Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 150

Tema: Gablec tema

  1. #51
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Bo'me je, ili ga tu jos nitko nije cuo.
    I sampinjoni koji se ne smiju jesti ako su stariji od ___________ [svastanesto strasno sto sam cula].

    Ali stvarno, spinat ovdje griju bez problema. I krumpir. (Pa na kraju i ja.)
    S druge strane, umiru od straha ako poneses na posao sendvic koji nije u frizideru, ili ako pojedes hermeticki (tvornicki) zatvoren jogurt koji je stajao na sobnoj temperaturi u uredu od 8 - 10 ujutro ili ako ljeti kupis jaja u ducanu i nosis doma bez pokretnog frizidera.

    U Engleskoj jaja ni doma ne drže u frižideru.

  2. #52
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kad smo kod češnjaka, nije vam nezgodno jesti svježi luk na poslu?
    ono, mislim nije baš ludilo od mirisa
    hahaha, zamišljam tebe kako pregledavaš pacijente nakon ovakve marende

  3. #53
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    hahaha, zamišljam tebe kako pregledavaš pacijente nakon ovakve marende
    ne moraš zamišljati
    zapravo ja ne moram
    petak popodne mi je idealan
    nakon što je bila riba za ručak
    s češnjakom, naravno

  4. #54
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se luka tice, nasjeckam jako malo (recimo 1/4 ili 1/8 glavice), na sitno, i kako zacinim sokom od pola limuna dokstoji tri sata izgubi se ona reskost luka ali ostane svjezina salate. Uostalom, imam i zvake Ja rucam u menzi, uzmem fino tacnu, escajg, salvete, po potrebi podgrijem u mikrovalnoj, ako je nesto fino na meniju znam i nadokupiti nesto, recimo uzmem ekstra porciju zelene salate pa ubacim u svoju.

    Za drugo potpuno razumijem tvog frenda, ja OBOZAVAM miris dinstanog luka na maslinovom ulju, to mirisi, ne smrdi. Kao i one fore "jaka napa da povuce sve mirise dok kuhate" - pa to mirisi, ja hocu da kad udjem u stan sve mirisi po nekoj finoj klopici, mmm
    niš se ne izgubi, trust me, I am professional

    ajoj, ti si žena za MM
    ja mrzim kad mi smrdi na kapulu, na kiselo zelje, a kad se kuha karfiol zlo mi je
    pali se napa, otvara se prozor, roba se sva sklanja u ormare (nema mi goreg nego roba i kosa smrdi na dinstanu kapulu)
    volim jesti

  5. #55
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ma ja tvrdim da se dosta izgubi, jos popijem kavu nakon rucka i bok. Uostalom, ak u menzi ponekad sluze cevape s lukom, sto sluze, i pol firme navali, briga me za malo lukeca u mojoj salati, bez njega mi nije tak fino
    Posljednje uređivanje od sillyme : 08.11.2015. at 13:20

  6. #56
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Onda se zna koja je prava hrana za pravi zagrebacki gablec.
    fileki
    A za marendu - tripice

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Danas moja djeca za ručak imaju teletinu u crvenom umaku + složenac od brokule i riže.

    Taj složenac je savršen gablec i odličan na sobnoj temperaturi. Nisam danas ponijela sebi jer mi se činilo da ima premalo, ali to je recimo hrana koju volim. Danas je ponedjeljak, pa ću se prošvercati sa šnitom integralnog kruha i sira + mandarina + banana, to mi je dosta. Složenac ću jesti kad dođem doma, ako što ostane, jer djeca često znaju pojesti do kraja ono što im je fino, a mm i ja si onda napravimo nešto drugo za ručak.

    Znam ja nositi i pohance i faširance, ali zapravo rijetko jedem takve stvari na poslu. Tu se kod nas ponedjeljkom jedu domaći štrudli i pite (imam kolegicu koja je majstor za štrudle), često i drugi kolači (obožavamo dizana tijesta) i uvijek netko nešto dovlači.

    Kolega je objavio da je idući vikend kolinje, pa možemo računati na čvarke i prezvuršt. Kad znam da netko donosi tako nešto, ispečem klipiće ili kruh. Nije fora samo se pridružiti, treba i participirati. U frižideru imamo flašu ajvara i flašu pekmeza za hitne slučajeve (pekmez se pojeo, baš mislim donijeti drugi iako ja to ne jedem na poslu - ima drugih koji vole moje pekmeze, a donose nešto drugo). Danas je kolega donio svoje kaki jabuke. Uvijek netko nešto ima za ponuditi. To je izvedivo u manjim sredinama gdje se ljudi dugo poznaju. Petkom zainteresirani naručuju ćevape iz dostave, zna se otprilike nekakva dinamika.

    Imamo mali frižider (to je spas) i onu veliku bocu s automatom za toplu i hladnu vodu, što rješava pitanje kave/čaja. I uvijek ima keksa ili suhih kolača, ali trudim se da kod mene ne budu baš neki fini (jer takvima ne mogu odoljeti, pa se prežderavam).

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    peterlin kako radis taj slozenac od brokule i rize?

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin kako radis taj slozenac od brokule i rize?
    Skuham rižu al dente (ili za to koristim već skuhanu ako mi ostane od nekog obroka).

    Brokulu samo pofurim odnosno skuham u slanoj vodi vrlo kratko, da se ne raspadne.

    U kaserolu stavim malo ulja, gore rižu da bude debelo cca 2 cm, pa na/u to brokulu (može i karfiol i kombinacija), pa zalijem mješavinom vrhnja i jajeta.

    Za moju keramičku kaserolu srednje veličine (22x15cm) mjere su ovakve:
    RIža 125g (sirova, suha - obično mjerim šalicom)
    Brokula 1 cvijet (štajaznam 250 g)

    Ulje za posudu - 1 žlica

    Zaljev:
    2 jaja
    1 čaša kiselog vrhnja (cca 2 dl) ili ista količina vrhnja za kuhanje
    Začini po želji (malo soli, malo granuliranog češnjaka, malo papra...)

    Posip: ribani sir, cca 1 jušna žlica

    Ovo treba zapeći. Temperatura pećnice cca 200 oC, nekih 20 minuta, dok ne uhvati koricu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.11.2015. at 11:10

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Zvuci mljac, hvala peterlin, mislim da ce mi ovo sutra biti rucak

  11. #61
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pa 125 gr riže bi bilo za max dvije osobe, uz brokulu
    i da je to prilog uz nešto

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pa 125 gr riže bi bilo za max dvije osobe, uz brokulu
    i da je to prilog uz nešto
    Točno tako. U ovom slučaju to je dodatak, odnosno dopuna, jer sam mislila da će ostati hrane od jučer, a pojelo se iznad očekivanja.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Ja sam katastrofa: sve sto ponesem na posao pojedem do 10!

  14. #64
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    U Engleskoj jaja ni doma ne drže u frižideru.
    Jednom smo se bili upustili u neku raspravu o tome. Ispalo je da je stvar u pranju tj. nekakvoj obradi jaja prije nego idu u prodaju. Engleska se ne peru pa mogu stajati na sobnoj temperaturi. Americka su tako pripremljena izvana da bi, kazu, riknula odmah ako se ne pospreme u frizider. I drzim ih u frizideru, ali ne nosim coolere kad idem u kupovinu, neovisno o dobu godine.

    Inace, tu valjda nitko ne bi pojeo tvrdo kuhano jaje koje je stajalo na sobnoj temperaturi (u ljusci, naravno). Mi i dalje jedemo takva, za gablec, a i ona obojana za Uskrs. Ta mi stvarno stoje na stolu u sobi, a onda ih pojedemo kad nam dopadnu saka.

  15. #65
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam katastrofa: sve sto ponesem na posao pojedem do 10!

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam katastrofa: sve sto ponesem na posao pojedem do 10!
    He he he... nisam daleko.

    Doduše, ja sam na poslu od 7, pa mi baš paše gablec oko 10 (tako i je). Ali ne smijem baš sve pojesti, mora ostati nešto (mandarina ili jabuka) za oko 13h.

  17. #67
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja pojedem u 11 ali ne doručkujem, tako da do tad budem gladna ko vuk

  18. #68
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Tangerina ti si iz Zg, ma daaaj nisam znala. I ja se cudila naslovu gablec.

    Onda trebamo otvorit jednu temu zivot Zagrepcana u Dalmaciji prilagodba i sl. Ja mislim da bih se sutra mogla preselit u juzne krajeve.


    Na temu jedem u 9h pa u 12:30-13h rucak a onda opwt nesto sitno u 16h da izdrzim do doma .jedem cesto pomalo.

  19. #69
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Slanutak + dinstano povrće (poriluk, krupno ribana mrkva i kelj).

    Danas i meni gablec, doručak Smjehuljici... a MD-u ručak kad se vrati s posla.

  20. #70
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ja sam sinu jutros pržila jaja (kajgana, više kao omlet), uz to dobije integralni kruh i klipiće mini kukuruza.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    opet moram pratiti

  22. #72
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Trebam savjet: dakle, cura ide na jedan put, i (ne pitajte kako i zašto, ja sam već prigovorila radi toga) treba ponijeti hranu koja se može jesti 2 dana. Dakle, hrana treba preživjeti putovanje busom, pa toplu sobu i cijelu noć i moći se jesti i idući dan, dakle, trebaju mi ideje za 2 ručka, večeru i doručak, da se ponesu od doma, da se ne trebaju prigrijavati niti biti na hladnom, da su lagani za nositi i djetetu za hendlanje. Još nekako mogu smisliti nešto za prvi dan: može ponijeti neku salatu od pečene piletine, za večeru neku pecivo i čokoladno mlijeko. Ali za idući dan, nakon spavanja i boravka u toploj sobi, šta može ponijeti? Još nekako za doručak, poslati ću one kroasane u vrečici, ali ručak? Sve ideje dolaze u obzir, i zdrava i nezdrava hrana...

  23. #73
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam savjet: dakle, cura ide na jedan put, i (ne pitajte kako i zašto, ja sam već prigovorila radi toga) treba ponijeti hranu koja se može jesti 2 dana. Dakle, hrana treba preživjeti putovanje busom, pa toplu sobu i cijelu noć i moći se jesti i idući dan, dakle, trebaju mi ideje za 2 ručka, večeru i doručak, da se ponesu od doma, da se ne trebaju prigrijavati niti biti na hladnom, da su lagani za nositi i djetetu za hendlanje. Još nekako mogu smisliti nešto za prvi dan: može ponijeti neku salatu od pečene piletine, za večeru neku pecivo i čokoladno mlijeko. Ali za idući dan, nakon spavanja i boravka u toploj sobi, šta može ponijeti? Još nekako za doručak, poslati ću one kroasane u vrečici, ali ručak? Sve ideje dolaze u obzir, i zdrava i nezdrava hrana...
    Za prvi dan moji bi obavezno tražili pohano meso, a za drugi pršut. I domaće kobasice, dobro sušene. Vani nije +40 oC pa prolaze i druge stvari: neki tvrdi sir tipa paški ili livanjski. Kiseli krastavci ili masline mogu stajati, kao i svježa paprika. Moj mlađi bi svakako vukao kuruzu (najmanju konzervu).

    Ako ti dijete nema ništa protivi riba iz konzerve - to je možda dobro rješenje. Od nezdrave hrane - pašteta ili mesni doručak (ali moji to ne bi baš jeli, ne dok mogu zatražiti pršut i buđolu). Pecivo - neko s produženim trajanjem. Voda obavezno i već spomenuto mlijeko u malim pakiranjima. Voće - jabuke i mandarine, banane eventualno za prvi dan (uzeti zelenije). Integralni keksi.

    Možda se sjetim još čega... Sušeni jeger je planinarska klasika. Također i dvopek. Od slatkiša - čokolada.

  24. #74
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja se svakako slažem s prijedlogm ribe u konzervi. Npr riomare insalatissima je super, ima povrće, tunu, može se otvoriti bez otvarača konzervi, i još malo nekog kruha koji može stajati dva dana i imaš ok obrok. Nemoj zaboraviti spakirati plasticnu vilicu
    Za doručak iduće jutro bi ja birala sendvic samo sa tvrdim sirom, mozda prsut ili putar, nista drugo ne bih ostavljala na sobnoj temperaturi od mesa i namaza. Nije neka sreca ali sa malo soka od jabuke ili mlijeka se moze pojesti makar je suho.

  25. #75
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Pahuljice koje ce ujutro pomijesati s vec spomenutim mlijekom i ubaciti banane ili nesto.

  26. #76
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Sjetila sam se još nečega (ali na istom je tragu) što moja djeca vole, a može stajati do drugog dana bez hladnjaka - riblja pašteta u tubi: http://www.riomare.hr/proizvodi/laga...-rio-mare-pate

    Deaedi, ako imaš mogućnosti, daj djetetu hranu po izboru u putnom hladnjaku ili torbi. Mislim na ovako nešto, samo trebaš unutra staviti i pingvin:
    http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/90148605/ ili
    http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/70264375/ , ali ne znam kakve su dimenzije toga.

    Znala sam na plaži vidjeti ljude s malim ruksakom u koji stanu 2-3 limenke 0,5, to bi bilo idealno.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.11.2015. at 14:20

  27. #77
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    dimenzije prvog
    Dimenzije proizvoda
    Duljina: 52 cm
    Širina: 20 cm
    Visina: 40 cm



    dimenzije drugog
    Dimenzije proizvodaDuljina: 21 cm
    Visina: 15 cm
    Širina: 21 cm

    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.11.2015. at 14:26

  28. #78
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Da, imam takvu torbu + uložak, to ću joj svakako poslati za prvi dan za sendviće. Mislim da ću prvi dan za ručak napraviti pohano + neka salata od tjestenine, a za drugi dan Rio Mare salata od tune. Za večeru može još sendvić od jutra + čok. miljeko. Za doručak idući dan Seven days kroasan + čok. miljeko.

    Nisam još napomenula da moje dijete ne jede sir, nikakve mliječne proizvode osim čok mlijeka, a izbor povrća nam je isto jako oskudan. Voće uopće ne jede.

  29. #79
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam savjet: dakle, cura ide na jedan put, i (ne pitajte kako i zašto, ja sam već prigovorila radi toga) treba ponijeti hranu koja se može jesti 2 dana. Dakle, hrana treba preživjeti putovanje busom, pa toplu sobu i cijelu noć i moći se jesti i idući dan, dakle, trebaju mi ideje za 2 ručka, večeru i doručak, da se ponesu od doma, da se ne trebaju prigrijavati niti biti na hladnom, da su lagani za nositi i djetetu za hendlanje. Još nekako mogu smisliti nešto za prvi dan: može ponijeti neku salatu od pečene piletine, za večeru neku pecivo i čokoladno mlijeko. Ali za idući dan, nakon spavanja i boravka u toploj sobi, šta može ponijeti? Još nekako za doručak, poslati ću one kroasane u vrečici, ali ručak? Sve ideje dolaze u obzir, i zdrava i nezdrava hrana...
    Išli smo sinek i ja na nekaj slično - koji dan smo uspjeli jesi nešto vani, a za krizne situacije sam uzela punu kutiju čvaraka, i par vrećica gumenih bonbona.
    i to mi je ispalo baš fora - ok - možda baš nije pametno, al nama dvoje je bilo odlično

  30. #80
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Išli smo sinek i ja na nekaj slično - koji dan smo uspjeli jesi nešto vani, a za krizne situacije sam uzela punu kutiju čvaraka, i par vrećica gumenih bonbona.
    i to mi je ispalo baš fora - ok - možda baš nije pametno, al nama dvoje je bilo odlično
    Bome... dobra kombinacija! Ja se isto ne bih bunila (danas za gablec je kolegica donijela čvarke i kruh, a ja mazanicu od sira - da vidiš raskoši.... )

    Gumene bombone isto obožavam, do te mjere da ih ne smijem imati doma.

  31. #81
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    niti ja.
    Volim i čvarke i gumene bonbone

  32. #82
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Na temu gableca - danas juha od bundeve s vrhnjem (ostatak od vikenda) i snita integralnog kruha. Sutra - salata od celera, mrkve, malo luka limun, sir dragec (dimljeni). Bit ce malo hruskavo ali sam sretna sto sam pripremila dan unaprijed :jumping:
    Za srijedu mislim napokon probati zimsku varijantu salate: leca, cikla i malo bunceka... ne znam sto bi jos dodala, ideje?

  33. #83
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    podižem temu jer sam opet uhvatila mot sa tećicama i salaticama, pa možda nekoga još inspirira
    kupila sam nekoliko stvari pa kombiniram da nije uvijek isto
    dakle ovaj tjedan bilo je:
    1. matovilac i tvrdo kuhano jaje sa jogurt dressingom
    2. nisam ništa ponijela od doma pa sam kupila konzervu kukuruza i 20 deka Trapista, dio iskombinirala za taj dan, ostatak ostavila za kombinirat sljedeće dane
    3. pečena čičoka, zelena salata, kukuruz i sir
    4. kuhana čičoka, stabljika celera narezana na kockice, kukuruz i sir

    Količina je ona Ikeina plastična zdjelica 12x12 cm, manje više puna, i bude mi taman do ručka kući.

  34. #84
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    sad sam se sjetila one epizode masterchefa gdje su dobili čičoku pa nisu znali što bi s njom :D
    jel fina ta čičoka? po čemu ima ukus?
    batat sam probala i odustala, kao i avokado. možda čičoka ima šanse ući i ostati u našoj kuhinji

  35. #85
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    pečeš čičoku u komadu ili čistis i sjeckaš?

  36. #86
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pa meni je ok, ne znam kako bih ti je opisala, moja svekrva je rekla da je njoj pikantna, meni upravo suprotno, blaga, ima neki svoj okus koji malo daje na celer, ali ustvari blaga dosta, trpi začin koji hoćeš
    prvi dan sam je narezala na fetice i ispekla na ulju, a drugi u komadu skuhala u vodi pa narezala
    bila je prilično povoljna u dućanu, tipa pola kila 3kn, pa sam uzela da probam, i mislim da ću je koristit inače
    al cvijeto, ja batat obožavam, a ne volim ovo zimsko kupusasto povrće tipa brokula,cvjetača, nedajbože prokulice

  37. #87
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    da, ja sam neki dan pola kile prokulica sama pojela :D
    i uzela sam na posao - prokulice s masl uljem i malo aceta i komad sira i jednu kameliju. super mi je fino bilo.
    pišem kamelija i dok pišem si mislim jel smijem to uopće napisati od trenutno aktualnih tema, čini mi se da je kruh, i to još bijeli, u rangu s adaptiranim. tu negdje. :D

  38. #88
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Cvijeto ja nemam pojma šta je to kamelija osim cvijeta kamelije, već sam pomislila da si to jela.

  39. #89
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam se sjetila one epizode masterchefa gdje su dobili čičoku pa nisu znali što bi s njom :D
    jel fina ta čičoka? po čemu ima ukus?
    batat sam probala i odustala, kao i avokado. možda čičoka ima šanse ući i ostati u našoj kuhinji
    po ničemu. Sirova je meni najsličnija korabi, i to bezukusnoj korabi

  40. #90
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Volim svo povrce, doslovno svo, osim prokulica. One su mi u rangu jetrice i ostalih iznutrica. Uh.
    Batat obozavam, to mi je otkrice desetljeca

    Cicoku cu probati, sad sam guglala i nasla zanimljiv recept za salatu - pecena cicoka, kozji sir, tostirani ljesnjaci, mladi spinat ili zelena salata; preliti dresingom od maslinovog ulja i limuna.

  41. #91
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    čičoka je super ukiseljena

  42. #92
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    haha ja sam isto prije objašnjenja mislila da si listove cvijeta ubacila u marendu

  43. #93
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ajme, kako sam blesava. da, to je maleno pecivo. pik rijeka proizvodi već sto godina isto pa mi je ušlo u rijecnik. kao kalodont
    nano, a probati ćemo i čičoku, ovo od laumi zvuči neloše.

  44. #94
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ajme, kako sam blesava. da, to je maleno pecivo. pik rijeka proizvodi već sto godina isto pa mi je ušlo u rijecnik. kao kalodont
    nano, a probati ćemo i čičoku, ovo od laumi zvuči neloše.
    meni je fina. Ja ti volim i te bezukusne stvari. Kolegica s posla je posadila i pa nam je donijela pa smo probali. Onak uz kavu

  45. #95
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Ja sam nedavno otkrila ikea termosicu za hranu: http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/40288354/
    pa si sad nosim topla variva u njoj, danas varivo od ječma, pšenice, poriluka i mrkve.
    Bude fino i toplo taman za ručak.

  46. #96
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ova salata od laumi zvuči odlično
    al do kozjeg sira sad ne mogu doć jer kozlići imaju prednost

  47. #97
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    A gdje kupiti mladi spinat? Jel to ono sto zovu i baby spinat? Ja uvijek vidjam samo onaj spinat vecih listova.

    Kozji sir za ovu salatu ide onaj zreli.

  48. #98
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    na riječkoj tržnici normalno ima, uobičajeno stoji zajedno sa salatama - riga, matovilac, salatina, radič i baby špinat (maleni listići špinata, ne onako povezani kao normalni mladi špinat nego samo listići).

  49. #99
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    je, to je to, a gdje kupiti ne znam. nije mu baš sad sezona, nego na proljeće, a ja ga uglavnom nisam kupovala nego brala

    trenutno je kod nas u dućanima ponuda povrća koje se lokalno uzgaja katastrofa, sve se smrznulo, brokula je 25-30kn, blitve nema nigdi
    al zato ima čičoke
    meni u vrtu samo kelj preživio, a kad vidim na šta mi liče gredica blitve i gredica špinata, mandarine i limuni, plakat mi dođe

  50. #100
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ni ja nisam probala cicoku, a stalno ju spominju na 24kitchen (moj najdrazi program, lol)

    laumi, i ja volim svo povrce osim prokulica (al volim jetrica)
    i tako ja jucer poslala mm-a da kupi neko povrce za danasnji rucak, jer su mi sva djeca bolesna i ne mogu na plac
    i dodje on s prokulicom
    a nista, uvalila sam je u varivo s lecom, al razrezanu na cetvrtine da ne bude previse u jednom grizu
    nije pokvarila lecu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •