Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Bol u želudcu, povračanje, proljev...gliste...

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Bol u želudcu, povračanje, proljev...gliste...

    Dakle počelo je prošli vikend stariji je jednom povratio ionda cjelu subotu imao proljev u nedjelju bolj ponedeljak još bollje...ali onda je mali pokupio.
    Dakle u noči ok 5 povratio i jednom tokom dana..utorak je bilo bolje...u srijedu opet u noči povratioisto tako oko pet onda prek dana ok...četvrtak petak i subota je bio proljev i to mu uglavnom po sitno pobjeglo u gače a u subotu je baš dva puta išao na wc. E sad baš se nije nešto žalio da ga boli trbuh. i onda opet u ponedeljak ujutro ok 4-30 povratio. Onda smo otišli doktoru sve joj rekla..ja sam mislila da me bude poslala vaditi krv ali niš veli da svaki drugi ima takvu diagnozu. Onda preko dana ok...i po noči opet tulum opet u 5 povatio...povrati jednom i to je to. Ujutro mu opet malo pbjeglo u gače proljev tako svako jutro. I sad stvarno sam več luda odnosno ne znam nekako mi to predugo da je samo viroza.
    A čula sam da su se pojavile u vrtiću i školi gliste...e sad simptomi glista i nisu baš toliko strašni mislim da ima proljev i povračanje...pa nisam pametna
    Eto ne znam šta da radim....najradije bi da izvadimo krv i stolicu iako ne znam ako doktorica nnije predložila valjda misli da ne treba..ne znam....ko je pametan....recite mi nešto...uh

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Meni ovo izgleda kao tipična crijevna viroza. Pedijatrica to zna, pa nije forsirala s laboratorijem.

    Ovako - daj djeci probiotike, ne može im škoditi (Biorela ili Biogaya ili Linex - što god imala doma ili što god uzela u ljekarni - sve je to slično). Pobrini se da uzimaju dovoljno tekućine (ne slatko, voda i čaj), eventualno nešto za nadomjestiti elektrolite (Rehidromix) i daj im jesti ono što mogu i od čega im ne ide na povraćanje. Ja sam uvijek forsirala juhu, mrkvu i rižu, a moji su radije jeli slane štapiće, banane, dvopek...

    Skuhaj im juhu od povrća. AKo je virus - brzo će proći.

    I još nešto - ako se bojiš glista, najbolja prevencija je higijena. Nek često peru ruke, sapunom. Nek ih ne stavljaju u usta.

  3. #3
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Ma ne stariji je prošao ok tri dana i to je to...tako je i mužu trajalo...mene isto dva dana...ali evo njega drži već 9 dana i sad nije to toliko strašno...uglavnom je on ok mislim preko dana nešto sitno se žali i povremeno na trbuh ali u noći svaki put povrati između 4-5 to mi je skroz čudno i zato kaj tako dugo traje
    e a ti probiotici služe za što točno

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne stariji je prošao ok tri dana i to je to...tako je i mužu trajalo...mene isto dva dana...ali evo njega drži već 9 dana i sad nije to toliko strašno...uglavnom je on ok mislim preko dana nešto sitno se žali i povremeno na trbuh ali u noći svaki put povrati između 4-5 to mi je skroz čudno i zato kaj tako dugo traje
    e a ti probiotici služe za što točno
    To su "dobre bakterije" koje se tijekom proljeva isperu iz crijeva pa ih ovako možeš nadomjestiti. Ubrzavaju oporavak značajno. Gle ovo: http://www.waya.hr/hr/novosti/novost...e-ima-proljev/

    Evo i još malo: http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...robiotici.html
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.11.2015. at 15:03

  5. #5
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    hvala ti...znači misliš da nije potrebno forsirati vađenje krvi i stolice

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti...znači misliš da nije potrebno forsirati vađenje krvi i stolice
    Za sada mislim da nije nužno, pogotovo ako vas je više u obitelji imalo iste simptome. Prati i dalje kako će se razvijati.

    Samo brini da djeca ne dehidriraju (kad ih tjera na povraćanje, obično ne žele piti dovoljno tekućine) jer se mogu osjećati lošije baš zbog tog gubitka tekućine. Nije im to fino, ali moraju. Malo pomalo.

    Inače, ako ti se klinci ne češu oko guze, vjerojatno nemaju gliste.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.11.2015. at 15:10

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Crijevna viroza, po našoj pedici, može trajati i dva jedna i to točno ovako kako opisuješ.
    Poslušaj Peterlin i uvedi probiotike-nama je Biorela zakon.
    I nek prođe što prije!

  8. #8
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    ok onda budem tako
    Biorela jel to prašak kapi,tablete
    jer nam je u ljekarni nudila nekakve čokoladice za cuclanj...ne sijećam sekako se zovi.
    a on pije dosta li hoće samo vodi. Da čula sam da je coca cola dobra za proljev i povračanje jel to istina i jel da mu to dam.
    iskreno on često zna prčkati oko guze inače
    i čini mi se da se prije ovoga žalio da ga svrbi guza ali to jednu možda dvije večeri i to je to..onda kad ga je ulovilo kak je imao malo proljv onda ga je peklo...ali i to je prošlo i nije baš da se žali da ga svrbi

  9. #9
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Crvici se cesto i ne otkriju mikrobioloskom obradom stolice, puno je bolji i pouzdaniji celofan test, folija koja se ujutro prisloni na guzu i odnese na analizu.

  10. #10
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    ne kužim jel to običnu alu foliiju stavim na guzu djetetu kad se probudi ujutro i to odnesem na analizu...ili

  11. #11
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ne ne, to je folija koja se uzme u ordinaciji od pedijatrice, ne znam da li ju ima i u ljekarnama....

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    U labosu dobijes stakalce a doma ujutro (ne navecer, ne popodne) uzmes komad obicnog selotejpa, nalijepus na cmar, odlijepis i zatim zalihepis na stakalce. Prije toga mu ne smihes ujutro oprati guzu tako da ako ima na guzi glista i jajasca oni ostanu na selotejpu.
    Mm i js smo nedavno imali takvu virozu od 10 dana, jedan dan mucnina, drugi dan proljev, treci dan zatvor i povracanje, ond par proljeva, zeludac nas je bolio ocajno, ja sam imala i tempersturu. Slomilo nas i bas zacudilo kakao dugo traje.

  13. #13
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    E pa i to meni cudno dugo vec 9 dan. A mi smo dva dana i to je to

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    E pa i to meni cudno dugo vec 9 dan. A mi smo dva dana i to je to
    Ovisi kakav mu je imunitet. Ono što mi odrasli prehodamo, klince često satre na tjedan i dulje. Probiotici pomažu i kod toga. Nisu čarobni štapić, ali ubrzavaju oporavak i klinac prije počne normalno jesti (to je isto bitno za oporavak).

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Domy što je bilo iz ovog ako se sjećaš? Jesu li bile gliste ili viroza?

  16. #16
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Viroza...ali bas ga je koliko se sijecam dugo drzalo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •