Stranica 2 od 13 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 640

Tema: Napad na Pariz

  1. #51
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni prica s putovnicom nije jasna jer nam sad vec mjesecima pricaju da te ljude treba registrirati uzeti im otiske prstiju i sve ostalo jer nemaju nikave dokumente.
    Ajd nek se sami sa sobom dogovore, jer ovako ispada da cemo za koji dan citati da teroristi u izbjeglickom valu imaju putovnice a izbjeglice ne.
    Inace, meni je prilicno nevjerojatno da :
    1. netko nosi dokumente dok ide izvrsiti teroristicki napad
    2. dokumenti ostanu sacuvani nakon sto se osoba unistila bombom

    meni to izgleda kao prica za malu djecu, ali dobro...

  2. #52
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj suma prvotno napisa Vidi poruku
    A meni isto ne lezi: Usetali na koncert i utakmicu s kalasnjikovima, wtf?
    To je bio mali koncert, 1500 ljudi. Zar je problem direktno iz auta uletiti unutra sa kalašnjikovom, pa i nije. Nakon 6 pjesme su nahrupili na koncert i počeli nasumice pucati. Upali bi oni i na stadion gdje se održavala utakmica, da takva velika okupljanja nisu osigurana naoružanim zaštitarima. Nadajmo se da neće morati doći do toga da će jednog dana ispred svakog kafića, parka, vrtića ili svadbe morati dežurati naoružana policija ili zaštitari. Eksplozije su bile u blizini stadiona. Na samoj utakmici, odnosno stadionu, nije bilo terorista. Teroristi su inaće govorili tećno francuski.
    Posljednje uređivanje od šafran : 15.11.2015. at 08:26

  3. #53
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A osim toga i zaštitare bi bez problema ubili, a možda i jesu, da su ih pokušali zaustaviti.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Negdje na početku teme o izbjeglicama pisala sam o svom strahu od isilovaca i lošeg rada obavještajnih službi. No, moram reći da je jučerašnji događaj probudio u meni neki inat i prkos. Ne mogu i ne želim živjeti u strahu. Želim živjeti, odlaziti na koncerte, putovati, itd. Što se mora dogoditi, dogodit će.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    rehab, upravo takav stav je najbolja borba protiv terorizma, samo ovakav otpor je učinkovit jer terorizmu oduzima osnovni smisao i svrhu. nisu meta terorista ljudi koje ubijaju i ranjavaju već vrijednosni sustavi. cilj im nije ubiti toliko i toliko ljudi već posijati strah. iako toga često nisu svjesni, ljudi koji nakon napada počinju razmišljati kao otvaračica teme, njihovo su najmoćnije oružje - šire strah i nepovjerenje...oni će ubiti sustav koji teroristi napadaju.

  6. #56
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Jedan je pokušao ući na stadion sa kupljenom kartom, ali su zaštitari narafski napipali eksploziv, digao se u zrak prilikom bjega, to je bila prva eksplozija koje se najjače čula za vrijeme tekme. Trojica su došli iz Belgije, dvojica izleda ipak direktno iz Sirije, za jednog je do sada potvrđeno da se registirao kao izbjeglica u Grčkoj s početkom oktobra ove godine. Za drugog još nije.

  7. #57
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Što se tiče nađenog pasoša, pa ne vodi su tu neki tajni rat. Oni su ponosni na svoj "rad" i želi da se zna tko su i što su, pogotovo nakon što se dignu u zrak. A niti se radi o profesionalcima ala James Bond.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Jedan je pokušao ući na stadion sa kupljenom kartom, ali su zaštitari narafski napipali eksploziv, digao se u zrak prilikom bjega, to je bila prva eksplozija koje se najjače čula za vrijeme tekme. Trojica su došli iz Belgije, dvojica izleda ipak direktno iz Sirije, za jednog je do sada potvrđeno da se registirao kao izbjeglica u Grčkoj s početkom oktobra ove godine. Za drugog još nije.
    I ne samo to, nego piše u Večernjaku da je taj iz Sirije, nakon Grčke prošao kroz Opatovac. Toliko o jadnim izbjeglicama. Kontrole bi trebale biti jače i puno strože, na stranu sažaljenje.

  9. #59
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Evo mene na nasem aetodromu.bas se osjete jace kontrole i neka su.
    Ja sam bila odlozila sa strane ruksak i baloner odmah mi je prisao policajac da provjeri tko je to tu ostavio.
    Ja nazalost mislim da je ovo samo pocetak da ce toga biti jos

    Ja isto ne mogu i ne zelim zivjet u strahu al da je strasno ovo sto se dogadja je, prestrasno je.

  10. #60
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    rehab, upravo takav stav je najbolja borba protiv terorizma, samo ovakav otpor je učinkovit jer terorizmu oduzima osnovni smisao i svrhu. nisu meta terorista ljudi koje ubijaju i ranjavaju već vrijednosni sustavi. cilj im nije ubiti toliko i toliko ljudi već posijati strah. iako toga često nisu svjesni, ljudi koji nakon napada počinju razmišljati kao otvaračica teme, njihovo su najmoćnije oružje - šire strah i nepovjerenje...oni će ubiti sustav koji teroristi napadaju.
    x
    nego, mi trebali ići na koncert u zagreb ovih eagles of death metal. mm, ja, moja sestra i njen muž. ako ne otkažu turneju. djeca se boje, ne žele da idemo.

  11. #61
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    x
    nego, mi trebali ići na koncert u zagreb ovih eagles of death metal. mm, ja, moja sestra i njen muž. ako ne otkažu turneju. djeca se boje, ne žele da idemo.
    Ajme cvijeto

  12. #62
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Potpis na Riječanku.
    Što se tiče benda jučer sam na indexu pročitala da su otkazali sve.

  13. #63
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Uf, sva sreca da smo otkrili uzroke terorizma. Te izbjeglice. Dok nije bilo njih NIKAD se nije dogodio niti jedan teroristicki napad. Bas nikad. A sto su samo u stanju uciniti. Poslati 800 tis. ljudi da pjesace, i stave jednog s bombom medu njih. Kakva perfidnost.

    JA. Ja, samo ja. Mi, samo mi, samo nasa djeca. Mi smo dosli prvi. Samo ja bijelac i katolik imam pravo zivjeti u miru i izobilju. Samo ja imam pravo zivjeti u Njemackoj, Svedskoj i SAD-u. Ja. Ja sam se OVDJE RODIO. Nisam dosao iza Karpata i pobio Ilire i Kelte. Ja nikad nisam od nikud dosao, ja sam stvoren ovdje i samo ja imam pravo ovdje biti.

    Bas sam se pitala ima li tema, ali nisam znala da ce me tako uzrujati.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 15.11.2015. at 10:38

  14. #64
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Suma- ja bi u Americi radila , kao i svi moji , a ne živjela na socijali kao ovi dotični , koji se još žale na to da nemaju tv u sobi prihvatilišta , super , za par dana će roknut bombu nasred grada jer u sobi
    ima playstation 3 a ne 4. Užas , ne mogu vjerovat da još ima ljudi koji ovo odobravaju. Ali dobro pitat će se za par godina dok budu pet puta dnevno sjedili na tepihu di im je bila pamet.
    I da, naše izbjeglice su bježale u njemačku, švedsku itd , ali oni su se tamo mogli uklopiti , mi smo iz iste kulture, vjere , a ovi nasilnici koji mrze sve kršćansko nikako ne pripadaju tu , i oni ako su već došli kod nas trebaju prohvatiti naše običaje , i poštovati našu vjeru. Da ne pišem šta sve rade po Njemačkoj i Švedskoj, koliko je porastao broj silovanja , krađi , pljački.Pa kad već ima takvih koji misle da su oni dobrodošli , onda ovakve scenarije iz Pariza stvarno i zaslužujemo.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, sva sreca da smo otkrili uzroke terorizma. Te izbjeglice. Dok nije bilo njih NIKAD se nije dogodio niti jedan teroristicki napad. Bas nikad. A sto su samo u stanju uciniti. Poslati 800 tis. ljudi da pjesace, i stave jednog s bombom medu njih. Kakva perfidnost.

    JA. Ja, samo ja. Mi, samo mi, samo nasa djeca. Mi smo dosli prvi. Samo ja bijelac i katolik imam pravo zivjeti u miru i izobilju. Samo ja imam pravo zivjeti u Njemackoj, Svedskoj i SAD-u. Ja. Ja sam se OVDJE RODIO. Nisam dosao iza Karpata i pobio Ilire i Kelte. Ja nikad nisam od nikud dosao, ja sam stvoren ovdje i samo ja imam pravo ovdje biti.

    Bas sam se pitala ima li tema, ali nisam znala da ce me tako uzrujati.
    Bubilo, nije to. Ne radi se o tome. Mislim da nitko nema problem s tim da se narodi svih zemalja svijeta ispremijesaju - Po uvjetom da se integriraju, ritntace tu gdje dodju kao i mi, da nam ne zele mijenjati postojece vrijednosti i da ne sire nasilje.
    Pa valjda je normalno zeljeti da mi nitko ne ugrozi moj mir i izobilje. Da li bi ih se ti odrekla? A kada bi bila prisiljena odreci ih se, da li bi to smatrala pravednim?

  16. #66
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    ZaraMia, ajd idi na forum dnevno.hr ako ga imaju ili tako negdje, ovdje nemoj pisati takve stvari.
    Uvjerena sam da si i prekrsila pravila foruma, u najmanju ruku.

  17. #67
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    Sam grad mi nikako nije sjeo pa cinjenicu da se na puno strateskih mjesta moglo vidjeti duge cijevi na cesti, nismo previse niti zapazali. A bilo ih je podosta.
    Ovo je tamo uobicajeno stanje, ja sam se prvi put, prije cak 12 godina dok terorizam nije bio toliko popularan, iznenadila dugim cijevima ispod Eifelovog tornja i rutinskim pretresima auta koji djeluju stvarno zastrasujuce. Kad smo isli s djecom i oni su se malo prepali dugih cijevi dok smo cekali ulaz na toranj. Nadam se da nam to nece postati svakodnevnica svugdje po EU. U svakom slucaju, uopce se ne namjeravam odreci putovanja zbog sake radikalnog jada. Uostalom, poginuti se moze i u prometnoj ili avionskoj nesreci, nije bas ta kava u Becu najrizicniji trenutak u zivotu prosjecnog europljanina. Samo me besparica moze sprijeciti od cilja da s djecom obidem cijeli nas predivni stari kontinent. Ilitiga, vise se trebam bojati nesposobne vlade i gospodarske situacije u drzavi nego terorista.
    A sto se tice podbacivanja obavjestajnih sluzbi, mene pak to fascinira, u doba svih mogucoh tehnoloskih otkrica oko nas, grupa ekstremista, naravno - otprije poznatih raznim sluzbama, s kalasnjikovima i eksplozivom pobiju ljude po gradu. Ne moze me nitko uvjeriti da se takve stvari ne mogu koliko toliko drzati pod kontrolom, barem kad je rijec o tim "od ranije poznatim" problemima.

    Edit: tipfeleri - mobitel...
    Posljednje uređivanje od Pcelica Mara : 15.11.2015. at 11:35

  18. #68
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj ZaraMia prvotno napisa Vidi poruku
    Suma- ja bi u Americi radila , kao i svi moji , a ne živjela na socijali kao ovi dotični , koji se još žale na to da nemaju tv u sobi prihvatilišta , super , za par dana će roknut bombu nasred grada jer u sobi
    ima playstation 3 a ne 4. Užas , ne mogu vjerovat da još ima ljudi koji ovo odobravaju. Ali dobro pitat će se za par godina dok budu pet puta dnevno sjedili na tepihu di im je bila pamet.
    I da, naše izbjeglice su bježale u njemačku, švedsku itd , ali oni su se tamo mogli uklopiti , mi smo iz iste kulture, vjere , a ovi nasilnici koji mrze sve kršćansko nikako ne pripadaju tu , i oni ako su već došli kod nas trebaju prohvatiti naše običaje , i poštovati našu vjeru. Da ne pišem šta sve rade po Njemačkoj i Švedskoj, koliko je porastao broj silovanja , krađi , pljački.Pa kad već ima takvih koji misle da su oni dobrodošli , onda ovakve scenarije iz Pariza stvarno i zaslužujemo.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk
    džizus krajst prestrašno

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj ZaraMia prvotno napisa Vidi poruku
    Suma- ja bi u Americi radila , kao i svi moji , a ne živjela na socijali kao ovi dotični , koji se još žale na to da nemaju tv u sobi prihvatilišta , super , za par dana će roknut bombu nasred grada jer u sobi
    ima playstation 3 a ne 4. Užas , ne mogu vjerovat da još ima ljudi koji ovo odobravaju. Ali dobro pitat će se za par godina dok budu pet puta dnevno sjedili na tepihu di im je bila pamet.
    I da, naše izbjeglice su bježale u njemačku, švedsku itd , ali oni su se tamo mogli uklopiti , mi smo iz iste kulture, vjere , a ovi nasilnici koji mrze sve kršćansko nikako ne pripadaju tu , i oni ako su već došli kod nas trebaju prohvatiti naše običaje , i poštovati našu vjeru. Da ne pišem šta sve rade po Njemačkoj i Švedskoj, koliko je porastao broj silovanja , krađi , pljački.Pa kad već ima takvih koji misle da su oni dobrodošli , onda ovakve scenarije iz Pariza stvarno i zaslužujemo.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk
    Nemoj se zavaravati, nismo ni iste kulture, a ni iste vjere kao Nijemci i Šveđani. Iskreno, tvoja logika mi baca na one članke tipa "iza izbjeglica ostao pun park fekalija i smeca", a po našim parkovima doslovce nisi mogao stati da ne ugazis na g..no koje su ostavili NASI psi, ne sirijski, o bacenim vrecama smeca da i ne govorim. Nasi ljudi ne siluju i ne kradu, gluvo bilo cut. Razumijem da se Europa mora uhvatiti u kostac sa integracijom i prihvatom izbjeglica, i da mora povesti racuna o sigurnosti od terorizma, i apsolutno se slazem da situacija s izbjeglicama nije ruzicasta i obasuta cvijecem, ali ne zbog ovih argumenata koje ti nudis. Argumenata pod navodnicima.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Zanimljivo ovo sa sacuvanim pasosem. Kad su se desili napadi, bila sam na poslu i kazem kolegici madjarici da steta sto se Orban nije toga sjetio. Onda se nitko ne bi na njega toliko ljutio sto zatvara granice. Bila je polu- sala. Ne znam kaj da mislim o tome. Naravno da je moguce da je pasos odbacen silinom eksplozije djelomicno sacuvan.
    A znali smo od pocetka da ce biti teroroista medju njima.
    Jbga, ja se isto malo bojim....sjedim jucer u u- bahnu i strahic me hvata kad ugledam tamnopute muskarce. Zove MM, kaze pazite se, stignemo na cilj i prijateljica prica svoje fobije, tipu iz parkica zena zabranila da ide negdje....muz od prijateljice se ukakio kad je vidio zamotanu zensku sa kofercicem u ruci kako se nervozno osvrce po ubahnu. Treba imat dobra cohones da se ne ustrtaris.

  21. #71
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Ma ne idem na dnevno.hr , samo na 24 sata tu i tamo nekaj prokomentiram.
    Tashunica- da , baš đizus krajst , slažem se

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Naravno da je ljude strah. Ali taj strah nebi trebao biti paralizirajući, već motivirajući. Natjerati svijet da se još agresivnije krene obračunavati sa potencijalnim napadačima. Čitala sam negdje da u Parizu ima oko 4000 potencijalnih terorista. Čak i neki od ovih koji su izveli napad su bili "praćeni" i predstavljali su "potencijalnu prijetnju". Zaista ne znam što ima 4000 potenc.terorista raditi igdje, osim u zatvoru ili biti deportiran odakle je...

  23. #73
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Poslat ih na Goli otok, nek dižu u zrak kamenje, stine i žbunje.

  24. #74
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, u nasim drustvima svi zive od svog rada. Nitko od varanja drzave na svakom koraku.

  25. #75
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Žuta- još bolje ih poslati u razminiravanje , ima puno mjesta još u Lijepoj našoj koja treba razminirati.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  26. #76
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj se zavaravati, nismo ni iste kulture, a ni iste vjere kao Nijemci i Šveđani. Iskreno, tvoja logika mi baca na one članke tipa "iza izbjeglica ostao pun park fekalija i smeca", a po našim parkovima doslovce nisi mogao stati da ne ugazis na g..no koje su ostavili NASI psi, ne sirijski, o bacenim vrecama smeca da i ne govorim. Nasi ljudi ne siluju i ne kradu, gluvo bilo cut. Razumijem da se Europa mora uhvatiti u kostac sa integracijom i prihvatom izbjeglica, i da mora povesti racuna o sigurnosti od terorizma, i apsolutno se slazem da situacija s izbjeglicama nije ruzicasta i obasuta cvijecem, ali ne zbog ovih argumenata koje ti nudis. Argumenata pod navodnicima.
    x
    ovo je na fino ono što sam ja htjela reći ne u fino.
    al znam da nema koristi. jedini način je brisanje ovakvih postova. da sam na mjestu administratora foruma, ja bih to obrisala.
    kao što su francuzi izbrisali ove na jučerašnjem ili današnjem prosvjedu:
    http://www.lavoixdunord.fr/region/un...page-fan-lille
    zaramia, klikni na ovaj video, drugi po redu. vidiš ovu šačicu ljudi s transparentom van s muslimanima? e pa to si ti, to je europa kakvu žele ovi koji rade strahote. uplašena, zatvorena, bijesna na one koji nisu nimalo krivi.
    a vidiš ovu masu ljudi, koja je stjerala u kut ovu prvu šačicu?
    e, to je europa, europa ljudi koji misle svojom glavom iako to sad nije nimalo lako.

  27. #77
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pitam se kojim principom nekom nalijepe etiketu potencijalnog terorista. Prate mu fejs gdje se hvali da će raznijeti nekoga, vide da se nalazi sa dokazanim teroristima, kaj?

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, sva sreca da smo otkrili uzroke terorizma. Te izbjeglice. Dok nije bilo njih NIKAD se nije dogodio niti jedan teroristicki napad. Bas nikad. A sto su samo u stanju uciniti. Poslati 800 tis. ljudi da pjesace, i stave jednog s bombom medu njih. Kakva perfidnost.

    JA. Ja, samo ja. Mi, samo mi, samo nasa djeca. Mi smo dosli prvi. Samo ja bijelac i katolik imam pravo zivjeti u miru i izobilju. Samo ja imam pravo zivjeti u Njemackoj, Svedskoj i SAD-u. Ja. Ja sam se OVDJE RODIO. Nisam dosao iza Karpata i pobio Ilire i Kelte. Ja nikad nisam od nikud dosao, ja sam stvoren ovdje i samo ja imam pravo ovdje biti.

    Bas sam se pitala ima li tema, ali nisam znala da ce me tako uzrujati.
    Ili ajmo ovako. Tisuce i tisuce izbjeglica prolaze kroz tvoj grad i recimo 20 000 odluci ostati. Zna se da su u toj rijeci naroda i teroristi ili buduci teroristi. I sad si ti mislis....Jesu li ostali? Jesu li se vec umrezili sa ovom vec postojecom mrezom radikalaca? Sta planiraju? Kad planiraju? ?......vidis na cesti muskarce sa kuranom kako sire islam....Jel danas siguran dan? Ajde sad zatvori oci i zamisli situaciju, pa mi reci da li i nakon toga osjecas altruizam.

  29. #79
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    I ne samo to, nego piše u Večernjaku da je taj iz Sirije, nakon Grčke prošao kroz Opatovac. Toliko o jadnim izbjeglicama. Kontrole bi trebale biti jače i puno strože, na stranu sažaljenje.
    Pa vjerojatno će kontrole sada i biti puno strože, racionalno gledajući i moraju. Osim toga, sve je to ok dok među žrtvama terorizma nije meni netko blizak, ili ja.

  30. #80
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Avionske i prometne nesreće i terorizam ne bi uspoređivala, a pogotovo ih ne stavljala u isti koš.

    Po kulturi, društvenom i političkom uređenju, promišljanju, opće prihvaćenim vrijednostima, a i toj vjerskoj komponenti je zapad ipak bliži zapadu, a istok ipak istoku.

    Pa ipak, treba imati na umu da teroristi nisu muslimani per se, već islamisti, a to je značajna razlika.

  31. #81
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Ili ajmo ovako. Tisuce i tisuce izbjeglica prolaze kroz tvoj grad i recimo 20 000 odluci ostati. Zna se da su u toj rijeci naroda i teroristi ili buduci teroristi. I sad si ti mislis....Jesu li ostali? Jesu li se vec umrezili sa ovom vec postojecom mrezom radikalaca? Sta planiraju? Kad planiraju? ?......vidis na cesti muskarce sa kuranom kako sire islam....Jel danas siguran dan? Ajde sad zatvori oci i zamisli situaciju, pa mi reci da li i nakon toga osjecas altruizam.
    pusti altruizam.
    treba razmišljati racionalno.
    ja mislim da baš taj strah od muškaraca s kuranom može mlade, uz ostale faktore, natjerati da skroz izgube nadu i opasaju se s tim bombama i raznesu.
    u europi žive, između inih, i muslimani. sad ih se broj povećao za par posto, al i od prije su tu bili.
    nakon ovoga sigurno će slijediti val islamofobije.
    šta može jednog mladog čovjeka, rođenog u parizu ili koji je došao u pariz/njemačku više gurnuti pod okrilje terorista od islamofobije koja se širi?
    ali ja isto mislim da tu veliku ulogu ima muslimanska zajednica.
    koja mora jasno reći da za to što je tebi teško, tebi koji si kao izbjeglica došao u njemačku, nije kriva safran ni uh-puh. karikiram.
    koji moraju stalno naglašavati da isil nema veze vjerom, ni s alahom, ni s kuranom.
    a hebaj ga, ovi dok ubijaju viču alah, ne viču isus i evidentno nisu ateisti.
    stvarno mislim da treba spriječiti mržnju i nasilje prema muslimanima i prema izbjeglicama.
    i treba djelovati u siriji i potaracati taj isil. ja ne znam, nije to to baš ni treća sjetska vojna sila, a da ih se ne može potaracati. pomoć one jadne kurde koji se bore protiv njih.
    i treba maknuti iz javnog prostora sve ove koje slave isil. pa i po bosanskim portalima ima takvih luđaka. ja ne znam jel to uopće moguće na internetu, al trebalo bi biti moguće. barem ih gurnuti u ilegalu.
    a ne znam.

  32. #82
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    koji moraju stalno naglašavati da isil nema veze vjerom, ni s alahom, ni s kuranom.
    Tu i je problem. Islamisti dolaze svi redom iz redova sunita.

  33. #83
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Je li tko od vas ikada čitao Bibliju, Kuran? Ja jesam. Imate odlomaka, koje dok čitate, bar ja dok sam bila dijete, ostavljaju vas bez daha koliko vas uspiju uvjeriti u božju moć, božju veličinu, a na osnovu upornog ponavljanja boga koji traži da ga se osveti. Meni je trebao veliki odmak od moje religije da shvatim kako je to poremećeno i da takav bog nije dobar već izmišljen od strane ljudi. Možete pokušati odijeliti islam od terorista, ali mladom čovjeku je dovoljno da uhvati Kuran i da pročita ta poglavlja koja veličaju osvetu u božje ime i on će postati radikal spreman da raznese ljude bombom. Naravno, mora se poklopiti još par faktora.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 15.11.2015. at 13:12

  34. #84
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Pojendostavljeno. I suniti i šiiti su muslimani, čija je međusobna vjerska mržnja mala beba prema vjerojskoj nesnošljivosti katolika i pravoslavaca. Ono što je mogući dodatni problem, prelijevanja tih sukoba i mržnje ovdje u EUropi, koja u biti sa nama Europljanima nema zapravo direktne veze. Kao što je već slučaj u Grčkoj.

  35. #85
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Zbog ovakvih par pojedinaca tu , koji ti pokušavaju nametnuti svoje mišljenje na svakoj temi , tjeraju te da se zapitaš tko je tu lud.
    Ti ili oni ? oni su najpametniji i ako ne dijeliš njihovo mišljenje , trebalo bi ti izbrisati postove , jer si ( kao u ovom slučaju ja ) npr rasist, bezosjećajna osoba koja bi protjerala sve muslimane , onda glupi komentari tipa u kakvoj ja okolini živim i da ne nabrajam dalje. Mislim da svatko ima pravo na svoje mišljenje i ja sam vas pitala za vaše , a nisam otvorila temu da bi se komentiralo u kakvoj ja okolini živim i slične baljezgarije. Ja nikad nisam ništa takvo komentirala o pojedincima ovdje jer mislim da smo tu da razmjenjujemo mišljenja / savjete a ne da se vrijeđamo. Kad malo bolje razmislim, u nekim stvarima se slažem s mamama koje su pisale o rodinom forumu na indexu. A najveća stvar s kojom se slažem je ta da ako ne dijeliš njihovo mišljenje odmah si etiketirana kao loša majka/ žena i loš primjer svojoj djeci. Ukratko- ako ne dijeliš naše mišljenje , zadrži ga za sebe. Prijavila sam se na ovaj forum jer sam mislila da sve to što pišu o vama su čiste gluposti , ali nakon par postova prije ali prvenstveno nakon ove teme , jako sam se razočarala. Mislim da više neću dolaziti na forum , i moram još reći da tu ima krasnih cura ( npr Peterlin - koja mi je svojim savjetima puno pomogla , prekrasna žena , Kaee, žuta minuta , i još par njih ) ali vi ostale žene, Majke sa velikim M , kraljice, samo ostanite takve kakve jeste, najpametnije.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  36. #86
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nemoj ić Zara. Forum nije nikakav kolektivni um. Dobro, ne slažeš se na ovoj temi s jednima, na drugoj ćete nać zajednički jezik, na trećoj temi se nećemo slagati oko nečeg desetog, i tako dalje.

    Nego, moram još dodati da je meni žao i terorista jer su oni također žrtve. Mladić 16 g. On je još dijete. Uhvaćen je u mamac, netko mu je isprao mozak i natjerao ga da se ubije, a onda mediji govore o njemu kao životinji i monstrumu. Ali on to nije. On je žrtva. Ako palite svijeće zapalite ih i za same teroriste.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 15.11.2015. at 13:24

  37. #87
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Mislim nema veze, ima veze naravno. Nadam se da je jasno o čemu govorim. AKo mrze šiite, katolike, pravoslavce, židove, protestante, mrze još i više.
    Zapravo su im posebno židovi trn u oku, pošto židovi priznaju Isusa kao proroka, ali ne i Muhameda, i ne priznaju islam uopće kao vjeru.
    Posljednje uređivanje od šafran : 15.11.2015. at 13:24

  38. #88
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Zametci svega ovoga datiraju daleko dalje od mješanja zapada u te regije.
    Jer naravno, može se reći, sve su ovo posljedice mješanja US i Europe u pitanja tih regija iz kojih dolaze teroristi. Samo, i o tome bi se dalo itekako argumntirati, tko tu koga zapravo i zašto. I da li bi do svega ovoga došlo i bez tog mješanja. Jer, kao što znamo, Butterfly Effect nije predvidljiv.
    Posljednje uređivanje od šafran : 15.11.2015. at 13:27

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Krhko je znanje, ali tek neznanje, strasno sto moze napraviti.
    Ali mora se priznati da neki nemaju sposobnosti ni kapaciteta.
    A glupa -kao sto si me nazvala- sigurno nisam ja. To sto si uopce koristila taj izraz puno govori o tebi. Rado bi ti solila pamet, ali ne vodi nicemu pa sam odustala pri samom pokusaju objasnjavanja, ne soljenja pameti.
    Samo tebe cekaju u Americi, da ti vade vize, da ti daju posao i da se prema tebi kao migrantu - odnose bez predrasuda.
    Jer se i ti tako ponasas prema drugima, zar ne?
    Pa sretno ti bilo tamo, ali ovakva ogranicena misljenja nisu za ovaj forum.
    Mene bi bilo sram citati tvoje postove na glas, a kamoli zaista tako razmisljati.

  40. #90
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mislim da je to do globalizacije. Ljudi su vidjeli da postoje normalna mjesta na modroj kugli.

  41. #91
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je to do globalizacije. Ljudi su vidjeli da postoje normalna mjesta na modroj kugli.
    Istina.

    A nije ni prvi put. Imi smo potomci doseljenika, valjda. Od stoljeća sedmog, he he he... a što je bilo s onima koji su tu bili prije nas? Migracija i ratova je bilo od pamtivijeka. Ništa novo. A ni to što neki misle da su bolji od drugih isto nije novo. Tko želi, nek samo ide.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.11.2015. at 14:15

  42. #92
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Istekao mi je edit pa post ima krivi smisao. Htjela sam još dodati da ni traženje vlastitog mjesta pod suncem nije novost. I zapravo nikad ne znamo što se može dogoditi da nas prisili na neke odluke. Nikad ne znaš što te može snqći i zato je bolje promisliti i informirati se s više strana prije nego donesemo krivi zaključak i zauzmemo stav.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj ZaraMia prvotno napisa Vidi poruku
    Zbog ovakvih par pojedinaca tu , koji ti pokušavaju nametnuti svoje mišljenje na svakoj temi , tjeraju te da se zapitaš tko je tu lud.
    Ti ili oni ? oni su najpametniji i ako ne dijeliš njihovo mišljenje , trebalo bi ti izbrisati postove , jer si ( kao u ovom slučaju ja ) npr rasist, bezosjećajna osoba koja bi protjerala sve muslimane , onda glupi komentari tipa u kakvoj ja okolini živim i da ne nabrajam dalje. Mislim da svatko ima pravo na svoje mišljenje i ja sam vas pitala za vaše , a nisam otvorila temu da bi se komentiralo u kakvoj ja okolini živim i slične baljezgarije. Ja nikad nisam ništa takvo komentirala o pojedincima ovdje jer mislim da smo tu da razmjenjujemo mišljenja / savjete a ne da se vrijeđamo. Kad malo bolje razmislim, u nekim stvarima se slažem s mamama koje su pisale o rodinom forumu na indexu. A najveća stvar s kojom se slažem je ta da ako ne dijeliš njihovo mišljenje odmah si etiketirana kao loša majka/ žena i loš primjer svojoj djeci. Ukratko- ako ne dijeliš naše mišljenje , zadrži ga za sebe. Prijavila sam se na ovaj forum jer sam mislila da sve to što pišu o vama su čiste gluposti , ali nakon par postova prije ali prvenstveno nakon ove teme , jako sam se razočarala. Mislim da više neću dolaziti na forum , i moram još reći da tu ima krasnih cura ( npr Peterlin - koja mi je svojim savjetima puno pomogla , prekrasna žena , Kaee, žuta minuta , i još par njih ) ali vi ostale žene, Majke sa velikim M , kraljice, samo ostanite takve kakve jeste, najpametnije.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk
    ZaraMia, ja ne bih isla tako daleko da te prozovem rasistom, ali ne mogu se sloziti s tvojim razmisljanjem. Ono sto Europi treba jest odlucniji stav u borbi protiv terorista, bolji obavjestajni sustav, ali i odlucniji stav u obrani demokratskih i sekularnih vrijednosti, te integracija imigranata, izbjeglica, nazovite ih kako hocete. Ako apriori proglasis jedan narod lopovima, ljenivcima, kradljivcima, silovateljima, teroristima, i ne ucinis nista da im pomognes izvuci se iz bijednog zivota kakvim sada zive, dobivas plodno tlo za nastanak novih terorista, novih ljudi zadojenih mrznjom prema bijelcima, krscanima, sekularistima. Na kraju krajeva, da nije bilo nas finih, civiliziranih Europljana i Amerikanaca, nista od ovog ne bi bilo. Zakuhali smo kasu i sad je jedemo.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Krhko je znanje, ali tek neznanje, strasno sto moze napraviti.
    Ali mora se priznati da neki nemaju sposobnosti ni kapaciteta.
    A glupa -kao sto si me nazvala- sigurno nisam ja. To sto si uopce koristila taj izraz puno govori o tebi. Rado bi ti solila pamet, ali ne vodi nicemu pa sam odustala pri samom pokusaju objasnjavanja, ne soljenja pameti.
    Samo tebe cekaju u Americi, da ti vade vize, da ti daju posao i da se prema tebi kao migrantu - odnose bez predrasuda.
    Jer se i ti tako ponasas prema drugima, zar ne?
    Pa sretno ti bilo tamo, ali ovakva ogranicena misljenja nisu za ovaj forum.
    Mene bi bilo sram citati tvoje postove na glas, a kamoli zaista tako razmisljati.
    Mislim da nije fer govoriti bilo kome na napusti forum. Mislim, tko sam ja ili bilo tko ovdje da tjeram nekoga. Mislim da je to krajnje neukusno i plitko. Meni je super zanimljivo citati razlicite stavove.

    Annie, ti si ono rekla da si sociolog? Pa kao sociolog bi trebala biti mozda malo senzibiliranija na stavove poput zarinog i razumjeti njihove korjene i proces nastajanja. Mislim da nam svima ovdje mozes reci puno pametnoga iz svoje struke na ovu temu, steta sto nemas vremena. No, mozda ipak nadjes malo.

  45. #95
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Z Zakuhali smo kasu i sad je jedemo.
    S ovim se posebno ne bi složila.
    Niti bi time opravdavala ove događaje, a posebno ne terorističke napade u srcu Europe, odnsono smaknuća nevinih civila koji većinom kašu niti mješali niti kusali.
    Posljednje uređivanje od šafran : 15.11.2015. at 14:36

  46. #96
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zarin korijen takvog stava je dijelom vjerojatno i majčinski instinkt da zaštiti dijete. Impulzivna reakcija na horor koji se desio u blizini.

  47. #97
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Da, Uh-puh potpuno se slažem. Najprije bi trebalo krenuti od sebe. Osim toga, ne vidim što je Zara to toliko grozomrono rekla da je zaslužila opomenu. Žena se boji, napali je strahovi, pa nije da nema osnove za njih ili? Osim toga, ako smo mi ovdje tako svi uzvišeno tolerantni i bijelosvijetski, otvoreni bla i bla, pa ajmo joj onda pomoć da ublažimo malo te strahove, a to se siguno ne psotiže opomenama, baš naprotiv.

  48. #98
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Mislim, kužite cure, ovo vam ovdje i nije baš neka demokracija, a ni neka posebna svrha.Hebote čim netko nešto malo napiše naspram struje, skupite se ko ose, a baš da nešto prošti od racionalnog promišljanja, i konkretnih malo dubljih razloga čitavoj ovoj situaciji, pa i ne baš. ALi kad treba opičit po nekom, tema mam živne.

  49. #99
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Pa valjda je normalno zeljeti da mi nitko ne ugrozi moj mir i izobilje. Da li bi ih se ti odrekla? A kada bi bila prisiljena odreci ih se, da li bi to smatrala pravednim?
    Na osnovu cega mi imamo svoj mir i izobilje? Zato sto netko vodi ratove negdje drugdje i izrabljuje jeftinu snagu negdje drugdje da bi ja imala dovoljno benzina i ostalih jeftinih resursa ovdje.

  50. #100
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    opomenu je dobila ja mislim za rome. a ne za ovaj topik.

    Mislim, kužite cure, ovo vam ovdje i nije baš neka demokracija, a ni neka posebna svrha.Hebote čim netko nešto malo napiše naspram struje, skupite se ko ose, a baš da nešto prošti od racionalnog promišljanja, i konkretnih malo dubljih razloga čitavoj ovoj situaciji, pa i ne baš. ALi kad treba opičit po nekom, tema mam živne.
    safran, to je tvoje mišljenje.
    dozvoli mi da imam pravo na svoje mišljenje.
    a to je da, baš se kao ose trebamo skupiti i ne dozvoliti takve postove. da se osjete nepoželjnima. da se osjete da nisu u većini. nego u debeloj manjini. jer da je racionalno, onda se mogla zamisliti i već nakon prvih postova od rehab, koja je sve fino rekla.
    baš kao na ovoj snimci iz francuskog grada.
    stjerati ih u kut.
    a onda možemo dalje raspravljati o tome tko je kriv.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 15.11.2015. at 14:53

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •