Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 160

Tema: preuranjeni punertet , 8 godišnjakinja

  1. #51
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    mi smo obavili sve pretrage, na uzv štitnjače kaže dr postoje naznake difuzne bolesti ali i ne mora biti..izvadili krv za antitijela i ako se tu pokaže da nije ok dobit će terapiju. Stidnih d je sve više, masna kosa ko rezanci, noćne more, nemiran san (to isam znala da je vezano sa disfunkcijom štitnjače) i tako..čekamo 25.2. kontrolu endokrinologa sa svim nalazima , pa ćemo valjda napokon znati gdje smo..odužilo se

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Mojij curku su hormibu štitnjače ok, a jedna antitjela malo povišena. Rekla je za sada pratit jer to zna od puberteta podivljat.

  3. #53
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    a kakav je uzv štitnjače?jeste ga radili?Dr na uzv je rekao da ima naznaka po građi i ako antitijela pokažu uvesti terapiju..iako jako sma zadovoljna s dj. endokrinologom jer mi i malu prati i nije dr koji trči na prvu uvoditi terapiju, čeka tri nalaza za usporedbu pa tek onda ako treba uvodi što mi je ok.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Nismo uzv radili još.
    Za sljedeću kontrolu ćemo radit i ponovit hormone.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    E,da za masnu kosu sam otkrila super sapun od lavande i limuna skroz prirodno i mogu djeca. Imaš u dm za kupit, mi se preporodili.

  6. #56
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj MAMI 2 prvotno napisa Vidi poruku
    E,da za masnu kosu sam otkrila super sapun od lavande i limuna skroz prirodno i mogu djeca. Imaš u dm za kupit, mi se preporodili.
    misliš one tinktura?
    ja kupila svojoj, kaže da joj nije dobar
    odmah onaj dan kad opere da joj je kosa jako suha
    a već 2. dan je masna

    (ja sam si kupila njihov sapun za suhu kosu, isto baš nisam previše oduševljena)

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    E da taj. Njoj je super, prije joj je bila masna već drugi dan sad peremo svaki 4 dan.

    Baš sam mislila sebi uzet za suhu kosu.

  8. #58
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Kod koga IDETE? Može i na pp

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    a kakav je uzv štitnjače?jeste ga radili?Dr na uzv je rekao da ima naznaka po građi i ako antitijela pokažu uvesti terapiju..iako jako sma zadovoljna s dj. endokrinologom jer mi i malu prati i nije dr koji trči na prvu uvoditi terapiju, čeka tri nalaza za usporedbu pa tek onda ako treba uvodi što mi je ok.

  9. #59
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    rossa mi smo u Osijeku, dr Marjanac
    a šampon za masnu kosu si je ona sama kupila Marseiliais s ekstraktom gline i mlijekom jasmina..izdrži par dana ako en ide na trening...a inače je svaki drugi dan na bazenu pa nisam ni primjetila to masćenje kose
    Posljednje uređivanje od pužić : 21.02.2016. at 16:21

  10. #60
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Bile jučer kod doktora privatno. Ne mogu čekati rujan za prvi pregled. Dlake su definitivno pubertetske, ostalih simptoma nema.
    Sad hormoni i rendgen šake pa ćemo vidjeti gdje je i kako dalje

  11. #61
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Puzic, kako je proslo na kontroli?

  12. #62
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    obavili sve..dakle hormoni štitnjače ok ft4 nešto snižen , no dr kaže da nebi uvodio terapiju jer u početnoj pubertetskoj fazi zna doći do nekih oscilirajućih promjena koje se poslije ustabile same od sebe (sviđa mi se dr što ne trči odmah i daje terapiju). Stidne dlačice sa se s faze 1 popele na fazu 2, sike isto, no dr kaže da će on to dalje pratiti i da ponovimo na ljeto hormone i dođemo na kont. Na ljeto će imati 9 g što on smatra da čak i nije rano ako i krene. Pitala sam za kg (47 kg i 143 cm) kaže on da jedno drugo prati..kg-vis i da ne smatra zabrinjavajuće, da se pomirim s tim da će uvijek biti višlja i jača od vršnjaka jer joj je takva genetika..Bitno da nije nasrazmjer tj da je niska , a debeljuca ili visoka mršavica..ne smatra da trebamo neke posebne dijete , osim klasika redukcija slatkog, grickalica , kruha , sokova + sport. što se nemirnih snova tiče za koje su isto mislili da su proizvod disfunkcije štitnjače dr kaže da se i to u pubertetu zna događati..mijenja se hormonska slika u tijelu lagano i kod nekih zna izazvati burniju reakciju na određenim poljima pa tako i snovima..dok se to sve ne izbalansira može se događati svašta ali da je sve u tonu puberteta i nije zabrinjavajuće..Eto ja sam sad mirnija jer smo obišli sve i sve upućuje na jedan normalan proces koji se eto malo ranije počeo događati pa nas uhvatio i mene i nju nespremna, no bitno da ide polako i svojim tokom..
    rossa njoj se nakon tih početnih dlačica za cca 2 mj počela mastiti kosa jako i krenuli su čudni snovi, noćne more: Ne znači d aje kod svih isto ali ako vam se počne događati da znaš..
    Posljednje uređivanje od pužić : 03.03.2016. at 09:12

  13. #63
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Nadam se da ću i ja uskoro biti pametnija. Jutros je vadila krv i snimala rendgen zapešća. Za 7 dana su nalazi pa onda idemo doktoru s tim.
    Posljednje uređivanje od rossa : 03.03.2016. at 15:50

  14. #64
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    rossa šta kažu nalazi?
    jeste bili na kontroli??

  15. #65
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Rendgen pokazuje razvojnu dob sukladni kronološkoj (računam da je to dobar nalaz)
    Čekamo još 17-ohp. Ljuta sam ko ris.
    Rekla mi je pedijatrica da kod naručivanja provjerim imaju li reagens za hormone. I ja sam nazvala vinogradsku i kažu oni samo vi dodjite. Sve imamo. Nalazi će vam biti za 7 dana. Ja odjurila s njom odmah sutradan ujutro i evo sad čekamo od 3.3.

  16. #66
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    e da, i kod nas jako često nemaju reagens..

  17. #67
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Ali da nisam ciljano zvala zbog toga, grrr

  18. #68
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    kakvi su vam nalazi rossa?

  19. #69
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    kakvi su vam nalazi rossa?
    17 OHP je bio previsok, pa smo morali ponoviti. sad opet čekamo do 9.5. za popizdit

  20. #70
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Evo nas. Nakon mjesec dana stigli i nalazi.
    17 ohp je i dalje vidi od referentne vrijednosti, ali daleko manji. Ali ne moramo raditi taj neki test kojim se testiraju hormoni nadbubrezne žlijezde.
    Čula sam se s doktorom, kaže da je sve ok. Vidimo se za mjesec dana s tim svim nalazima i snimkom zapešća (dosad smo imali samo ispisane nalaz)
    Dlake su i dalje tu. Možda griješim, ali mi se kosa cini masnija i ima sitne prištiće po nosu.

  21. #71
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Mi bili ovaj tjedan u endokrinologa , cekali termin od 9 . Mjeseca. Od tada sa dvije dlake dosli na 6 Dobili uputnicu za hormonske pretrage i kao kontrola s nalazima za 4-6 mjeseci


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #72
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    kod nas je dlakavost poprilična, prištići na nosu isto, masnjak kosa, dr je rekao kontrola na ljeto a tad će već imati 9 g i pustit će da sve ide svojim tokom jer se to smatra kao ok ..

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mi smo u fazi nekih sitnih bijelih prištića, masne kose i čudnih mirisa ispod ruke. Tek će napuniti osam godina. Meni je jedini strah da li je štitnjača uredu, ostalo me ne brine, jer vidim da je nakon obavljenih pretraga najčešća terapija- pratiti stanje.

    Koju kozmetiku za djecu koristite?
    Nekako mi se čini da je po tom pitanju prazan prostor.
    Nalazim kozmetiku za bebe ili za odrasle.
    Ima nešto i za teen, ali osmogodišnjaka ni tu ne bi svrstala.
    Što je pametno?

  24. #74
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    moja koristi derma zero neutro roberts

  25. #75
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    kakva je situacija kod "naprednih "?Mi smo u 3. fazi tako piše na nalazu..dr kaže da se ne iznenadim ako uskoro dobije M, da je to to i sa 9 god da se sad već to sve smatra normalno. Štitnjača nešto sporije radi, dva zadnja nalaza su niska ali je rekao da sačekamo još 4 mj, napravimo nalaze pa ako i onda bude lošiji nalaz uveo bi terapiju..moguće da će se i stabilizirati kad se tijelo privikne na promijene. Kosa je sva masna, perut, rezanci užas..ponašanje užas, odgovaranje, prepiranje, u školi zujanje, odsutnost, sjeti se dz u 8 na večer i tak..sveopći cirkus

  26. #76
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Moja ima 7.4,mj. od početka škole (prvašić) se svaki dan već popodne tak usmrdila na znoj da sam ju svako popodne tuširala.
    Nakon 2.tj sam u strahu zvala pedicu i pitala za savjet, rekla je da je to normalno ako je u sresu os škole. A istina, sama je u razredu, nema nikog iz vrtića od stare ekipe.
    Sada je evo već dva mjeseca u školi i drastično se smanjio smrad, perem ju sa Body sapunom od Amwaya (6 kom 180kn traju svaki sapun cca 2-3mj i svi četvero u obitelji se peremo ispod pazuha sa tim sapunom), a kao pespirant iz DM njihou marku Bekre deo kristal 100% prirodni kristal, to isto svi koristimo, on košta 19kn isto traje cca 2,mj ali za sve nas u kući.
    Kosa joj je nešto masnija, no nadam se da drugih promjena neće tako skoro biti. Sada je smrad pod kontrolom.
    No baš sam se nekako prepala, kako su sada vaše curke?

  27. #77
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    sjeti se dz u 8 na večer i tak..sveopći cirkus
    ovo nema veze s pubertetom

  28. #78
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ovo nema veze s pubertetom
    hahaah ma to sam samo navela u kontekstu zujanja i odsutnosti koju dr povezuje s pubertetom

  29. #79

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Mi smo ponovno vadili spolne hormone i hormon rasta, čekamo nalaz. SLjedeći tjedan ponavljamo rtg. Temeljem tih nalaza endokrinolog će vidjet hoće li je staviti na mislim estrofem kako bi ubrzao proces zabršetka rasta. Prema vanjskim obilježjima misli da to nećr biti uskoro, odnosno da još neće menga.
    Ona će tek 11 a visoka je 170 cm.
    Uglavnom vidjet ćemo prema nalazima.

  30. #80
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ja sam se zabrinula pretprošlo ljeto kad je imala 6,5 jer se odjednom dlakavost jako pojačala. (ali samo na nogama i možda rukama). onda kao da su nestale... jako čudno, pa su sad prije koji mjesec opet kao malo pojačale (8,5 prošla). inače nema drugih znakova nigdje nikakvih pa ću pretpostaviti da je do hormona iz piletine ili neke druge čudne stvari...

    pužić što kažu doktori, koja je prva faza, ako ste vi sad u trećoj?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mi i dalje smrduckamo, oooooo da, posebno u vrijeme stresnih situacija. I nakon sporta, isto. Tuširamo se koliko god je moguće više. Svaki dan čista majica, čisti veš, čarape i povremeno ga špricnem sa nekim muškim dezićem. Neki nogometaš je na slici, pa mu je to fora. Svjesna sam da je to dezić za odrasle, ali nadam se da to malo i povremeno neće naškoditi. Vidim kako se formira u dječaka, guza je tu, noge, sav nekako nabijen. I hormoni rade, nešto se duri povremeno, prgavi... smiješan je za sada. Kažu mi je visok. Ne vidim da odstupa od svojih iz razreda, pa ni ne idem za tim. Vidjet ćemo dalje.

  32. #82
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se zabrinula pretprošlo ljeto kad je imala 6,5 jer se odjednom dlakavost jako pojačala. (ali samo na nogama i možda rukama). onda kao da su nestale... jako čudno, pa su sad prije koji mjesec opet kao malo pojačale (8,5 prošla). inače nema drugih znakova nigdje nikakvih pa ću pretpostaviti da je do hormona iz piletine ili neke druge čudne stvari...

    pužić što kažu doktori, koja je prva faza, ako ste vi sad u trećoj?
    mi smo došli prvi put kod dr kad je bila 1-2 faza, dakle dlačice na intimnom dijelu samo u sredini al u "busen" formirane (a što imam opise..), sad ima skroz, sike miješano salo sa pravom formacijom u početnoj fazi, prištići na nosu , masna kosa, dlačice na potkoljenicama i rukama isto primjetne dosta su bile..sad je sve to više izraženo, neki dan je rekla da želi da joj maknem te dlake s nogu jer ju je sran na tzk..

  33. #83
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    hm, moja je mršava pa da ima sike vidla bi, ne bih ih zamijenila sa salom ) (oko 140 cm i 28 kg)

    inače ništa od navedenog, samo dlakave noge.. al viidm da ne odskače previše od vršnjaka

  34. #84
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Evo me.
    Trenutno stanje, punih 8 godina, nema ostalih tragova puberteta osim mrvicu masnije kose (dovoljno je prati jednom tjedno ) i par sićušnh prištića na nosu.
    Ali dlake!!! Ima na stidnim usnama već priličan busencic pristojne dužine.
    Kn ocala sam joj nekidan kako su joj gaćice prljave i ona se žalila da joj se dlake petljaju i da joj smetaju.
    Ne znam baš koliko je fo bilo mudro, ali uzela sam škare i malo pošišala one najdulje.
    Nalazi su dobri. Sve je u granicama osim 17 ohp koji je i dalje malo viši od referentne vrijednosti.
    Ali bili smo kod dumica i na rebro zadnji mjesec i svi su rekli da je ok i kontrola za 6 mjeseci ako ne bude drastičnih promjena.
    Cike ima, ali to je samo debeljuskasta.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Rosa šta je ohp?

  36. #86
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj MAMI 2 prvotno napisa Vidi poruku
    Rosa šta je ohp?
    17 hidroprogesteron, mislim da je hormon nadbubrežne žlijezde. Njoj je uvijek povećan. Prvi put je imala oko 5,7 što je izrazito visoka vrijednost i poslali su nas da ponovimo s tim što mi u slučaju slične vrijednosti trebala ići na neki posebni test (sreća nije jer ima nekoliko puta bockanje)
    Ponovljeno jei mala 3.6 mislim, sd je 3,7
    i dalje je to preko naznačene referentne vrijednosti, ali obzieom da su ostali hormoni u redu i da nema drugih simptoma, to nam se tolerira.
    Inače, njen rendgen šake pokazuje za pola godine veću razvojnu dob od kronološke dobi.

  37. #87
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    dobro, a što kažu onda? sve j normalno i ide svojim tokom? čini mi se da bi i po razvojnoj dobi bilo sve prerano.... bilo bi samo 8,5

  38. #88

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    baš sam htjela pitati, mojoj frajli 9,5 se baš ono masti kosa
    zasad perem 1x tjedno..
    ali razmišljam da li početi prati češće

    i naravno, s kakvim šamponom bi bilo preporučljivo?

  39. #89
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    dobro, a što kažu onda? sve j normalno i ide svojim tokom? čini mi se da bi i po razvojnoj dobi bilo sve prerano.... bilo bi samo 8,5
    Te dlake gledaju kao nešto izdvojeno jer drugih simptoma nema. Dr. Je izrekao nešto tipa: sad je ok, ali ako krenu grudi onda ćemo gledati kako to zaustaviti. Tako da je sigurno prerano.

  40. #90
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    baš sam htjela pitati, mojoj frajli 9,5 se baš ono masti kosa
    zasad perem 1x tjedno..
    ali razmišljam da li početi prati češće

    i naravno, s kakvim šamponom bi bilo preporučljivo?
    Ja svojoj ponovno perem nekim sapunom za kosu. Bila sam prestala, ali kako je imala uši u rujnu od svih tretmana joj se pojavila užasna perut pa sad pokušavam čim prirodnije

  41. #91
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    U nasoj skoli su se prosli tjedan pojavile usi. A ona ima jako gustu kosu do kraja leđa, do sada smo uspijesno cijeli vrtic izbjegavali uši, no sa cime ih je najbolje istrijebiti da znam (imam za nuzdu sampon u ormaru mislim Sumifen).
    Cula sam da je provjerena fora sa regeneratorom - stavi se cijela tuba regeneratora i kapa na glavu par sati. Ne znam da li se ponavlja postupak.
    Mojoj se i dalje masti kosa usprkos 2x tjedno pranje.
    Molim te rossa koji je to sampon?
    I moja ima osjetljivu kozu i tjeme.

  42. #92
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Teško jw reci. Imaš bar 2 teme tu na forumu. Meni je sumifen bio loš. Ja sam i sebi i njoj nalazila žive uši nakon pranja sumifenom. Nestale su svakodnevnim visesatnim pregledavanjem i paranitom. Dugo sam je spreja pa paranitom za prevenciju.
    Ja joj koristim zogeterra tvrdi sapun za kosu. Za moju farbanu kosu je loš. Njena bude prekrasna. Nadam se da će se i perut smiriti

  43. #93
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Imamo uputnicu za vadjenje hormona. Gdje u zg se moze odvesti na vadjenje krvi i da li je za djecu negdje posebno?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  44. #94
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Nazovi lab Prije Nego odes. 17ohp može samo u vinogradskoj i na rebru

  45. #95
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Da ima 17-ohp. Hvala



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #96
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    u vinogradskoj OHP ne vadiš u onom labu na ulazu gdje se sve ostalo vadi i ima milijun ljudi nego u endokrinološkom labu.
    To još zađeš za zgradu i popneš se na drugi kat

    Citiraj Zeljka33 prvotno napisa Vidi poruku
    Da ima 17-ohp. Hvala



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Nazovi lab Prije Nego odes. 17ohp može samo u vinogradskoj i na rebru
    Zar ne vadi i vuk vrhovac?

  48. #98
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Zar ne vadi i vuk vrhovac?
    Moguće. Nama su ovako rekli pa smo bili i u jednom i u drugom
    Na rebru se vadi u općem labu, ali djeca imaju prednost

  49. #99
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Bila jutros na Rebro. Nalazi tek za mjesec dana!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  50. #100
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Nije mi jasno zasto mjesec dana treba za nalaze, a u privatnim labosima je gotovo isti dan


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •