Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Ljutomani zbor!

  1. #1
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno Ljutomani zbor!

    Taj sam. Evo danas uz ručak smazao Carolinu. Jučer Jolokiu. Ima li još ekstremista?
    Dolazi duga zima. Pa još duže proljeće. A tek krajem ljeta stižu novi plodovi. Trebat će se nekako snaći do onda.

  2. #2
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno



    to su neke papričice ljute?

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne jedem ih, ali ih uzgajam Jer su mi lijepe. Još uvijek je vani grmić pun jako ljutih, ali sam zaboravila ime. Najprije su žute, pa ljubičaste i na kraju, kad ozore jako crvene. Našla sam link : http://chili-papricice.com/proizvod/aurora/

    Imam grmić Aurore! Nemam pojma što ću s njima. Osušit ih ili u ledenicu? Inače volim ljuto, ne previše, ali toliko da peckaju usne i usta. Mrvica hot papričice u nekoj hrani baš paše.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mi volimo vrabanero od volim ljuti

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mi volimo vrabanero od volim ljuti
    Za ovu nisam čula. Habanero voli moj mlađi sin. Da li je to ista?

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja ne znam niš kako se zove.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne znam niš kako se zove.
    Bome nisam ni ja znala, dok se nije moj mlađi za to zainteresirao.... On zna bolje - postoji cijela lista, gradacija po ljutini. Evo, ovo sam doslovce prvo našla: http://www.cayennediane.com/big-list-of-hot-peppers/

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ont.

    Ja znam kupiti na placu slatke feferone (za ukiseliti) ali ove godine sam zaribala - pukla mi je jedina staklenka s njima tijekom pasterizacije.

    Ljute kupim crvene, nanižem na vijenac i držim u špajzi da mi tjeraju moljce i žiške. Obavezno držim u suhom grahu, a i otkinem komadić i stavim u grah dok ga kuham. Stavljam i u ajvar. Kolegica mi je znala donijeti baš te habanerose, ali to je meni preljuto. Stariji sin ih isto zaobilazi, ali mm i mlađi bi imali više za napisati na ovu temu. Doduše, budući da sam ja dežurni nabavljač, obično ostanu kratkih rukava. Snađu se tako da si nabave tabasco sos sa tim habanerom i obični i to si stavljaju u variva kao dodatak, da bi stariji i ja mogli jesti hranu bez toga.

    Još jedna ljuta stvar koju vole, a nije paprika: wasabi - imam doma wasabi pastu.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Zaboravih napisati - wasabi nabavljamo ovdje: http://www.panasia.hr/

  10. #10
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    A ja se nadala da će biti ljuti recepti...

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    A ja se nadala da će biti ljuti recepti...
    Pa sad.... ja ti baš to i ne jedem, ali ovo je klasika: http://www.coolinarika.com/recept/729440/

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Od ljutih stvari volim ajvar (isto ne smije biti preljut, ali smije se osjetiti), kobase i krvavice koje moraju biti dooobro začinjene i nikako bez pimenta.

    Baš razmišljam imam li kakav recept za ponuditi, pa nemam.

    Više od papričica kod mene se koristi hren: hren sos klasični, hren sos s jabukom, cikla s hrenom... čak i obični sirovi ribani hren uz uskrsnu šunku mi je zakon.

  13. #13
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Volim chilli con carne! I fajitas i curry i pastu arrabiatu i indijsku piletinu (nisam sama pravila, jela u indijskom restoranu)... Tražim nešto novo!

  14. #14
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    i ja volim ljuuto. Od dugodojećeg staža smanjila mi se tolerancija na extremne ljutine, ali halapenjo, chilli i obavezno na stolu imam onu tucanu ljutu papričicu...mmmm

  15. #15
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    na indijsku ljutu piletinu
    jela, ali ne znam što je to tako ljuto crveno i kremaste teksture a da ne peče nego grije
    joj nisam trebala otvarati ovu temu

  16. #16
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    U ovim krajevima je jako popularan video jednog lika koji jede bhut đolokiju https://youtu.be/2MDqUPB500A

    U zadnjih samo nekoliko godina uzgojeno je puno novih pakleno ljutih vrsti, tako da je đolokija postala "umjereno ljuta" među ekstremnima. Samo milijun skovila. Meni je najdraža jer ima krasnu aromu koja podsjeća na zrele guave. I ljutinu koja se vremenom pojačava. Najzabavnije je nekakvih 5 do 10 minuta nakon prvog ugriza.

    Entry level među ekstremno ljutima je habanero, koja je jedina dobavljiva svježa kroz cijelu godinu. Ako ti se posreći ima oko pola milijuna. Obzirom da nije posebno masivna, tamani se relativno jednostavno, ali svejedno hoće izazvati štucanje. Ima oštru ljutinu koja te kresne odmah, ali dosta brzo pusti. Ima prepoznatljivu voćnu aromu.

    Carolina... izgleda kao da je netom izašla iz pakla, sva crvena i namreškana. Posebno lijepi primjerci imaju i repić - samo rogovi fale. Za sada se smatra najljućom, ali pitanje koliko dugo će ostati na tronu. Prilično je lagahna i nema neku specijalnu aromu, a vrsta ljutine je poput habanere. Bubaju usnice, usta, krajnici, tibica... nije za neinicirane.

    Već habanera ima ljutine koliko cijeli ceker ljutih feferona tako da nisu za zezanje. U odnosu na ekstremne, tabasco ti dođe nešto kao kapi za oči.
    Zli jezici kažu da je užitak u jedenju usporediv s pobjedom smrti, jer kod posebno opakih je jedina stvar koja te drži na životu znanje da se od toga ne umire. Osim ako si ne skratiš muke.

    Naravno da su jako zdrave.

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Javljam se.

    Tek sam nedavno otkrila Tabasco.

  18. #18
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    U ovim krajevima je jako popularan video jednog lika koji jede bhut đolokiju https://youtu.be/2MDqUPB500A

    U zadnjih samo nekoliko godina uzgojeno je puno novih pakleno ljutih vrsti, tako da je đolokija postala "umjereno ljuta" među ekstremnima. Samo milijun skovila. Meni je najdraža jer ima krasnu aromu koja podsjeća na zrele guave. I ljutinu koja se vremenom pojačava. Najzabavnije je nekakvih 5 do 10 minuta nakon prvog ugriza.

    Entry level među ekstremno ljutima je habanero, koja je jedina dobavljiva svježa kroz cijelu godinu. Ako ti se posreći ima oko pola milijuna. Obzirom da nije posebno masivna, tamani se relativno jednostavno, ali svejedno hoće izazvati štucanje. Ima oštru ljutinu koja te kresne odmah, ali dosta brzo pusti. Ima prepoznatljivu voćnu aromu.

    Carolina... izgleda kao da je netom izašla iz pakla, sva crvena i namreškana. Posebno lijepi primjerci imaju i repić - samo rogovi fale. Za sada se smatra najljućom, ali pitanje koliko dugo će ostati na tronu. Prilično je lagahna i nema neku specijalnu aromu, a vrsta ljutine je poput habanere. Bubaju usnice, usta, krajnici, tibica... nije za neinicirane.

    Već habanera ima ljutine koliko cijeli ceker ljutih feferona tako da nisu za zezanje. U odnosu na ekstremne, tabasco ti dođe nešto kao kapi za oči.
    Zli jezici kažu da je užitak u jedenju usporediv s pobjedom smrti, jer kod posebno opakih je jedina stvar koja te drži na životu znanje da se od toga ne umire. Osim ako si ne skratiš muke.

    Naravno da su jako zdrave.
    Ja sam istu probala bas nekako u to vrijeme. 15min kurenja po jeziku, od tada vecinu ljutoga solidno podnosim.
    Jedna zena na tresnjevackom ima solidnu ponudu svih papricica, poneke izgledaju kao trinadad ali ne bih rekla po ljutini. Naga viper nije losa ali ne vidim u kaj bi ju stavljala.Najfinija mi je jedna kojoj sam zaboravila ima, zuta, cvrsta, manja i okus joj pomalo vuce na ananas.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  19. #19
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    ...Najfinija mi je jedna kojoj sam zaboravila ima, zuta, cvrsta, manja i okus joj pomalo vuce na ananas.
    Ako je izdužena vjerojatno je fatalii, ali meni je više citrusna. Apsolutna ljutina joj je ispod habanere, ali vrlo oštra pa ostavlja dojam da se radi o superljutoj.

  20. #20
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja ne volim ljuto, ali voli mm. U srbiji smo uspevali da zajedno narucimo indijsku hranu, pa je meni najmanje ljuto bilo podnosljivo, a njemu najvise ljuto takodje podnosljivo ljuto :D
    Ali ovde jedva pojedem mild :D, a njemu je taman.
    Gajim jalapenos, to su mu omiljene (nisu najljuce, ali ukusne i dovoljno ljute da pojede celu uz obrok).

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kad sam pričala pričala sam o https://www.volimljuto.com/ ovo https://www.volimljuto.com/product/v...ol-sa-zacinima kupujemo u Veroniki tj. kupili smo sad trošimo

  22. #22
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Vrabeci su zakon. Pripravci su im super, ali svježe papričice su im ove godine posebno dobre. Bhut đolokija je ogromna i posebno ljuta. Jedino Jamaican red im je nekako blaga ... u odnosu na normalu. OK, i dalje je u stanju ubiti konja, ali nije u skladu s očekivanjima. Evo, malac smaže pola i kaže da je baš fina.

  23. #23
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Majko mila, vi ste svi ludi ja nisam ni znala da postoji ista ljuce od feferona. Fora!
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 24.11.2015. at 22:35

  24. #24
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je izdužena vjerojatno je fatalii, ali meni je više citrusna. Apsolutna ljutina joj je ispod habanere, ali vrlo oštra pa ostavlja dojam da se radi o superljutoj.
    Je je...ta je

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  25. #25
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    A mislim, mali i ja se natjecemo tko moze ljuce...uvrnuto skroz, znam bolje je podnio nagu viper nego kaj sam mislila

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  26. #26
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Vi'š, ima nas još.

  27. #27
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sad.... ja ti baš to i ne jedem, ali ovo je klasika: http://www.coolinarika.com/recept/729440/
    to je onaj dućan kraj GŠ?

  28. #28
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Asian cash and carry? Da. Nemoj sa sobom uzeti previše novaca

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •