Stranica 13 od 13 PrviPrvi ... 3111213
Pokazuje rezultate 601 do 640 od 640

Tema: Napad na Pariz

  1. #601
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Moja greška, nisam navela na Stachusu nije bilo žrtava, leševa na cesti, koliko se zna, naravno da leševe ne bi mogli prikrit, a za OEZ mediji tvrde da se nije pucalo unutra jer je ovaj bio na krovu, a unutra kod pokretnih stepenica sve krvavo i čovjek leži na podu. Prvo su izvještavali o 3 počinitelja, očevici navode strijelca u Spriengerstiefel, ćizme tipične za desne ekstremiste, da bi se na kraju sve demantiralo od strane medija i polocije, osim tog njemačkog Iranca koji pak na snimci se dere ja sam Nijemac. Među žrtvama nema Nijemaca, sve stranci.
    Izvještavalo se u početku o pucnjevima i na Karlsplatzu 8Stachus), marienplatzu, OEZ. Ovi na Karlsplatzu su bili , ne znam zašto bi prijateljica poslala lažne fotke krhotina i ispričala da je i tamo vdila "čizmaša" kako bježi ili mali od prijateljice lagao, dijete se sad ne usudi izaći van 13 g.. Kako bilo da bilo, tu večer u Munchenu se dođalo očigledno još nešto o čemu se trenutno ne piše.

  2. #602
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    bome, šafran, vjerujem da vam je koma
    i ne mogu niti zamislit kako je živjet u takvom strahu
    odavno mi nije bilo tako drago što živim u ovakvoj pri****dini, iako sam svjesna da je dovoljan jedan događaj da se to promijeni, treba samo unijet nesigurnost među ljude i odmah isplivaju luđaci

  3. #603
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    I na nasim izvanrednim vijestima su tu vecerr pokazali kartu sa 3 oznacena mjesta pucnjave. Nakon toga se ta dva druga mjesta nije vise spominjalo.
    I sad opet novo, ovaj se put raznio bombom u restoranu. U Njemackoj. Sirijac.
    Cemu li smo mi svjedoci?
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 25.07.2016. at 09:06

  4. #604
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    još ću postati sretna što živim u Hr
    eto, samo znam da što sam starija sve vise shvaćam da sve manje razumijem i znam

    šafran, drago mi je da ste dobro ti ti tvoja obitelj
    užasnuta sam svime

  5. #605

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Meni je jako zao sto su se moji strahovi s pocetka rasprave o izbjeglicama (kad mi se prigovaralo zbog onog "ali") obistinjuju. I dalje cvrsto stojim pri tome da izbjeglicama treba pomoci, jer oni zive ovako vec godinama. Ali, Europa mora zauzeti cvrst stav i poduzeti konkretne mjere. Sigurno je da terorizam nece biti lako iskorijeniti, ali reakcije su zasad premlake i ne idu u smjeru rjesavanja problema.
    Safran, drago mi je da ste dobro i suosjecam s vama.

  6. #606
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    još ću postati sretna što živim u Hr
    eto, samo znam da što sam starija sve vise shvaćam da sve manje razumijem i znam

    šafran, drago mi je da ste dobro ti ti tvoja obitelj
    užasnuta sam svime

    Potpis.
    Šafran i sve ostale cure, drš'te se.

  7. #607
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Mozda smo svjedoci i toga da mediji (za promjenu) pritisnuti višom silom pokazuju ponešto odgovornosti, pod motom, ako ne mozeš pomoći, nemoj odmoći.

    a jedan od dobrih primjera u kojima mediji zaglajzaju je i donald trump, čiji ogromni uspon ide i na dušu medijima.
    mnogi politički komentatori ovdje, tvrde da "krađa" govora m. Obama uopće nije slučnajnost, nego pravi trik, kojim se Melanie Trump osigura prisustvo u medijima, koje ona svojim habitusom i sposobnostima nikada ne bi dobila.

  8. #608
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ma ko će to riješit uopće? Koliko ih ima još "ludih", indoktriniranih, "probuđenih"?

  9. #609
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Sad sam saznala da je dečko od poznaničine prijateljice ubijen. Hvala vam, ali i dalje se osjećam loše, jutros kad sam vozila djecu u jaslice i vrtić svi smo nekako bili pokisli, osmjehujemo se, dobro jutro, ali osjećaš grč u želucu, vidi nam se na facama. Ne znam, ukoliko se situacija doista raspojasa pa krenu napadi s jedne strane teroristi, s druge strane desni ekstremisti, oko za oko, zub za zub, vjerojatno ćemo morati nazad za Hrvatsku. Naravno da se nadam da do toga neće doći, nadam se. Kad čovjek ima djecu sve je ipak drugačije, nije vrijedno rizika. Baš gledam na wupu, nakupilo se tih kontakata tokom vremena, jedni imaju Erdogana raširenih ruku, jedni Erdogana prekriženog, jedni njemačku, talijansku, hrvatsku, tursku itd.. zastavu u srcu, jedni zamotanu ženu, jedni izbjeglice, pa neke poruke i politčke parole uglavnom svako brije svoje, i uglavnom sve ima prizvuk ovog ili onog ekstrema, tu i tamo ima još netko dijete ili psa.

    U Hrvatskoj do ovoga neći doći, tj. ne bi trebalo jer je hrvatsko stanovništvo pretežno homogeno. Njemačka je odavno prestala biti Njemačka u smislu homogene nacionalnsti, kulture, vjere..integracija je neuspijela priča, svugdje ne samo u Njemačkoj, svak svakog mrzi, pričala sam već o tome. U biti je sav taj multi kulti na staklenim nogama koliko god ja samu sebe do nedavno uvjeravala da nije. Brexit je isto polučio svoje, Trump će isto svoje itd..

    Jadno i besmisleno kad čovjek samo malo razmisli da smo svi stanovnici jednog planeta i kada su uopće nastale nacije i državne granice. Jadno je sve to.

  10. #610
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne znam što reći, napisati, misliti...
    Znam samo da smo prvo odustali od puta u Beč, a zatim i u Pariz zbog terorista.
    Od Egipta i bliskog istoka smo davno odustali.
    Kći sam pustila u Italiju, s grčem u želucu, ali ne mogu ju vezati.
    Bilo je ok.
    I baš si mislim kako je zapravo dobro da smo tu, na neki način po strani, a opet, Turska je preblizu i ništa mi se to ne sviđa.
    Ma, ne znam.
    Nije dobro i ne bude dobro.

  11. #611
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    šafran drago mi je da ste vi dobro i žao mi je da se sve to događa. Držite se!

  12. #612

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Njemacka, a ni ostale drzave nece nikad reagirati dovoljno ostro jer jednostavno ne smiju. Te ubojice nista mlitavo ne moze uplasiti (zatvor je vise hotel, nego bilo sta drugo), a mjere koje bi ih zaplasile nisu legalne.
    Dakle, imamo to sto imamo, tu su i ubijati ce. I ja zaista me vidim kako se to moze sprijeciti.
    Vidi li netko?

    Safran, ne znam sta da ti kazem...stvarno ne znam.

  13. #613

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Svakome iz vlastite perspektive stvari izgledaju drugacije, ovdje mi nekako prevladava jedno subjektivno mišljenje i fali mi jos neki drugi pogled na situaciju. Zato prilažem ovaj članak koji prikazuje jednu siru povjesnu sliku na dogadjaje kojima svjedočimo. Slika nije nimalo lijepa, ali ja u njoj pronalazim utjehu, jer znam da je ono sto dolazi neizbježno.

    https://medium.com/@theonlytoby/hist...714#.ykmzugncb

  14. #614
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    baš da su zatvori više kao hoteli, ne znam kako je u njemačkoj, ali kod nas nisu
    ali slažem se da to nije neka mjera koja će spriječit ovakve ljude, uostalom većina njih se ubije pri samom terorističkom činu, dakle oni su spremni to napravit iako to znači da nema dalje, toliko im je ispran mozak

    po meni, to je problem koji je posljedica drugih nerješavanih problema
    i rješenje ne vidim u manje od 100 godina
    jer je činjenica da u društvu imamo puno nepravdi, nejednakih šansi, potlačenih i oštećenih, - ljutih i bijesnih
    i svako malo se nađe netko tko njihovom bijesu doda svoju priču, i njihovu energiju usmjeri u svoje svrhe

    tako da ja isto ne znam kako se rješava problem onih čiji bijes i jad kulja već 20 godina, i netko im fila glavu sajko pričama zadnjih 5 godina

  15. #615
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Na žalost po neke zatvori su stvarno kao hoteli ( sa tv-om, klimom, zabavom) . Pa sjećam se nekog članka od prije par god kako se onaj luđak Breivik žalio sucu da zatvorski čuvari ne žele s njim igrati ne znam više sad jel bio stolni tenis/ stolni nogomet ili tako već nešto pa mu je jadnom dosadno..

  16. #616
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

  17. #617
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    angel jesu u nekim zemljama, kod nas nije bas tako blistava situacija u lepoglavi i slicnim. MIslim da jedino u onom istri koji je otvorenog tipa bolja situacija.
    Nisu bezveze ekipa koja je sudjena na medjunarodnom sudu (ne samo s nasih podrucja, vec i drugih) trazila da ih se stavi u zatvore u skandinaskim zemljama. a turskih zatvora ih je bilo prilicno strah. neka davno sam citala clanak o tome.

  18. #618

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Jasno je da je problem terorizma jedan kompleksan problem koji zahtijeva mnogo vremena za rjesavanje, ali postoje kratkorocne i dugorocne mjere. Evo, samo jedan mali detalj. Cesto sam znala ici u jedan trgovacki centar u sklopu kojeg se nalazi i hotel, ali sada idem sve rjedje. Unazad godinu dana na svakom koraku izbijaju potpuno pokrivene zene koje dolaze tu s obiteljima na odmor i pun ih je centar. Kao prvo - apsolutno sam protiv pokrivanja zena na europskom tlu (i opcenito, ali sad se referiram na Europu) i nemojte me hvatati na casne sestre i redovnice jer su razlozi i priroda pokrivanja potpuno drugaciji - znate o kojoj vrsti pokrivanja govorim. Kao drugo, nikada me nijedan zastitar u tom centru nije pregledao niti pogledao moju torbu,niti sam vidjela da ikoga pregledavaju. Dakle, u taj centar moze uci svaka susa, pokriti se, opasati se eksplozivom, unijeti oruzje,bilo sto, bez da itko prstom mrdne. Kad vec placaju zastitare, zasto oni samo stoje i gledaju?
    Jasno da je ovo jedna sitnica koja nece rijesiti problem terorizma, ali hajdemo podici razinu sigurnosti ovdje, ondje, poduzmi malo jace mjere tu i tamo i sigurna sam da bi tim ludjacima bilo puno teze ostvariti svoje nakane.

  19. #619
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa lako moguće da će se uskoro i to događati, da ljude pregledaju u shoping centrima
    koji se dosad nisu smatrali mjestima visokog rizika, a uskoro se počnu tako gledati
    to će biti strašno, ako gdje god budemo išli bude ko da smo na aerodromu

  20. #620

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa lako moguće da će se uskoro i to događati, da ljude pregledaju u shoping centrima
    koji se dosad nisu smatrali mjestima visokog rizika, a uskoro se počnu tako gledati
    to će biti strašno, ako gdje god budemo išli bude ko da smo na aerodromu
    Ne mora biti kao na aerodromu, ali da, ja bih se osjecala sigurnije da postoji neka visa razina sigurnosnih mjera i to mi je u ovom trenutku manje strasno nego pogled na crne marame i haljine ispod kojih ne znam krije li se normalna osoba ili eksploziv. Zapravo, osjecam se jadno i tuzno sto uopce razmisljam na takav nacin o tim zenama, ali trenutno ne mogu pobjeci od toga.

  21. #621
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ako gdje god budemo išli bude ko da smo na aerodromu
    a i tamo se nekako provuku
    doduše, u istanbulu nisu uspjeli ući u aerodrom, kažu da bi bilo puno više žrtava da jesu.

    il ovaj u nici, sa šleperom uspio doći do promenade.

    recimo, u veneciji, to kad me bilo strah, prvo mi je nelagodu radila masa ljudi, a onda dodatno karabinjeri s dugim cijevima, na svakom koraku. a valjda tako mora biti. ona cijev baš nekako gleda u tebe dok hodaš. brrr. spasili se kad smo se makli od trga i mosta.

  22. #622
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    nikada me nijedan zastitar u tom centru nije pregledao niti pogledao moju torbu,niti sam vidjela da ikoga pregledavaju. Dakle, u taj centar moze uci svaka susa, pokriti se, opasati se eksplozivom, unijeti oruzje,bilo sto, bez da itko prstom mrdne. Kad vec placaju zastitare, zasto oni samo stoje i gledaju?
    Jasno da je ovo jedna sitnica koja nece rijesiti problem terorizma, ali hajdemo podici razinu sigurnosti ovdje, ondje, poduzmi malo jace mjere tu i tamo i sigurna sam da bi tim ludjacima bilo puno teze ostvariti svoje nakane.
    bila sam u parizu turistički za vrijeme eura. na ulazu svakog većeg dućana bili su zaštitari, pregledavali torbe. možda i više. u muzeje i znamenitosti smo ulazili kao na aerodrom - detektor, pipanje, pregled torbi...
    kontrola na sve strane, svakojakih ljudi svuda, u metrou standardne gužve (bez ikakvih kontrola), ali nisam osjetila nikakav strah. možda je stvar u meni ali zaista nisam se bojala. ničega. možda jer sam sebe uvjerila da se u tom periodu ništa neće dogoditi, možda jer sam vodila dijete. a možda jer sam takva.

  23. #623

  24. #624

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Svakome iz vlastite perspektive stvari izgledaju drugacije, ovdje mi nekako prevladava jedno subjektivno mišljenje i fali mi jos neki drugi pogled na situaciju. Zato prilažem ovaj članak koji prikazuje jednu siru povjesnu sliku na dogadjaje kojima svjedočimo. Slika nije nimalo lijepa, ali ja u njoj pronalazim utjehu, jer znam da je ono sto dolazi neizbježno.

    https://medium.com/@theonlytoby/hist...714#.ykmzugncb
    Aaaaa! Kakva utjeha? Pa pise da ulazimo u "another period of destruction" i autor "prorice" novi rat...u kojem se Europi crno pise.
    Daj mi reci kaj te tjesi, da se i ja utjesim!

  25. #625
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ma glupost obična u ovom kontekstu zbivanja i za nas obične smrtnike kakav sam ja., Na razini onoga, sad ću ja tebi neći nešto pametno jer si ovca koja živiš tu i sada.
    Sorry Aurora ovo nedje tebe osobno, odnosi se na članak, i vjeruj mi da znam što si mislila sa ovime, i moja promišljanja su takva i pisala sam baš o tome na ovom forumu, o vremenskoj liniji povjesnih zbivanja i ljudske civlizacije iz koje ne možeš izdvojiti samo jedan period i promatrati ga apsolutno izolirano, sve je povezano, apsolutno, i dolazi ciklički, na žalost, tu i jesmo podbacili kao civilizacija. Ne slažem se sa onim da izlazimo iz svakog takvog kaosa bolji, jači, homogeniji, jer to naprosto nije istina gdje god polgedaš oko sebe. Napredujemo samo tehnološki, kao civilizacija, mentalno, intelektualno i duhovno uglavnom stojimo na mjestu ili sa vrlo blijedim pomacima. Tako, da, razumijem članak u poptunosti.
    ALI, ja živim ovdje i sada i moja djeca također, i ja želim da ona prožive tog svog malo žitova (ljuski život je toliko kratak) i želim da umru od starosti ili staračke bolesti.
    Nadam se samo da ove napade neće netko usporediti sa slučajnošču da pogineš u prometu.

    Francusku danas neću ni spominjati, nemam što više ni reći.

  26. #626
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    I iskreno, hebeš ti takvu civillizaciju koja samo iz razaranja i agresije na drugog istog pripradnika te civilizacije može polučiti nekakav napredak, i tako uvijek jovo i nanovo.
    Recilkirimao stalno i vrtimo se u krug jer ne poznajemo ništa drugačije , jedina referenca nam je ova naša civilizacija jer ne znamo za ništa bolje i naprednije.

  27. #627

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Aaaaa! Kakva utjeha? Pa pise da ulazimo u "another period of destruction" i autor "prorice" novi rat...u kojem se Europi crno pise.
    Daj mi reci kaj te tjesi, da se i ja utjesim!
    Ono sto mene tjesi je znanje. U ovom slucaju to je povjesno znanje koje nas uci da su ratovi zapravo norma covjecanstva. Da se ciklicki izmjenjuju faze masovne destrukcije, koje generalno nastaju same od sebe, i nakon kojih se covjecanstvo oporavi i ide dalje, cesto u boljem pravcu. Taj ciklus je nezaustavljiv, izmedju ostalog i zato sto ljudi koji vide da je otvoreno drustvo, bes rasizma i ratova, bolje mjesto za zivot, na kraju uvijek gube svoje bitke. Takvi ljudi ne privlace mase i obicno zavrse u zatvorima, logorima i grobovima (tako pise u tekstu i ja dijelim to misljenje).

    To se uvijek iznova desava i nema smisla zivjeti u iluziji da se to nama nece desiti.

    Ovisno o pukoj sreci o tome gdje su u koje vrijeme i na kojem mjestu nalazis grozote masovne destrukcije ce te vise ili manje zahvatiti. Ono sto mene dalje tjesi u razmisljanjima da sam ja ta koju ce zahvatiti najgre grozote iz kojih bih se izvukla ziva jeste svijest da ne bih bila prva ni posljednja kojoj se takva stvar desila.

    Moram reci i to da me takva razmisljanja jako opterecuju u smislu da vec duze vremena uopce ne mogu dozivljavati svoju vlastitu dobru situaciju u kojoj se svo to vrijeme nalazim. Nicemu se ne veselim i u nicemu ne uzivam. Ali, nadam se da cu jednom preci i u neku novu osobnu fazu u kojoj cu moci vidjeti ljepotu zivota, ne samo u svom trenutnom ugodnom okruzenju za zivot, nego cak i u teskim situacijama, poput rata...

  28. #628

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Iz ovog teksta bih htjela istaknuti i ideju koju autor iznosi, kao moguci nacin sprjecavanja prijetece masovne destrukcije. A to je da se umjesto cinjenicama i logikom treba zapravo koristiti istim populistickim sredstvima kao oni koji raspiruju strasti i bijes u drustvu, samo s vlastitim porukama i drugacijom vrstom straha, a to je strahom od rata...

  29. #629
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ako te faze generalno nastaju same od sebe, ako su ratovi norma čovječanstva, onda nema načina da ih se sprijeći, pošto su to cikličke faze koje proizlaze iz same prirode, ovdje, one ljudske. Osim toga ratove ne pokreće mali čovjek pojedinac, ovca. A u ljudskoj prirodi na žalost stoji da je niže strasti, bijes, mržnju, zavist, strah lakše i brže raspiriti nego one uzvišene kao što je ljubav, tolerancija, mirenje sa sudbinom.

    Da se mase toliko boje ratova i masovne destrukcije, ne bi ih niti bilo. Da ženski spol i dalje nije u potlačenom i podređenom položaju svugdje na planetu, možda bi svijetom danas vladale pretežno ženski, a ne muški klanovi. Matrijahat bi možda mogao biti riješenje, mjesto patrijahata. A možda i ne, kako nas uči vlastita civilizacija do sada. Čovjek je životinja, a životinje su teritorijalne, žive u manjim čoporima koje predvode alfe.

    Dokle god postoje granice u svakom smislu, teritorijalne, klasne, hijerarhijske, socijalne, duhovne, postojat će i potreba sa jedne strane te granice zaštiti, sa druge ih srušiti.

    Imali smo fazu društvenog uređenja socijalizam, koji je propagirao slogu, bratstvo, jedinstvo, jednakost. No, opet samo za onu većinu, mase, dok je manjina upravljala, vladala i živjela autokraciju.

  30. #630
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Ono sto mene tjesi je znanje. U ovom slucaju to je povjesno znanje koje nas uci da su ratovi zapravo norma covjecanstva. Da se ciklicki izmjenjuju faze masovne destrukcije, koje generalno nastaju same od sebe, i nakon kojih se covjecanstvo oporavi i ide dalje, cesto u boljem pravcu. Taj ciklus je nezaustavljiv, izmedju ostalog i zato sto ljudi koji vide da je otvoreno drustvo, bes rasizma i ratova, bolje mjesto za zivot, na kraju uvijek gube svoje bitke. Takvi ljudi ne privlace mase i obicno zavrse u zatvorima, logorima i grobovima (tako pise u tekstu i ja dijelim to misljenje).

    To se uvijek iznova desava i nema smisla zivjeti u iluziji da se to nama nece desiti.

    Ovisno o pukoj sreci o tome gdje su u koje vrijeme i na kojem mjestu nalazis grozote masovne destrukcije ce te vise ili manje zahvatiti. Ono sto mene dalje tjesi u razmisljanjima da sam ja ta koju ce zahvatiti najgre grozote iz kojih bih se izvukla ziva jeste svijest da ne bih bila prva ni posljednja kojoj se takva stvar desila.

    Moram reci i to da me takva razmisljanja jako opterecuju u smislu da vec duze vremena uopce ne mogu dozivljavati svoju vlastitu dobru situaciju u kojoj se svo to vrijeme nalazim. Nicemu se ne veselim i u nicemu ne uzivam. Ali, nadam se da cu jednom preci i u neku novu osobnu fazu u kojoj cu moci vidjeti ljepotu zivota, ne samo u svom trenutnom ugodnom okruzenju za zivot, nego cak i u teskim situacijama, poput rata...
    ajme majko, tek sam sad pročitala tekst.
    viš da te ne tješi nego te opterećuje :D

    pazi. upala si u nelogičnost. u prvoj rečenici kažeš da te tješi jer se radi o znanju. a onda na kraju da te takva razmišljanja jako opterećuju. i to prilično, čak je došlo do te faze da se ničemu ne raduješ i u ničemu ne uživaš. da bi svoj post završila s najvećim apsurdom, a to je da čak sam stekla dojam prizivaš rat, ono ajd više nek dođe da nema te neizvjesnosti, pa da se prilagodimo novim vremenima i vidimo ljepotu i u tako teškoj situaciji.
    priznaj da je malo uvrnuto

    no, logično da je tako. zašto? zato jer se u članku NE RADI o nikakvom znanju. to je osobno mišljenje autora, nikakav znanstveni članak.
    ja mogu imati svoje mišljenje, safran svoje, u svim slučajevima radi se o mišljenju.
    on je iskontruirao kako mu paše, povijest se može sagledavati s raznih strana, samo jedna su ciklična, neizbježna događanja poput svjetskog rata. u povijesti ih je do sad bilo - 2. i od kad je završio drugi ljudi su u strahu od trećeg.
    ako se nije desio kad je bilo najnapetije, od kud taj tvoj (btw to je neki bloger, koji se bavi start up scenom i kojemu je očito jako dosadno u životu pa izmišlja scenarije, bolje nek se drži onoga u što se razumije, a povijest nek pusti povjesničarima :D) izvlači zaključak da je eto baš sad trenutak kad samo čekamo triger. eto ti, triger je bio kad je erdogan srušio ruski avion pa ništa :D
    šalim se, ne razumijem se previše u povijest, al ono što znam je da se može isto tako iskonstruirati i sasvim suprotno mišljenje i isto tako ga potkrijepiti povijesnim činjenicama i isto tako će sve štimati i izgledati logično.

  31. #631
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pa ja nisam shvatila da je to utjeha u smislu "sve će biti dobro".

    Prije se radi o razumijevanju situacije na način "ni prije nije bilo bolje".

  32. #632

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ajme majko, tek sam sad pročitala tekst.
    viš da te ne tješi nego te opterećuje :D

    pazi. upala si u nelogičnost. u prvoj rečenici kažeš da te tješi jer se radi o znanju. a onda na kraju da te takva razmišljanja jako opterećuju. i to prilično, čak je došlo do te faze da se ničemu ne raduješ i u ničemu ne uživaš. da bi svoj post završila s najvećim apsurdom, a to je da čak sam stekla dojam prizivaš rat, ono ajd više nek dođe da nema te neizvjesnosti, pa da se prilagodimo novim vremenima i vidimo ljepotu i u tako teškoj situaciji.
    priznaj da je malo uvrnuto

    no, logično da je tako. zašto? zato jer se u članku NE RADI o nikakvom znanju. to je osobno mišljenje autora, nikakav znanstveni članak.
    ja mogu imati svoje mišljenje, safran svoje, u svim slučajevima radi se o mišljenju.
    on je iskontruirao kako mu paše, povijest se može sagledavati s raznih strana, samo jedna su ciklična, neizbježna događanja poput svjetskog rata. u povijesti ih je do sad bilo - 2. i od kad je završio drugi ljudi su u strahu od trećeg.
    ako se nije desio kad je bilo najnapetije, od kud taj tvoj (btw to je neki bloger, koji se bavi start up scenom i kojemu je očito jako dosadno u životu pa izmišlja scenarije, bolje nek se drži onoga u što se razumije, a povijest nek pusti povjesničarima :D) izvlači zaključak da je eto baš sad trenutak kad samo čekamo triger. eto ti, triger je bio kad je erdogan srušio ruski avion pa ništa :D
    šalim se, ne razumijem se previše u povijest, al ono što znam je da se može isto tako iskonstruirati i sasvim suprotno mišljenje i isto tako ga potkrijepiti povijesnim činjenicama i isto tako će sve štimati i izgledati logično.
    Dozvoljam da mozda nisam bila dovoljno suvisla i jasna, no tvoja interpretacija mojih rijeci je potpuno pogresna. :D

    Kada sam govorila o znanju mislila sam na gole povjesne cinjenice da se tokom cijele ljudske povijesti neprestano negdje ratuje, da prije ili kasnije situacija eskalira na taj nacin.

    Ono sto me opterecuje jeste stalna svijest o krizama u svijetu. Stalno mi se vrte slike razrusene Sirije, napacene djece i ljudi, masovna utapljanja izbjeglica, slike i poruka iz ovog videa, palestinsko pitanje, ono sto se trenutno desava u Turskoj... Nebrojano puta u danu mi kroz svijest prodje krov nad glavom kojeg imam, struja i voda, topli kreveta u kojeg stavim spavati svoje bezbrizno dijete i pomisao koliko njih to nema i kako je malo potrebno za sve to izgubiti...

    Ne prizivam rat, niti ga prizeljkujem. Mislim si, ako budem te srece mozda ga za svog zivota necu ni okusiti (jednom sam vec imala srecu da ga pukom slucajnoscu zaobidjem), ali manje sam sigurna u to hoce li iste srece biti i moje dijete...

    A, kada sam govorila o "ljepoti zivota" i u najtezim situacijama poput rata, mislila sam mozda na nesto kao ono u filmu La vita e bella...

    Sto se linkanog clanka i njegovog autora tice, njega sam stavila samo zato sto se mogu poistovjetiti s takvim razmisljanjem. Jasno mi je je da je rijec o osobnom misljenju, odnosno razmisljanju autora, i da ono kao takvo vrijedi jednako poput bilo cijeg ostalog. Niti on sam ne tvrdi drugacije. Jedino sto bih dopunila jeste da se covjek bavi i arheologijom.
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 28.07.2016. at 01:28

  33. #633
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ok, da, sad je jasnije, prvi post sam shvatila skroz na drugačiji način :D

  34. #634
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    bila sam u parizu turistički za vrijeme eura. na ulazu svakog većeg dućana bili su zaštitari, pregledavali torbe. možda i više. u muzeje i znamenitosti smo ulazili kao na aerodrom - detektor, pipanje, pregled torbi....
    U Turskoj se vec godinama, jos otprije cijele ove price s ISISom pregledavaju torbe na ulazu u shopping centre, i dupla je provjera u zracnim lukama, al uzalud ti to sve kad ne mozes ko covjek na miru stajati ni na autobusnoj ili metro stanici bez da ti kroz glavu prodje misao da bi netko mogao svih dici u zrak.

    Vjerujem da je Huntington imao pravo o sukobu civilizacija. I prije je bilo trgovacke razmjene, migracija, medjukulturalnih brakova i sl., ali nikad u ovolikoj mjeri kao danas, osim u doba velikih seoba koje su potpuno promijenile lica kontinenata. Europa ima problem utoliko sto je pasivna na svom teritoriju, koliko-toliko se drzi do vrijednosti osobnih sloboda. Oni koji sad tamo dolaze s Bliskog Istoka npr. imaju skroz drugaciji operativni sustav u glavi. i ne mogu razumijeti takav nacin funkcioniranja kao nista drugo doli slabost i prilika da se takav sustav iskoristi. Mislim da nije isto s imigrantima iz Kine ili Japana.

    Sad, sto uciniti? Kao neka kvaka-22, odustane li Europa od svojih liberalnih nacela, izgubit ce dio svog identiteta. Ali, ako ne odustane, izgubit ce ga svakako mozda u daljoj buducnosti - demografijom.

  35. #635

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Dilek prvotno napisa Vidi poruku
    Oni koji sad tamo dolaze s Bliskog Istoka npr. imaju skroz drugaciji operativni sustav u glavi. i ne mogu razumijeti takav nacin funkcioniranja kao nista drugo doli slabost i prilika da se takav sustav iskoristi. Mislim da nije isto s imigrantima iz Kine ili Japana.

    Sad, sto uciniti? Kao neka kvaka-22, odustane li Europa od svojih liberalnih nacela, izgubit ce dio svog identiteta. Ali, ako ne odustane, izgubit ce ga svakako mozda u daljoj buducnosti - demografijom.
    Upravo to je I moje misljenje od pocetka ovih migrantskih tema tu na forumu, a dam se kladit da ce se I Safran uskoro pridruziti.

    Dilek, pricaj nam malo kao insider o situaciji u Turskoj, ako ti se da, naravno

  36. #636
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Isto razmišljam i dalje. To što se bude desni ekstremisti je prirodni tok stvari i to sam potvrdila ALex, jer pogrešno je to gurati pod tepih jednako tako. Rekla sam koji post prije, besmislica je izbjegavati jasno reći da je Europa izložena terorističkim napadima Muslimana. To je besmislica jer takve pokolje i to sa vrlo jasnim ciljem ne izvode Hrvati, Kinezi, Japanci.

  37. #637
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ali naravno to opet ne znači da sve Muslimane treba trpati u taj koš, niti slučajno, ali Dilek je moguče posljedice već gore jasno sročila.

  38. #638
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Naravno, moćemo se igrati pa banalizirati do krajnosti i pretpostaviti da je isto tako moguće da će većina azilata Muslimana kao i ovaj mali (inače šiit) druge ili treće generacije baviti se mišlju čiste njemačke rase i mrziti strance, što god to značilo. No veća je vjerojatnost da će se sukobi između samih muslimanskih zajednica i teške nepodnošljivosti preliti ovdje, plus teroristi, plus neonacisti. Bit će interesantno u svakom slučaju svjedočiti ponovnom mjenjaju lica kontinenta. Da li je doista iz tih promjena moguće polučiti nešto pozitivno, još dosad neviđeno, ha, vidjet ćemo. Možda čovjek dosita uspije evoluirati u nešti više do li životinje.
    Posljednje uređivanje od šafran : 28.07.2016. at 17:32

  39. #639
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    jer takve pokolje i to sa vrlo jasnim ciljem ne izvode Hrvati, Kinezi, Japanci.
    Tj. Kršćani, Budisti, Shinti.
    Kršćani su svojoj momentum imali i nije bio nimalo lijep, kao što znamo iz povijesti.
    Posljednje uređivanje od šafran : 28.07.2016. at 17:34

  40. #640
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    No, da, moram se ispravljati svako malo, toliko su naime bitne te razlike.

Stranica 13 od 13 PrviPrvi ... 3111213

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •