Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Cudan osjecaj u glavi

  1. #1
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno Cudan osjecaj u glavi

    Pozz svima.
    Zadnjih godinu dana mi se desava da znam ponekad imati cudan osjecaj u glavi.ne znam ni kako bih opisala..kao neki pritisak,smetenost,ko da losije kopcam stvari,mislim sve cujem al mi je tesko u tom trenutku povezati,shvatiti,ne znam kako bi drugacije opisala..ponekad me i malo smeta onda citat sitna slova na mobitelu il teletekstu,znaci ko da me smeta svjetlina ekrana.ili mi se desi da cistim pa zaboravim kamo sam stavila neku stvar,pa se cudom cudim dok ju nadem.onako bas smetena..drugih tegoba nemam,nema vrtoglavica il glavobolje..bar ne povezane s tim osjecajem.potraje to taj dan,eventualno drugi,pa onda je ok nekoliko tjedana..znaci par puta na mjesec.
    Nije me to nikad omelo u obavljanju svakodnevnih aktivnosti,osim sto mi je cudno u glavi,pogotovo taj pritisak cudan i smetenost.
    Jel imao tko slican slucaj?
    Jel bi se trebala zabrinuti?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Ja znam imati takav osjećaj, često kažem mojima da mi je "mozak kao kaša". Vidim, ali kao da stvari prolaze pokraj mene u nekoj magli... Kod mene je razlog (najvjerojatnije, nisam išla dalje istraživati) nizak tlak. Popijem puno vode, Coca cole ili pojedem nešto slatko pa mi bude malo bolje... Ne znam kako tu stvari stoje kod tebe? A može biti i da imaš problema sa cirkulacijom ili vratnom kralježnicom, što je bio slučaj kod moje mame. Ili su možda oči u pitanju, mom tati su otkrili da je kratkovidan, a imao je upravo simptome kakve ti opisuješ. Teško je ovako reći, uglavnom, nadam se da nije ništa ozbiljno

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Evitta prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz svima.
    Zadnjih godinu dana mi se desava da znam ponekad imati cudan osjecaj u glavi.ne znam ni kako bih opisala..kao neki pritisak,smetenost,ko da losije kopcam stvari,mislim sve cujem al mi je tesko u tom trenutku povezati,shvatiti,ne znam kako bi drugacije opisala..ponekad me i malo smeta onda citat sitna slova na mobitelu il teletekstu,znaci ko da me smeta svjetlina ekrana.ili mi se desi da cistim pa zaboravim kamo sam stavila neku stvar,pa se cudom cudim dok ju nadem.onako bas smetena..drugih tegoba nemam,nema vrtoglavica il glavobolje..bar ne povezane s tim osjecajem.potraje to taj dan,eventualno drugi,pa onda je ok nekoliko tjedana..znaci par puta na mjesec.
    Nije me to nikad omelo u obavljanju svakodnevnih aktivnosti,osim sto mi je cudno u glavi,pogotovo taj pritisak cudan i smetenost.
    Jel imao tko slican slucaj?
    Jel bi se trebala zabrinuti?
    Bilo je već tih tema.... evo probaj malo baciti oko na ovu: http://forum.roda.hr/threads/85734-L...-koncentracija

    U toj imaš linkove i na još starije teme.

    Ono što ti ja mogu preporučiti - vježbe za vratnu kralježnicu (meni se to događa kad previše sjedim i dižem ramena prema ušima buljeći u monitor) - ne škodi, a može popraviti cirkulaciju u glavi.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Spominju na ovim temama cure i druge uzroke:
    - umor, neispavanost
    - loš vid (trebaš naočale, a ne nosiš)
    - štitnjača
    - tlak (visok ili nizak)
    - nedostatak nekih minerala ili vitamina
    - nedostatak željeza
    - nizak šećer (povremeno) - glad ili neprimjerena prehrana...

    Ima toga brdo. Pitaj obiteljskog liječnika za mišljenje, možda je problem lako i jednostavno rješiv.

  5. #5
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    Ajme cure,hvala vam..
    Citam link i ne vjerujem kolko se zena javilo sa istim/slicnim problemom..
    Cak ni nemam tak jako izrazene simptome koji se spominju,bar kaj se tice zaboravljanja (zasad

  6. #6
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    A od mogucih simptoma,jedino sam sigurna da nije stitnjaca jer sam ju nedavno prekontrolirala.
    Ugl ako se nastavi budem isla do dr pa obavit neke pretrage.
    Ugl lakse mi je kad znam da nisam jedina i da nas ima dosta s tim simptomima

  7. #7
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,642

    Početno

    Meni je cijeli prošli vikend bio takav. Pripisala sam niskom tlaku i južini. Mada bi mi bilo pametnije da sam otišla doktoru

  8. #8
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Meni je tako bilo dok sam imala migrene, a imala sam ih dok sam putovala na faks.

  9. #9
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Kako stojis s kraljeznicom?jesi li se udebljala ili smrsavila naglo?imas li cesto neprirodne polozaje ledja i vrata?

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  10. #10
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Meni je ovako bilo zadnjih tjedan dva, uz glavobolju. Slj tjedan vadim krv.

    Ono što mi je apsolutna enigma je da sam ostala u petak budna do dva, popila pive, ujutro se probudila u osam i pol, bila puna energije čitav dan, ništa glavobolja, ništa vrtoglavica ni smetenost.

    Kad odem u 10 spavati, odspavam čitavu noć s dosta snova, čitaj noćne more, ujutro budem kao pretučena i umorna cijeli dan.

  11. #11
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Meni je tako bilo kad mi je zeljezo bilo ispod granice.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ništ onda piva pred spavanje,žuta

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Pozz.. imam 18 godina, i u zadnjih nekoliko mjeseci pocela sam imati iste simptome, zaboravim neke stvari iako sam svjesna da ih moram napraviti ali pod to mislim na nesto u roku minute ili cak i manje... osjecam jaki osjecaj topline u licu a zatim i u ostatku tijela kao da gorim, nemogu se fokusirat osjecam da mi mozak ne prati sto mi misli govore, ponekad znam imati gadne glavobolje, i cesto osjecam jaki umor koliko god spavala, inace kroz cijeli dan se borim s velikom dozom stresa koju si sama stvaram.. vadila sam krv i takoder za stitnjacu, medutim doktorica mi je rekla da je sve u redu, opcenito imam nizak tlak, i znam me ponekad stezat kao u srcu nisam sigurna jeli to srcani misic i znam imat jaek otkucaje srca da ih cak cujem i u glavi..
    Sto da radim?

  14. #14
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,084

    Početno

    Da nisi napisala da imaš 18 godina, rekla bih ti da su to simptomi menopauze, a ovako ne znam. Možda isto nešto hormonski?

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Da nisi napisala da imaš 18 godina, rekla bih ti da su to simptomi menopauze, a ovako ne znam. Možda isto nešto hormonski?
    X

    Lucy0, jesi li možda počela uzimati oralnu kontracepciju?

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Nisam, nikad nista uzimala i nisam se upustila u nikakav odnos s nikime jos

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Nisam, niti se nisam upustila u ikakav odnos s ikime do sada

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Ne uzimam, niti bilo kakve ljekove a i nisam se upustila u takvo sto do sad

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    X

    Lucy0, jesi li možda počela uzimati oralnu kontracepciju?
    Nisam, niti ne konzumiram ikakve ljekove

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    714

    Početno

    Čini mi se da si pod velikim stresom što nije uopće neobično za tvoje godine, pogotovo ako te sad čeka matura i sve ostalo, nije lako. Porazgovaraj s nekim bliskim, bit će ti lakše. Probaj se opustiti, raditi nešto što voliš, a ako se fizičke tegobe nastave uvijek možeš pitati liječnika koji će znati što treba. Sve se na kraju riješi. Drži se i sretno!

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    'Otkucaji srca u glavi' ono ko bubanje u usima su ti od niskog tlaka, pogptovo u horizont. polozaju. Za dignut niski tlak - sol, aerobna aktivnost i mislim voda. Nacelno, niski tlak se ne lijeci, oprez kod naglog ustajanja dati se ne bi zacrnilo i to je to. Za drugo bih rekla da je psihicki, al to te na forumu ne mozemo "lijeciti".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.07.2023. at 21:46

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Zar samo niski tlak radi bubnjanje u glavi i osjećaj ko da si u vodi? Mislim da je tak i kod visokog tlaka ili griješim?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •