Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 160

Tema: preuranjeni punertet , 8 godišnjakinja

  1. #1
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno preuranjeni punertet , 8 godišnjakinja

    imate li iskustava?
    primjetila sma kod N ovo ljeto određene promjene, pedijatrica je predložila endokrinologa jer joj je sve upućivalo na preuranjeni pubertet. Prošli tj smo obavili pregled (tek sad smo došli na red) i dr je potvrdio da na prvu ima određene pokazatelje, no uputio nas na analizu krvi-hormone i svašta nešto + snimku zapešća iz koje se gleda okoštavanje i neka kost na s koja je očiti pokazatelj da je pubetret tu. Čekamo nalaze, a do tad prikupljam info..
    Nedavno je na tv bio neki dr iz Klaićeve koji se bavi samo tim, dobro bi mi došla info o njemu u slučaju da nam treba drugo mišljenje

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    da ti podignem temu plus koliko se ja sjećam dok sam aktivnije čitala forum baš je bila tema o preuranjenom pubertetu kod djevojčica , pisala je jedna forumašica , sad je li bila iz Hrvatske ili je živjela vani ne sjećam se više .

    Uglavnom koliko sma pratila temu terapija je bila dugotrajna ali je dala rezultate.

  3. #3
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Moja je ušla u pubertet par mjeseci prije 9-tog rođendana. Govorimo o kompletu: dlake, masna kosa, smrad, prištići, rast grudi. Kroz godinu dana došli smo i do menstruacije. Danas se to više i ne smatra preuranjenim ako je dijete fizički razvijeno. Odlučila sam ne ići endokrinologu jer je visoka 150cm/40kg, ginekolog je rekao su reproduktivni organi normalno razvijeni i da za to nema potrebe.

  4. #4
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja nemam iskustva , još
    osim što su liječnici spomenuli, zbog F pretjerane težine, jedu od mogućih komplikacija - prerani pubertet. Kontroliramo se kod endokrinologa, za sad nas nisu poslali na nikakve pretrage u tom smjeru

  5. #5
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    moja je s 9 dobila mengu,
    ostale simptome prije toga.
    nikada je nisam vodila na pretrage,
    samo obavila razgovor s njenim liječnikom.
    jednostavno mi ne bi palo na pamet
    tako malom djetetu davati hormone bilo koje vrste
    pa nisam smatrala potrebnim dobivati potvrdu da je u preuranjenom pubertetu.

  6. #6
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Moja ima malo manje od 7 g i primjetili smo dvije stidne dlake...bila je nedavno na pretragama za mjehur pa kad je doktorica to vidjela preporucila je da idemo na pregled endokrinologa. Inace je normalne tezine i visoka je, a doktorica ju je pregledala i za sad nema neki drugi simptom osim sto znoj malo smrdi

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nije mi jasno, sto lijecnik moze preporuciti/poduzeti ako zakljuci da je rijec o preuranjenom pubertetu?

    (ne cini mi se da je prva menga s 9 godina danas rijetkost)

  8. #8
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    "Lijekovi koji se koriste sprječavaju lučenje hormona koji vode ka preuranjenom pubertetu. Konkretno – lijekovi blokiraju lučenje gonadotropina iz hipofize čime se odgađa spolno sazrijevanje. Lijek se prima putem injekcije najčešće na mjesečnoj ili tromjesečnoj bazi."

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Hvala.

  10. #10
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    nama je endokrinolog objasnio da je 8 godina prerano i da nikako ne smatra dobrim da djevojčice prerano uđu u pubertet, nakon toga i u fertilnu dob jer će slijedom toga rano i izaći iz fertilne dobi tj. laički rečeno potrošiti jajašca i možda kad baš bude htjela imati djecu (obzirom d aje trend kadnijeg ulaska u brak i rađanja) neće moći ili će teško ići jer je ispucala svoje..Naravno, naglasio je da se dobna granica za ulazak u pubertet pomaknula, kao što se pomaknulo i fizičko i psihičko odrastanje u odnosu na našu npr generaciju, i da se s 9,5-10 g smatra da je ok vrijeme , no 8 je rano po njemu i psihički i fizički. .Sačekat ćemo nalaze , pa vidjeti što dalje..Generalno sam protiv kemije i volila bi da nema potrebe za tim, no ako budemo na klackalici potražit ćemo drugo mišljenje svakako..

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Moja djevojcica od 9 godina ima sve znakove puberteta i nekako se nisam zabrinula jer sam ja s deset godina dobila menstruaciju.
    Mozda je dobro provjeriti.
    No u razredu moje kceri ona je najnerazvijenija tjelesno (mislim pritom prvenstveno na grudi).

  12. #12
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    mi smo danas obavili snimku zapešća, sutra će nam očitati nalaz i pokupit ću nalaz hormona , pa ćemo vidjeti što kaže endokrinolog. Moja N je krupna i visinom , a težinom pogotovo odskače od svojih u generaciji (iako je oduvijek bila takva), ja sam dobila u 4. OŠ m , to sam napomenula endokrinologu, no bez obzira na to kaže da je ovo ipak rano..prvi put sad kontroliramo hormone, a nekoliko puta sam ped napomenula kako mi je čudno da se ona deblja bez obzira što ne smatram da jede pretjerano i trenira već godinama tri puta tj plivanje, a kg idu gore..tako da mi je u jednu ruku i drago da komplet napravimo sve da vidimo na čemu smo.možda se pokaže da nije ipak ništa, da jednostavno odrasta malo bržim tempom ali u granicama prihvatljivog..nadam se da će tako biti

  13. #13
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Pužić, koliko ti je visoka i teška N?

  14. #14
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Malo ste me zabrinula s dlakama. mo je tek napunila 7, a u zadnje vrijeme su joj se pojavile stidne dlake. nisu skroz crne, ali su tamnije i relativno duge i ima ih dosta. ona inače ima izrazito žensku građu pa ima i struk i guzicicu.
    ostalih mogućih simptoma nema.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Mi se već dugo pratimo kod endokrinologa. Hormoni su u granicama, po zapešću godinu starija, a simptomi su počeli rano, znoj već prije škole, dlačice prije 8 godine, sad sa skoro 10 duge crne sve gušće. Prištići od cca 8 godine, dlačice ispod pazuha depiluramo. Sisice rastu i ovo ljeto počela se debljati oko struka. Ona je izrazito visoka 164 cm, 4 razred. Napravi nalaze pa ćeš vidjet, al mislim da nije ništa alarmantno. E da danas smo tražili neku sliku i ona je sa 5 god i 2 mj izgubila donje jedinice i jedna trajna joj je već do pola izašla.

  16. #16
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Pužić, koliko ti je visoka i teška N?
    ima 140 i 44 kg, sike nema( iako su izražene i ocrtavaju se ispod majice) -dr kaže da je to masno tkivo , znoj ima, ispod pazuha nema dlačice, a stidne ima prave pravcate iako nije cijelo područje prekriveno to su "te" dlačice a ne one ravne, glatke uz kožu koje su kao normalne, na nogama i rukama pojačano neke tamne i deblje, koje koje nje imala u nazad 6 mj, iscjedak. Dr je pitao za česte glavobolje -nema ih, gledao kako je formirano intimno područje hm..pokušavam se prisjetiti šta je još na pregledu pitao i gledao..To je mislim to. Mislim da nas sve to malo zaskoči, nekako su nam još mali i ne razmišljamo još o tome niti se nadamo, iako mi pričamo o svemu tome i ona je svjesna da je to tu..no, mislim da još psihički ne može sve procesuirati zašto i kako se to događa i to je dr naveo kao jedan od razloga zašto nije dobro u dobi 8 g prolaziti kroz to. između ostalog u razredu i među prijateljicama nitko nije u toj fazi , pa bi i s te str bila usamljena i nebi imala s kim od vršnjaka podijeliti "muke",o fertilnoj dobi sam već pisala i to je nešto što mene kao mamu nekako obvezuje da prekontroliramo jer zaista ne želim da se dogodi s 35 da je u problemu oko začeća jer ja nisam pravovremeno odreagirala.nekako želim da mi je savjest mirna da sam napravila sve što je bilo u mjoj moći i majčinskoj dužnosti..

  17. #17
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Moja ima oko 135 cm i 32 kg i svi mi govore da je predebela i da idemo prekontrolirati hormone, da mozda nesto nije u redu. Ona ne jede puno, dosta je izbirljiva i ne bi rekla da se od hrane deblja. Ali nisam primjetila nista od ovoga sta vi imate, samo ima dlacice po nogama, ali je ona dlakava od rodenja, tako da to nije nista novoga.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja ima oko 135 cm i 32 kg i svi mi govore da je predebela
    Moja ima 8 godina, visoka 138 i ima 30 kg. Izgleda kao manekenka, konačno nije premršava i štrkljava, nego visoka i vitka. I dalje je mršavija od većine curica njene dobi. Kako tvoja može s tom kilažom i visinom biti debela ?

  19. #19
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Moja ima 8 godina, visoka 138 i ima 30 kg. Izgleda kao manekenka, konačno nije premršava i štrkljava, nego visoka i vitka. I dalje je mršavija od većine curica njene dobi. Kako tvoja može s tom kilažom i visinom biti debela ?
    A ne znam....
    Ima veliki trbuh i jake noge i guzu. I u licu je okrugla.

  20. #20
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Moja ima 6 g i 10 mj, 131 cm i 27 kg..sportske gradje ...odnedavno par stidnih dlaka, a i znoj joj se poceo osjecati....od rodjena je dlakava, najvise po nogama i stalno spkao cekam da to nestane
    malo me to zateklo, pogotovo sto se ja sijecam da sam ja dobila m tek u 7 razredu, i tada sam prvi put birjala par dlaka po nogama :-p

  21. #21
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moj (dečko je) ima 8 godina, visok je cca 144 cm i težak oko 36 kg (nisam ga sad vagala na skoro).
    Izgleda mršavo, mada napokon nije kost i koža.

  22. #22
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Evo, mi dobili uputnicu za vadenje krvi, sve zivo je rekla da izvadimo, od hormona do secera. Pa cemo onda vidjeti sta dalje.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    mene taj miris znoja kod moje curice izludjuje. nekako mislim daje rano za dezice ali ne moze se non stop prati...
    kupili neki bionsenov kao dezic...
    kako to rjesavate

  24. #24
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja sam za sina uzela isto od Bionsena, bocica sa kristalima i unutra se sipa voda. To je kao primjerenije za djecu, nego pravi dezici. Sinu je ok, ne osjeti se znoj kada se sa time nasprica.

  25. #25
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Neutro Roberts derma zero dezić je bez alkohola, soli aluminija, perabena i bez antiperspiranta,isto ima i Seba med pa ga mogu i djeca, ima i priprodna kozmetika Weleda nešto slično samo kod njih su alkoholi prirodni. Moja za sad ne koristi ništa od navedenog ali sam se informirala

  26. #26
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    analiza koštanog tkiva odgovara dobi 11 god-upravo sam dobila nalaz. hormoni svi još nisu gotovi tako da čekamo još to

  27. #27
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Mi bil u pedijatrice i zapisala nas za endokrinologa na Salatu 12.5.2016! Katastrofaaa

  28. #28
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    da, mi rebro redovito čekamo 6 mjeseci (iako na nalazu endokrinologice piše - doći za dva ili tri mjeseca)

  29. #29
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mi smo dobili nalaze krvi, sve je savrseno i kako treba biti. U ponedjeljak idemo na dogovor sta dalje.

  30. #30
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    ja zvala pediajtricu. ovih tjedana nemam vremena za ništa pa mi je ovako bilo lakše.
    Lijepo sam joj opisala te duge, sivkaste dlačice na velikim usnama. Pitala je za sljedeće simptome: debljanje, rast grudi, znoj, masna kosa, prištići, dlake ispod pazuha, dlake na venerinom brijegu, vaginalni iscjedak, jači miris mokraće.
    kako ništa od toga nisam primijetila, trenutno je samo na promatranju.

    meni se mo u zadnje vrijeme žali da je dolje nešto smeta, kao da joj je mokro i da ima balončiće (ja sam duboko uvjerena da je ona to utripala i da to ima više veze s početkom škole i pažnjom je rse tati ne žali na to) pa mi je rekla da je mogu prati nekim blagim sredtvom za intimnu njegu žena ili samo vodom jer da sapun hoće isušiti pa je zbog toga možda osjetljivija.
    nije da je perem sapunima, ali možda kod tate manje pazi.

  31. #31
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Moja je isto opsjednuta s brisanjem...stalno da joj je mokro i stalno se zali da je nesto smeta, pecka itd...pa je otkad je krenula u skolu imala stalno odlazenje na wc i kao stalno joj se piski, a nalaz urina ok i na kraju smo prije desetak dana isli kod nefrologa pregledali mjehur, uroflow, pratili dva dana i zapisivali...i na kraju sve ok , kaze dr da je psiholoski . Sad se to malo smanjilo

  32. #32
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Ja sam isto zaključila da je to nekako psihološki, ali pretpostavljam da ju je nešto zaista zasmetalo pa je uočila da to kod mene pali. naime ona je sredinom osmog počela s nekom preosjetljivoscu tipa puno robe posebno čarape su joj premekane i ne želi ih dirati. sve gaćice su joj smetale. bokserice katastrofa, a prije ih je obožavala.
    obzirom da nismo bile doma a moja prijateljica suši robu u sušilice i koristi omekšivac, mislila sam da je to razlog. ali se nastavilo i kad smo se vratili.
    sad je s gaćicama ok, sve su u redu. tek rijetko spomene te baloncice. ona se izvrsno snašla u školi i nekako sam j to sve povezala. možda griješim, ali problem se drastično smanjio.

    jedino su još čarape rak rana. ne nosi ni jedne koje imaju šaru i koncice iznutra.
    aL nek je svo zlo u biranju čarapa
    Posljednje uređivanje od rossa : 16.11.2015. at 00:54

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    rossa a da joj daš kantariona da se namaže umjesto intimnih sapuna, mislim da to ipak nije za tak male.
    vode+kantarion

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isto zaključila da je to nekako psihološki, ali pretpostavljam da ju je nešto zaista zasmetalo pa je uočila da to kod mene pali. naime ona je sredinom osmog počela s nekom preosjetljivoscu tipa puno robe posebno čarape su joj premekane i ne želi ih dirati. sve gaćice su joj smetale. bokserice katastrofa, a prije ih je obožavala.
    obzirom da nismo bile doma a moja prijateljica suši robu u sušilice i koristi omekšivac, mislila sam da je to razlog. ali se nastavilo i kad smo se vratili.
    sad je s gaćicama ok, sve su u redu. tek rijetko spomene te baloncice. ona se izvrsno snašla u školi i nekako sam j to sve povezala. možda griješim, ali problem se drastično smanjio.

    jedino su još čarape rak rana. ne nosi ni jedne koje imaju šaru i koncice iznutra.
    aL nek je svo zlo u biranju čarapa
    Joj, ovo ja razumijem - tako mi je teško naći čarape koje mi odgovaraju.... ufff.... a bome i moj mlađi slično reagira. Ima punu ladicu čarapa koje smatra nenosivima iz samo njemu znanih razloga, ali naučila sam da to ne treba propitivati. Inače, čak i najgore plastično smeće od 100% poliestera ponekad mu bolje paše od sokni koje su čisti pamuk, ali s čvrstom gumom.

  35. #35
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Peterlin, i ja mrzim te koncice i imam jedne carape koje nikad ne nosim zbog toga, a etikete s majica odmah rezem.
    ali eto nadala sam se da će ona biti manje osjetljiva na te stvari.

    jelena, ma ja je samo vodom perem. kad bi tupila da je jako smeta malo bih je namazala me melemom .
    kantarion nam služi kad joj je stvarno crveno i peče. to je moj glavni lijek za intimna područja i njoj i meni

  36. #36
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    evo danas bili kod endokrinologa s nalazima spolni hormoni i analiza koštanog tkiva odgovara predpubertetu-pubertetu, hormoni štitnjače pokazuju laganu hipotireozu, no dr nije još uvijek za uvođenje terapije, želi još par mijeseci pratiti stanje, a do tada moramo napraviti uzv male zdjelice, uzv štitnjače, uvesti redukcijsku ugljikohidratnu dijetu (ne stroga ali početi s redukcijom ) i ponoviti hormone štitnjače. Ništa nije alarmantno, ali znoj, umaranje, debljina je vrlo moguće od hipotireoze, ali je povezano i sa pubertetom. kad napravimo te nalaze koje je sada tražio i obavimo kontrolu znat ćemo što i kako dalje..

  37. #37
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Puzic, kakvi su ti nokti kod curke ???

  38. #38
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    izgriženi, zašto?

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Lomljivi nokti ukazuju na neuredan rad štitnjače.

    Probat ću naći link...

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

  41. #41
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    izgriženi, zašto?
    Peterlin je bila na dobrome tragu...Malo sam čitala postove na ovoj temi i moja curica iako mlađa od tvoje (7 g.) isto ima simptome ranijeg puberteta (dlačice, znojenje i užasno jak vonj znoja, "bezobrazluk" tipican za pubertetlije ) ali ona uza sve to od rođenja ima čudne nokte, vrhovi su zadebljani i jako ih joj teško režem a pločice nokta su onako valovite....pročitala sam na jednoj drugoj temi da se to zna vezat uz štitnjaču pa sam te zato pitala...ja mojoj još nisam vadila hormone ali planiram je povest u endokrinologa da provjerim. Moja se i naglo zdebljala (mislili smo da je to posljedica vađenja krajnika).

  42. #42
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    bili smo jučer na uzv gin, nema folikula na jajnicima dakle neće m ubrzo što je dobro, sve je uredno i nema nikakvih odstupanja po uzv u odnosu na dob.ostaje nam još uzv štitnjače i ponoviti hormone štitnjače, vjerojatno terapija za štitnjaču i praćenje dok se na izbalansira štitnjaća..

  43. #43
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    N. ce za 2 mjeseca 10 godina. Neki znakovi puberteta su prisutni. Nisam primjetila smrad, dlacica pod pazuhom nema, kao ni stidnih dlacica. Unazad 2-3 mjeseca primjecujem masniju kosu i lice. Ono sto mene trenutno smeta su pristici. Nema ona njih ne znam koliko, ali tu i tamo se pojave 2-3-5. Ja sam u adolescenciji muku mucila s aknama. Nekako mi ju se ne vodi dermatologu za 3 pristica, pogotovo jer znam iz iskustva da nema tu neke pomoci. Trebam preporuku za neku njegu, ako netko ima dijete slicne dobi i slicnih problema. Prerano mi je za neku kozmetiku za problematicnu kozu, a opet vidim da vise nije za djecju kremu za lice.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Za sušenje prištića sudocrem odlična.

  45. #45
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    ja zvala pediajtricu. ovih tjedana nemam vremena za ništa pa mi je ovako bilo lakše.
    Lijepo sam joj opisala te duge, sivkaste dlačice na velikim usnama. Pitala je za sljedeće simptome: debljanje, rast grudi, znoj, masna kosa, prištići, dlake ispod pazuha, dlake na venerinom brijegu, vaginalni iscjedak, jači miris mokraće.
    kako ništa od toga nisam primijetila, trenutno je samo na promatranju.
    .
    evo me opet nakon tri mjeseca. dlačice su postale puno vidljivije. Tj. više ih je. ostalih simptoma nema.
    bili kad naše pedijatrice, dobila uputnicu za endokrinologa.
    termin koji mi je ona ponudila iz kompa je 10. mjesec. ono za vrisnut
    dala mi je uputnicu i rekla da šaljem direktno na bolnice. možda budem imala više sreće.

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I jesi slala ja sam pred godinu dana doduše za sebe dobila u vonogradskoj termin u roku 3 tjedna, sve drugo mi je bilo 6 i više mjeseca iza

  47. #47
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    za odrasle se pregled endokrinologa dobije praktički odmah, u roku par dana
    za djecu je druga situacija, puno dulje se čeka

  48. #48
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    za odrasle se pregled endokrinologa dobije praktički odmah, u roku par dana
    za djecu je druga situacija, puno dulje se čeka
    a vidjet ćemo. zaista se nadam da neće bit ih riječ o mjesecima.

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Zašto?

  50. #50
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto?

    zašto se nadam da neće morati čekati mjesecima na prvi pregled?

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •