Stranica 3 od 13 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 640

Tema: Napad na Pariz

  1. #101
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Kao i što onaj članak što je linkala Nanoi Beba linkala, koji kaže da Hrvati nisu još točno svjesni čitave situacije i opasnosti. I mogu samo reći, to je točno.
    A što se tiče ovog foruma, pa ja dozvoljam puno toga, ma šta puno, sve. Htjela ili ne htjela. Ja ovdje ne određujem pravila.
    Ali isto tako moram istaknuti da ovo ovdje nema puno veze sa demkoracijom u svojoj suštini. Vi se na ovom forumu učite tek demkoraciji, što vrlo često upravo spočitavate ovdje tom istom svom narodu. Skračeno, po tom pitanju, sličnije ste Francuzima, nego Nijemcima

  2. #102
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    opomenu je dobila ja mislim za rome. a ne za ovaj topik.
    A ok, onda ništa, sorry. Sve čitam njene postove na ovom topicu, pa nigdje da nađem materijal za opomenu. Taj topic o romima, nemam pojma, nisam ga čitala.

  3. #103
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Šafran - evo ukratko , ovo za Rome. Bila je to tema jednog tate koji je pitao nešto u vezi dječjeg doplatka , gdje su ga naravno dotične napale da kako njemu pada na pamet uzimati od države dječji doplatak a ima plaću cca 1000 eura. Kasnije smo se dotakli roma , i ja sam napisala da većina njih radi djecu da bi živjeli na teret državi, i mislim da nisam ništa krivo napisala , na što su me dežurne dušebrižnice napale. Eto. Vama cure koje mislite da svi imamo pravo na svoje mišljenje hvala na podršci , a vas koje i dalje tupite po svom neću ni komentirati.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  4. #104
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a to je da, baš se kao ose trebamo skupiti i ne dozvoliti takve postove. da se osjete nepoželjnima. da se osjete da nisu u većini. nego u debeloj manjini. jer da je racionalno, onda se mogla zamisliti i već nakon prvih postova od rehab, koja je sve fino rekla.
    Za to postoji argumentacija. Cenzurom se neće mnogo postići.

  5. #105
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Oje, pa onda bi trebali banirati pola Nijemaca sa svih foruma koji to isto napišu za Turke, a i pol Turaka koji to smatraju isto tako točnim.

    A što se tiče dječjeg doplatka, pa evo u Nijemačkoj ga nema, ali ima Kindergeld, koji isto tako ide iz zajedničke kase i dobijaju ga svi i to u istom iznosu po dijetetu, bili oni na socijali ili zarađivali godišnje pola milijuna eura.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Malo offtopic, ali Šafran, baš me veseli da si se javila!

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    da je ženi do argumenata čitala bi i razmislila o onome što joj je pristojno pokušano objasniti, ali ne. eto, nakon Roma na čije je protjerivanje iz RH pozivala, kad se riješi problem izbjeglica, doći će na red i dušebrižnice s ovog foruma.

  8. #108
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Zara jesi zbilja pozvala na protjerivanje Roma?

  9. #109
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    x
    nego, mi trebali ići na koncert u zagreb ovih eagles of death metal. mm, ja, moja sestra i njen muž. ako ne otkažu turneju. djeca se boje, ne žele da idemo.
    I ja sam se jucer sa djecjim suzama borila. U srijedu idem u Pariz.

  10. #110
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    Malo offtopic, ali Šafran, baš me veseli da si se javila!
    I mene da tebe vidim! Ti ono naginješ na desno, jel tako, ako se ne varam, a ja na lijevo, ali stvar čini interesantnom da se prilično dobro razumijom oko ove čitave situacije.

  11. #111
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Cvijeta73 - baš suprotno. Ja mislim da bi takve kao ti trebali stjerati u kut , napisala si šafran da ti dozvoli da imaš pravo na svoje mišljenje. Pa vidim kako ti drugima daješ da oni imaju pravo na svoje , pa takve bi stjerala u kut jel ? :rolleyes:

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  12. #112
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ok tu temu smo imali vec na jednom topiku. Nemojmo sve iz pocetka.
    ZaraMia evo ni ja se ne slazem s tvojim postovima. Ali zasto svaki novi forumas cim se s njegovim misljenjem ne sloze zaziva klanove.
    Na forumu sam vec 10 god (sad se brinem za sebe) i uvijek je tako.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    I mene da tebe vidim! Ti ono naginješ na desno, jel tako, ako se ne varam, a ja na lijevo, ali stvar čini interesantnom da se prilično dobro razumijom oko ove čitave situacije.
    Upravo tako.

  14. #114
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Za to postoji argumentacija. Cenzurom se neće mnogo postići.
    a ne znam. ja mislim da se ni ovako ništa dobro ne postiže, da ništa nemamo od, recimo, hejterskih komentara po portalima. ništa dobro. ali, da, mogu se složiti da zahtjeva raspravu - cenzura ili ne cenzura. recimo, onaj bosanski portal koji slavi ISIL, ja bih to cenzurirala.

    za par dana će roknut bombu nasred grada jer u sobi ima playstation 3 a ne 4. Užas , ne mogu vjerovat da još ima ljudi koji ovo odobravaju. Ali dobro pitat će se za par godina dok budu pet puta dnevno sjedili na tepihu di im je bila pamet. I da, naše izbjeglice su bježale u njemačku, švedsku itd , ali oni su se tamo mogli uklopiti , mi smo iz iste kulture, vjere , a ovi nasilnici koji mrze sve kršćansko
    jedna stvar je rasprava, a druga ovo. ovo nije rasprava. ovo je mržnja. rasprava je dobra. mržnja nije dobra.

  15. #115
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Opet struja, ha?
    Barem znam s kim cu osnovati stranku za sljedece izbore.

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Ili ajmo ovako. Tisuce i tisuce izbjeglica prolaze kroz tvoj grad i recimo 20 000 odluci ostati. Zna se da su u toj rijeci naroda i teroristi ili buduci teroristi. I sad si ti mislis....Jesu li ostali? Jesu li se vec umrezili sa ovom vec postojecom mrezom radikalaca? Sta planiraju? Kad planiraju? ?......vidis na cesti muskarce sa kuranom kako sire islam....Jel danas siguran dan? Ajde sad zatvori oci i zamisli situaciju, pa mi reci da li i nakon toga osjecas altruizam.
    Nisam ja altruisticna. Da jesam, bila bih u Opatovcu/Brodu.
    Ja sam samo "radikalna anarho-ljevicarka koja uziva u nemoci zapada" sto bi rekao Zizek.

    Potpis gore na Cvijetu. Svjesna sam realnih problema zbrinjavanja i integracije tolikog broja ljudi. I ako me cega strah, strah me je hoce li se itko uspjeti s tim nositi na nacin dobar za sve. Sirenja islama me strah koliko i sirenja katolicanstva. Dok zivim u sekularnoj drzavi, briga me ko se kome moli i klanja.
    Razumijem strah od bombe, ali ne prihvacam strah od drugacijeg. On uvijek ima isti princip, samo se "ONI" mijenjaju.
    Ovako nekako:
    Ti Srbi. Samo su oni na celnim mjestima u partiji.
    Ti Hercegovci. Sto su nam tu dosli s tim svojim mobitelima i bijelim carapama, na vodecim su pozicijama svugdje, i samo guraju svoje rodjake! Ja kad sam prije 10god. dosla iz Slavonije, ja sam se samo trudila kako cu se prilahoditi (osoba koja u to vrijeme u stambenoj zgradi u ZG kiseli zelje u haustoru pokraj ulaznih vrsta, a na balkonu vise kobasice i spek).
    Ti Dalmatinci, sto svi oni dolaze u ZG.
    Ti Bosanci, ne mozes vise naci majstora a da nije Bosanac, a svi su katastrofa. I jos grade kuce bez dozvole (mora da su ih svih 700 tis. za koje su predani zahtjevi za legalizaciju sagradili Bosanci).
    A ti Romi (razgovor u Medimurju), oni i njihovs djeca imaju pravo na sve, gomilu prava imaju, a mi nista.
    Janjevci, pa samo djecu radaju...

    Cijeli zivot slusam price o NJIMA i kako meni otimaju.
    I nikad to necu zvati nicim drugim nego šovinizmom, ovdje medu "mojom strujom", na fejsu ili uzivo. A vi se u vezi toga osjecajte kako god hocete.

    Na kraju, da, ni meni nije jasno da se nesto od tih par milijuna tona oruzja koji trenutno postoje na zemlji ne moze usmjeriti u taj jedan cilj. Ali to je neka politika opet vec.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nije fer govoriti bilo kome na napusti forum. Mislim, tko sam ja ili bilo tko ovdje da tjeram nekoga. Mislim da je to krajnje neukusno i plitko. Meni je super zanimljivo citati razlicite stavove.

    Annie, ti si ono rekla da si sociolog? Pa kao sociolog bi trebala biti mozda malo senzibiliranija na stavove poput zarinog i razumjeti njihove korjene i proces nastajanja. Mislim da nam svima ovdje mozes reci puno pametnoga iz svoje struke na ovu temu, steta sto nemas vremena. No, mozda ipak nadjes malo.

    Hej uh-puh, ja sam samo napisala da ovakvo ponašanje nije primjereno ovom forumu, ovakav stav kakav ona ima. Ne da mora otići s Foruma, to je njena odluka, nego da smatram da je neprimjereno to što piše na ovoj temi.

    Nažalost, kao sociolog, vjeruj mi-znam dovoljno o korijenima i nastajanju i razlogu nastajanja takvih mišljenja, ali kao osoba-individua, zaboravimo sad struku-mi je neprihvatljivo takvo mišljenje i protiv njega sam se borila i u struci i izvan nje (ako postoji izvan nje) i zato se nisam više mogla kontrolirati i u rukavicama bilo što napisati.

    Ako me razumiješ.

  17. #117
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a ne znam. ja mislim da se ni ovako ništa dobro ne postiže, da ništa nemamo od, recimo, hejterskih komentara po portalima. ništa dobro. ali, da, mogu se složiti da zahtjeva raspravu - cenzura ili ne cenzura. recimo, onaj bosanski portal koji slavi ISIL, ja bih to cenzurirala.
    Ja ne bi , iz razloga što je cenzura, bez obzira iz kojeg razloga se provodila i koje vrijednosti štitila, korak do totalitarnog sutava kojeg se grozim. Na žalost ili na sreću, i taj portal je dio vrijednosti demokratskog društva i sa time se moramo znati naučiti nositi i korisiti demokratske mehanizme za njihovo suzbijanje. Jest, to je težak posao, ali tko je rekao da je živjeti demokraciju lagano.

  18. #118
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne bi , iz razloga što je cenzura, bez obzira iz kojeg razloga se provodila i koje vrijednosti štitila, korak do totalitarnog sutava kojeg se grozim. Na žalost ili na sreću, i taj portal je dio vrijednosti demokratskog društva i sa time se moramo znati naučiti nositi i korisiti demokratske mehanizme za njihovo suzbijanje. Jest, to je težak posao, ali tko je rekao da je živjeti demokraciju lagano.
    Govor mržnje treba kaznjavati. Ne cenzurirati.

  19. #119
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    to može biti tema za novi topik. nemam skroz definirano mišljenje, al da, moguće da si u pravu.

  20. #120
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Govor mržnje treba kaznjavati. Ne cenzurirati.
    Pa, da, recimo... makar pri tome treba razlikovati uvredu i lako, srednje i teško kažnjivo dijelo. U Nijemačkoj npr. nekoga nazvati Nacistom nije kažnjivo zatvorom ili novčanom globom, ali reimo jednaučenica koje je svoju školu i svoju razrednu ekipu usporedila sa trećim reichom, dobila je opomenu i 3 dana imala zabranu pristupa školi i nastavi.

    U slučaju slućbenika, recimo policajca, dobiješ prijavu i uglavnom je to to.

    Također ovisi od suca do suca koji odlučuje o slučaju, kao i o načinu tj. konstrukciji rečenice, itd..

    U krajnjem slučaju može dovesti do novčane naknade za pretrpljenu duševnu bol.

    Mene više brinu minorne kazne za silovanja, pedofiliju i ubojstva, ne samo iz nehata.

  21. #121
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Da žuta , slušaj cvijetu i nemoj više to raditi , jer budeš bila stjerana u kut skupa samnom. :cool:

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  22. #122
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, da, recimo... makar pri tome treba razlikovati uvredu i lako, srednje i teško kažnjivo dijelo. U Nijemačkoj npr. nekoga nazvati Nacistom nije kažnjivo zatvorom ili novčanom globom, ali reimo jednaučenica koje je svoju školu i svoju razrednu ekipu usporedila sa trećim reichom, dobila je opomenu i 3 dana imala zabranu pristupa školi i nastavi.

    U slučaju slućbenika, recimo policajca, dobiješ prijavu i uglavnom je to to.

    Također ovisi od suca do suca koji odlučuje o slučaju, kao i o načinu tj. konstrukciji rečenice, itd..
    jel se događa u Njemačkoj, ko kod nas, da se klinci iz fore slikaju cijeli razred sa nacističkim pozdravom, ili uz kukasti križ?

    mene su učili da je govor mržnje prilično opasna stvar, jer potiče nasilje prema određenoj grupi, i da se zato kažnjava. Konkretno u ovom pariškom primjeru, odmah su gorili izbjeglički kampovi. I u toj generalizaciji stradaju naravno ljudi koji s terorizmom nemaju nikakve veze, kao što su i preksino u Parizu stradali ljudi koji nemaju veze sa zapadnjačkom, tj francuskom politikom prema Siriji. Kao i u primjeru našeg rata, kada se svi HRvati, Srbi i muslimani spoje u tri amorfne mase.
    Ta generalizacija i dehumanizacija pripadnika određene grupe je temeljni mehanizam svih zala, i smatram se odgovornom reagirati svaki put kad netko tako priča, a ne pustit da se to smatra za normalno.

    ja sam bila na temi u kojoj se dotaklo Roma i ne sjećam se točno što je Zaramia napisala, ali se sjećam da sam to doživjela baš kao govor mržnje

  23. #123
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    inače mi u ovoj priči "vidite da ih nismo trebali pustiti" stalno pada na pamet nedavni primjer onog ludog Bosanca koji je u Austriji usred bijela dana ubio koliko ono ljudi na ulici? Sukladno tome, i Austrija bi mogla reć "usput, i te bivše jugoslavene divljake da ne puštamo"

  24. #124
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj ZaraMia prvotno napisa Vidi poruku
    Žuta- još bolje ih poslati u razminiravanje , ima puno mjesta još u Lijepoj našoj koja treba razminirati.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

    a joj...........

  25. #125
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    "približno 85% izbjeglica u Njemačkoj su vojno sposobni muškarci, koji da vole svoju zemlju i narod, ne bi uzeli ruksak na leđa , nego na ista stavili pušku i istrijebili zlo znano pod imenom ISIL.- piše Bayerischer Rundufunk , a vrlo slično i Bild. "
    Dana 28.kolovoza 22-godišnji tražitelj azila iz Eritreje , osuđen je na godinu i pol dana zatvora zbog pokušaja silovanja 30-godišnje žene.

    Dana 26.rujna 34-godišnji tražitelj azila , pokušao je silovati 34-godišnju ženu u praonici rublja u prihvatnom centru u Stralsudnu , u gradu na obali Baltičkog mora.

    Dana 6.kolovoza policija je otkrila da je 28-godišnji tražitelj azila silovao 13-godišnju djevojčicu u Detmoldu , gradu u zapadnom dijelu Njemačke.

    Iako se silovanje dogodilo u lipnju, policija je šutjela o tome , policija je šutjela o tome skoro 3 mjeseca, sve dok lokalni mediji nisu objavili priču o zločinu. Prema uredničkom komentaru u novinama Westfalen Blatt, policija odbija izaći u javnost o zločinima koje uključuju izbjeglice i imigrante, jer ne žele pružiti opravdanje kritičarima masovne imigracije.

    Pa pitam se drage moje neistomišljenice , da li ćete i kad ovoga bude sve više i ako se tako nešto dogodi ne daj Bože nekom vama bliskom , i dalje imati blagonakloni stav prema jadnim "izbjeglicama" ?

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  26. #126
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    jel se događa u Njemačkoj, ko kod nas, da se klinci iz fore slikaju cijeli razred sa nacističkim pozdravom, ili uz kukasti križ?
    Isticanje nacističkih simbola kažnjivo je sa kaznom zatvora do 3 godine ili novčanom kaznom. Također predviđena je kazna zabrane obnašanja dužnosti u javnim služenbeničkim poslovima, takđer i oduzuzimanje prava glasa na izborima.

    Govor mržnje je u Njemačkoj načelno kažnjiv. ALi varira od slučaj do slučaja, također od suca do suca i porote. Granice slobodnog izražavanje mišljenja u Njemačkoj su prilično široke i rastezljive.

    Također karikatura proroka Muhameda je nekome govor mržnje, nekome sloboda izražavanja mišljenja.

  27. #127
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj ZaraMia prvotno napisa Vidi poruku
    "približno 85% izbjeglica u Njemačkoj su vojno sposobni muškarci, koji da vole svoju zemlju i narod, ne bi uzeli ruksak na leđa , nego na ista stavili pušku i istrijebili zlo znano pod imenom ISIL.- piše Bayerischer Rundufunk , a vrlo slično i Bild. "
    Dana 28.kolovoza 22-godišnji tražitelj azila iz Eritreje , osuđen je na godinu i pol dana zatvora zbog pokušaja silovanja 30-godišnje žene.

    Dana 26.rujna 34-godišnji tražitelj azila , pokušao je silovati 34-godišnju ženu u praonici rublja u prihvatnom centru u Stralsudnu , u gradu na obali Baltičkog mora.

    Dana 6.kolovoza policija je otkrila da je 28-godišnji tražitelj azila silovao 13-godišnju djevojčicu u Detmoldu , gradu u zapadnom dijelu Njemačke.

    Iako se silovanje dogodilo u lipnju, policija je šutjela o tome , policija je šutjela o tome skoro 3 mjeseca, sve dok lokalni mediji nisu objavili priču o zločinu. Prema uredničkom komentaru u novinama Westfalen Blatt, policija odbija izaći u javnost o zločinima koje uključuju izbjeglice i imigrante, jer ne žele pružiti opravdanje kritičarima masovne imigracije.

    Pa pitam se drage moje neistomišljenice , da li ćete i kad ovoga bude sve više i ako se tako nešto dogodi ne daj Bože nekom vama bliskom , i dalje imati blagonakloni stav prema jadnim "izbjeglicama" ?

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk
    Ne znam sto bih ti rekla, ali statisticki najvise zena ubije i siluje njihov parner ili suprug. Pa eto jos uvijek se prilican broj zena odlucuje na brak i vezu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 15.11.2015. at 16:56

  28. #128

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Na osnovu cega mi imamo svoj mir i izobilje? Zato sto netko vodi ratove negdje drugdje i izrabljuje jeftinu snagu negdje drugdje da bi ja imala dovoljno benzina i ostalih jeftinih resursa ovdje.
    To nisu odgovori na moja pitanja. Nema veze....
    Edit: ajme koliko postova izmedju!
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 15.11.2015. at 17:08

  29. #129

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam sto bih ti rekla, ali statisticki najvise zena ubije i siluje njihov parner ili suprug. Pa eto jos uvijek se prilican broj zena odlucuje na brak i vezu.
    Ajd Sirius ako ti nije tlaka, kako to dvoje spada u isti kos?
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 15.11.2015. at 17:37

  30. #130
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    nisam sirius, al valjda cilja na statistiku.
    ako od 10 silovanih žena, njih 9 siluje suprug, a jednu izbjeglica - statistički je opasnije udat se nego prenoćit u izbjegličkom kampu.

  31. #131
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja sam to shvatila drugačije. Jedan na sto tisuća izbjeglica je terorist. Jedan na sto tisuća muževa je silovatelj. Generalizacija bi bila reći da su sve izbjeglice mahom teroristi, ili da su svi muževi mahom silovatelji.

  32. #132
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a može i tako. vjerojatno je tako sirius i mislila.

  33. #133
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja ne. Naprotiv.

  34. #134
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nisam sirius, al valjda cilja na statistiku.
    ako od 10 silovanih žena, njih 9 siluje suprug, a jednu izbjeglica - statistički je opasnije udat se nego prenoćit u izbjegličkom kampu.
    I da , mislila sam bas tako.
    Statistiku tumaci svatko kako mu pase. Pa onda statisticki od sve sile ljudi koji su dosli u izbjeglickom valu sigurno ima I silovatelja, lopova, terorista, psihijatriskih bolesnika koji ne uzimaju terapiju, onih koji su preonosioci spolnih bolesti, razmazenih studentica koje zele tv sa tankim ekranom, dokonih kucanica, besposlicara ...suludo bi bilo misliti da toga nema. Toga ima i bez izbjeglica. Pa uz profesore i vrijedne radnike dosli su i oni manje pozeljni. Nije to nista neobicno i cudno.

  35. #135
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    ZaraMia, ajd idi na forum dnevno.hr ako ga imaju ili tako negdje, ovdje nemoj pisati takve stvari.
    Uvjerena sam da si i prekrsila pravila foruma, u najmanju ruku.
    X

  36. #136
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj ZaraMia prvotno napisa Vidi poruku
    znam da nekad možda ne bi trebala

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk


    Ispričavam se adminima, ali morala sam. Bilo je jače od mene

  37. #137
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja bih ti rekla Zara da samo nastaviš ako nećeš trpjeti penalizacije.
    Doduše, na taj način riskiraš da postaneš outsajder.

    NanoiBeba, dala si mi ideju s ovim.
    Napravim slj put po svom, pa se odmah ispričam.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 15.11.2015. at 18:41

  38. #138
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Kad smo vec kod pravila, malo skrecem pažnju na pravila ovog foruma
    http://forum.roda.hr/threads/54572-Pravila-ovog-foruma

    onako letimičnim pogledom po "strogo zabranjenim postupcima" vidim vec prilično materijala za razne ispravke.

  39. #139
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    ali kako volim da je sve jasno, budem pravila i kopirala.

    NA FORUMU JE IZRIČITO ZABRANJENO:

    1. Korištenje više od jednog profila (korisničkog imena). Višestruki profili bit će obrisani, a njihovi vlasnici sankcionirani, te im može biti i privremeno ili trajno uskraćen pristup Forumu.

    2. Iznošenje osobnih informacija o javnim ili privatnim osobama, te objavljivanje privatne poruke korisnice/korisnika bez prethodne dozvole. Iznimka su slučajevi kada su te informacije objavljene u javnim medijima. U takvom slučaju korisnik je dužan napisati izvor informacije.

    3. Korištenje vulgarnih izraza (psovke, prostote i sl.) te se zabranjuje vrijeđanje i omalovažavanje bilo kojeg korisnika Foruma, kao i bilo koje religijske/etničke/seksualne ili slične grupe ili pojedinca, te poticanje mržnje i zlostavljanja.

    4. Kršenje autorskih prava. Za fotografije, članke ili bilo koju drugu intelektualnu svojinu koju želite postaviti na Forum poželjno je dobiti odobrenje od vlasnika autorskih prava te navesti izvor (web adresu, naslov knjige… i sl.).

    5. Kršenje ljudskih prava i/ili važećih zakona.

    6. Slanje pornografskog sadržaja.

    7. Komercijalno oglašavanje bez odobrenja administratora otvaranjem topica, uključivanjem u postojeće topice, postavljanjem linkova u potpis ili profil. Izuzetak je podforum Forumska burza gdje je korisnicima foruma (koji ispunjavaju uvjete) dopušteno oglašavanje ponude i potražnje rabljenih artikala.

    8. Koristiti slike u postovima – dozvoljeni su samo linkovi. U određenim situacijama postoje iznimke - osoblje foruma će odlučiti o iznimkama.

    9. Koristiti animirane (gif) sličice u avatarima, sličice i tickere u potpisu (link je dozvoljen), kao i korištenje smajlija s drugih web site-ova

    10. Organiziranje humanitarnih akcija, kao i postavljanje linkova na akcije organizirane od strane drugih - osim u slučaju posebnog odobrenja administratora.

    11. Prodavanje ili poklanjanje adaptiranog mlijeka, kao i razgovor o prehrani s istim (pogledajte niže objašnjeno - Međunarodni pravilnik o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko)

    12. Korištenje sličica bočica za hranjenje i duda (pogledajte niže objašnjeno Međunarodni pravilnik o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko)

  40. #140
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Cubana draga , puno si ti toga rekla i ostala živa

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  41. #141
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja čak ne mogu naći točku/stavku/naslov koji se zove baš tako "strogo zabranjeni postupci", a kamoli materijal za ispravke. Eto što se događa kada čovjek koristi navodnike onda kad za njih nema potrebe

    Edit: a da, ovako je jasnije kad se sve kopira.
    Edit2: ne, ne vidim materijal.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 15.11.2015. at 18:57

  42. #142
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    u teoriji ne bi bilo loše procitati niti osnovna pravila (cak se se novi korisnici obavezuju na to kod registracije)

    OPĆE PREPORUKE:

    1. Prije nego započnete neku temu, nastojte pregledati Forum (možete koristiti opciju pretraži) kako biste se uvjerili da ista tema već nije negdje započeta.

    2. Kad smišljate naslove, pokušajte ih sročiti tako da upućuju na sadržaj teme. Nastojte izbjeći naslove tipa "Pročitaj ovo!", "Molim za pomoć" itd.

    3. Nastojte se držati teme iz naslova. Otvorite novu temu ako to sami želite ili Vas osoblje zamoli da ju otvorite.

    4. Poruke nemojte pisati isključivo velikim slovima jer se to na netu shvaća kao vikanje. Nemojte stavljati toliko znakova interpunkcije i/ili smajlića da se zbog njih proširi aktivni prozor jer to otežava čitanje.

    5. Nastojte uvijek biti konstruktivni u svojim kritikama i nastojte voditi diskusiju na civiliziranoj razini. Ako imate primjedbe, popratite ih argumentima i preporukama za ispravljanje eventualnih grešaka. Dozvolite da drugi ljudi imaju drugačije mišljenje od vašeg. Vrijeđanje je zabranjeno i sankcionirat će se.

    6. Ukoliko ste prilikom registracije izabrali korisničko ime koje je preslično nekom od postojećih korisničkih imena, administrator Vas može zamoliti da vam promijeni korisničko ime. Preslična korisnička imena izazivaju zabunu i pomutnju, posebno u raspravama u kojima se pojavljuju oba korisnika. Nadamo se da shvaćate kakve neugodnosti mogu nastati i ispričavamo se ukoliko zbog toga necete moći koristiti korisničko ime koje ste odabrali.

    7. Članovi Udruge mogu, ukoliko to žele, u svoj potpis na Forumu staviti “Član/ica Udruge RODA”. Svrha takvog potpisa bila bi davanje mogućnosti korisnicima Foruma da razluče koji korisnici Foruma su ujedno i članovi Udruge.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj ZaraMia prvotno napisa Vidi poruku
    Inspirirana jučerašnjom strahotom , otvaram ovu temu da čujem koje je općenito vaše mišljenje o cijeloj ovoj situaciji s "izbjeglicama" ?
    Razmišljam si cijelo vrijeme pa kak da ja sad odem sa mm i curkama negdje ?! Imam familiju u Parizu , razmišljali smo ih posjetiti uskoro , ali nakon ovoga sumnjam da ću više vidjeti Pariza. Htjela bi da mi cure vide svijeta , pogotovo našu lijepu Europu. Ali kako da ja odem s njima npr u Beč , da šećemo , razgledavamo , sjednemo popit sokić / kavu , kad mi u svakom trenu može pasti bomba na glavu. Mogu oni staviti policiju / vojsku na najveću moguću razinu , kad su se oni integrirali nema gdje nisu i ja ne bi mogla imati mira nigdje. Pa u šta se Europa pretvorila ? Da ljudi sa strahom moraju hodati ulicama , dok oni i dalje puštaju "izbjeglice" na sva vrata. Do prije neki dan bilo mi je žao jadnih žena i djece , ali sad više ne , mišljenja sam da ih sve do jednog treba vratiti od kud su došli i više nikog ne puštati unutra, mada mislim da je za to ipak malo prekasno.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk
    Moje mišljenje je da ne možeš biti čovjek ako se ponašaš nečovječno.

  44. #144
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Tocka 3.
    Tema je Napad na Pariz, a ne Napad na nepismene (sram ih bilo).

  45. #145
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    "5. Dozvolite da drugi ljudi imaju drugačije mišljenje od vašeg."

    No, tema je Pariz. Tu se nema što puno za reći. Pustimo službe da obave svoj posao.

    Over and out for today.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 15.11.2015. at 19:03

  46. #146
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja čak ne mogu naći točku/stavku/naslov koji se zove baš tako "strogo zabranjeni postupci", a kamoli materijal za ispravke. Eto što se događa kada čovjek koristi navodnike onda kad za njih nema potrebe

    Edit: a da, ovako je jasnije kad se sve kopira.
    Edit2: ne, ne vidim materijal.
    ne otvara ti temu iza linka (post 160)?

  47. #147
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Ovu stavku 5 bi trebalo malo više podebljati. :p

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  48. #148
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A gdje bih trebala kad vas očito tome u školi nisu podučili?
    Nisam još uspjela pročitati cijelu temu, ali moram ovo linkati, jer sam sva sretna kad vidim da netko pravilno piše glagol biti u prvom licu jednine. Vjerujte mi, to je jako rijetka pojava.
    Znam da je to daleko manji terorizam od pucnjeva, neusporedivo manji, ali meni je teror kad vidim napisano "ja bi".

    Sad, udarite i na moje mišljenje. Kad sam to napisala na faceu, udarile su na mene iz svih "oružja". Osjećam se poput manjine jer i pišem i govorim "ja bih". Neprilagođena većini...

  49. #149
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Možda bi trebalo podebljati i ovu?
    3. Korištenje vulgarnih izraza (psovke, prostote i sl.) te se zabranjuje vrijeđanje i omalovažavanje bilo kojeg korisnika Foruma, kao i bilo koje religijske/etničke/seksualne ili slične grupe ili pojedinca, te poticanje mržnje i zlostavljanja.

  50. #150
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mene su, kao korisnika Foruma, vrijeđali i omalovažavali puno puta. Pojedinačno i u grupi .
    Onda samu sebe pošaljem mjesec dana na odmor od Foruma , da zaboravim.
    Ali, sva sam sretna kad mi je omalovažavanje i vrijeđanje na Forumu najveći problem. Već gledam drugi dnevnik za redom, tema Pariz i teroristi, ufuf. Tuga je to, ali ne možemo radi toga promijeniti sve svoje stavove. Još uvijek vjerujem u dobro.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •