Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 640

Tema: Napad na Pariz

  1. #1
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno Napad na Pariz

    Inspirirana jučerašnjom strahotom , otvaram ovu temu da čujem koje je općenito vaše mišljenje o cijeloj ovoj situaciji s "izbjeglicama" ?
    Razmišljam si cijelo vrijeme pa kak da ja sad odem sa mm i curkama negdje ?! Imam familiju u Parizu , razmišljali smo ih posjetiti uskoro , ali nakon ovoga sumnjam da ću više vidjeti Pariza. Htjela bi da mi cure vide svijeta , pogotovo našu lijepu Europu. Ali kako da ja odem s njima npr u Beč , da šećemo , razgledavamo , sjednemo popit sokić / kavu , kad mi u svakom trenu može pasti bomba na glavu. Mogu oni staviti policiju / vojsku na najveću moguću razinu , kad su se oni integrirali nema gdje nisu i ja ne bi mogla imati mira nigdje. Pa u šta se Europa pretvorila ? Da ljudi sa strahom moraju hodati ulicama , dok oni i dalje puštaju "izbjeglice" na sva vrata. Do prije neki dan bilo mi je žao jadnih žena i djece , ali sad više ne , mišljenja sam da ih sve do jednog treba vratiti od kud su došli i više nikog ne puštati unutra, mada mislim da je za to ipak malo prekasno.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    To su ljudi koji bježe od ovih koji se raznose. Oni bi isto rado sjeli negdje i u miru popili kavu.
    Btw imamo već glomaznu temu o izbjeglicama. Tamo možeš naći najrazličitija mišljenja o svemu tome.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 14.11.2015. at 18:19

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Sto tocno ocekujes da ti mi napisemo?
    Moze te u Hrvatskoj netko zadaviti u autobusu na primjer, moze te susjed pokositi autom, muz te otrovati...kako se ti mislis obraniti od toga?
    To je zivot, niti su izbjeglice tome krive, niti je tvoj stav zdrav.

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne mogu na miru piti sok u Beču :hrvatske tragedije:

  6. #6
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    mi smo se prije 13 dana vratili iz Pariza.

    Svjesna sam situacije, terorizma, globalne nesigurnosti, islamista, ali ocito ne dovoljno.

    Prvo prosvjetljenje sam dozivjela par dana prije puta kada sam trazeci neke podatke preko stranice mupa procitala da je u Francuskoj stupanj visoke pripravnosti zbog terorizma, neke savjete, sto ocekivati. Tu me strefilo onak posteno.

    Razvili smo plan u slucaju sto i kako i ako, i oboje imali kontakte hrv. veleposlanstva u mobitelima. Sam grad mi nikako nije sjeo pa cinjenicu da se na puno strateskih mjesta moglo vidjeti duge cijevi na cesti, nismo previse niti zapazali. A bilo ih je podosta.

    Sinoc ,kada se prica pocela odvijati, sam ostala u šoku. U momentu postanes svjestan da se to moglo i tebi dogoditi bez po frke. Evo, bas su mi sada jako bliski prijatelji tamo, i naravno da sam zabrinuta.

    rjesenje? bojim se da je jedina opcija prihvaititi takve situacije kao vrlo moguce. Zatvoriti se unutar granica nase drzave nece pomoci.

    Moje videnje nakon prosvjetljenja: vise nisi nigdje siguran.

  7. #7
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu na miru piti sok u Beču :hrvatske tragedije:
    Baš!

  8. #8
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Anatom - slažem se s tobom!
    Annie - kak misliš da moj stav nije zdrav i da izbjeglice nisu tome krive ?? Pa upravo čitam kako je jedan od terorista registriran u listopadu na jednom od grčkih otoka , što znači da je došao u tom "izbjegličkom valu". Kladim se da si ti jedna od onih koje su pozivale "izbjegličku obitelj" u svoju kuću, na temi koju je žuta navela , koju sam čitala prije izvjesnog vremena. A moj stav nije zdrav jer se pitam šta će biti samnom i mojom obitelji u budućnosti ? Ja nisam ništa krivo napisala , samo sam htjela čuti vaše mišljenje , pogotovo ako i vi putujete često, mislim da nikom nije svejedno u ovim trenucima nekamo putovati, a opet ne bi se isto tako nitko htio zatvoriti u četiri zida naše HR.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  9. #9
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Mima- da tragedija je , i to velika.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  10. #10
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Zara, ja bih rekla ovako: svatko ima pravo i svatko sam stvara svoje zakljucke. No , netreba bezuvjetno vjerovati medijima. Ja tvoje misljenje mogu razumjeti ali je moje misljenje drugacije.
    Prava istina je tko zna koja.

  11. #11
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Sjecas se osjecaja koji smo imali svi nakon napada 11/9? Osjecaj je isti, ali na zalost zivot ide dalje.
    Da li to ima veze s izbjeglicama ne znam. Osobno sumnjam.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 14.11.2015. at 19:08

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    A tebi su ocito krive izbjeglice?
    Moze se dogoditi bilo kome, bilo kada, to je zivot. Strah paralizira, prenosis to na djecu, a iz nekih drugih tema kuzim o kakvoj se kod tebe okolini radi pa znam da se sigurno necemo sloziti.
    A ja sam inace sociolog po struci, tako da....
    Nemam vremena ni volje prepucavati se, ali neznanje, strah, guranje glave u pijesak nije zdravo.

  13. #13
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Charlie Hebdo se dogodio prije izbjeglica.
    To su zapravo domaći, koji se radikaliziraju, pa ubijaju svoje dojučerašnje sugrađane.

  14. #14
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Usmjeriti gnjev prema izbjeglicama koje prolaze kroz Hrvatsku je jako pogrešno jer ti ljudi upravo bježe od užasa kakvi su se dogodili sada u Parizu. Oni su žrtve na isti način kao što su žrtve ubijeni i izranjavani Francuzi.

    Molim da se razmisli hladne glave i da ne zatvorimo srce prema izbjeglicama u potrebi.
    i ja se priključujem apelu. molim vas razmislite prije nego što svoj bijes i strah usmjerite prema izbjeglicama. pročitaj ovaj tekst antiterorističkog stručnjaka koji je linkala nano i beba. taj zna o čemu govori.

    zaramia, upućeniji je od tebe, sigurno. pročitaj i razmisli. žice i zatvaranje neće zaustaviti isil. te žene i ta djeca kojih ti je bilo žao, a sad više nije, nisu krivi za ovaj napad. i njih napadaju isti i zato bježe.

  15. #15
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    A da ne govorimo da je u EU ušlo koliko, 800 000 ljudi? I JEDAN među njima je možda bio u ovom valu.
    Kad se već ne može apelirati na humanost kod svih, onda da se pozovemo na činjenice.

  16. #16
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

  17. #17
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Nije zdravo da se bojim za budućnost sebe i djece ? Svašta. No , i ja pretpostavljam o kakvoj se okolini radi kod tebe , pa nema smisla da se dalje prepucavamo. I to kaj si ti sociolog po struci meni apsolutno ništa ne znači , ja stojim iza svog mišljenja da se granice trebaju zatvoriti jer ovo neće izać na dobro.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Da, puno zdravijoj okolini nego kod tebe.
    A u prvom postu samo neizravno spominjes buducnost.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 14.11.2015. at 20:03

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ali s nekim ljudima se ne isplati raspravljat jer nema podloge za razumijevanje.
    Zelim ti sretnu buducnost, zaista! Log off...

  20. #20
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Pa zar ti ZaraMia, ne seliš u Miami?
    Ne moraš onda brinuti, tamo nema izbjeglica, ili kako ih ti nazivaš "izbjeglica".

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Još se ne zna točno jeli riječ o sirijskom izbjeglici ili francuskom državljaninu, tek ispituju. I sami su svjesni da neke zemlje nisu poštovale pravila i puštali su izbjeglice bez veće kontrole i više nego što je dozvoljeno.
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 14.11.2015. at 20:14

  22. #22
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Sjecas se osjecaja koji smo imali svi nakon napada 11/9? Osjecaj je isti, ali na zalost zivot ide dalje.
    Da li to ima veze s izbjeglicama ne znam. Osobno sumnjam.
    Meni je gori bio nakon napada na Banske dvore, i ljude koji su poginuli po Zagrebu.

  23. #23
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Swimbalo , ja nisam rekla da SELIM definitivno nego da razmišljamo o tome.

    Annie- ne poznaješ me , pa prema tome nemoj nagađati i izjavljivati gluposti. Ja ne znam kakva je tvoja okolina niti me to imalo zanima , ali kao što rekoh , mogu pretpostaviti. ja nisam otvarala ovu temu da mi takvi kao ti sole pamet , nego sam pitala za mišljenja o situaciji i ako ima netko tko dijeli moje strahove u vezi toga , nemam se namjeru prepucavati a pogotovo komentirati u kakvoj tko okolini živi.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  24. #24
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    I swimbalo - da, "izbjeglice" , to su 30% prave izbjeglice koje bježe od rata, 60% ekonomski migranti , 10 % infiltrirani ISIL- ovci , - i više nego dovoljno za ovakve scenarije i u budućnosti. Tebi nije čudno da su 90% njih muškarci od 18-50 godina , u punoj snazi , koji su mogli ostati i boriti se za svoju državu ? Žene i djeca se među njima na prste mogu nabrojati. Ali dobro , svako ima svoje mišljenje , ovo je moje.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  25. #25
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je gori bio nakon napada na Banske dvore, i ljude koji su poginuli po Zagrebu.
    Te dogadjaje pak skroz drugacije dozivljavam i pamtim nego ove vezane za NY, DC, London, Boston, Pariz dva puta ove godine.
    U ovim se nasim smatram sudionikom, a u ovim pratracem iz udobne fotelje.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 14.11.2015. at 20:43

  26. #26
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ni muškarcima se ne gine za tuđe ideale.

  27. #27
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    ZM, stvarno nema smisla da raspravljamo, mišljenja su nam dijametralno suprotna, a niti jedna neće uvjeriti ovu drugu.
    I ne, nije mi čudno da se muškarci nisu ostali boriti, možda ne bi bilo ni tebi da si se informirala o stanju u Siriji.

  28. #28
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    A šta bi bilo da je 90 ih cijela Hrvatska migrirala kao ovi sada ? Ne bi danas državu ni imali. Ovi da vole svoju državu i svoje obitelji , ostali bi tamo , primili pušku u ruke i u rat , njih ima na milijune a ISILovaca 200 000. O čemu onda pričamo ? Namjerni pokušaj islamizacije Europe.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  29. #29
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ZaraMia meni je naprosto tesko sloziti se s tobom.

  30. #30
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Znaš li ti ZaraMia koliko ISIL-ovaca npr. ima u BIH?

    Po najnovijem što čitam,da eto moguće da je jedan od 8 ovih terorista odnedavno u FR,ostali su državljani te zemlje,dakle nikakvo zatvaranje granica i dizanje žica ne bi pomoglo,ili misliš da su čekali ovog 8mog da dođe pa da udare?

    Ovo je savršeno sjelo svima koji su od starta htjeli da se zatvore granice,sada imaju savršenu izliku...a kad se napadi nastave događati unatoč žicama?
    Ma šta ima veze,nismo pustili tisuće nevinih žena i djece,ionako ih ima previše,neka ih tamo poubijaju ISIL-ovci...

  31. #31
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj ZaraMia prvotno napisa Vidi poruku
    A šta bi bilo da je 90 ih cijela Hrvatska migrirala kao ovi sada ? Ne bi danas državu ni imali. Ovi da vole svoju državu i svoje obitelji , ostali bi tamo , primili pušku u ruke i u rat , njih ima na milijune a ISILovaca 200 000. O čemu onda pričamo ? Namjerni pokušaj islamizacije Europe.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk
    omg

  32. #32
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jedino što mi je neobjašnjivo je to što svijet nije suosjećao s žrtvama nedavno srušenog ruskog aviona. Bilo ih je 224. Ili to nisu sigurni da je teroristički čin pa se ne broji.

  33. #33
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Ne bih se složila oko ovoga tisuće žena i djece. Oni se mogu eventualno brojati u stoticama. Žalosno je da neki ljudi nakon svega i dalje misle da bi granice trebale ostati otvorene ,i da se dotične i dalje treba ali uzalud mi trud svirači , otvorila sam pogrešnu temu na pogrešnom mjestu.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  34. #34
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    *i da se dotične i dalje treba puštati.( mala mi lupa po tipkovnici )

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  35. #35
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Žuta- s tim se potpuno slažem , o tome nije bilo ni glasa.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj ZaraMia prvotno napisa Vidi poruku
    otvorila sam pogrešnu temu na pogrešnom mjestu.
    Nisi, ali što bi trebali s ljudima koji bježe od rata? Vidjela si malog Alana Kurdija. Zamisli koja to psihoza mora bit da s djetetom putuješ u čamcu da bi spasio goli život.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 14.11.2015. at 21:12

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Daj mi, molim te, objasni kako bi ti ucinkovito zatvorila granice? Jel bi tvoj muz, decko, partner- isto isao cuvati granice, ako treba teoretski i riskirajuci svoj zivot?
    I to bi te zastitilo od svega i svih? Zaista?

  38. #38
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Ne trebaju se zatvarati sve granice , nego samo grčka - preko koje sve ide. A oni da bježe od rata , i da je njima samo do slobode i golog života , bili bi sretni u prvoj državi u kojoj ne vlada ratno stanje , to bi bila Grčka i Turska - koja im po svemu najviše odgovara , i po kulturi i po vjeri

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  39. #39
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Hahaha. Da zatvoriti geanice, a ti bi malo u ameriku, jer ovdje ne valja? A ta amerika je stvorila te izbjeglice, obucila isil i dala im oruzje. A da imas sina sve bi se prsila i pusku mu daala da se ide malo boriti. I muzu bi isto pusku dala i rekla idi, umri, pusa?

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    ZaraMia, slažem se u potpunosti s tobom - otvorila si krivu temu na krivom mjestu. mnogo je foruma na kojima bi s oduševljenjem prihvatili tvoje ideje o zatvaranju granica, protjerivanju Roma (nisi li ono na toj temi upravo Francusku navela kao uzor za rješavanje tog problema, sigurno su i Romi imali svoje prste u ovome, jel?). ma da, što bi itko tko ponešto razumije složenost društvenih i geopolitičkih odnosa tu sad tebi solio pamet, pa nisi otvorila temu s tim ciljem. i tko kaže da nisu svi uredno registrirani kad ti točno u postotak znaš koliko kojih ima u tim beskrajnim kolonama. dakle, dopušteno je samo širenje histerije i straha i kukanje nad činjenicom da su nam ti zli ljudi oduzeli pravo da u miru pijemo čaj (kavu) na ulicama Beča...
    i ja se bojim za budućnost sebe i svoje djece, ali stvari nisu tako jednostavne kakvima ih ti vidiš.

  41. #41
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    E i jos nesto. Hrvati i srbi kad su bjezali od rata? Oni su svi ostali u sloveniji? Nitko nije otisao dalje? Nema ih u svicarskoj, njemackoj, australiji, americi. Ima ih svuda gomila i svi tamo vode svoje zivote. Tesko mi je shvatiti kako netko ne shvaca izbjeglice, a i sam je prozivio rat. A odlaskom u ameriku tvoja obitelj postaje ekonomski emigrant (ili sto god vec).. Ali ocekujes da te prime, a ti nebi nikog primila?

  42. #42
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne bih sitiuaciju s izbjeglicama i terorizam u Parizu uopće uspoređivala. Ne čini mi se da je to povezano. Naravno da ne moram biti u pravu.

    Prekjučer mi je muž sletio u Pariz, proputovao grad i otišao vlakom izvan grada. I sada je u Francuskoj.
    Jučer mi je sin sletio u Pariz i samo nastavio drugim avionom doma.
    Putovanja su dio njihovog života. Vrlo česta putovanja. I što, da ja samo strahujem?

    Da, čude me te silne migracije. Odjednom su počele. I traju i traju. Pokušavam shvatiti njihove razloge. Zašto bježe. I mi smo svi mogli bježati u ratu. Pa nismo svi bježali. No, ne znam dovoljno o njihovom životu u zemljama iz kojih bježe, da bih mogla posve razumjeti što žele dobiti putovanjem preko cijele Evrope.

    Ako pričamo o katoličanstvu i islamu, još uvijek je broj kršćana u Evropi daleko veći od muslimana. Do kada će tako biti...? Žele li oni stvarno islamizirati Evropu, ili čak cijeli svijet? Nekako mi se to ne čini stvarnim. Konkretno, u Hrvatskoj, nitko nas ne želi islamizirati, ni jedan izbjeglica ( pa ni "izbjeglica") nije poželio ostati.

    Moj zaključak je, ZaraMia, da možeš bez brige razmišljati o kavici u Beču, pa i da ćeš, bez brige, opet piti kavicu u Beču. Bez obzira na rijeku izbjeglica, bez obzira na to imaju žene marame (i sve što ide s tim).

    Jer, ako je ovo uvod u nešto puno, puno gore, onda nam stvarno nije bitna ni ta kavica, ni išta drugo.

  43. #43
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    A propos terorista samoubojice, za kojeg su preko putovnice došli do podatka da je navodno registriran u Opatovcu, kradem komentar ispod jednog članka na Indexu
    što ti je kvalitet... čo'jek se raznese al pasoš ostane čitav

  44. #44
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Najnovije vijesti govore da su dvojica prosla kroz RH. Cudno mi je kako ti nekima nije jasno.
    Zivim vani, UK, i jako mi je nelagidno bilo jucer prisetati gradom. Kad vidim skroz u crno obucenu zenu kojoj se samo oci vide, trnci me prolaze.
    Malo smo mi u Hrvstskoj previse laganini. Doslo mi je da izljubim sve policajce koje sam jucer na cesti vidjela, a bilo ih je.

  45. #45
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    A propos terorista samoubojice, za kojeg su preko putovnice došli do podatka da je navodno registriran u Opatovcu, kradem komentar ispod jednog članka na Indexu
    Aha, cim sam cula informaciju odmah mi se lampica upalila.
    Mislim da dobra prica uvijek prolazi. Pa onda i dobar izgovor zlata vrijedi da se granice ( silom ) zatvore, a Evropa pred svijetom ne ispadne kucka.

  46. #46
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    Još se ne zna točno jeli riječ o sirijskom izbjeglici ili francuskom državljaninu, tek ispituju. I sami su svjesni da neke zemlje nisu poštovale pravila i puštali su izbjeglice bez veće kontrole i više nego što je dozvoljeno.
    Ne radi se o izbjeglicama, svakako ne iz ovog sadašnjeg vala. Treba znati i činjenicu da je svaki 6 stanovnik Pariza musliman. Posljedica je to francuske politike slobodnog useljavanja ljudi iz svojih bivših kolinija, a ne ovog izbjegličkog vala.

    A koje nam točne promjene kroz naredna desetljeća nosi ovaj zbjeglički val, konkretno Njemačkoj i Švedskoj, tek ostaje da se vidi.

  47. #47
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Što se tiče konkretno terorističkih napada po Europi i zapadu općenito, a s početkom 2001. godine, njihova bilanca se za sada ne može nazvati katastrofičnom, gledajući veliki sliku vrlo optimisično i širokogrudno, i svakako ne, ukoliko i samo jedan oduzeti ljudski život promatramo kroz suhu statistiku. Ali svakako postaju učestaliji, i masovniji po broju žrtva, ne uzimajući u obzir 2001.. Godišnje minimalno 2-3 teroristička napada diljem Europe, plus još napadi po omiljenim turističim odredištima Europljana. Da li će terorizam u Europi po malo, kroz naredna desetljeća ili stoljeće postati doista dio europskog stila života i svakodnevnice, također ostaje tek da se vidi. Nadajemo se da ne.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj ZaraMia prvotno napisa Vidi poruku
    Ne trebaju se zatvarati sve granice , nego samo grčka - preko koje sve ide. A oni da bježe od rata , i da je njima samo do slobode i golog života , bili bi sretni u prvoj državi u kojoj ne vlada ratno stanje , to bi bila Grčka i Turska - koja im po svemu najviše odgovara , i po kulturi i po vjeri

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk
    Ma joj, ovo mi je super argument. Da, pretpostavljam da ce i nasi ljudi, u slucaju rata, prije pobjeci u npr. Albaniju i Crnu goru, nego u Njemacku ili Svedsku. Te nam zemlje vise odgovaraju po kulturi, a i blize su nam. Osobno se nakon ovog dogadjaja mogu jos vise solidarizirati sa izbjeglicama. Pogodila me jucer Aasadova izjava da je to ono sto Sirijci trpe vec godinama i da od toga bjeze. Kuzim da Sirija nije hoh kao Francuska i da bi mi rado da se oni kolju daleko od nas i nasih ociju,da mozemo s mirom piti kavice u Becu, ali tako ne ide.

  49. #49
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    To s pasosom je dobra fora. Drago mi je da je primjeceno.. A meni isto ne lezi: Usetali na koncert i utakmicu s kalasnjikovima, wtf? Meni su na koncertima na ulazima svaki put oduzeli 0,5l bambusa. A sad malo eksploziva po sebi i kalasnjikov prolaze? Novinarstvo je postalo jedna velika 0 hranjena ljudskim strahom.

  50. #50
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Meni prica s putovnicom nije jasna jer nam sad vec mjesecima pricaju da te ljude treba registrirati uzeti im otiske prstiju i sve ostalo jer nemaju nikave dokumente.
    Ajd nek se sami sa sobom dogovore, jer ovako ispada da cemo za koji dan citati da teroristi u izbjeglickom valu imaju putovnice a izbjeglice ne.

Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •