mozes lako ocistiti od govanca).

    Super je sto prdi... izaci ce sve i ostalo.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 29.10.2015. at 19:13

  5. #5
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Joj moja najmlađa je bila od tih nekakača, 13 dana rekord, stolica normalna, beba nemirna samo na dan kakanja. Isključivo dojena. Sto je vise jela to je vise kakala, sad sa 21 mj. kaka svaki, svaki drugi dan normalno.
    Dva ili tri puta smo davali na preporuku dr. čepić tj klizmu ili zašećerenu kamilicu na žlicu kad bi proslo 7,8 dana dok je iskljucivo dojila.
    Od kad je pocela dohrana regulirali smo vrstom dohrane.

  6. #6
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mojoj su pomagale sjedeće kupke za opuštanje

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    kaae, presvlacim ga svaka 2-3 sata i danju i nocu i pelena je uvijek barem malo popisana. Prije su bile potpuno mokre i promakale, ali sad ima balanitis pa se mokrenje smanjilo. Roden je 12.08. sa 3580g, a prekjucer vagan i ima 6kg. Nocni podoji su svaka dva sata, a ovaj vikend svakih sat vremena, pretpostavljam radi balanitisa. On inace cica jako kratko i pohlepno, pa pretpostavljam da zato cesto i jede. Kad mu pokusam produziti podoj negoduje, cak me i sakom mlatne po cici.
    Vjezbamo i masiramo se svaki dan, a prdi vec 5 dana. Nadam se da ce uskoro jer vidim da ga muci.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    pikula, nadam se da necu trebati davati klizmu, ako i budem idem doktoru za to, bojim se da ga ne ozljedim.
    Probali smo i s toplim kupkama ali nista.
    Mali je skroz zatvoren.
    Ovo su mi neki novi momenti i bas sam zabrinuta za njega.
    Citala sam da iskljucivo dojeno dijete nemora kakati 14 dana, ali to mi stvarno zvuci nevjerojatno.
    Samo da se pokaka pa da odahnemo svi.

  9. #9
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj izluđena prvotno napisa Vidi poruku
    ...Citala sam da iskljucivo dojeno dijete nemora kakati 14 dana, ali to mi stvarno zvuci nevjerojatno.
    ...
    majčino mlijeko je hranjivo i lako probavljivo, dijete nema što izbaciti

  10. #10
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    točno, moj drugi je napočetku isto rijetko kakao a pedijatrica je rekla da je to zato jer nema što, sve iskoristi što unese.

  11. #11
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    izluđena nije klizma u ovom slučaju niš strašno to je samo malo gela u tubici posebno za tu namjenu, zguglaj malo, ne sjećam se više kako se zove proizvođač. Isto kao čepić samo se valjda neka tehnoloska inovacija.
    Ne klizma s vodom to bi tek u bolnici dr. radili ako potraje nikako doma!

  12. #12
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nije neobicno ni nenormalno da ne kakaju, ako inace napreduju kako treba.

    Klizme, gelovi, cajevi, toplomjeri... sve je to nepotrebno, ako ne i automatski stetno, za djecu koja nemaju zdravstvenih problema.

  13. #13
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Treba poslušati lijecnika koji gleda je li trbuscic napet i niz drugih faktora

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    pikula, znam da to nije klasicna klizma, ali me ipak frka gurati taj aplikator u rektum.
    Evo, danas 10 dan i jos nije kakao. Iako me tjesi sto kazete da je to normalno, mene je strah.
    Curku sam dojila 22 mjeseca i nikad nisam imala takav slucaj.
    Zar je onda moje mlijeko bilo "teze" probavljivo, ili su im organizmi razliciti? Nemam pojma...
    Danas je iznimno nervozan i cendrav. Mislim da ce uskoro i zubic dobiti. I mala je prvi zubic dobila sa dva mjeseca.
    Sad jos i vikend dolazi i neznam da li ga voditi doktoru ili ne.
    Pedica mi je telefonski prije tri dana rekla da mu dam kamilicu ili mikroklizmu, a cepic bas i ne, ona nije za to.
    Joj, da mi je netko rekao da ce me ovo muciti ne bi mu vjerovala

  15. #15
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Nama je dr rekla danakon 4,5 dana pratimo trbuscic, temp i raspolozenje, ako se bilo sto zabrinemo da pokusamo sami gorenabrojao pa doktoru ako ne upali

  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vecina pedijatara, nazalost, ne zna gotovo nista o dojenju i iskoristivosti majcinog mlijeka tako da ce ponuditi raznorazna rjesenja za probleme 'zatvora' vjerojatno i nakon dva, tri dana preskocene stolice.

    Naravno, svatko ce najbolje sam odluciti koje informacije i koje savjete poslusati.

  17. #17
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Moja beba je također jedna od onih koje ne kake svaki dan. Isto ga samo dojim. Najduže što nije kakao je 9 dana, a zna se desit da se pokaka 2 dana zaredom ili tri put tjedno, pa opet sedmicu dana ništa i tako ukrug. Ja sam se prvi put zabrinula kad stolice nije bilo 5,6 dana, a onda mi je pedijatrica rekla da ako ga isključivo dojim da to nije zabrinjavajuće da nema stolicu do 10 dana. Ja na njemu nisam ništa primjetila a ga muči kad tako dugo vremena prođe a da nije kakao, jedino to da mu prdci dosta smrde prije kakice. Na težini super dobiva, u mjes. dana dobio skoro 2kg, točnije 1.850g, sa 2 mjes. i 7 dana je imao 6.500g.
    Izluđena, to je ok sve ako ga samo dojiš i mislim da nisu potrebne nikakve intervencije.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    sara10, evo srećemo se mi i na ovoj temi. Osim kaj smo terminuše i djeca su nam nekakači. Mali ti super napreduje, ali on je i bio velika beba ako se ne varam?
    Odoh ja u off topic.
    Nego da se vratim temi. Danas kao što sam rekla je cendraviji i stalno me nacicava i neki put negoduje, kao da bi još jeo. Ja imam osjećaj da imam premalo mlijeka.
    Da li je moguće da je gladan pa zato nema stolicu? Možda ima skok u razvoju?
    Mislim si da je gladan da bi non stop plakao, tj.da ga ne bi mogla utješiti.
    Kaj vi mislite?

    Smiješna sam sama sebi, prvo sam dojila skoro dvije godine, a sad kao da to prvi puta radim.

  19. #19
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Izluđena, da srećemo se i ovdje! Pa bio je prosječne težine, rođen sa 3.370g pa pao u rodilištu na 3.190g.
    Moj je lijepo uspostavio neki ritam dojenja. Po danu svaka dva, dva i pol, tri sata doji, a po noći sada pravi veće razmake. Zna i po 5,6 sati se ne budit za dojenje što je meni super. Al u prosjeku, svako 4 sata, 3 ipol sata. U biti, nakon što navečer zaspe, imam jedno buđenje po noći i drugo je rano ujutro kada ga i presvlačim i sređujem, onda se malo razbudi i onda opet zaspe sat-dva. Voli ujutro spavat, spavalica na mamu.

    izlueđna, ne mora značit da je gladan ako je cendrav. Može biti i neki drugi razlog, možda se želi igrat malo, nosit, vozit u kolicima (moj to voli).

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    sara, blago tebi, zadnji put sam 5 sati u komadu spavala kad sam bila trudna. Super napreduje, moj se tezi rodio, a sad ima manje od tvog .
    Voli voznju u kolicima i da mu pricam. Stalno me prati pogledom i razgovara se samnom

    Palo mi je sad nesto na pamet, prije dva tjedna sam krenula zubaru ( ljecenje zuba i inekcije)i idem cesto, pa da nema to neke veze?

    Joj, samo da se vise pokaka i da ta agonija zavrsi.

  21. #21
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Jel misliš da bi to imalo neke veze sa nekakenjem? Mislim da ne. A koliko je danas dana da nije kakio?

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    sara, danas 10 dan

    Mislim i ja da nema veze, ali sam vec sva smrdana i neznam kaj da vise mislim
    Posljednje uređivanje od izluđena : 30.10.2015. at 23:40

  23. #23
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    A jel prducka i smrde li mu prdekavci?

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Nije me bilo, cikio je sad.
    Prdi vec danima i smrdi uzasno. Zato me i muci sve to. Znam da je kod odraslih drugacije, ali kad meni tak prdac smrdi nije mi bas u zelucu dobro pa se pitam kak je tek njemu..

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Tjesi me to sto prducka, barem znam da mu crijeva rade.

  26. #26
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nema nikakve veze lijecenje zuba, osim ako te doslovno nema cijeli dan pa preskacete podoje i ne izdajas. Inace stvarno nema nikakvog utjecaja.

    Ako je cendrav i ponasa se kao da bi jeo jos, daj mu da jos jede. Sto vise vremena provede na sisi, to ce biti vise mlijeka.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    kaae, ma ne bi me bilo dva sata. I ja mislim da nije do tog, ali pokusavam se sjetiti da li nesto radim ili jedem,a da nisam prije pa se ovo dogada. Naime, negdje sam procitala da beba moze od stresa dobiti zatvor, npr ako ju cuva netko tko ju inace ne cuva itd.. Tad ju je pazila sveki, a inace nije tu cesto ( ja nedam)
    Evo, danas 11 dan i jos nista

  28. #28
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Izluđena, zaboravila sam ti napisati sinoć da probaš sa kompotom od suhih šljiva, napravi malo jači koncentrat i pij cijeli dan, sutradan bi ti trebao kakiti. Kod mene je to definitivno upalilo par puta. Ne znam jel se tako poklopilo ili bi možda kakio i da nisam to pila, al svakako ne odmaže. Probaj, moj topli savjet!

  29. #29
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ako on ima normalnu stolicu i nakon toliko dana, tj. da nije tvrda već normalana, rijetka i žućkaste boje, onda to nije zatvor.

  30. #30
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Također pomaže i kamilica sa medom, juhice, jogurt, a izbacit čokoladu, banane i jabuke također zatvaraju i što manje slatka i teško probavljivih stvari. To mi je pedijatrica rekla.

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    sara, ovo je prvi puta da nije kakio tako dugo i za nas to onda predstavlja zatvor. Kakva ce biti stolica kad se napokon pokaka neznam. Inace stolice su mu tekuce i zlatno zute boje.

    Meni je malo problem piti to sve sto otvara, jer zbog nekih mojih zdravstvenih problema to mi samo pogorsava. Probat cu danas popiti sok od sljiva i molit i nadat se najboljem!

    Inace, povrce sam skoro skroz izbacila jer bi dobivao uzasne grceve bilo povrce konzumirano kuhano ili sirovo. I pedica je rekla da to izbjegavam... Isto tako je reagirao i na mlijecne proizvode, ali njih ionako slabo konzumiram jer ih ni ja ne podnosim.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Izluđena stariji nije imao takve probleme, jel možda alergičar
    Koji je tvoj problem da ne podnosiš mlijeko?

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    jelena.O, i mlada je imala grceve od istog, a nije alergicna na mlijeko. Ja zbog crijeva i zeluca ne podnasam dobro mlijeko i ml. preradevine, ali na isto nisam alergicna, prije intolerantna
    Posljednje uređivanje od izluđena : 31.10.2015. at 14:44

  34. #34
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ne znam baš da povrće treba izbjegavat. Ja ga dosta jedem, moj nema grčeve, nije ih uopće imao nikako. Čula sam da kad je dijete na majčinom mlijeku da je manja šansa za grčiće.

    Uglavnom, izluđena nadam se da će se tvoj maleni pokakiti danas/sutra. a ko dođe do 14 dana da ne kaki, onda svakako idite doktoru.

  35. #35
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ubaci povrce natrag u svoju dijetu, zbog sebe. Njemu nista od povrca nece biti.

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj izluđena prvotno napisa Vidi poruku
    Inace, povrce sam skoro skroz izbacila jer bi dobivao uzasne grceve bilo povrce konzumirano kuhano ili sirovo. I pedica je rekla da to izbjegavam... Isto tako je reagirao i na mlijecne proizvode, ali njih ionako slabo konzumiram jer ih ni ja ne podnosim.
    Koliko sam ja do sada mogla naučiti iz svega je to da su famozni grčevi zapravo zrak u jednjaku, crijevima. Mehanička smetnja koju beba ne zna otklonit jer se ne zna podrignut, ne zna prdnut. Svi teoretiziraju o nekakvim intolerancijama, na kravlje mlijeko, na povrće, ali to su teške gluparije, ako mene pitaš.

    A da ti vratiš povrće!? Ono ima vitamina, antioksidansa. To je ono što tvom tijelu fali, a samim tim i bebećem.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 31.10.2015. at 16:29

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Također pomaže i kamilica sa medom, juhice, jogurt, a izbacit čokoladu, banane i jabuke također zatvaraju i što manje slatka i teško probavljivih stvari. To mi je pedijatrica rekla.
    Ja ovo ne razumijem. Majke mi. Probava se odvija u tvojim probavnim organima. Kad hrana dođe do sisa već je prošla sito i rešeto i nalazi se u obliku gotovih nutrijenata koji organizmu trebaju. A što radi probavni sustav djeteta? Probavlja mlijeko, a ne čokoladu, bananu, itd.

  38. #38
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pomaze sve to... zeni. Nekoj mami. Neke nemaju ni bolju ni losiju probavu od banana, jabuka i juhica.

    Jasno je da je tesko prihvatiti cinjenicu da (male) bebe puno placu i da ih je (cesto) jako tesko utjesiti. Grozno je, ono, imas novu bebu, nemas pojma gdje ti je gujica, a gdje glava, trudis se raditi sve najbolje sto znas, a dijete urla i vice i ne mozes ga smiriti. Stvarno je grozno. Pogotovo kad ne traje dan, dva, vec mjesecima. Ali stvarno sve to skupa ide u rok sluzbe i dio je sazrijevanja i probavnog sustava i na psiholoskoj bazi i opcenito prijelaza iz novorodjenceta u stariju bebu pa u vece dijete... pa tako u krug. Histericni su i ovi od dvije, tri godine, pa onda i 11 i 12 godina, samo sto onda ne pokusavamo rijesiti problem tako da mama mijenja prehranu.

  39. #39
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Da, dijete probavlja mlijeko, ali na mlijeko utječe sve što mi unosimo u naš organizam.

  40. #40
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    U odredjenoj kolicini, utjece. Ali neishranjena majka u Africi super-kvalitetno prehranjuje svoje dijete majcinim mlijekom iako je njezina prehrana, u vecini slucajeva, nedostatna i opcenito losa u usporedbi s nekim tko se hrani zdravom hranom i jos k tome u izobilju.

    Stvarno se u danasnje vrijeme pretjeruje oko prehrane dojilja. Otislo je sve u krajnost koje nemaju nikakvog smisla, a kamoli znanstvenih temelja. Zene kompliciraju zivot i sebi i ostatku obitelji, a i ne cine dobro vlastitom organizmu. Da bismo normalno funkcionirali, potrebna nam je raznovrsnost u prehrani. Od popisa hrane koji se stalno negdje preporucuje dojiljama, od pedijatrijskih ordinacija do savjeta baba i striceva, najiskrenije boli glava.

    Naravno da postoje alergije i problemi s prehranom, ali treba uzeti u obzir cinjenicu da je u tom slucaju rijec o vrlo malim postocima ljudi i da je puno pametnije ostaviti dijagnozu strucnjaku u kojeg imamo povjerenja, a ne nasumicno izbacivati kvalitetne namirnice, a sve u nadi da ce dijete duze spavati, bolje jesti, manje plakati... itd. Nije to bas tako jednostavno. Da rjesavamo problem bebljeg placa prehranom sigurno niti jedno jedino dijete ne bi plakalo.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Svaki put kada bi pojela mahune, svjezi krastavac, zelenu salatu.. mali bi dobio grceve, inace ih nema. Probala sam to testirati nekoliko puta.Zadnje sam jela poriluk i kelj kao varivo i to je proslo bez grceva ali je sad zastopan. Meni je problem sto ja sama puno toga ne podnasam i nesmijem jesti, a jos sad i zbog njega paziti.... Evo popila sam sok od sljiva, mozda pomogne....

  42. #42
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, dijete probavlja mlijeko, ali na mlijeko utječe sve što mi unosimo u naš organizam.
    Da, ali ne na način da ako ti pojedeš bananu da će ti dijete reagirat na bananu. Namirnica se sastoji od bjelančevina, šećera, masti, minerala. Ako će na nešto reagirati onda je to jedno od tog. Smeta joj banana, zbog šećera? Smetat će joj sve što ima (taj) šećer. Smeta joj laktoza iz mlijeka? Smetat će joj i majčino i bilo koje drugo mlijeko. Jer molekula je ista bez obzira na namirnicu iz koje dolazi.

    A ovako kako vidim da ljudi pišu i savjetuju ispada kao da se u majčinom mlijeku nalaze mini prerušene banane. Onako, povećaš kapljicu mlijeka 500x i što vidiš? - Male bananice. Male čokoladice.
    Citiraj izluđena prvotno napisa Vidi poruku
    Svaki put kada bi pojela mahune, svjezi krastavac, zelenu salatu.. mali bi dobio grceve, inace ih nema. Probala sam to testirati nekoliko puta.Zadnje sam jela poriluk i kelj kao varivo i to je proslo bez grceva ali je sad zastopan. Meni je problem sto ja sama puno toga ne podnasam i nesmijem jesti, a jos sad i zbog njega paziti.... Evo popila sam sok od sljiva, mozda pomogne....
    I na čemu onda živiš? Dvopecima i čaju?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 31.10.2015. at 16:57

  43. #43
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Slažem s tobom Kae u vezi svega što si napisala. Osobno se hranim raznovrsno, jedem kuhano svaki dan, al se bome počastim i slatkim i pršutom (ne često naravno) itd. Samo sam mišljenja da kad se ukaže neki "problemčič" tipa da beba dugo ne kaka što je tema ovdje da onda ja npr. pripazim da jedem više probavljivih stvari, onoga što otvara, manje slatkoga itd. te dane. Al nije da sam to skroz izbacila. Prijateljičinoj maloj je dokazano da je alergična na kravlje mlijeko i ima dermatitis alergijski i ona (prijateljica) mora jako paziti što jede.
    izluđena, ja se isto nadam da će se tvoj maleni pokakati!

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    zutaminuta, da, puno puta sam bila na dvopeku i caju, vise na caju, a puno puta i bez icega na usta, samo infuzija. Nesmijem nista masno, jako zacinjeno. Vise jedem leso i kuhano s tim da mi puno namirnica radi probleme. Ne uvijek, ali zato moram paziti kad i koliko cega jedem. Sad sam smanjila unos povrca jer vidim da malog smeta, ali i to nece trajati vjecno. S dohranom ce se to vjerojatno i smiriti, a dotad cu se strpiti.

  45. #45
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Oprosti, ne mogu popratiti sve na forumu. Infuzija? Zbog nekog zdravstvenog stanja ili što? Ne razumijem.
    Ne moraš odg ako je problem.

    Ako je sve to samo zbog grčeva je li to po preporuci pedice? Takva striktna dijeta.

  46. #46
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Mi smo isto imali problema sa grcevima. Sve ih je pokretalo.. inace su bili samo navecer, a cim bi pojela nesto onda cijeli dan... zivila sam na keksima, palacinkama, langosicama, kiflama i grizu. Jedino "zdravo" uneseno u organizam bila bi mi juha. Tako smo prezivili dane... osim sto sam ja natukla par kg... sad smo prosli 3.mj i polako pocinjem jest sve... zasad problema nema
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 31.10.2015. at 20:19

  47. #47
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ajme, tko vam je utuvio u glavu da bebe imaju grčeve od zdrave, obične hrane i natjerao vas na kruh i vodu. Dođe mi da plačem od muke dok ovo čitam. A pedijatrima koji savjetuju takve striktne dijete bi trebalo oduzet licence.

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    zutaminuta, i meni je pedica rekla da izbjegavam namirnice koje napuhavaju+ mlijeko, ali to nije razlog zasto ja neke namirnice ne jedem.
    Imam operiran zeludac i gusteracu, a i crijeva su mi osjetljiva.
    Ono sto sam primjetila da djetetu smeta ne jedem. Strpit cu se, nazalost navikla sam na to.

  49. #49
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Izluđena, jel maleni kakio možda?

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Nije, sad sam fakat izludena

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •