Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: vođenje trudnoće u poliklinici ginekos

  1. #1
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno vođenje trudnoće u poliklinici ginekos

    ako netko vodi trudnoću u poliklinici ginekos, neka podijeli info s nama.
    Zanima me najviše, da li ginekos prima privatna zdravstvena osiguranja i koliko košta pregled preko toga?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mislis " prati" trudnocu .

    Inace , tamo sam isla samo na uzv u 13, 21 i 30 tjednu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Meni je dr Kos vodio dvije trudnoce,ali u kombinaciji sa soc ginekologicom. U oba slucaja sam racunala uzeti dodatnu policu ili ne,ali sam odlucila placati obavljene preglede i uzv po redovnom cjeniku(poliklinike Vili/Ginekos).
    Kako je sad s isplativosti polica ne znam,ali znam da ces tu biti u dobrim rukama!!!

  4. #4
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ako već ideš tamo i plačaš, svakako odi kod kod dr. Kosa, a ne kod nekog drugog tamo, jer su cijene iste, ipak je dr. Kos puno kvalitetniji i stručniji doktor.

  5. #5
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Obje trudnoce sam pratila kod dr. Ujevic. Preodlicna je! I ja sam isprva htjela kod dr. Kosa ali je bila guzva i nisam nikako mogla dobiti termin kako mi je pasalo... ima jos jedan dr tamo, neko poznato ime sa sv. Duha, e taj mi se zamjerio, njega ne bih preporucila.
    Inace sam sve placala po redovnoj cijeni.

  6. #6
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    da, "prati" trudnoću.

    bila sam u 6 tj. kod njega na uzv i pregledu. jako sam zadovoljna. cijena nije mala, 550 kn.
    malo mi je to too much davati svaki mj.
    a u ovoj T imam već lagane komplikacije, i moja gin mi je pre ležerna i to mi se ne sviđa.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    sve tri trudnoće sam pratila kod njih i prezadovoljna sam
    prvu mi je vodio dr. Kos, a druge dvije dr. Ujević (iz istog razloga ko i bella - kod Kosa je bila strahovita guzva, a kod nje sam mogla birat termine pregleda...)

    ona mi je izvrsna ginekologica - nježna i brižna i nadasve stručna...
    moram i ovdje napisati da mi je doslovno spasila život: između 2. i 3. trudnoće imala sam jednu izvanmateričnu t. - i jedina je ona na UZV skužila da je to - to; u Petrovoj na hitnoj gdje sam došla sa stravičnim bolovima i laganim krvarenjem su me poslali doma i rekli da imam bolnu ovulaciju; ona je odmah posumnjala na izvanmaterničnu, i na uzv je skužila, iako se jako slabo vidjelo)...

    MM je rekao da smo vječni dužnici toj ženi... Odmah me poslala na hitnu na SD gdje su me operirali, već je bilo nastupilo unutr. krvarenje i ruptura jajovoda... Gore su mi rekli da sam došla 2 h kasnije, da ne bi bila medju živima...
    Dakle, iako je mlada, ima "oko" i sve pohvale...
    Nadalje, u svim trudnoćama sam užasno povraćala na početku i ona mi je ponudila da kod njih primim infuziju u jednoj od soba, da ne moram u bolnicu... Takodjer, nikad nije paničarila ako su neke mjere na UZV bile sa malim odstupanjima, i uvijek sam je mogla pitat štagod sam htjela i objašnjavala mi je koliko god je trebalo...
    Znam da cijena nije baš mala, ali meni je dr. Ujević značila puno, odnosno taj osjećaj da sam u sigurnim rukama.

    Za osiguranja - nisam sigurna, ja sam uvijek plaćala po redovnoj cijeli, ali mislim da primaju jer sam vidjela žene tamo da su kombinirale sa osiguranjima.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 06.11.2015. at 13:53

  8. #8
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja sam bila u 2o.tjednu kod njih i bas kod dr.Kosa i moram priznati da me se nije ni malo dojmio,a svi ga hvale....

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila u 2o.tjednu kod njih i bas kod dr.Kosa i moram priznati da me se nije ni malo dojmio,a svi ga hvale....
    a cime bi te on trebao dojmiti osim strucnoscu i sposobnoscu da dobro napravi detaljan uzv u 20 tj. i procjeni da je dijete ok? Ocito je sve bilo ok sa tvojom trudnocom i djetetom.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Moja susjeda je također pacijentica dr.Kosa i iz njenih usta same hvale na njegov račun!

  11. #11
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    nakon premišljanja i vaganja, odlučila sam tamo napraviti ova 3 uzv u T, i promijeniti moju soc gin.

    ne znam, ja sam baš bila kod dr. kos na pregledu.
    znam da rade tamo još dr. ujević i dr. hafner.
    za sve sam čula riječi hvale.

  12. #12
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    a cime bi te on trebao dojmiti osim strucnoscu i sposobnoscu da dobro napravi detaljan uzv u 20 tj. i procjeni da je dijete ok? Ocito je sve bilo ok sa tvojom trudnocom i djetetom.
    Za te novce ima i boljih Cekanje,nedostatak komunikacije...

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Za te novce ima i boljih Cekanje,nedostatak komunikacije...
    Ne znam. Meni je cekanje i nedostatak komunikacije ( zapravo skrtost na rijecima) totalno nevazna stvar ako ti lijecnik uspije vidjeti vrlo egzoticnu tesku srcanu gresku kod djeteta , te ta spoznaja djetetu spasi zivot ( jer se nakon poroda problem ne bi cuo na slusalice u rodilistu).
    e, sad , ako netko zeli tople rijeci i brzinu slobodan je ici bilo gdje.
    Ali sto se ultrazvucne dijagnostike u kljucnim tjednima tice uvijek cu preporuciti dr. Kosa.
    Za ostale preglede i tako nisam isla kod njega ( jer i tako smatram da nije potrebno imati vaginalni pregled i uzv svakih 4 tjedna u trudnoci).

  14. #14
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam. Meni je cekanje i nedostatak komunikacije ( zapravo skrtost na rijecima) totalno nevazna stvar ako ti lijecnik uspije vidjeti vrlo egzoticnu tesku srcanu gresku kod djeteta , te ta spoznaja djetetu spasi zivot ( jer se nakon poroda problem ne bi cuo na slusalice u rodilistu).
    e, sad , ako netko zeli tople rijeci i brzinu slobodan je ici bilo gdje.
    Ali sto se ultrazvucne dijagnostike u kljucnim tjednima tice uvijek cu preporuciti dr. Kosa.
    Za ostale preglede i tako nisam isla kod njega ( jer i tako smatram da nije potrebno imati vaginalni pregled i uzv svakih 4 tjedna u trudnoci).
    X

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Ja sam obje trudnoce vodila kod dr. Kosa, a bila sam i kod dr. Hafnera dva puta. Kos zaista je strucan, ali ni ne prica puno, sve sto te zanima moras izvlacit iz njega. Ono sto me sad pocelo zaista smetati je cekanje. Nije mi bio toliki bed dok sam bila trudna jer mi je prva curka velika, ali sad na pregled nakon poroda sam cekala sat vremena, a doma me ceka beba koja doji svaka dva sata. Po meni, osim strucnosti, privatniku idem i zbog dogovaranja termina kad meni pase. Uostalom, dobro se to i naplati. Takoder sam primjetila da sad zbog guzve manje vremena posvecuje razgovoru, sto me isto malo smeta. Usporedbu mogu raditi obzirom da se vec 8 godina kod njega kontroliram.
    Unatoc svemu i dalje bi isla tamo,jer smatram da je izvrstan doktor.

  16. #16
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Za te novce ima i boljih Cekanje,nedostatak komunikacije...
    Tko je bolji od Kosa u uzv dijagnostici u RH? Ne provociram, stvarno me zanima?

    Nisam primjetila nedostatak komunikacije oko bitnih stvari vezanih uz trudnoću. Činjenica je da ne komentira ništa osim onog onog šta je bitno i ne ulazi u neke čit-čat razgovore samo da se umili pacijentici.

    Sjećam se da sam u prvoj trudnoći dobila (po mojoj procjeni) dosta kila, a on nikad nije komentirao taj porast. I tako ja njega pitam: doktore, da li dobivam previše kg? On je samo odgovorio: Ne. I ništa dalje, bez daljnjih objašnjavanja i rasprava oko toga. To mi je bilo malo čudno, ali sam kasnije shvatila da upravo tako i treba: ne ulaziti u rasprave i razgovore oko stvari koje su jasne.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Tko je bolji od Kosa u uzv dijagnostici u RH? Ne provociram, stvarno me zanima?

    Nisam primjetila nedostatak komunikacije oko bitnih stvari vezanih uz trudnoću. Činjenica je da ne komentira ništa osim onog onog šta je bitno i ne ulazi u neke čit-čat razgovore samo da se umili pacijentici.

    Sjećam se da sam u prvoj trudnoći dobila (po mojoj procjeni) dosta kila, a on nikad nije komentirao taj porast. I tako ja njega pitam: doktore, da li dobivam previše kg? On je samo odgovorio: Ne. I ništa dalje, bez daljnjih objašnjavanja i rasprava oko toga. To mi je bilo malo čudno, ali sam kasnije shvatila da upravo tako i treba: ne ulaziti u rasprave i razgovore oko stvari koje su jasne.
    To je to!

  18. #18
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Detaljan uzv napravila mi je i Gebauer u Podobniku u 13.tj.trudnoce.Cak bih rekla i detaljniji ,ako nista duzi-objasnjavujuci sto radi.I u terminu koji sam dogovorila.Kosu sam otisla sa 20tj.jer je imao termin prije nego u Podobniku :D,a i moj socijalac ga je jaaako nahvalio.Nije me se dojmio.Uopce.A nacekala sam se....ja isto osim strucnosti ocekujem da sam na redu kad sam narucena i vise komunikacije.U suprotnom nebi isla privatno.Sto se tice strucnosti i ja sam cula da je strucnjak.Taj tren je s trudnocom sve bilo u redu.Mozda se taj dan na krivu nogu ustao ili on ili ja

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nije on na krivu nogu stao, nego jednostavno ne komentira ( previse) . Kaze samo ono sto smatra potrebnim bez suvisnih kometara.

  20. #20
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Dr. Ujević je I mene spasila u nekoliko navrata (psihički i fizički) I klanjam se do nožnih prstiju. Na brzinu ti izvade i krv, zove te dr u 10 navečer ako treba, sestra mi je čak pomagala nakon poroda kod mastitisa kad sam došla na pregled - to se ne može naplatiti uopće.
    Čekanje se I događa jer imaju hitne pacijente koje stvarno detaljno obrađuju; I sama sam bila jedna od tih par puta a bila sam I ona koja čeka duže zbog druge hitne pacijentice I nikad mi nije bilo teško čekati nakon što shvatiš zbog čega se to dešava, žene moje. Svaki put sam bila sretna što sam ona koja može čekati I satima nego ona koja dolazi na hitan pregled bez termina..

    Mind you - ako dr U nije 100% sigurna u nešto ona zove unutra na pregled I konzultacije Kosa. Imala sam par takvih pregleda udvoje; to naravno ne naplaćuju extra - naprosto su vrhunski profesionalci I iskreno im je stalo do pacijenata; ja takvo što nisam nigdje drugdje doživjela.

    Jela bih parizer I stari kruh ali bi svaku T pratila kod njih - posebice ako ima ikakvih teškoća u trudnoći.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Ja sam na prvom porodu bila u sobi sa zenom koja je trudnocu pratila kod dr. Ujevic, a kojoj se desio veliki propust. Zenica je bila u totalnoj komi i nije mogla ni pricati od soka, tako da detalje neznam jer nije bilo vrijeme ni trenutak za ispitivanje.
    Znam da se i najboljima desavaju propusti.
    Mene nije nikad gledala, a zbog toga ne bi ni pristala.
    Idem iskljucivo Kosu, a Hafneru sam isla sad,jer sam htjela roditi na Sv.Duhu.

  22. #22
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    X na majusku!

    I kod mene su par puta i dr u i dr k zajedno analizirali uzv...

    U prvoj t sam imala saobracajku negdje oko 35 tj, dr u me primila preko reda odmah ujutro: detaljan uzv, ctg...

    U drugoj t sam trazila drugo misljenje kod dr k (nakon sto sam bila nezadovoljna s dr h - mijenjao dr u) i dobila termin sljedeci dan, opet preko svakog reda - bilo je hitno jer je bio krajnji rok da se odlucim za amniocentezu.

    Znam da su neke pacijentice cekale oba puta zbog mene.

  23. #23
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Meni je trudnoću pratio dr.Kos po preporuci mog mpo koji je smatrao da je dr.Kos najveći stručnjak na tom području.
    Doktorom smo i ja i suprug bili izuzetno zadovoljni.
    Nije tip koji baca fore i vodi neobvezne razgovore, što nisam niti očekivala, ali mene je fasciniralo da 30 minuta pregledava bebu i govori o svakom njenom organu detaljno.
    I djelovalo je umirujuće mislila sam ako dr. Kos kaže da je sve ok onda je valjda sve ok.
    Da je guzva-je-ali za kvalitetan pregled nije mi bilo teško čekati, niti propustiti ženu koju su u suzama poslali na drugo mišljenje kod dr Kosa.
    Ako me ikad više potrefi sreća pa budem ponovno trudna sigurno opet idem kod dr Kosa.

  24. #24
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Zna li netko kolika je cijena pape kod njih?

    Hvala

  25. #25
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Kad ste isle na 1.pregled kod dr.Kos-a? Ili Ujević svejedno?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Ja sam kod dr Ujevic vec godinama.
    Na prvi pregled sam išla u 6. tjednu.
    Ne sjecam se tocno cijene pape.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •