Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 69

Tema: Igrate li društvene igre?

  1. #1
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno Igrate li društvene igre?

    vole li vaši u toj dobi društvene igre?
    koje?
    ja sam svojoj za bing kupila 5 sekundi
    http://igranje.hr/Igre/5-sekundi
    je li tko igrao?
    vrijedi li što?
    moja još voli mau mau, voli jako remi
    monopol je meni tlaka jer traje predugo
    dok se ne zainteresira za belu predložite koju igru

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    mi jedino igramo jamb.
    ja obožavam kartati, a MM ne, pa sam zaboravila i pravila a niti djecu nisam naučilča - a na faksu sam se prehranjivala belom

  3. #3
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    e vidiš jamb
    moram ponoviti pravila

    onda se moramo jednom dogovoriti za belu
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 05.11.2015. at 12:36

  4. #4
    Ejla-S avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Rado igramo društvene igre. Sin ima 11 godina i obožava monopol. Ja malo manje. Već mi lagano izlazi na nos. Često i kartamo. Za sada samo briškulu. A nedavno smo otkrili rummikub. To malo više voli sestra od 8 nego veliki. Slično je remiju ali s pločicama. Potrebno je razmišljat i kombinirat. Tu je cura strpljivija i prije skuži mogućnosti. U svakom slučaju preporuka.

  5. #5
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    volimo društvene igre. i kartanje. kartamo briškulu, trešetu, preferans i još jednu igru, al to ne smijem napisati da kartam s maloljetnom djecom

    a od igara, meni su najdraži pictionary i trivial. ovo tvoje aleks isto zvuči fora. monopoli voli m, al je to meni dosadno.

    e sad jedino, m ne može s nama igrati ni pictionary ni trivial ni karte, a ono što se njoj jadnoj sviđa, nama svima ostalima je dosadno. pa je to često problem. al ju onda nekako ubacimo kao pomoćno osoblje. :D

    e da, s njom igram potapljanja brodova i vješala. onako po starinski, s papirom i olovkom.

    e da, i jamb. meni je jamb fora, al to njoj dojadi.

  6. #6
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Meni je Monopoli isto dosadan. A Pictionary nam je odličan

    Mi sve te igramo isključivo na GO, doma vrlo rijetko

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Eh, slabo igramo...

    Moji bi igrali samo monopoli - meni je to dosadno i predugo traje.

    Ja volim jamb, nitko ne bi to sa mnom igrao. Kartaške igre baš i ne stanuju u našoj kući. Dok su bili manji, često smo igrali čovječe ne ljuti se (tu ubrajam sve varijante - solarni sustav, prometna pravila i slične igre koje su isto na bazi kocaka i čovječuljaka)

    Dok su bili manji, voljeli su mikado i one igre sa zvrkom (daj tri, uzmi dva...) i s tim smo ih učili zbrajati.

    Od novijih igara imamo cluedo, ali dobili smo ga prije par godina dok klinci još nisu bili zreli za to. VIš viš, mogli bi ponovno. Ima li tko iskustva - da li je to komplicirano? Morala bih to dovući iz spremišta, možda se zainteresiraju... (krepao nam je doma internet - kopaju za plin u našoj ulici pa mi se čini da su drapnuli kabel). Baš dobra prilika, he he he...

  8. #8

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    Joooj, POGODI TKO je nama isto dugo bila omiljena - to mi je bilo korisno za učenje stranih jezika (uglavnom engleskog, tek tu i tamo njemačkog) i bilo je super. Sve su znali. Znaju i danas...Ne bi čovjek vjerovao koliko to znači.

    Možda se sjetim još nečega. Mi smo uvijek više vremena provodili u kreativnim aktivnostima, a manje u zajedničkim igrama, ali bilo je i igara...

    Sjećate li se ovoga (ne znam da li je to društvena igra, ali je odlično za motoriku): http://novi.ba/storage/2015/02/22/th...cu-690x480.jpg

  10. #10
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Odrasla sam na kanasti... To nam je obiteljska igra... ono, skoro da ne moš nosit naše prezime ako ne znaš kanastu.
    I podmornice...

  11. #11
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Mi isto Pogodi tko i Pictionary.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Od kartaških igara - samo tablanet, to mi je bilo odlično za djecu učiti zbrajanje.

  13. #13
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Moji kartaju belu ko pravi ozbiljni kartaši. Igrali su monopoly ali su ga uspjeli rasijati tako da to srećom više ne igramo.
    Obožavaju potapljanje brodova. Pet sekundi imaju ali nisam baš zadovoljna pitanjima, razmišljala sam da im ja sama napravim nekakve kartice primjerene njihovoj dobi i interesima.
    Za bing su naručili scrabble, sada nisam pametna dali da kupujem junior ili pravi (8 i 11godina).
    Malom za koji dan za rođendan stiže twister.
    Jel igra netko cluedo?

  14. #14
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Catan - dečki su ludi za tim, ali nemamo ga. To se igra preko ljeta, ali sad i mi nabavljamo.
    Carcassone.
    Rumikub - iako nas je ta malo prošla.
    Ubongo.
    Monopoly D. igra s prijateljima, meni isto dosadi.
    Na karte najviše remi i uno (ako je mala u kombinaciji).
    I poker - to je D. omiljeno. Ima cijeli kofer sa žetonima i kartama. Onda i dida igra s nama :D
    Od ovog ljeta talijanski domino - ne znam je li netko to igra, bira se između 5 igara dok jedan ne izabere sve, pa onda bira sljedeći? To smo igrali ljeti s društvom prije djece, a od ovog ljeta tek ponovno - s djecom.

  15. #15
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    uh, vidiš, možda sam trebala uzeti taj catan, čini se zanimljivije od ovog što sam uzela
    možda da zamjenim? (mada gubim onih 20% što je bio popust na igračke u mulleru)

    ajde, lakše mi je da je i, većini vas, monopoly dosadan

    rumikub, zaboravili smo na njega, a dobila ga je lani za ročkas

    i znači bacamo se na učenje bele
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 05.11.2015. at 18:13

  16. #16
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kanasta je remi ili ne?

  17. #17
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Mi igramo dosta društvenih igara.
    Karte: bela, briškula, mau-mau
    Mlin, čovječe ne ljuti se, šah
    Monopoly junior i obični
    Rizik
    Scrable junior
    Gavran i neke haba igrice kad su bili manji
    Volimo i lego društvene igre (omiljene shave a sheep i neka policijska city, heroicu voli klinac ali meni je to prekomplicirano)
    labyrinth
    Ravensburger lotti karotti
    Jenga
    Angry birds je meni bila bezveze, ali su se klinci super zabavljali
    SOS Affen alarm

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    uh, vidiš, možda sam trebala uzeti taj catan, čini se zanimljivije od ovog što sam uzela
    možda da zamjenim? (mada gubim onih 20% što je bio popust na igračke u mulleru)
    Nećeš valjda mijenjati!
    Jedna igra za sv. Nikolu druga za BiNG

    Društvene igre su trenutno vrlo popularne među mlađim generacijama (25-35). Znam nekoliko mladih učitelja koji su pasionirani kolekcionari i zaljubljenici; igraju s kim stignu djecom, odraslima.... Ne izlazi se van, nego se okupljaju po stanovima/kućama i igraju društvene igre.
    Inače i ovo je vrlo IN: https://www.google.hr/search?q=bojan...p5A95&dpr=0.95

  19. #19
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ne vidim da je spomenuta- super super igra i za djecu i za odrasle- Dixit https://en.wikipedia.org/wiki/Dixit_(card_game)
    to je stvarno prezabavna igra, a ako se dobro sluša puno se dozna preko asocijacija koje osoba daje

  20. #20
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mi uglavnom kartamo, briškulu i uno.
    inače obožavam rumikub, ali sam ga zaboravila dok su bili mali, sad bismo ga baš mogli uvesti!

  21. #21
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kanasta je remi ili ne?
    nije. mi smo jedno ljeto igrali kanastu, naučila nas sestra od moje none i bila nam je hit, al sam zaboravila. mojca, to je ono kad su dvojke u stvari jockeri, jelda?

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Nećeš valjda mijenjati!
    Jedna igra za sv. Nikolu druga za BiNG

    Društvene igre su trenutno vrlo popularne među mlađim generacijama (25-35). Znam nekoliko mladih učitelja koji su pasionirani kolekcionari i zaljubljenici; igraju s kim stignu djecom, odraslima.... Ne izlazi se van, nego se okupljaju po stanovima/kućama i igraju društvene igre.
    Inače i ovo je vrlo IN: https://www.google.hr/search?q=bojan...p5A95&dpr=0.95
    Bojanka??? Ne mogu vjerovati... Mislim, ja volim takve geometrijske crteže i godinama sam ih sama radila, ali predložak - pa gdje je tu kreativnost??? Mogu razumjeti da si sam napraviš šprancu, ali skidati predložak mi je baš bzvz. Neki ljudi stvaaaarno imaju previše vremena. Ima i drugih, kreativnijih načina da čovjek potroši vrijeme bez interneta.

  23. #23
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Bojanka??? Ne mogu vjerovati... Mislim, ja volim takve geometrijske crteže i godinama sam ih sama radila, ali predložak - pa gdje je tu kreativnost??? Mogu razumjeti da si sam napraviš šprancu, ali skidati predložak mi je baš bzvz. Neki ljudi stvaaaarno imaju previše vremena. Ima i drugih, kreativnijih načina da čovjek potroši vrijeme bez interneta.
    peterlin, nisu svi kreativni u tom smislu :D
    moja mama boja te bojanke to je nešto kao goblen, ajmo reć. ona kaže da je njoj to super.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin, nisu svi kreativni u tom smislu :D
    moja mama boja te bojanke to je nešto kao goblen, ajmo reć. ona kaže da je njoj to super.
    Aaaa, bit će da si u pravu. Iz istog razloga nikad mi nije padalo na pamet pikati goblene.

    Kad bolje razmislim, mm-ov nonić je farbao vodenim bojama fotokopije jedrenjaka. Može biti... Meni je to teško zamisliti jer znam crtati i to mi nije problem (v. avatar) ali da - ima logike, baš kako si rekla - nisu svi kreativni u tom smislu.

  25. #25
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Peterlin, pa šta si tako stroga?
    Ovo je kao pletenje po špranci...nije kreacija vlastita, ali svejedno može biti užitak. A ruku na srce, ni nema svatko takvu vrstu kreativnosti u sebi. Doduše, i slaganje boja je neka vrsta kreativnosti.
    Mislim da ovo bojanje spada u relaksirajuće aktivnosti kakve bi nam često dobro došle. Kao kad ja krenem s M. slagat one šarene plastične "perlice" po predlošcima (to se poslije ispegla pa se spoje), pa se izgubim i regeneriram, a da nisam ni primijetila. Ili kad su dečki imali faze pletenja desetaka privjesaka ili narukvica od cjevčica/gumica.

  26. #26
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    cvijeta,
    Javile se nekreativne!

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nije. mi smo jedno ljeto igrali kanastu, naučila nas sestra od moje none i bila nam je hit, al sam zaboravila. mojca, to je ono kad su dvojke u stvari jockeri, jelda?
    Da, ali se ne broje kao pravi jokeri. Vrijedi manji broj bodova.

  28. #28
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    cvijeta,
    Javile se nekreativne!
    ae
    ovog pijetla od peterlin bih jedva obojala, a kamoli nacrtala. :D

  29. #29
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    moji su frikovi za drustvene igre, ja ne znam ni izgovoriti naslove, služim kao pomoćni igrač kad im fali jedan, a i onda viču na mene jer niš ne kužim. To je kod nas uz filmove vrijeme za tatu i djecu.
    Igraju cluedo, šah, bekgemon, te neke lego, jamb, belu, šnaps, rumikub, tač, ubongo... ma puna kuća tih kutija i kutijica
    Ja volim samo motoričke tipa jenga, pikčneri, juhapunamuha itsl.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Bojanka??? Ne mogu vjerovati... Mislim, ja volim takve geometrijske crteže i godinama sam ih sama radila, ali predložak - pa gdje je tu kreativnost??? Mogu razumjeti da si sam napraviš šprancu, ali skidati predložak mi je baš bzvz. Neki ljudi stvaaaarno imaju previše vremena. Ima i drugih, kreativnijih načina da čovjek potroši vrijeme bez interneta.
    I ja sam mislila da se netko šali kad sam prvi puta čula za te bojanke

    To su ti tiskane knjižice: https://www.vbz.hr/kategorija/gift-p...nke-za-odrasle

    Međutim nakon isprobavanja promijenila sam mišljenje. Nije stvar u kreativnosti. Bojanke djeluju antistresno i mislim da je podloga u repetitivnim radnjama i preciznosti poteza koje iziskuju. Ako crtaš sama možda se baš i nećeš prisiliti na to (osim ako nisi minijaturist po izričaju)

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Evo još jedne kojoj je Monopoly dosadan
    Inače, omiljene igre kod nas doma su dugačke strateške igre, pa zato valjda imamo sve manje vremena za njih.
    Najomiljenije su Europa i Die Welt. Obje smo nabavili vani, upute su na njemačkom, ali smo si malo obnovili znanje jezika. Šteta što nema nešto slično i za Hrvatsku, baš bi bilo fora.

    Carcasonne smo nekad puno češće igrali.
    Volimo još i Africanu, ali mana te igre je da traje bar 2 h.
    Meni su dragi i Ubongo i još više Ubongo extrem.

    A. jako voli i Life, ali meni ta igra ide na živce, previše je amerikanizirana za moj ukus I još je za prošli rođendan dobio igru "Volim Hrvatsku", ta je isto zgodna. Naročito otkako sam otkrila da se u Mulleru mogu kupiti i kartice s dodatnim pitanjima (jer smo ova već naučili napamet).

  32. #32
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ajme, no@, ovo je ludilo! Još imaju i mudre misli, ko voda s porukom
    Posljednje uređivanje od čokolada : 06.11.2015. at 23:06

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Moji kartaju belu ko pravi ozbiljni kartaši. Igrali su monopoly ali su ga uspjeli rasijati tako da to srećom više ne igramo.
    Obožavaju potapljanje brodova. Pet sekundi imaju ali nisam baš zadovoljna pitanjima, razmišljala sam da im ja sama napravim nekakve kartice primjerene njihovoj dobi i interesima.
    Za bing su naručili scrabble, sada nisam pametna dali da kupujem junior ili pravi (8 i 11godina).
    Malom za koji dan za rođendan stiže twister.
    Jel igra netko cluedo?
    Cluedo je genijalan!
    Mojoj se toliko dopao da ga je sama nacrtala - glavnu ploču, sve kartice, ...
    Dobro ste me sjetile, dolazi zima, treba izvaditi sve kutije ...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, no@, ovo je ludilo! Još imaju i mudre misli, ko voda s porukom
    Savršena usporedba

  35. #35
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Monopoly, čovječe ne ljuti se, dame, mlin, potapanje brodova, šah, kalodont, pogađanje zamišljenih pojmova (netko zamisli životinju ili predmet ili bilošto, a drugi ispituju jel živo, imamo li to u kući, da li je veliko itd, tko pogodi zamišlja slijedeći pojam).
    Planiram ih tijekom zimskih praznika naučiti tablića, i kupiti im napokon karte za Uno da oni mene to nauče.

    Čini mi se da smo mi doma dosta staromodni po pitanju društvenih igara.

  36. #36
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Ovo pogađanje pojmova igramo svo četvero, kada nema zanimljivog filma na telki ili kada čekamo da se ispeče kolač i sl.. Tada uredno bacimo koju partiju pogađanja. Bude suza od smijeha...
    Monopoly nam je rezerviran za nedjeljna poslijepodneva ako nam se ne spava previše poslije ručka. Tada igramo satima, od ručka pa sve do navečer, uvijek tada kasnimo sa večerom i spremanjem na spavanje.

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam mislila da se netko šali kad sam prvi puta čula za te bojanke

    To su ti tiskane knjižice: https://www.vbz.hr/kategorija/gift-p...nke-za-odrasle

    Međutim nakon isprobavanja promijenila sam mišljenje. Nije stvar u kreativnosti. Bojanke djeluju antistresno i mislim da je podloga u repetitivnim radnjama i preciznosti poteza koje iziskuju. Ako crtaš sama možda se baš i nećeš prisiliti na to (osim ako nisi minijaturist po izričaju)
    Da, teško bih se prisilila na tako nešto....

    Btw. to mi nije društvena zabava nego upravo ovo što si rekla zajedno s još ljudi - antistres terapija za JEDNU osobu.

    Inače, dok su mi djeca bila mala, meni je antistres terapija bila učiti njih kako se likovno izražavati. To je bila društvena aktivnost za više ljudi - ja bih napravila "pečate" od krumpira, a oni uz pomoć te tiskare i vodenih boja cijelu hrpu božićnih čestitki. Ostalo - glina, plastelin, slano tijesto - sve mi je to više odgovaralo od društveni igara.

    Nisam tip za društvene igre, pravila mi idu na živce. Nikad u životu nisam znala kartati dulje od jednog popodneva (društvo me znalo osposobiti da budem četvrta za belu, ali pravila bi izvjetrila iz moje glave čim bi igra završila).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.11.2015. at 14:39

  38. #38
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Za te bojanke ne znam, ali ja sam sama zatvorenih očiju napravila skicu, pa ju bojala. Ima super terapijski učinak. Neko vrijeme mi je to bila baš fora zabava... imam jedan blok skoro pun takvih crteža...
    Prije Smjehuljice naravno...
    Sad mi je jedino slikanje ono kad njoj ukradem kist i boje.

  39. #39
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    meni je antistres terapija bila učiti njih kako se likovno izražavati. To je bila društvena aktivnost za više ljudi - ja bih napravila "pečate" od krumpira, a oni uz pomoć te tiskare i vodenih boja cijelu hrpu božićnih čestitki. Ostalo - glina, plastelin, slano tijesto -
    ja samo dok čitam ovo tvoje i od mojce, ma i sama pomisao na plastelin i kistove - teeški stres mi radi

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja samo dok čitam ovo tvoje i od mojce, ma i sama pomisao na plastelin i kistove - teeški stres mi radi
    Ajde, bar znam da nisam jedina
    Iako, u stvari ne mogu reći da mi je učenje djeteta likovnom izražavanju stvaralo stres - prije komplekse kako druge mame mogu biti tako kreativne, a ja ne mogu. Kasnije sam shvatila da nije ni sva kreativnost u likovnom izražavanju, ima i drugih načina.

    Jedan od njih je i meni omiljena igra iz djetinjstva koju sam nekad igrala sa svojom mamom, a sad sa svojim sinom - da zajednički "pišemo priču". Svatko napiše jedan redak, pa presavine papir i doda drugom, i tako do kraja, po zadanoj špranci (imena, mjesto radnje, radnja, dijalog, komentari).
    Jest da osnovci u nekoj dobi najradije u toj igri lupaju termine iz zahodskog rječnika ili prostote ali uz roditeljski korektiv može ih se izvesti i na pravi put

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja samo dok čitam ovo tvoje i od mojce, ma i sama pomisao na plastelin i kistove - teeški stres mi radi
    ... ali sigurno si dobra u kartaškim igrama, za razliku od mene. Meni TO radi stres...kao i većina društvenih igara s pravilima. Uostalom, zašto bi svi morali biti isti? Sva sreća da moji sinovi imaju dedu da ih uči kartati - uz mene i muža ostali bi neuki po tom pitanju.

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Za te bojanke ne znam, ali ja sam sama zatvorenih očiju napravila skicu, pa ju bojala. Ima super terapijski učinak. Neko vrijeme mi je to bila baš fora zabava... imam jedan blok skoro pun takvih crteža...
    Prije Smjehuljice naravno...
    Sad mi je jedino slikanje ono kad njoj ukradem kist i boje.
    Ja se danas iživljavam usput i na neprimjeren način. Evo, baš gledam papir koji imam ispod tipkovnice i na koji pišem brojeve telefona, e-mail adrese, poruke i razne koještarije (tipa "raspoložive dimenzije za opremu = 1950 mm" ili "javno nadmetanje br. taj-i-taj, datum zatvaranja..."). Na tom papiru trenutno su nacrtana četiri kljuseta, jedan pas dakrl (jazavčar), nekoliko ptica vrsta raznih i dva geometrijska cvjetna uzorka.

    Ali da uzmem papir u ruku i pokušam napraviti nešto smisleno - nema šanse. Prepadnem se praznog papira i gotovo. A ovo na stolu - pa to radim valjda oduvijek... Nekad smo imali veliki hamer formata A1 zalijepljen na svaki pisaći stol, sad nemamo (jer su stolovi plastificirani) ali imam uvijek papire za šaranje. I pojma nemam kad sam to napravila, obično uz telefonske razgovore.

    Btw. neki dan sam vidjela bilježnicu svaštaru mog mlađeg sina - ista stvar, samo on crta svemirske brodove i bitke s puno detalja... ali princip je isti. Bolje razmišljamo ako ruka nešto radi. To čak ima i neko ime, nije kinestetika (ili možda je???)

    Ali zato - od društvenih igara najmiliji mi je domino, zato jer tu ne treba puno mozga.

  43. #43
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    evo jedne odlične društvene igre koju ne trebate kupiti, već ju lako napravite i sami od kutija za jaja, a igrate grahom i pritom razvijate matematičke, logičke i strateške vještine
    http://girotondo.com.hr/kreativnirad...-igre-mankala/

  44. #44
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kupila bih J. za Božić neku društvenu igru koja bi i nama roditeljima bila zanimljiva ali ne znam šti bih.
    Monopoly imamo ali nije nam napet.

  45. #45
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kupila bih J. za Božić neku društvenu igru koja bi i nama roditeljima bila zanimljiva ali ne znam šti bih.
    Monopoly imamo ali nije nam napet.
    Catan, ali to je više strategija. Ima i proširenja. Moj sin obožava, kćer baš i ne.
    Igra života je oboma zabavna.

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kupila bih J. za Božić neku društvenu igru koja bi i nama roditeljima bila zanimljiva ali ne znam šti bih.
    Monopoly imamo ali nije nam napet.
    Mi smo svojevremeno dobili Cluedo https://hr.actince.com/kako-igrati-clue-cluedo/ aliii moji su i danas više za monopoly, gdje se zbrajaju pare i nekretnine...

    Ovisi to o afinitetima. Ovi moji su bili (i ostali) kalkulanti i filistri, pa im to odgovara. Cluedo nam nije bio zanimljiv.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kupila bih J. za Božić neku društvenu igru koja bi i nama roditeljima bila zanimljiva ali ne znam šti bih.
    Monopoly imamo ali nije nam napet.
    Alias je fantastična igra! Mana joj je samo u tome što se igra u parovima (kao i Pictionary), pa je ne možete igrati utroje

    Ima u Mulleru povelik izbor društvenih igara, a preporučujem pogledati i u trgovinu "Carta magica" u Frankopanskoj. Pitanje je samo što vam se više sviđa - strateške igre, verbalne, slagalice...

    Carcassonne je vrlo zahvalna igra, ima i dosta dodataka za obogaćivanje sadržaja.

  48. #48
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Alias je fantastična igra! Mana joj je samo u tome što se igra u parovima (kao i Pictionary), pa je ne možete igrati utroje

    Ima u Mulleru povelik izbor društvenih igara, a preporučujem pogledati i u trgovinu "Carta magica" u Frankopanskoj. Pitanje je samo što vam se više sviđa - strateške igre, verbalne, slagalice...

    Carcassonne je vrlo zahvalna igra, ima i dosta dodataka za obogaćivanje sadržaja.
    Alias sam gledala kao i Pictionary i baš to troje nas je, a uoravo gledam ponudu u Carta magici. Otići ću tamo i pitati da mi nešto predlože.

  49. #49
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Nama je super Dixit.

  50. #50
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Here be dragons, isto drži društvene igre.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •