Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: mame upomoć!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    2

    Početno mame upomoć!

    pozdrav mame, treba mi pomoć, na rubu sam očaja!

    naime, imam curicu, 4 ipo mjeseca, isključivo dojenu do 4.mjeseca. sa 4.mj je pedijatrica zaključila da ne napreduje dovoljno, i preporučila dohranu, voće preko dana i bočicu adaptiranog prije spavanja (da bolje odspavamo jer se budi i traži ciku svako sat-dva). Međutim ni duda i bočicu nijedne marke ni oblika ni materijala ne prihvaća, već sam joj i ranije pokušavala dati izdojeno mlijeko na bočicu). tih nekoliko gutljaja što bi joj uspila podvalit na čašu ili žlicu je povratila, dvije večeri sam pokušala, međutim to je bilo grozno iskustvo jer je baš puno povratila i ostatak noći plakala i jecala. zaključila sam da ne podnosi adaptirano i nisam se usudila pokušati s nekom drugom markom, a svi pripravci koje sam ja pronašla (rižine pahuljice npr), se mješaju s adaptiranim mlijekom. da sažmem treba mi savjet: što joj dati kao obrok prije spavanja, da zaspe i odspava bar dio večeri, ne mogu je uspavati prije ponoći i kad zaspe budi se svako sat-dva. već sam na rubu očaja i umora! svaki savjet je dobrodošao

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Sto znaci " ne napreduje dobro"?
    koliko je tocno stara? Koja joj je porodajna tezina? Koliko je dobijala na tezini do sad? Koliko cesto doji?

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Moja se isto budi svaka dva sata i zavalim joj cicu u polusnu, ona cica, a ja začorim s njom. Ne razumijem što je zapravo problem. Ideš li na posao pa moraš biti naspavana?

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne postoji hrana koju mozes dati djetetu navecer, a od koje ce dijete spavati 'dugo', 'dulje', ili sto god jos zelis. Neka djeca se bude cesto, a neka spavaju preko nekoliko sati u komadu.

    Odgovori, molim te, na pitanja koja je postavila sirius.

    S obzirom da se dohrana (hranom koja nije majcino mlijeko ili AD) ne preporuca prije navrsenih sest mjeseci starosti, zaboravi na voce preko dana, tim vise ako dijete slabije napreduje (sto tek treba ustanoviti). Nutritivna vrijednost voca je neusporediva s nutritivnom vrijednoscu mlijecnog obroka, tako da vocnim kasicama ne postizes nista nego zavaravas glad male bebe. Puni se zeludac, beba ne trazi mlijeko, a nema gotovo nikakve koristi od pojedenog. Pahuljice i slicno su takodjer prilicno bezvrijedna hrana.

    Kreni s odgovorima na pitanja, a onda cemo korak po korak.

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Napisala si da si na rubu očaja, pa da te samo malo maknem sa tog ruba

    Ako smatraš da moraš poslušati pedijatricu i ako smatraš da beba mora jesti navečer, jer ti tada više nećeš biti očajna, tada postoje neka rješenja.
    Postoje kašice od žitarica koje se miješaju sa prokuhanom vodom.
    Možeš izdojiti malo svog mlijeka i pomiješati u njega žlicu-dvije rižinih pahuljica i dati bebi žličicom.
    Žličicu prisloni na donju bebinu usnu, tako da usisa sadržaj, nemoj joj samo staviti i uliti u usta. To bebe ne vole.

    Mislim da tako maloj bebi poput tvoje NE trebaju voćne kašice.

    To što se budi noću svaka dva sata za jesti, sasvim je normalno za bebinu dob i to nije razlog za biti očajna, vjeruj mi, puno beba je takvo. A brzo rastu.

  6. #6
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ovako malom djetetu ne treba ništa osim tvog mlijeka i eventualno dodatne mliječne formule.
    Da bi ti pomogle, trebala bi odgovoriti na pitanja koja ti je sirius postavila.

    Jer ovako, kako opisuješ, dijete ti ima uobičajen obrazac ponašanja koji ne mora imati nikakve veze s time da joj je potreban dohrana bilo kojeg oblika.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8

    Početno

    u vezi toga sto i kako uzeti nemam pametan savjet, ali imam samo malo upozorenje u vezi pahuljica. moja pedijatrica je za sve pahuljice preporucila da ih koristimo s mlijekom koje beba inace pije - dakle ako sam dobro shvatila, u tvom slucaju izdojenom. u slucaju kad ih radimo s izdojenim, preporucila je da svakako uzimamo one za koje pise da se pripremaju s mlijekom, a nikako one koje se pripremaju s vodom jer u tima za pripremu s vodom skoro uvijek ima dodanog adaptiranog. samo informacija da bi i te koje se kao pripremaju s vodom tvoja curica mogla losije podnositi...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    2

    Početno

    stara je tocno 4 mj i 17 dana. rođena s 3300, iz rodilišta izlazi s 3100, nakon prvih mjesec dana 3080, ne napeduje zbog borbe sa zuticom i mojih začepljenih mliječnih kanala. rješavamo problem i izborimo se sa žuticim i počinje napredovat. zatim opet kaže pedijatrica zastoj,
    11.09. ima 2 mj i 4730 g
    13.10.- 5470g
    29.10.- 5700g
    12.11.- 5770g
    i ne kaki po dva tjedna. do tog perioda se budila po dva puta po noći, legla bi oko 9, prvo buđenje u 3 pa zatim u 6 i konačno se budimo u 9. nakon toga su krenila ova stalna buđenj, svako sat vremena i ne zaspe prije ponoći. ne razumijem taj dio da nije problem biti budan svako sat vremena, pa nije valjda da samo ljudi koji rade spavaju? potreban mi je san jer mozda imam jos djece o kojoj trebam brinuti, i nemam bake ublizini da pomazu. jednostavno tako premorena gubim strpljenje puno brze nego bi trebala.

  9. #9
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Tugica , tezina bebe je sasvim ok za njenu dob i nije potrebno da joj dodajes bilo sta drugo osim tvog mlijeka. Moja je sa 4 mj bila otprilike kao i tvoja po kilazi i isto mi je pedijatrica savjetovala uvodjenje dohrane ali ja sam se naravno na to oglusila. Ako je vesela, lijepo doji, nemas razloga za brigu , a to sto se budi svakih sat vremena , to je najnormalnija stvar , i proci ce brzo, kao sto je beti3 mislim napisala, jako brzo rastu. Zakljucak, ne slusaj nikog osim sebe i svoje bebice, lijepo cikite i sretno vam !

  10. #10
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Meni je sa prvim bilo problem, sa drugim mi je za ocekivati da imanje bebe najverovatnije znaci nemanje dovoljno sna.
    Ako je kriterijum za uvodjenje slabo napredovanje - razumem, ali spavanje hrana resiti nece. Evo, moja odlicno napreduje, a jako lose spava... glad nije problem sigurno.
    Sto se napredovanja tice, ja bih nastavila potragu za odgovarajucim ad mlekom, jer oni ipak najvise dobijaju na mleku, a ne na nemlecnoj hrani.

  11. #11
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    A to kaj ti ne kaka i po dva tjedna, isto je normalno za dojenu bebu. Moja je isto bila u fazi kad je kakala svakih tjedan dana , nelad je proslo cak i 10. Tako da ne brini.

  12. #12
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj tugica prvotno napisa Vidi poruku
    stara je tocno 4 mj i 17 dana. rođena s 3300, iz rodilišta izlazi s 3100, nakon prvih mjesec dana 3080, ne napeduje zbog borbe sa zuticom i mojih začepljenih mliječnih kanala. rješavamo problem i izborimo se sa žuticim i počinje napredovat. zatim opet kaže pedijatrica zastoj,
    11.09. ima 2 mj i 4730 g
    13.10.- 5470g
    29.10.- 5700g
    12.11.- 5770g
    i ne kaki po dva tjedna. do tog perioda se budila po dva puta po noći, legla bi oko 9, prvo buđenje u 3 pa zatim u 6 i konačno se budimo u 9. nakon toga su krenila ova stalna buđenj, svako sat vremena i ne zaspe prije ponoći. ne razumijem taj dio da nije problem biti budan svako sat vremena, pa nije valjda da samo ljudi koji rade spavaju? potreban mi je san jer mozda imam jos djece o kojoj trebam brinuti, i nemam bake ublizini da pomazu. jednostavno tako premorena gubim strpljenje puno brze nego bi trebala.
    tugice, nisam vidjela post do sad.

    Jesu li ovo tocne vrijednosti tezine? 70g u dva tjedna, na istoj vagi? Kako raste u tezinu i kakve su joj popisane pelene? (Koliko na dan?)

    Koliko je podoja, brojem, u 24h? Koliko od toga nocu? Morala bi jesti cesto i sisati efektivno. Kakanje svakih 2 tjedna je ok za djecu stariju od 12 tjedana, nekad i ranije, ali moraju dobro napredovati i imati zadovoljavajuc broj podoja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •