Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: naš put ka sreći

  1. #1
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno naš put ka sreći

    U 10. mjesecu poslali smo molbu za obradu u Kumičićevu.Već nakon 3 tjedna dobili smo poziv za obradu.Razgovor je prošao ugodno,uglavnom nas je socijalna radnica pitala o djetinjstvu,školovanju,obitelji,zbog čega želimo posvojiti dijete...Uglavnom izjasnili smo se da bez obzira dobili biološko dijete ili ne želja nam je također posvojenje.Sad ćekamo poziv psihologa za testiranje i njihov posjet nama doma.Za sad se razvija poprilično brzo.
    Posljednje uređivanje od antonija15 : 24.11.2015. at 13:52

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    sretno, antonija15

  3. #3
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    Želim vam mnogo sreće na putu ka sreći.

  4. #4
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Antonija,sretno od sveg srca!

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Sretno i od mene!

  6. #6
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Cure moje hvala vam na podršci,za sad smo zadovoljni kako sve teće,javim se sa novostima.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    91

    Početno

    Želim vam da što prije dođete do svoje sreće .

  8. #8
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Evo baš nas danas zvala psihologinja da 4.12. dođemo na testiranje i sad sam već nervozna jer 2.12.imam prvu kontrolu za fet,sad kad se poklopi da baš kad budemo morali na testiranje ja budem morala na fet

  9. #9
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Sretno!

  10. #10
    Truljo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    42

    Početno

    Sretno! Ne gubite vrijeme u čekanju, tražite št**u.

  11. #11
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Još da mi je napokon sastaviti molbu da sliči na nešto,koliko sam skužila trebalo bi u njoj pisati sve ono o čemu nas je pitala socijalna radnica,napravila sam neki kostur kako bi trebala izgledati ali uopće nisam zadovoljna,nije to-to,inaće sam emotivni tip osobe i dobro mi ide pisanje emotivnih sastavaka ali ovo što sam ja napisala jednostavno ne sliči na ništa.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj antonija15 prvotno napisa Vidi poruku
    Još da mi je napokon sastaviti molbu da sliči na nešto,koliko sam skužila trebalo bi u njoj pisati sve ono o čemu nas je pitala socijalna radnica,napravila sam neki kostur kako bi trebala izgledati ali uopće nisam zadovoljna,nije to-to,inaće sam emotivni tip osobe i dobro mi ide pisanje emotivnih sastavaka ali ovo što sam ja napisala jednostavno ne sliči na ništa.
    Pa nije to školska zadaća iz hrvatskog... Sad kad imaš kostur, možda se možeš najaviti soc.radnici i pitati da li je to ok, što ona misli, da li nešto bitno treba dodati ili skratiti... Sretno!

  13. #13
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Danas bili na psihološkom testiranju,došli doma kad ono zove socijalna radnica može li doći kod nas doma u posjet da malo vidi gdje smo.dakle i to smo obavili.još moramo kod psihologa na razgovor i onda čekamo njihovu odluku.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj antonija15 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo baš nas danas zvala psihologinja da 4.12. dođemo na testiranje i sad sam već nervozna jer 2.12.imam prvu kontrolu za fet,sad kad se poklopi da baš kad budemo morali na testiranje ja budem morala na fet
    Sretno i na fet i na na sve drugo!!!!

  15. #15
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj antonija15 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo baš nas danas zvala psihologinja da 4.12. dođemo na testiranje i sad sam već nervozna jer 2.12.imam prvu kontrolu za fet,sad kad se poklopi da baš kad budemo morali na testiranje ja budem morala na fet
    Antonija, zelim ti srecu! Vjerojatno nisi isla na FET bas na prvi dan kontrole

    Moje osobno misljenje je da je emotivno pretesko gurati paralelno ove dvije price. Bez proaktivnog pristupa posvajanju vjerojatno se nista nece dogoditi, a uz IVFove je to tesko. Mislim da covjek u komunikaciji s centrima treba biti smiren, a uz hormonalne terapije i niz neuspjeha to je jako tesko.

    Bila je pred vise godina draga forumasica koju su zvali na razgovor za konkretno dijete bas kad je trebala u MB na punkciju. Bila je izvan sebe. Otisli su u MB i ona je rodila curicu iz tog postupka. Koliko znam nisu posvojili dijete nikad. Al oni su gurali paralelno dva puta sa sretnim zavrsetkom.

  16. #16
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Prijavite se i za edukaciju negdje. U prethodnoj verziji novog obiteljskog zakona koji je odmah povucen bila je obavezna edukacija. Sad ne znam je li se sto mijenjalo. U svakom slucaju ceka se i mjesto za edukaciju pa se prijavite na vrijeme gdje se odlucite. Pitaj u svom centru tko sve drzi tecajeve.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Zamolba ne treba biti nešto posebno duga ni emotivna. Lijepo sažmite tko ste, što ste, gdje i s kim živite. Naša zamolba uopće nije bila emotivna. Umjesto da "ograničavamo", pisali smo kakvo dijete smo spremni posvojiti. I baš to nam je donijelo sina.

  18. #18
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Truljo prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno! Ne gubite vrijeme u čekanju, tražite št**u.

    Oprosti, možeš pojasniti što si htio reći?

  19. #19
    Truljo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti, možeš pojasniti što si htio reći?
    Prljavo kazalište je nekad pjevalo " Veze i poznanstva čarobna su stvar", kako nekad tako i danas.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    56

    Početno

    Sretno, antonija15 ☺

  21. #21
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Antonija, zelim ti srecu! Vjerojatno nisi isla na FET bas na prvi dan kontrole

    Moje osobno misljenje je da je emotivno pretesko gurati paralelno ove dvije price. Bez proaktivnog pristupa posvajanju vjerojatno se nista nece dogoditi, a uz IVFove je to tesko. Mislim da covjek u komunikaciji s centrima treba biti smiren, a uz hormonalne terapije i niz neuspjeha to je jako tesko.

    Bila je pred vise godina draga forumasica koju su zvali na razgovor za konkretno dijete bas kad je trebala u MB na punkciju. Bila je izvan sebe. Otisli su u MB i ona je rodila curicu iz tog postupka. Koliko znam nisu posvojili dijete nikad. Al oni su gurali paralelno dva puta sa sretnim zavrsetkom.
    Evo jučer sam imala fet,a kod psihologice smo bili prije 3 dana,za sada uspijevam paralelno gurati i jedno i drugo i za čudo jako sam smirena .izjasnili smo se socijalnoj radnici da bez obzira dobili biološko dijete ili ne svejedno želimo posvojiti.savjetovala nam je da se prijavimo u školu za posvojitelje

  22. #22
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    Sretno ,,',

  23. #23
    prpa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    77

    Početno

    Citiraj Truljo prvotno napisa Vidi poruku
    Prljavo kazalište je nekad pjevalo " Veze i poznanstva čarobna su stvar", kako nekad tako i danas.

    Nadam se da je ovo obična provokacija...ako nije, reći ću samo da u roku četiri mjeseca od kad smo dobili potvrdu o podobnosti upoznali smo našu kćer. Mjesec dana prije toga bili smo pozvani za razgovor za jedno drugo dijete za koje nismo prošli. Vezu nismo imali niti smo tražili. Pristupili smo svemu otvoreno i uspjeli smo. Bez uvrede, ali ružno mi zvuči kad netko savjetuje, nađi vezu, jer to zvuči da je bez veze i poznanstava nemoguće posvojiti, a ja tvrdim da je moguće, jer znam više slučajeva koji su posvojili bez ikakvih vezica. Bit je da jedni drugima pružimo podršku, a ne da ih obeshrabrujemo.

    Antonija15 želim ti svu sreću i da što prije dobijete dijete, bez obzira donijela ga ti na svijet ili "roda"
    Posljednje uređivanje od prpa : 14.12.2015. at 20:39

  24. #24
    Truljo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    42

    Početno

    Nije nikakva provokacija, samo moji dojmovi steceni iz iskustva.
    Taj savjet o vezi dosao je i iz usta jedne soc. radnice, sto na to rec?
    Blago vama, kod vas je to islo brzo. Nisam rekao da je bez veza nemoguce posvojiti vec da uz veze to ide puno lakse i bezbolnije.


    Citiraj prpa prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da je ovo obična provokacija...ako nije, reći ću samo da u roku četiri mjeseca od kad smo dobili potvrdu o podobnosti upoznali smo našu kćer. Mjesec dana prije toga bili smo pozvani za razgovor za jedno drugo dijete za koje nismo prošli. Vezu nismo imali niti smo tražili. Pristupili smo svemu otvoreno i uspjeli smo. Bez uvrede, ali ružno mi zvuči kad netko savjetuje, nađi vezu, jer to zvuči da je bez veze i poznanstava nemoguće posvojiti, a ja tvrdim da je moguće, jer znam više slučajeva koji su posvojili bez ikakvih vezica. Bit je da jedni drugima pružimo podršku, a ne da ih obeshrabrujemo.

    Antonija15 želim ti svu sreću i da što prije dobijete dijete, bez obzira donijela ga ti na svijet ili "roda"

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj Truljo prvotno napisa Vidi poruku
    Nije nikakva provokacija, samo moji dojmovi steceni iz iskustva.
    Taj savjet o vezi dosao je i iz usta jedne soc. radnice, sto na to rec?
    Blago vama, kod vas je to islo brzo. Nisam rekao da je bez veza nemoguce posvojiti vec da uz veze to ide puno lakse i bezbolnije.
    Ja ne znam uopće kako bi neka "veza" mogla i funkcionirati. Osim ako sjedi u Ministarstvu, a godišnje nas posvoji stotinjak: to je jako puno ručkova, večerica, kavica, trebalo bi postojati radno mjesto samo za to

    I mi smo posvojili brzo i lako, bez veze i koverti. Prvo dijete o kom smo konkretno govorili bilo je naše. A to što je jedna socijalna radnica rekla, rekla je i meni jedna da nemamo dovoljno novca i godina starosti te da nas se neće uzimati u obzir.

  26. #26
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Drage moje, svima želim sretne blagdane i da več sljedeću godinu postanemo mame Mi isto čekamo i nadamo se da je sljedeća godina naša

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj Anitsirk 84 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, svima želim sretne blagdane i da več sljedeću godinu postanemo mame Mi isto čekamo i nadamo se da je sljedeća godina naša
    Iz tvojih usta u Božje uši!

    Sretan Božić svima!!

  28. #28
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Bez proaktivnog pristupa posvajanju vjerojatno se nista nece dogoditi
    Jelo draga, u ovo bih još i povjerovala da o potencijalno-posvojiteljskom putu ne baštinim znanje gotovo jednako opsežno kao i o MPO putu.

    Citiraj Truljo prvotno napisa Vidi poruku
    Prljavo kazalište je nekad pjevalo " Veze i poznanstva čarobna su stvar", kako nekad tako i danas.
    Odlično detektiran problem!

  29. #29
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Danas smo dobili mišljenje iz centra da ispunjavamo uvjete za posvjenje,sad slijedi škola za posvojitelje i slanje molbi

  30. #30
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Sretno Antonija!!!
    I nemam pojma o kakvim se sve vezama priča, mislim da smo većina nas posvojili bez veza, uostalom ima djece za posvajanje i onaj tko hoće pomoći djetetu će posvojiti, bez ikakvih veza

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •