Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 160 od 160

Tema: preuranjeni punertet , 8 godišnjakinja

  1. #151
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nisam pisala tonom kako si shvatila... ovo paničariš nije u negativnom smislu zato sam ti i došla napisati da nisam bila baš neke visine kad sam s 11 dobila menstruaciju a opet sam dosegla meni pristojinih 162cm.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Os
    Postovi
    30

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam pisala tonom kako si shvatila... ovo paničariš nije u negativnom smislu zato sam ti i došla napisati da nisam bila baš neke visine kad sam s 11 dobila menstruaciju a opet sam dosegla meni pristojinih 162cm.
    Hvala na tome sto si podijelila svoje iskustvo. Hvala od ❤️.

  3. #153
    Lana_ avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    16

    Početno

    i ja sam dobila menstruaciju s 11 god i dosta narasla nakon toga, do 175 :D

  4. #154

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Os
    Postovi
    30

    Početno

    Citiraj Lana_ prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam dobila menstruaciju s 11 god i dosta narasla nakon toga, do 175 :D
    Hvala ❤️

  5. #155
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Santo, evo ti još jedne
    Prvu sam dobila 7 dana pred 11 rođendan, rasla sam do 16 godine, dostigla 173 cm. S obzirom na visinu roditelja, ja sam između, mama je 167, tata 180.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Os
    Postovi
    30

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Santo, evo ti još jedne
    Prvu sam dobila 7 dana pred 11 rođendan, rasla sam do 16 godine, dostigla 173 cm. S obzirom na visinu roditelja, ja sam između, mama je 167, tata 180.
    Hvala ❤️
    Znam da medicina nije samo slovo na papiru, no svejedno sam se uplašila.

  7. #157
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Da ne otvaram novu temu, pitat cu ovdje ako netko ima iskustva s preuranjenim pubertetom i dječacima. Moj će uskoro napuniti 8 godina, oduvijek je iznadprosječno visok. Težina prati visinu tako da je skladno građen. Visok je 138 cm i tezak oko 36 kg.
    Ono što me brine da su mu se pojavile stidne dlačice. Znam da bi kod dječaka pubertet trebao kasnije krenuti od djevojčica pa mi se ovo čini prerano. Nema nikakvih drugih “simptoma”. Možda je nešto tvrdoglaviji u zadnje vrijeme. Ali još uvijek djetinjast i zaigran.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Moj će uskoro napuniti 9, isto je natprosečno visok ali malo mršaviji, samo 31kg na 143 cm. Od pre par meseci znoji se više i ne miriše baš najbolje, uz isti "simptom" dlačica kao i tvoj.
    Naša pedijatarka tvrdi da je prerano sve pre desete godine, a da je rast testisa prvi pravi znak puberteta (toga znaka nema još). Kod nas je (pre)rani pubertet nasledan od nas oboje roditelja, i ćerka je rano ušla u pubertet. Dr nije pominjala nikakve posebne pretrage dalje, možda zbog naslednog faktora i ove opšte situacije.
    Kako god, moj izgleda i dalje detinjasto osim što je postao jezičaviji i pun nekih duhovitosti do sada neprimećenih . Kako će dalje ići, ne znam.

  9. #159
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Ok, hvala, izgleda da je to stvarno rasirena pojava danas. Budemo se nakon povratka s godišnjeg savjetovali još s doktoricom.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Idnom,
    vidim da si pisala na temu dece iz spektra autizma,kako je danas tvoj djecak, da li mi mozes malo vise reci o njemu?
    pozdrav vladimir

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •