Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 139 od 139

Tema: Prve lekcije o neiskrenosti

  1. #101
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ja sam se veselila da je br. 4 bio naglas.

  2. #102
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Barbi ja se slazem s tobom. Samo moj prvi korak je reci. I ako se ne rijesi promptno, onda idu mailovi...

  3. #103

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo imali sličnu situaciju
    moja je imala izborni predmet na koji većina nije išla
    i dečki su na dvorištu bacali petarde
    na školskom dvorištu
    u vrijeme kada nije dozvoljeno bacati petarde
    profa je poslala jednu curicu i moju da vide tko baca
    one su to napravile i rekle joj
    dečkima nitko iz škole nije ništa rekao, znači nisu ih ni upozorili, a kamo li neke druge odgojne mjere
    ali jedan od njih je moju (samo nju, ovu drugu nije) zvao na mobel i prijetio joj

    ja sam:
    1. poludjela na svoju i rekla da di joj je pamet, što nije mogla otići i reći da nije vidjela nikoga
    a profa, ako je zanima tko baca petarde, neka ide sama vidjeti
    ubuduće, nisam vidjela, nisam čula, nemam pojma

    2. poludjela na sebe što tako reagiram i učim je da žmiri na loše stvari
    što je učim da neutralnošću potiče negativnosti

    3. poludjela na profu
    išla u školu, nisam je našla pa išla kod ravnateljice
    koja je rekla da će razgovarati s profesoricom
    koja je mlada i neiskusna, po njoj
    i glupa i neodgovorna, po meni
    rekla sam ako se nastave prijetnje da ću ići na višu instancu
    i ona na kraju
    4. poludjela na ravnateljicu
    al neću pisati zašto jer nisam baš tako anonimna
    Ja sam za to da se autoritet poštuje, ali ovo je izmaklo kontroli. U oba slučaja. Tvom i mom.

    Ne vrijedi mi poludjeti na ravnateljicu. Neće popljuvati svoj najbolji izbor, najboljeg kandidata, najstručnijeg dakako. To mi je jasno unaprijed. Joooooj....

  4. #104
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne treba nitko nikoga popljuvati. Samo trebas dobiti obeaanje sa se nista takvo niti slicno nece ponoviti.

  5. #105
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    samo sam naglas izrazila cudjenje postupkom





    dok je profa slala cure da gledaju tko baca petarde, ravnateljica ih je gledala kroz prozor
    dok na skolskom dvoristu pucaju petarde
    i nije nasla za shodno da im s prozora vikne
    nego im je kasnije rekla da ce im drugi put zvati policiju
    a moje je cudjenje bilo sto nije odmah
    i cemu onda djeca moraju spijati tko je?

  6. #106
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Uh, žena je rođena za svoj posao

  7. #107
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    s tim da ja nisam išla u školu radi petardi
    i ja glumim švicarsku dok se mene direktno ne tiče
    ja sam išla radi postupka prof. koja izlaže drugu djecu prijetnjama vršnjaka
    ili u reninom slučaju, prijetnjama starije djece

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    imali smo i mi tako cijelu godinu i onda još 2-3 godine posljedice

    moja je bila predsjednica razreda, raska joj je rekla, čak i prijetila i ucjenjivala, da mora prenijeti i opisati ponašanje svojih iz razreda.
    nekoliko učenika su bili daleko od mile i dobre djece...

    na kraju je moje dijete bilo pod stresom zbog obveze prema razredici, i zbog prijetnji učenika. maltretiranje od strane nekih učenika se nastavilo još dvije-tri godine.
    ja nisam reagirala kod profe jer bih samo napravila dodatno sr... djetetu, a nisam joj htjela priuštiti naredne 3 godine maltretiranje te iste lude profe iz 2 predmeta...

    jednom sam krenula prema kući jednog dječaka, da me MM nije spriječio, ne znam što bi bilo... vjerojatno bih ja završila u zatvoru zbog prijetnji ili možda razbijanja prozora kamenom ...

  9. #109
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    zar se ne moze dati ostavka na mjesto predsjednice razreda? To bi bilo prvo sto bih rekla djetetu da napravi.

  10. #110
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    imali smo i mi tako cijelu godinu i onda još 2-3 godine posljedice

    moja je bila predsjednica razreda, raska joj je rekla, čak i prijetila i ucjenjivala, da mora prenijeti i opisati ponašanje svojih iz razreda.
    nekoliko učenika su bili daleko od mile i dobre djece...

    na kraju je moje dijete bilo pod stresom zbog obveze prema razredici, i zbog prijetnji učenika. maltretiranje od strane nekih učenika se nastavilo još dvije-tri godine.
    ja nisam reagirala kod profe jer bih samo napravila dodatno sr... djetetu, a nisam joj htjela priuštiti naredne 3 godine maltretiranje te iste lude profe iz 2 predmeta...

    jednom sam krenula prema kući jednog dječaka, da me MM nije spriječio, ne znam što bi bilo... vjerojatno bih ja završila u zatvoru zbog prijetnji ili možda razbijanja prozora kamenom ...
    Vrijeska, zašto to nisi spriječila, srezala u korijenu?

  11. #111
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja, kako vrijeme ide, vidim po školama sve više luđaka, i učenika i profesora.

  12. #112
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam reagirala kod profe jer bih samo napravila dodatno sr... djetetu, a
    Npr.? Loše ocjene? Prozivke na satu?

  13. #113
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moje iskustvo je da nisam napravila nikakvo dodatno sranje djeci. Štoviše, sranja su se gomilala kad nisam reagirala, jer npr. nisam znala za neku situaciju, pa bi ona isplivala nakon što se to nešto nastavilo.

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Isto kao kod marte.

    Kad se netko od roditelja usudio progovoriti i kad su se djeca usudila reći što ih muči, pridružili su im se i drugi zlostavljani koji su prije od straha šutjeli.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Uf... nije da nisam ništa napravila, ali nije baš tako jednostavno kada imaš dijete koje se ne zna izboriti za sebe. Lako je u teoriji, i ja bih isto svašta napravila u teoriji.

    Najveće napade je imala od strane djevojčice koja je karakterno jaka, i koja je onda umjesto nje postala predsjednica.
    Kad si plah, bojažljiv, onda te i manje poštuju. Ovoj drugoj se nisu usudili ništa reći.

    A što se tiče profe, dovoljno je da se izdere tri puta pa da dijete razvije strah i da i kad zna gradivo, takvo dijete zablokira. I onda loša ocjena jedna, druga, i djetetu se sruši i to malo samopouzdanja što ima ...

    U srednjoj je lakše. Naučila je nešto iz svega toga.

  16. #116
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa da, uvijek treba reći i to što prije dok se ne nakupi.
    Ja učitelje/ profesore doživljavam kao klijente/ poslovne partnere, i oni su ljudi koji rade svoj posao i naravno i griješe. Komunikacija može samo pomoći u uočavanju pogreški i rješavanju što se može. A komunikacija s roditeljima dio je njihovog posla jer škola je i edukativna i odgojna institucija i partner roditeljima u tome. Kad si partner onda razgovaraš.
    I moj je posao takav da radim s klijentima i najgore je kad jedna strana pretpostavlja jedno, druga drugo i na nesporazum se nadoveže novi nesporazum i nastane problem koji nije trebao nastati.
    Zato, uvijek treba pitati, provjeriti, pričati. Posebno u ovim sad okolnostima kad u školi za svaku i najmanju glupost traže pisanu suglasnost roditelja , i roditelj može za svaku sitnicu razgovarati, zašto ne bi.

  17. #117
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    proljetos je mom jedna profesorica rekla da od idućeg sata uzme papir i olovku i zapisuje sve koji prave nered pod odmorom i satom.
    čim je došao doma skužila sam da nešto nije ok i odmah mi je rekao o čemu se radi.
    pitala sam ga kako bi se osjećao kad bi to stvarno i radio, rekao je da se ne bi osjećao ugodno i da to ne želi radit.
    eh pa rekoh prije idućeg sata kod dotične profe lijepo sačekaj pred vratima i reci joj točno to što si meni sad rekao
    i naravno onda je odmah nastao problem u njegovoj glavi što ako mu zamjeri, što ovo, što ono.
    rekla sam mu da joj kaže, a ako ona bilo što loše napravi da ću ja ići u školu.
    na kraju je super završilo, on svoje obavio, ona je samo rekla u redu M, ne moraš.

    nakon svakakvih iskustava s velikom, uglavnom sa drugim đacima i sa jednom profesoricom,
    rekla sam da više ništa ne prepuštam slučaju.
    nadam se da problema neće biti, ali sam na oprezu,
    jer stvarno, što je netko napisao, sve je više luđaka i učenika i profesora,
    danas više nego ikad.

  18. #118
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Toplo preporučam da, ako je razred problematičan i vaše dijete trpi, s djetetom odmalena vježbate ne samo možebitni razgovor s nasilnikom/nasilnicom, nego i s učiteljima. Osobito s učiteljima. Bez straha i viška strahopoštovanja, odlučno i asertivno. Takvu djecu (ako nisu problematični) učitelji automatski krenu ozbiljno doživljavati. Nikad u razredu, uvijek prije ili poslije sata nasamo s jednim "želim s vama o nečemu porazgovarati".
    Nisu sva djeca u početku sposobna za to (moja velika prva nije bila), ali vježba čini čuda!

  19. #119
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    I više cijene kad im dijete tako pristupi i zahtijeva rješavanje situacije, nego kad roditelj urgira (roditelj uvijek stigne).

  20. #120

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    I više cijene kad im dijete tako pristupi i zahtijeva rješavanje situacije, nego kad roditelj urgira (roditelj uvijek stigne).
    Oni ludaci koje si pominjala naročito cene...

  21. #121
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Da, luđaka ima, ali s njima ionako ne možeš ništa. Zapravo možeš pokušati razgovarati, pa s nadređenim pismenim putem, voditi bilješke i kad dijete napusti školu, natovariti inspekciju i nadzor. Srećom još uvijek je puno profesionalnih i korektnih učitelja.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Sigurno da ima i profesionalnih i korektnih učitelja, samo kod njih obično nema ni puno potrebe za čestim razgovorima, jer se oni i sami trude oko odnosa i atmosfere u razredu, a nije baš tako teško uočiti odnose u razredu kad si sa istom decom nekoliko sati dnevno.
    A opet, ni najkorektniji učitelj (kod moje starije je relativno korektna učiteljica) ne može da ispliva uvek ako je politika škole "tolerancija nasilja", kao kod nas.
    Tako da, čim je u razredu atmosfera loša a dete i roditelji imaju stalno neku potrebu da razgovaraju sa učiteljem, meni je to signal da sa učiteljevom korektnošću nije baš sve najidealnije. I da će se i roditelji i dete siti narazgovarati sa učiteljem 4 godine a odahnuti pete...

  23. #123
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ta učiteljica je zbilja pametna, al to nije nikakva nova situacija i valjda se nešto na tom fakultetu uči...
    Što uopće postoji od pravilnika u školama? Koje su ovlasti učitelja i takvim situacijama i koje su poželjne procedure kod prijave nesukladnosti. Svaka regulirana firma ima neki protokol za prijave nesukladnosti, pa valjda ima i škola. Mislim na postupak nakon učeničke prijave - što je učitelj obvezan napraviti.

    Ja sam osobno bila u još glupljoj situaciji u 5. razredu. Dvoje problematične djece iz 7. razreda su bili na razgovoru kod pedagogice zbog pušenja i onda im je navodno ona rekla da ih je vidjela Jelena iz 5. razreda. Ja to zbilja nisam rekla, nisam tako luda bila, ali nisam znala kako da dokažem da nisam ja. Stalno su mi dolazili na vrata i prijetili nešto. Ja sam bila relativno cool i samopouzdana i kad bi došli na vrata učionice po mene ja bih im prišla naizgled sigurno, ali sam se užaso osjećala. Spasio me brat od prijateljice koji se zauzeo za mene kod fakina. Uglavnom, nije me nitko razbio, možda me trknuo u glavu, ali ništa što ostavlja tragove, a maltretiranje se odvijalo na školskom hodniku. Baš jedna neugodna epizoda iz škole.

    Zato mi je za vas super da djeca s vama razgovaraju. Ja nisam svojima ništa govorila. Ne znam je l do mene ili do nekog drugog vremena. Al i sad mi se čini da su mi roditelji išli preko procedura, da bi se još više usosila.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Da, luđaka ima, ali s njima ionako ne možeš ništa. Zapravo možeš pokušati razgovarati, pa s nadređenim pismenim putem, voditi bilješke i kad dijete napusti školu, natovariti inspekciju i nadzor. Srećom još uvijek je puno profesionalnih i korektnih učitelja.

    Vidiš, ja sam toliko luda, da sam spremna inspekciju zvati ODMAH, a ne kada mi dijete napusti školu.
    Naravno, ne na prvu, dat ću sve od sebe da do toga ne dođe, ali ne naiđem li na suradnju, bez problema promijenim metodu rješavanja problema.

    Nadam se da u ovom slučaju do toga neće doći, jer naša učiteljica je krasna.

  25. #125
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja je upravo imala odvratnu situaciju gdje ju je prof. PRI ISPITIVANJU cijelo vrijeme ironizirao, ponižavao i ismijavao zbog zdravstvenog problema kojeg ima. Otvoreno, neuvijeno izveo je predstavu za razred i doveo je do plača. Hej, 8.r. moraš znati dovesti do plača!
    Srećom, dijete je nakon sata obavilo svoj posao u 4 oka s dotičnim i dovelo ga do kakve-takve isprike. Meni je preostalo samo obavijestiti nadležnu osobu o događaju.
    Koriste li ti ljudi mozak?! Halo, profesor si, ne možeš to raditi!

  26. #126

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    uf...hvala ... već sam mislila da se zaratilo, a meni zanimljivo čitati druga iskustva i mišljenja


    žao mi je, čokolada, što se to dogodilo. katastrofa ...
    ali s druge strane odlično da ste dijete naučili zauzeti se za sebe

    mi smo vježbali, igrali uloge, ali jednostavno tada s 11 godina to nije išlo ...

  27. #127
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ajme čoksa, čitam i ne vjerujem.

    A tvojoj curki i vama roditeljima svaka čast

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Je li profesor nov, znaju li se od ranije?
    Ako je nov, vuče mi na pokazivanje što im može napraviti ako su neposlušni, odnosno da može biti okrutan gad.

    Sent from my ZTE BLADE A910 using Tapatalk

  29. #129
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    mlad je, ali nije nov.
    ma svatko griješi, to razumijem, ali ne možeš udarati po (u tom trenutku) nemoćnom da bi ispao duhovit frajer.

  30. #130
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    cokolada, tvoj pristuo mi je odlican.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Ne nov nov, nego njima nov, jesu li ga imali dosad.

    Sent from my ZTE BLADE A910 using Tapatalk

  32. #132
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    jesu.

  33. #133
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Nevjerojatan nepedagoški pristup stvarno ne mogu zamisliti motive profesora da ismijava zdravstveni problem.
    Super da je tvoja kćer to sama riješila, puno treba za doći do te razine samopouzdanja. Neki (rijetki) se rode s tim, a za naučiti treba vježbe i vježbe. Bravo za vas.

  34. #134
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    mlad je, ali nije nov.
    ma svatko griješi, to razumijem, ali ne možeš udarati po (u tom trenutku) nemoćnom da bi ispao duhovit frajer.
    Tako je.

    Osim što je dijete samo riješilo problem (svaka čast) hoćeš li na informacijama i razredniku nešto pripomenuti o tome? Ja svakako bih, iako iz iskustva znam da od toga nema puno koristi. Razrednik mora znati što se događa, jer takve situacije grade međuljudske odnose i nikako nisu za zanemariti.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Čitam u medijima da u srednjim školama nedostaje stručnog kadra koji bi predavao prirodne predmete.
    Krasno.

    Imamo budućnost!
    Sami smo si krivi.

  36. #136
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam u medijima da u srednjim školama nedostaje stručnog kadra koji bi predavao prirodne predmete.
    Krasno.

    Imamo budućnost!
    Sami smo si krivi.
    Da, ne znaš da li je gore u gimnazijama ili u strukovnim školama. Eh....

    U knjizi Ministarstvo potpune sreće (Arundhati Roy) opisan je taj proces u Indiji. Nema nikakve razlike. Izraz koji sam zapamtila točno opisuje taj proces: GLUPIFIKACIJA

    Sve više mi se čini da to nije slučajno, a ni lokalno ograničeno. Lakše je upravljati rajom koja ima malo znanja i malo volje da misli svojom glavom.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Odličan izraz! Odličan!
    Već odavno pametni nisu u modi, u svim segmentima našeg društva, ali ono što nam tek slijedi je prestrašno.

    Kako ono kažu- ne opstaju pametni, već oni koji se znaju snaći, pa eto- vrijeme je da okrećemo ploču i tome istom da učimo svoju djecu.
    Ja po struci nisam sirar i stvarno se ne bi usudila voditi postojenje za izradu sira, ali vidim da mi nedostaje samouvjerenosti, da imam manjak samopouzdanja i vrlo nisko mišljenje o sebi.
    Nisam sirar, ali bože moj, mogu pokušati. Ako je uredna i prilična plaća, zašto ne?!

  38. #138

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ajme čoksa, strašno. Kći ti je neustrašiva

  39. #139
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je upravo imala odvratnu situaciju gdje ju je prof. PRI ISPITIVANJU cijelo vrijeme ironizirao, ponižavao i ismijavao zbog zdravstvenog problema kojeg ima. Otvoreno, neuvijeno izveo je predstavu za razred i doveo je do plača. Hej, 8.r. moraš znati dovesti do plača!
    Srećom, dijete je nakon sata obavilo svoj posao u 4 oka s dotičnim i dovelo ga do kakve-takve isprike. Meni je preostalo samo obavijestiti nadležnu osobu o događaju.
    Koriste li ti ljudi mozak?! Halo, profesor si, ne možeš to raditi!
    Strašno! Do tuda nas je, globalno, dovela "Trump" kultura koja postaje moderna po cijelom svijetu - on je sam ismijavao nekog čovjeka s problemom.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •