Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Moj neplanirani prirodni porod ... :-)

  1. #1
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno Moj neplanirani prirodni porod ... :-)

    Da i ja svoju pricu ispricam ...s vremenom neki detalji "ishlape"a ovako cu uvijek moc procitati i prisjetiti se...

    Termin je bio 8.10.15 (cetvrtak)...Doktor me narucio 7.10 (srijeda) da dodem u bolnicu i s obzirom da sam bila u potpunosti zatvorena i los drugi porod u kojem se desila abrupcija posteljice u 37.tj. doktor odlucio da se napravi carski rez...

    Iskreno cijelu ovu trudnocu sam nekako prizeljkivala carski (imala prirodni i carski pa sam se od carskog brze oporavila)...no kada mi je bilo receno na kraju da ce biti carski ipak sam se bacila u strah...

    Uglavnom dosla sam 7.10 u bolnicu ,ujutro obavili sve pretrage a onda je dosao doktor i reko da mjenjamo plan...carski nece biti u petak 9.10 kako je bio prvi plan vec bi on cekao utorak...
    Meni sve lade pale jer sam vec pocela racunati dane koliko cu trebati ostati u bolnici a dvije moje curke doma...
    I tako prode dan...

    Navecer su me pocele pucati jake kontrakcije...nisam se zabrinjavala nije bilo nista bolno ...
    Jos su me cimerice zezale da cu tu nic roditi...a ja tvrdila da necu jer sam bila potpuno zatvorena...i tako mene steze i steze...
    U nekom trenutku sam isla na wc i osjetim da se dolje nesto desilo...ispalo nesto van (kasnije se pokazalo da je sluzni cep) otisla sam na wc i kako sam skinula gacice sve je samo plusnulo na plocice e tu sam pretrnula jer je bilo i dosta krvi...(a s abrupcijok sam jako prokrvarila pa me uhvatila i panika)...
    Otisla sestri a ona kaze nista strasno ispao je sluzni cep...
    Pita ona mene "boli li me sto?"...a tada vec me nesto slabo boleckalo ali nista strasno...spojila me na ctg i naravno ocitali se trudovi...
    Poslali me u krevet a onda me pocelo jos jace boljeti...
    Na prvi ctg me spojili oko 21h na drugi u 23h...
    Na drugom me vec dosta boljelo no oni su rekli da im ctg slabije ocituje da je prvi put bilo jace...
    Ja ih uvjeravam da me puno vise boli nego prvi put...
    Dolazi doktor pregledava me opet provjerava dal me stvarno boli ja tvrdim da da ali me bas ne shvaca ozbiljno jer sam bila jos uvijek zatvorena...

    No ipak me vodi u radaonu...spajaju me na ctg...trudovi se pojacavaju ali oni i dalje bas ne reagiraju...
    Tako sam lezala do nekih 1h ...sestra u par navrata dolazi pitati hocu li sto protiv bolova ja odbijam jer je bilo izdrzljivo...

    Oko 1 pola 2h pocelo je jako...zove doktora otvorila sam se 6prsta...
    Odluce mi staviti klistir i dati mi nesto protiv bolova pa da se istusiram...prihvacam jer je vec boljelo uzasno...

    Obavila klistir no tada vise nisam mogla hodat...pocelo je cesto i jako...
    Sestra vidjela da je to to ponovno zove doktora bila sam otvorena vec 9 prstiju...

    Preskacemo tusiranje i odlazimo u boks radaone jedva sam dosla do njega (iako je bilo svega par metara do njega) jedva se popela na stol...

    Pocela sam vec plakati jer je bilo neizdrzivo trazim nesto za bolove no oni govore da je gotovo da nece stici djelovati,tada mi je puknuo i vodenjak ...

    Govore neka idrzim jos dva tri truda...svaki trud bio mi je cijela vjecnost...
    Osjetila vec veliki pritisak oni govore neka tiskam...ja tiskam a boli za poludjet...imala sam osjecaj da gubim snagu nemogu vise ali sam stisnula zube i stisnula sve snage i izasla je mala ljubicasta zguzvana bebica tih par sekundi dok nije pocela plakati mi je trajalo 100god...kada je zaplakala osjetila sam VELIKO olaksanje...

    Dali su mi je odmah, mazili smo se jedno 2 sata ,popiskila se na mene (da obiljezi svoje mjesto...hheheh) cikila je ma bila je divna...

    Popucala sam doktor mi je htio dati nesto protiv bolova no odbila sam ga ako sam mogla tako jake trudove izdrzati onda mogu i sivanje...
    Tako je i bilo dok me on sivao jedva da sam osjetila jer sam se mazila sa mojom pahuljicom...

    Kada su mi je odveli htjela sam se odmah ustat i istusirati no nisu mi dali odmah...no cim su me smjestili u sobu ustala sam se i otisla istusirati da budem svojoj pahuljici cista..
    Savovi me uopce nisu boljeli svi su bili u cudu kako sam odmah pokretna...i bila sam...osjecala sam se savrseno,presretno sto na kraju nije bio carski,sto sam u potpunosti prirodno rodila svoju malenu ljepoticu...

    U subotu 10.10 smo se vec mazile doma...tako da od mog planiranog dugog ostanka u bolnici nisam provela ni puna tri dana u njoj...

    <3 <3 <3

    ps-isprike na pogreskama pisem jednom rukom dok mala pahulja papa...

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ovo je baš jedna krasna priča.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno


  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Čestitam, baš prelijepo!

  5. #5
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Čestitam!

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    cestitke!
    i istina je da se detalji dosta brzo istope. No,dobro pamtim toplo tijelo na mojem,ljubicastu buhtlu koja samo njusi gdje je dojka...a ja njusim nju

  7. #7
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Baš predivna priča, hvala ti na ovome!

    Ja već u rodilištu pišem svoju priču s poroda (u posebni dnevnik gdje su detalji sva tri poroda i detalji o curama).

    Šaljem hug ))

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •