Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Pjesmice za djecu s rimom

  1. #1
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno Pjesmice za djecu s rimom

    Trebala bih neke simpatične, starinske pjesmice s rimom po mogucnosti, nesto kao one sto smo učili napamet u prvom razredu

    Znam da sam nailazila ranije na različitim temama poneki prijedlog, ali pretražnik mi ne izbacuje nista, a ni Google nije od velike pomoci...
    Ako neka od vas ima pri ruci neku, bila bih jako zahvalna ako mi postavite ovdje...
    Treba mi za rad sa cetveroipogodisnjakom koji dosta kasni sa govorom...

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Tražila sam sad onu "ja posijah repu".
    Tu jedinu znam.

    Edit:link ne radi
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 10.11.2015. at 23:41

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Miš mi je polje popasel popasel joj si ga meni kaj bum žel joj si ga meni kaj bum žel...

  4. #4

  5. #5
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    tople preporuke za ECI PECI PEC http://www.ibis-grafika.hr/?page=books&id=77

  6. #6

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Topla preporuka za Lukin portal za djecu: http://pjesmicezabebe.com/index.php?...evne&Itemid=54

    Ima i ovdje (tu sam visila dok su mi djeca išla k logopedu na terapiju) ali se treba registrirati: http://www.sbkt.hr/djecji/phpBB3/vie...f2b6cb7c6fc378

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Evo iz glave:

    Cvili, cvili cvilidret
    Ucvilio čitav svijet

    Plače, plače plačidrug
    Uplakao sve u krug

    Dreči, dreči drečislav
    Od drečanja sav je plav

    A smjehuljko takav nije,
    On se samo smije

    *********

    Ali bila je već takva tema - pisala sam ja to i prije. Evo linka: http://forum.roda.hr/threads/10238-i...pjesmice/page2

  9. #9
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Meni je simpa ona knjiga Kućica u gljivi od Ivane Herljević
    u toj dobi smo je dosta čitali, ima kratkih i dugih pjesmica, i puno ih ima
    evo ovdje nekih: http://www.planetzoe.hr/odabrani-sti...cica-u-gljivi/

    Lukin portal je super, ima i ovo: http://kutakzadjecu.com/djecije-pjesme/

  10. #10
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ajme da, i Ježeva kućica!

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Evo još iz glave:

    Vreća

    Bila jednom jedna vreća
    Nije znala što je sreća
    Jer je sa svih strana
    Bila poderana

    Tražila je zakrpu
    Bilo kakvu meku krpu
    Tražila je
    Lijevo, plitko i visoko...

    Napokon je dohvati
    Jedna ruka spretna
    Postala je STRAŠILO
    I bila je sretna

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    alef,

    ja sam imala dijete koje je kasnilo s govorom. Evo, pretražila sam svoje bilješke i našla ovo (to je moj materijal, nemam pojma jesam li ga već stavljala na forum, ne sjećam se):

    Što ako roditelji ustanove da vaše predškolsko dijete ima problema sa sluhom?

    Svakako se najprije obratite liječniku – djetetov pedijatar uputit će ga na specijalistički orl pregled, gdje će se ustanoviti da li je sluh u granicama normale, ili postoji kakav problem. (Ne mislim zalaziti u stručnu problematiku – to je preširoko područje.)

    Ukoliko se ustanovi da postoji neka mehanička prepreka (začepljene uši, suženje zvukovoda, oslabljen sluh uslijed višestrukih upala uha ili grla) liječnik će predložiti odgovarajuću terapiju. U mnogim slučajevima dovoljno je odstranjivanje tzv. treće mandule ili vegetacija, te liječenje upale uha. No, prepustimo to stručnjacima – oni će roditeljima predložiti najbolji način liječenja, a po potrebi i terapije govora (logoped) budući da slabiji sluh u predškolskoj dobi vrlo često ostavlja posljedice i trag na dječjem govoru. Srećom, u današnje vrijeme takvi se problemi uspješno rješavaju.

    Što može roditelj učiniti sa svoje strane?
    Budući da dijete govor uči najprije od roditelja, pa tek kasnije od okoline – roditelj može učiniti mnogo, zapravo vrlo često više od logopeda, jer logoped daje smjernice, a roditelj je zadužen da DNEVNO s djetetom vježba.

    Dijete koje neko vrijeme nije čulo često treba dulji period da ponovno nauči slušati. To NE znači odrediti dnevno sat vremena za vježbe. Djetetu predškolske dobi primjerenija je igra, kako se ne bi kod njega stvorio otpor prema vježbanju. (Ja sam sa svojom djecom igrala i igrala kojekakve igre do besvijesti – oni dugo nisu znali da su te naše igre zapravo vježbe i terapija, a pokazalo se da je to dobar pristup.)

    Svaki roditelj dobro zna što njegovo dijete voli, čime ga se može motivirati (pazite - NE kupovinom stvari – to je pogrešno ako mu ne mislite za maturu kupiti mercedes…). Motivacija može biti odlazak u šumu brati gljive, ribolov, igraonica, SLANO TIJESTO itd…

    Život treba organizirati tako da što više vremena koje provodite s djetetom ne bude opterećeno smetnjama – npr. televizijom i drugim medijima, prevelikom količinom ljudi (izbjegavajte bučna mjesta) i sl.

    Vježbe moraju biti neosjetno uključene u svakodnevni život. Ukoliko je dijete neko vrijeme živjelo s oslabljenim sluhom, ono mora nanovo naučiti slušati.

    1. SLUŠANJE I ZADRŽAVANJE PAŽNJE

    – Zvečke: napunite prazne kutije od cedevite ili limenke raznim materijalom (riža, lješnjaci, kamenčići, kukuruz – ne više od 5 komada za početak) i vježbajte prepoznavanje zvuka zatvorenih očiju. To se može proširiti i na druge zvukove (šuškanje papirom ili vrećicom, zvukovi svih mogućih kuhinjskih potrepština itd.)
    – Glazbeni instrumenti (dječja gitara, mali sintesajzer, sve vrste UDARALJKI koje su naročito dragocjene – limeni bubanj, praporci, štapići za glazbeni itd.
    – Starinska igra POKVARENOG TELEFONA pravi je izazov, pogotovo ako ima više ukućana (4-5 je sasvim dovoljno). Započnite sa jednom jednostavnom riječi od 3 glasa, a kasnije neka dijete zadaje riječ vama. Ne mora to dugo trajati, 2-3 riječi dnevno uzet će samo 5 minuta, a uskoro ćete vidjeti i rezultate.
    – Različite vrste glazbe (ja sam sa svojom djecom u dobi od 2-3 godine redovito slušala Orffovu Carminu Buranu, Mozartovu Malu noćnu muziku, Händelov Largo itd. ) – bitno je da dijete uči slušati i razlikovati. PLEŠITE i gibajte se uz glazbu! Izgrađujte djetetu osjećaj za ritam jer govor također ima komponentu ritma. Pitajte dijete kako ga pokreće ova i ona glazba… iznenadit ćete se rezultatima. Ukoliko dijete ne reagira na klasičnu glazbu, nađite nešto drugo – dječje pjesmice, ambijentalnu glazbu, sve do narodnjaka… U ovom poslu nema povjerenstva za šund!
    – Redovito djetetu pričajte priče (možete i čitati jednostavne slikovnice) i RAZGOVARAJTE o tome. Neka dijete aktivno sudjeluje – tj. neka i ono postavlja pitanja…
    – Možete upotrijebiti i audio-priče, ali kratke (primjer: Pikove priče za igru i zabavu, cd izdanje Mozaik knjige – devet priča od kojih svaka traje 2-3 minute).
    – Proizvodite i zvukove koji nisu govor – pljeskanje, puckanje prstima, udaranje po koljenima… (Npr. pjesma KAD SI SRETAN uključuje sve ovo zajedno, čak do glasne dernjave huu-raaa na kraju!).
    – Koristite se onomatopejama u svakom trenutku da stimulirate dijete na slušanje: Npr. Kako Danko trči? Tapa-tapa-tapa… Kako Danko kiše? Ćiha – ćiha!
    Svakako nađite vremena da SLUŠATE SVOJE DIJETE – pokazujte primjerom da treba slušati i da je dijete vrijedno da ga se sluša i sasluša do kraja!

    2. VJEŽBE ZA TIJELO

    Govor je složen proces koji uključuje čitavo naše tijelo. Ukoliko smo negdje “zakočeni” ni govor nam neće teći glatko. Zbog toga je važno da se djeci u periodu učenja govora osigura dosta prostora i kretanja, a nije loše ni sustavno provođenje vježbi, recimo – svako jutro po 5 minuta prilikom ustajanja… Ja svoju djecu već dugi niz godina svako jutro malo izmasiram i to je postao naš ritual. Nakon toga naprave nekoliko vježbi (ako im se vježba), na primjer:

    – Maženje
    – Masaža leđa
    – Izvlačenje – roditelj lagano poteže dijete za noge, za ruke, za glavu (ovdje sam koristila “štoseve” iz knjige Sve o masaži – izdanje Mozaik knjige od prije nekih 20-tak godina)
    – Protezanje – kao mačka, kao zeko, kao majmun, kao žirafa… (dajte mašti na volju)
    – Ustajanje i oblačenje

    Isto tako, tijekom dana dobro je napraviti “pauze za rastezanje”. Napravite vježbe zajedno s djetetom – to je ugodno, zabavno i korisno!
    Korisne su i predvježbe za pisanje opisane u knjizi “Ples pisanja” Ragnhild Oussoren (primijenite dijelove primjerene mlađim predškolcima).


    3. VJEŽBE ZA GOVOR

    Ako je dijete neko vrijeme živjelo oslabljenog sluha, to će se često osjetiti na govoru. Vježbe pomažu. Ne morate djetetu reći da je to vježba – recite mu da ćete se igrati! Dobro bi bilo započeti s nečim primjerenim godinu dana MLAĐEM djetetu (ne samo zato jer dijete nešto ne može izgovoriti, nego zato da ga ne snađe strah od neuspjeha). Počinje se s onim za što je roditelj siguran da dijete zna i da može USPJEŠNO ponoviti.

    – Glasanje životinja - Evo jednostavnog primjera za početak - Kako ide krava? Mu, mu, muuu.... Da djetetu to ne bi bilo dosadno ili trivijalno, igrajte se toga sa zamjenom uloga: najprije treba dijete pitati kako ide krava (mačka, pas, koka, miš...). Nakon toga neka DIJETE POSTAVLJA PITANJA – tko ide muu, muu… ili Kako ide krava? Roditelj treba odgovarati. Ponekad podvalite greške! Ponekad uključite u igru nove životinje! Moja djeca to su često samostalno radila i dovodila me u nepriliku – npr. Kako ide dinosaur????
    – Drugi zvukovi: dajte mašti na volju – kako ide vlak, kako ide tramvaj (din don), kako ide BOJLER??? Znate li kako se glasa naš plinski kombi-bojler kad se pali grijanje? Baca iskru puc-puc-puc-puc-puc… Moj sin oponašao ga je kao da šalje dvadesetak pusa cmok-cmok-cmok…
    – Pjesmice s rimom (knjiga “Govor-ritam-pokret” Ivane Herljević & Ilone Poshokove je zakon!)
    – Učenje govora (i drugih stvari) kroz igru, sa stimulacijom kinestetičkog doživljaja tijela: Dijete neka žmiri ili mu stavite povez na oči. Dodirujte mu prstom glavu, trbuh, ruku… a dijete mora reći: RUKA! TRBUH! GLAVA! Kasnije možete povećati preciznost – lijeva ruka, desno stopalo itd…
    – Dovršavanje rečenica (dobro za razvoj fonda riječi): Najprije poučite dijete igri: Kako li se zove životinja koja je pojela kozliće? Ne mogu se sjetiti. Kozliće je pojeo….VUUUK! (dakako, to dijete viče!). Sjetite se ovo primijeniti u svakodnevnom životu: Dodaj mi ono čime jedemo juhu? Kako li se zove? ŽLICAAAAA….
    – Analiza i sinteza – nikad nije prerano!


    I na kraju – dijete će vas svojim napretkom nepogrešivo voditi u pravom smjeru. Da li loše izgovara pojedine glasove ili općenito ima mali fond riječi… Morate ga samo slušati, zapravo OSLUŠKIVATI (i to uhom i srcem) njegove potrebe.

    Sretno!

    Napomena: Ovo je nedovršena priča – govor učimo dok smo živi!

  13. #13
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Hvala svima, posebno Peterlin
    Pokusavam dosta toga primijeniti, ali nekako mi dan prodje u svakodnevnim obavezama i poslovima, nikako se ne posvećujem tom govoru koliko bi trebalo... A pjesmice su nesto sto mozemo usput, u autu, dvorištu, uz neki usputni posao...

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Imaš dvoje djece, nemoj si predbacivati. Na dobrom si putu. Bit će to sve kako treba.

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    alef poslat ću ti knjigu Govor ritam pokret ako želiš.

    Poslala sam ti jučer pp, ali tko zna jesam li stisnula pravi botunić.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    U kioscima Tiska, iNovina i mozda jos gdje ima za kupiti odlican CD En ten tini s 22 pjesme, igre i brojalice (En ten tini, Avanture maloga Juju, Mi smo djeca vesela, Kako se sto radi, Posla patka preko Save, Ringe, ringe raja, Cvorak, Dedek taj, Pilici, Ide maca oko tebe, Mali ples, Veselo, veselo, Proljece, U sumici zeko, Mrav, Rugalica vrani, Mlin, Tasun, tasun tanana, Djeca i maca, Dok mjesec sja (Kuca, kuca Pero), Nek' svud ljubav sja, Smijesna pjesma).

    Uz CD dolazi i knjizicama s opisom igara, te s tekstom i notama pjesmica.

    Cijena 40 kn.

    Za svaku preporuku.
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 11.11.2015. at 22:41

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Mojima omiljena iz vrtića:

    -Hej maslačku uz poljski put,
    A gdje ti je dukat žut?

    *Pravio sam trampu:
    Dao ga za lampu.

    -A kome ćeš sjati,
    Može li se znati?

    *Djeci, kad me pušu,
    Obasjat' ću dušu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Krapina
    Postovi
    19

    Početno

    Evo jedne koju moja Ana obožava
    Bi-ba bučicu
    penjem se na kućicu
    u kućici ptičice sve su se sakrile/ odletjele (s pokazivanjem rukicama na "odletjele" i sakrivanje na "sakrile")

    ili...
    okoš- bokoš
    prdne kokoš
    pita baja kolko tebi treba jaja za mjesec dana

    ima Sandra Huzjak, učiteljica jako lijepe zapise na youtubeu https://www.youtube.com/watch?v=Btsp...V2Yd4CiOwGcQlz
    ovo s prstićima je super meni

    imam i spremljeno brdo pjesmica svih mogućih, mogu poslati ako hoćeš

    Mi smo krenuli s pjevanjem tako da bih stavila play all neki file i u početku je to bilo samo plesanje, postupno smo ona i ja naučile tekst i sada zna toliko pjesmica da je to nevjerojatno. Evo ja joj se svaki dan divim i ne mogu vjerovat makar ona nije imala nikakvih razvojnih poteškoća.

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno baba vozi vino???

    Ima neka pjesmica koju je mala naučila, a Google mi ne izbacuje ništa, i onda ona to pjeva, a malo je iskrenula riječi... pa bih voljela da ja znam da je mogu podsjetiti. Ide ovako nekako

    nuna nina baba vozi vina
    na šarena kola
    kada kući dođe
    nađe koku osedlanu....


    Zapravo, ne znam je li koka osvetlana ili osedlana. Kako god, ako može pomoć???

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Nikad čula, a ko joj je to dao?

  21. #21
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Baka.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Pa onda nju pitaš kaj je dete učila

  23. #23
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne da mi se.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ima neka pjesmica koju je mala naučila, a Google mi ne izbacuje ništa, i onda ona to pjeva, a malo je iskrenula riječi... pa bih voljela da ja znam da je mogu podsjetiti. Ide ovako nekako

    nuna nina baba vozi vina
    na šarena kola
    kada kući dođe
    nađe koku osedlanu....


    Zapravo, ne znam je li koka osvetlana ili osedlana. Kako god, ako može pomoć???
    Pa pitaj baku kako to ide... To je nepisana baština.

    Ja nisam iz tih krajeva, a u mom kajkavskom kraju ista pjesma ide ovak nekak (moj brat bi se možda bolje prisjetio):


    Digu digu dana, baba vozi bana
    na jašovi koli s pisanimi voli

    Digu, digu, dana, baba je pijana
    črno vino pila pa se je napila

    Digu, digu, dana, baba je pijana
    prek grabe skočila, noga ji počila

    Ki bi išel gori, da bi videl čudo
    puru okovanu, gusku osedlanu

    Zajec Boga moli, lisica ga dvori


    Ne znam dalje, samo znam da se na kraju vikne "Nosi ju vrag..."

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Malo sam tražila i našla još jednu verziju - na stranici gdje su tekstovi Dunje Knebl: http://www.dunjaknebl.com/popup/polje.htm

    Evo da se ne patite s linkovima:

    DILI, DILI, DANA
    CHILDREN'S RHYME SONG

    Dili, dili, dana, pela baba bana
    na jašovi kolci s pisanimi volci.

    Digu, digu, dana, baba je pijana,
    črno vino pila pa se je napila.

    Digu, digu, dana, baba je pijana,
    preko grabe skočila, noga ji je počila.

    Ki bi išel gore, bi videl čudo,
    puru okovanu, gusku osedlanu.

    Zajec Boga moli, lisica ga dvori,
    krumpač drva kala, zeba podsnihalja.

    Dili, dili, dana, pela baba bana,
    Digu, digu, dana, baba je pijana,
    Dini, dini, duka, baba vozi luka,
    Dili, dili, dana, pela baba bana.


    Dili, dili, Grandmama has had too much red wine. A turkey in chains, a saddled goose, a rabbit praying, . . . all sorts of strange goings-on.

    Inače, sjetila sam se još jednog stiha koji tu nije naveden, a mi smo ga pjevali: Nore gljive jela, pak je ponorela...

    Kako god bilo, i na ovoj stranici je to deklarirano kao nursery rhyme, ali meni se čini da to baš i nije za malu dječicu...

    Ima tih pjesmica još - mislim na onu međimursku "Bilo nas je pet vu kleti, vsaka skoro bez pameti..." ajooooj....
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.01.2018. at 14:53

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    zutaminuta, ako želiš još raznih dvosmislenih i odurnih "dječjih" pjesmica, samo se javi... ali nije to za djecu te dobi. Em su šovinističke, em su seksističke, em su degutantne.....

    ili možda

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Hahah, doista je perad osedlana.

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hahah, doista je perad osedlana.
    Nego kaj! Delirične halucinacije... I to je onda kao pjesmica za djecu. Zapravo, možda nije loše - nek od malih nogu uče o štetnosti alkohola, hehehe...

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Uostalom, imaš te stihove i u okviru lektire - Krleža: Bitka kod Bistrice Lesne

    (ali spominje se samo ovo: digu digu dajca, baba ljubi zajca...)

  30. #30
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Satić kuca tika-taka, tik,tak-tik,tik,tak,
    svako jutro budi đaka, tik,tak-tik,tik,tak.

    Ustaj đače pa se spremi, tik,tak-tik,tik,tak,
    i u školu brzo kreni, tik,tak-tik,tik,tak.

    ....

  31. #31
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Kisa pada na travicu, mrav se skriva pod gljivicu. Porucuje kisi mrav - padaj kiso svaki dan kupio sam kišobran.

  32. #32
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Kiša, kiša smoči miša. Smocila mu rep i brk hajde misu sad u trk.

  33. #33
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Mislim da sam konačno shvatila kako idu riječi ove pjesmice.
    nuna nina baba vozi vina, na šareni koli, na debeli voli, kada kući dođe ima što da nađe. nađe puru potkovanu, nađe koku osedlanu
    Ja sad to svaki dan pjevam i ne mogu prestat.

  34. #34
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ima li još pjesmica poput kriči tiček na drvetu? Da su pjevne i na kajkavskom?

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li još pjesmica poput kriči tiček na drvetu? Da su pjevne i na kajkavskom?
    Cin can cvrgudan - imaš to na Lukinom portalu, a moja djeca su imala i cd... Možda ga uspijem naći. Ovdje pogledaj tekst: http://www.pjesmicezadjecu.com/narod...-cvrgudan.html

    Mujcek po ganjku skače

    Klinček stoji pod oblokom

    Sanoborci piju vino z lonci (Da mi daju dečke izbirati)

    Letovanić, Letovanić selo pokraj Kupe

    Več tri dana jašem ja z Varaždina, opala je mojem kojnu potkova...

    A za malo starije: Komaj sem se oženil več me žena zbila

    Nabavi Kvartet Gubec i Zadrugu...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.07.2018. at 18:22

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Hvala.

  37. #37
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Meni je zgodna Raca plava po Dravi. Potražila sam video, al nisam našla neki super, možda ti melodija pomogne od ovih.

    A moj voli kad mu pjevam Vuprem oči, ali to nije tak živahno, nego dosta melodiozno, međimorska.

    A od standardnih za vožnju autom je Lepe ti je Zagorje zelene - ne moram naglašavati da je sira, putra strofa omiljena

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •