Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 90 od 90

Tema: Stara kamena kuća, odnosno ruševina

  1. #51
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    gle, ak ne voliš starine - onda ti se ipak bolje raspitati koliko košta varijanta rušenje/ građenje novoga

  2. #52
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    E da... ima li kanalizacija? Septička je postala nezakonita.
    Zašto misliš da su septičke jame nezakonite? Naselje u kojem ja živim, nema kanalizaciju, niti će ju imati u narednim desetljećima. A kuća ima kao u priči, i novih i starih. Bez septičkih, ne bi bilo ni kuća.



    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    E da... to što nema okućnice je i meni veliki minus.
    Što je u susjedstvu, kakvi su susjedi?
    Susjedi su jedna od glavnih stavki. Pogotovo ako je kuća u nizu. Dobar susjed zlata vrijedi

    A, sad da ti napišem svoje iskustvo, cvijeto. Mi smo naslijedili staru kamenu kuću, na kat. Nije bila ruševna, ali nije imala kupaonu, samo starinski zahod odzada. Prvo je trebalo skinuti stari, drveni pod, napraviti betonsku ploču. No, visina prostorija je u starim kućama mala, tako da je i sa klasičnom pločom od 10 cm, još manja. Moraš se priviknuti na niske stropove. Kompletna vodoinstalacija, kompletna struja, iako je sve bilo u kući, to je bila jedna žarulja, i jedna špina. No, nije trebala građevinska, ni komunalije. kuća ima itekako više od 100 godina.

    U unutrašnjosti smo ispred svih zidova stavili još jedan zid od pregradne cigle, nemoguće je bilo drugačije izolirati te kamene zidove. Pa betonski nadvoji, pa štemanje, pa...

    Mislim, meni je super, zidovi su metar debeli. Klima mi ne treba, grijati sam počela jučer. Mi živimo u njoj. Stalno.

    Predračun je bio 15.000eura, a koštalo je više nego duplo. Stalno je trebalo još nešto, pa još nešto. Krov nismo mijenjali, iako, vjerujem da nas i to čeka. Jednom.

    Moj je savjet: "go for it", ako misliš da ćeš koristiti dovoljno često i dovoljno dugo.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 27.11.2015. at 16:08

  3. #53
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Teško je to ovako izračunat.
    I šta god da se i izračuna, na kraju će ispast puno više.

  4. #54
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    mojca, ako ne poslušam tebe i tanci, javim pa šalji :D
    Daj javi gdje je kuca i koliko kosta ( ako ih poslusas). Mozda da uletim kao kupac. : mazohista:
    inace, mislim da ti to nije nesto prestrasno, ako imas love.
    Mi smo iz temelja uredivali staru kucu u zg i zivjeli u njoj cim je postala useljiva ( koliko toliko) .I jos otipamo nogicama.

  5. #55
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Mislim da prvo trebaš saznati nalazi li se kuća u dijelu koji je proglašen kulturnom baštinom te je kao takav pod ingerencijom Konzervatorskog odjela.
    Ukoliko da, zaboravi rušenje, nadograđivanje i ino jer ti tada konzervator određuje i boju fasade i prozora i škura, a rušenje postaje sf.
    Kapilarna vlaga je problem kod kuća bez temelja, a sa fugom na cementnoj bazi jer cement vuče vlagu.
    Ovo što spominješ da samo jedna strana ima fasadu jer su građene zid na zid je gradnja na međi koja donosi svoja moguća iznenađenja. Npr., kad krenete tuči unutarnju žbuku, možda naiđeš na jednu rupu gdje nema kamena i završiš kod susjeda, te shvatiš da ti ni nemaš svoj zid nego su to nekoć bila vrata, potom ormar, a sad ti moraš dići zid na svojoj strani.
    Tu je bitno i tko su ti susjedi i kakve su im kuće. Ako su oni samo krpali rupe i imaju stare krovove, lako moguće da ćete i tu imati ekstra problem sa vlagom.

    Uglavnom, kao što netko reče, adaptacija starine daleko je skuplja od gradnje nove kuće tako da, nemojte se zalijetati.

  6. #56
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cvijeto ne treba ti nikakva betonska ploca. Ni nalik.

  7. #57
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Slažem se, ja ću u svojoj samo grede i daske. I naravno izolacija kako spada.

  8. #58
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mi smo, na kući građenoj 1800 i neke, koja se dugo nije ni koristila jer, eto, nije za stanovanje, uredili dvije prostorije: u jednoj zalili pod betonom (nemojte zamjerit na nestručnim izrazima , srušili kompletnu žbuku i obukli u knauf, promijenili električne instalacije, vani, ispred cijele kuće zalili terasu i kupili još nešto sitno namještaja za nešto manje od 30 000 kn. Sve su radili majstori, na otoku.

    sanitarije isto, do daljnjega, koristimo od staraca koji su nam susjedi . Ali eto, sada konačno svi možemo dole biti nekoliko dana zajedno.

  9. #59
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kod nas su stropovi isto niski, od poda do grede 2m, i jos 20cm do stropa, isto jedan od razloga zasto je bolje ostaviti drveni pod koni je tanji. A i izgleda puno ljepse. Samo sumnjam da ce biti ravno s obzirom da su se s godinama grede od tezine u sredini ulegnule.

  10. #60
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Postoji i konkretna, a tanja alternativa betonskoj ploči, možda i više njih ali ovu smo mi koristili prije 12-tak godina, tvrdi "montica" (vjerojatno montažna ploča ).
    Posljednje uređivanje od maca papucarica : 27.11.2015. at 20:34

  11. #61
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji i konkretna, a tanja alternativa betonskoj ploči, možda i više njih ali ovu smo mi koristili prije 12-tak godina, tvrdi "montica" (vjerojatno montažna ploča ).
    Svaka montažna ploča je, u doba kad smo mi gradili, bila daleko deblja, od tkz.klasične. Tj, samo željezo i beton. 10 cm . Naravno, plus žbuka odozdo i plivajući pod i podne obloge odozgo. Izlili smo ju direktno na drveni pod, koji su odozdo poduprli sa puno željeznih stupova, a kad je dobro sve vezalo, skinuli i stupove i grede i daske odozdo.
    Daske i grede su bile dovoljno čvrste da izdrže kao šalung, ali nikako ne bi izdržale svakodnevni život velike obitelji

    Da nisam učestvovala u svakoj fazi pregradnje i preuređenja ne bih ni slutila što se sve može dogoditi i koliko izvanrednih troškova ima kad staru kamenu kuću pretvaraš u dom. No, nije mi žao.

    Sve podove i zidove u prizemlju smo iznutra premazali betonom za bazene do visine od nekih pola metra i tako onemogućili vlagu. I da, ploču su morali uštemati u zidove, i napraviti stupove i nadvoje oko vrata i prozora...ima toga koliko hoćeš.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 27.11.2015. at 21:30

  12. #62
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Kako ste premazali betonom? Umočili kist u svježi beton i razmazivali? To je gotiva smjesa koja se negdje može kupiti, pretpostavljam suha koju je potrebno pomiješati s vodom ili?

  13. #63
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ytong bijeli pod, lagan izdržljiv. Čist u izvođenju.

  14. #64
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ste premazali betonom? Umočili kist u svježi beton i razmazivali? To je gotiva smjesa koja se negdje može kupiti, pretpostavljam suha koju je potrebno pomiješati s vodom ili?
    U kantama je bilo. Kistom su mazali. Jako svijetlo sivo i glatko. Ne sjećam se detalja. Idem guglati.
    Nešto poput ovoga http://www.dracomerx.com/proizvodi/akwalastik-1-0/

  15. #65
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ytong bijeli pod, lagan izdržljiv. Čist u izvođenju.
    Da, ali sama ispuna ima 15 cm. A klasična ploča 10 cm. Opet gubiš još 5 cm od visine . Doduše ne znam koliko slojeva ide gore na Ytong, treba li ikakva izolacija (znam da su nama stavljali hidroizolaciju i zvučnu, najtanju moguću, naravno), betonski estrih (da li se taj premaz tako zove?)
    Išla sam mjeriti ( na stepeništu mogu izmjeriti.) Skupa sa parketima je 18 cm debela ploča A kada ti je visina 224 cm ili 228...razlika je

    Ma, ima tu jako puno stvari. Graditi na novo je daleko lakše, ali manje zanimljivo i manje izazovno.

  16. #66
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne znam debljinu, ali nas je spasio. Ne ide nikakav debeli sloj na to. Nešto tanko, samonivelirajuce.
    Ali, ja bi kamenu kuću pokušala obnoviti sto bliže izvorniku.

  17. #67
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ali, ja bi kamenu kuću pokušala obnoviti sto bliže izvorniku.
    onda bi bilo najbolje ostavit zemlju dolje na tavan slamu za spavanje

  18. #68
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Upravo tako.

  19. #69
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Cvijeto izgleda da kupujes, postovi su se od "nemoj" pretvorili u "trebas to i to" .

    Kakav ti je osjecaj u trbuhu?

    Meni je kad citam sve ovo "nema sanse". MM me zadnjih mjeseci pili da nasih 45 kvadrata stana 10-15 min pjeske od tramvaja, zamijenimo kucom 10 minuta autom od tramvaja. Sto je najbolje za iste pare, puno vise kvadrata, dvoriste. Al to su sve kuce stare 30-40 godina bez novijih adaptacija i mene uhvati strasna nervoza u trbuhu samo od pomisli na skidanje lamperije, a kamoli svega ostalog

  20. #70
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Cvijeta, priupitaj svoje arhitekte u familiji. Neka pomno pogledaju kuću.

  21. #71
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mama moje prijateljice se nedavno vratila tu iz Njemačke, u svoju staru, kamenu kućicu. Kad kažem staru, onda mislim stvarno staru (to su one spojene kamene kuće koje zamišljaš po dalmatinskim mjestima kraj crkve, između malih kalica). Ona je to godinama malo po malo renovirala i napravila je čudo. Mislim da i nije neku lovu utukla u to, ali puno toga su joj radili susjedi, prijatelji, rodbina. E sad, ne znam jel mijenjala krov, to je sigurno jedna od skupljih investicija. Najskuplje ju je došao stil koji je ona hjtle, tipa starinski sudoper, starinski namještaj koji je ili renovirala ili kupovala...Mogu pitati prijateljicu ako oćeš. Moje mišljenje je da se takve stvari isplate, pogotovo ako ti je muž jedan od onih koji znaju svašta i koji će se dati u to. Imamo i mi jednu staru kuću (kraj ove gospođe o kojoj ti pričam) i u njoj treba mijenjati doslovno sve, osim kamena od kojeg je sagrađena. Nismo se upuštali u to samo iz razloga što imovinski odnosi nisu baš riješeni, ali kad bi mm dobio zeleno svjetlo, odmah bi krenuo u to. ali on sve radi sam i sve zna.

  22. #72
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Maca Papučarica, pa jesu I i M od stare kuće napravili ono? Jer ono je npr meni nešto za pasti na guzicu, samo što se ne sjećam u kakvom je stanju ranije bilo

  23. #73
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Cvijeta, priupitaj svoje arhitekte u familiji. Neka pomno pogledaju kuću.
    oni bi sve srušili
    jer da će tako biti jeftinije. i da treba puno novaca za sanirati i izolirati kamen. ili ne srušiti zidove, nego prekriti kamen izolacijom, da se ne vidi iznutra. odnosno, ako želim da se iznutra vidi kamen i drvene grede, da će me koštati i boga i vraga. a ne znam, s druge strane čujem drugačija mišljenja.

  24. #74
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    nema šanse da ih ja ne bih poslušala. znaš da struka najbolje zna, a još radi u tvom interesu.

  25. #75
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    nema šanse da ih ja ne bih poslušala. znaš da struka najbolje zna, a još radi u tvom interesu.
    Eh sad.... teško je tu biti pametan. Ja bih potražila još neko mišljenje.

    Najlakše je srušiti, ali sve ovisi o tome što želiš. Ako tamo želiš sagraditi vilu s bazenom i živjeti od iznajmljivanja - ok, ali ako trebaš krov nad glavom za vikend - ne bih ja to samo preko koljena rušila.

    Mene negdje na rubu mozga uvijek opsjedaju misli "što ako" - što ako za 20 godina ne bude goriva kao danas, pa ćemo se morati vratiti na način života naših predaka?

    Ne samo da me to opsjeda, nego i imam kuću (nije uz more, šteta...ali je u dosegu bicikla, što je pozitivno) u kojoj je peć, komadić zemlje na kojem se može nešto posaditi, struju i vodu doduše imamo, ali isto tako imam i cisternu (da ne moram platiti svaku litru za zalijevanje vrta) a i probala bi zabiti cijevi za pumpu u dnu zemljišta, jer na vrhu (brda) to nije izvedivo.

    Nisam pristalica teorija katastrofe, ali uvijek me intrigiralo što ako u budućnosti ne bude svega "na izvolte" kao danas ili ako ne budemo imali para za kupiti svaku mrkvu... E, zbog toga od malih nogu učim svoju djecu neke osnove starih znanja i trudim se to sačuvati od zaborava.

    Feng shui je kineska drevna vještina planiranja gradnje u skladu s prirodom. ALi ne treba zanemariti i staro znanje U NAŠIM KRAJEVIMA oko toga (iako je već puno izgubljeno i zaboravljeno). U Istri ima gomila kuća i dimnjaka tako pametno sagrađenih da im ne smeta nikakva bura. Nisam sigurna da smo po tom pitanju napredovali. A daj nađi sad dimnjačara koji to zna...

    Eto - lako bi se moglo dogoditi da takva znanja i vještine danas-sutra zatrebaju... Možda je to sad tema za filozofski kutak i sorry ako sam previše otišla offt, ali da se vratim na početak - ja ne bih samo tako sve porušila. Možda se štošta može spasiti. I drvo je najlakše posjeći, a trebaju godine da novo naraste i nikakav novac to ne može ubrzati.

  26. #76
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    oni bi sve srušili
    jer da će tako biti jeftinije. i da treba puno novaca za sanirati i izolirati kamen. ili ne srušiti zidove, nego prekriti kamen izolacijom, da se ne vidi iznutra. odnosno, ako želim da se iznutra vidi kamen i drvene grede, da će me koštati i boga i vraga. a ne znam, s druge strane čujem drugačija mišljenja.
    Mogu li te zamoliti da ih pitaš kako bi to izveli?

    Naša kuća na Žumberku je u osnovi kamena, pa bi mi ovo bila značajna informacija. A skroz mi je ok da iznutra ne vidim kamen...

  27. #77
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu li te zamoliti da ih pitaš kako bi to izveli?

    Naša kuća na Žumberku je u osnovi kamena, pa bi mi ovo bila značajna informacija. A skroz mi je ok da iznutra ne vidim kamen...
    Već sam napisala na ovoj temi kako smo mi to izveli.
    U prizemlju, smo uz sve zidove sazidali zid od pregradne cigle. Ytong bi bio jednostavniji, ali naš zidar je rekao da više voli raditi ciglom. Dio kuće je, izvana naravno, ispod nivoa zemlje, pa je trebalo i dodatno izolirati radi nemogućnosti prodora vode. To smo onim cementnim premazima, na već ožbukanu tu ciglu. Izgubili smo nešto kvadrata, ali smo dobili suho okružje. I naravno pod je trebalo dodatno izolirati.

    Na katu smo sve na unutarnje zidove stavili špric, pa zatim ploče stiropora ( tanke) I zatim sve obukli u knauf ( sa svom onom aluminijskom konstrukcijom odozada) Tako smo dobili iznutra izolaciju.

    Uglavnom, ako ne gledaš debljinu mojih zidova na prozorskim otvorima uopće nemaš osjećaj da je to prastara kuća. Debljina vanjskih zidova je sada 80 cm

  28. #78
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala beti...
    Ja već sad imam 80 cm debljinu zida.
    Koliko ste nove debljine zida dobili tim postupkom?

  29. #79
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    oni bi sve srušili
    jer da će tako biti jeftinije. i da treba puno novaca za sanirati i izolirati kamen. ili ne srušiti zidove, nego prekriti kamen izolacijom, da se ne vidi iznutra. odnosno, ako želim da se iznutra vidi kamen i drvene grede, da će me koštati i boga i vraga. a ne znam, s druge strane čujem drugačija mišljenja.
    Ali dali su zidovi ok u smislu da su cvrsti, da kisa nije isprala ono vezivo? Jer ako ih trebas iznova zidati onda - fakat bolje rusiti. Ako su zidovi cvrsti, a kuca sluzi samo kao ljetna vikendica, onda trebas zidove popraviti da ne ulaze glodavci, ne curi kisa i sl. Sto isto nije mali posao. Ali za cjelogodisnji zivot treba zidove dobro izolirati, ne samo da ne ide kisa i sl - nego da drze toplinu.

    Mi cemo staviti vunu i knauf iznutra, osim na tavanu dva zida sve ostale cemo izolirali iznutra, a izvana je vec od prije cementna zbuka, mozda cemo samo podrum, koji je s donje strane prizemlje, otuci staru zbuku da se izvana vidi kamen. Glavni prioriteti su nam toplinska izolacija, izolacija od glodavaca i jednostavno odrzavanje. Pa je rustikalnost morala malo ustuknuti pred prakticnosti. Sto ce mi kameni zid ako cvokocem pri tome...

  30. #80
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Naravno izvana je fasada a ne zbuka

  31. #81
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Cvijeto, samo da ti poželim sreću
    kad smo se mi kućili, u obzir je dolazilo svašta, ili zemljište, ili novija ili starija kuća. Na kraju je ispala novija kuća koju je trebalo dosta obnoviti i urediti, kaže mm da bi ga manje došlo da smo sve srušili i radili ispočetka.
    Da smo uzeli neku od starih kameniih kuća koje smo razgledali, sad mi se čini da bi se zaribali doživotno. Ali i mi smo poseban slučaj, naučili smo u ovoj priči da smo malko fine guzice. I dalje imam tu romantičnu viziju o staroj kućici i nekom mm-u koji je više uradi-sam tip
    možda u nekom drugom životu

    Nekako mi se ipak čini da bih ja u tvom slučaju dozvolila da se kuća sruši i ponovo izgradi u sličnom obliku, koristeći dijelom materijal stare kuće - erte, kamene stepenice, nešto ugaonog kamenja, možda neki zid iznutra od tog starog kamenja, čisto zbog estetike. Obnova stare kuće je fina zafrkancija. No nisam pratila cijelu temu, mislite li tamo samo ljetovati, možda stvarno nije potrebno previše ulagati.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    A jel tko vidio ili čuo za takvo što negdje u ZG kuću s pristojnim dvorištem da se prodaje?

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

  34. #84

    Datum pristupanja
    May 2017
    Lokacija
    Kotor
    Postovi
    2

    Početno

    Nasljedili smo staru kamenu kucu radjenu 1939 i vec odavna neuslovnu za stanovenje. Prije tri mijeseca smo poceli sa restauracijom. Srusili smo krov i lastavice, ostavili samo zidove. Ojacali iste sa betonskim stubovima i povezali ih betonskim vijencem u podnozju i serklazom odozgo. Kuca je usnovi oko 56 kvadrata unutrasnji gabariti, debljina zidova 70 cm. Uradili smo plocu, podigli sprat, dodali kuzinu i toalet u donjem dijelu. Ukupna povrsina (total) 210 m2, unutrasnja oko 170 kvadrata. Originalni zidovi bit ce otuceni, stara fuga odstranjena. Nova fuga bit ce od bijelog cementa sa Sika aditivima. Iako u pocetku i nismo bili posve sigurni, sada jesmo ..da kombinacija, staro novo izgleda i vise nego dobro. Obilazimo slicna gradilista i krademo, ideje.
    Kosi krov je postavljen, betonski...pokriven Mediteran Antik crijepom, u fazi smo postavljana elektricnih kablova, vodovodnih cijevi. Za koji dan cemo pristupiti ciscenju kamena, fugiranju...
    Cijena svega. Sve ovo gore nabrojano oko 40000. Do zavrsetka, ne ukljucujuci medje koje treba obnoviti jos oko 20000, manje vise......mada, uvijek je nesto vise od ocekivanog...
    Kuci pripada i stala i na desetak metara udaljenosti samo. Planiramo da je sredimo i napravimo jos jedan mali, simpaticni objekat za boravak. Na njoj nece biti vecih intervencija.......ciscenje kamena, skidanje fuga, stavljanje novih, ojacanje krova i pokrivanje tiglom kanalicom (nadamo se da cemo ostecene zamijeniti isti tako nekim starim).
    I ja i supruga uzivamo u svemu ovome, nadamo se lijepom kutku gdje cemo provesti ostatak zivota, gostiti djecu, unuke, prijatelje.....i da, radujemo se i basti koju cemo tek sredjivati, prirodno uzgojenom vocu, povrcu. I za kraj, planiramo i malo jezerce ......sa vodenim biljem, narocito lotosom.
    Po zavrsetku fugiranja mogu poslati i koju fotku.

    Pozdrav...

  35. #85
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Svaka čast i sretno vam bilo treba za to dosta vremena, novaca i entuzijazma. Mi smo nakon dosta biranja ipak izabrali noviju kuću i sad se pitam, nakon svih muka po uređenju, što bi se dogodilo da smo uzeli pravu staru kamenu kuću... bojim se da moj brak nije dovoljno jak da to preživi

  36. #86
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    sad kad je iskočio topik...
    mi smo na kraju kupili kuću, malenu, na tri kata po 18 kvadrata, kamenu, koju ne treba doslovce ni pofarbati. preuređena prije 12 godina, ali odlično održavana.
    uvalili se, istina, u kredit do penzije, ali, evo, mi imamo godišnji u osmom mjesecu, a ostatak sezone ćemo iznajmljivati. za sad već imamo bukirano 3 tjedna u sedmom, a nadamo se, jako se nadamo , i produljenju sezone na šesti i deveti mjesec.
    ako ne budemo nikako mogli uvijek možemo prodati, hebaj ga.
    sad kad prođem pored ove iz topika, jeza me prođe i stvarno sam sretna što ju nismo kupili. nismo mi za to.
    srećom, nije bilo na kraju sređeno vlasništvo, iako su tvrdili suprotno.

  37. #87
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj alekorster prvotno napisa Vidi poruku
    Nasljedili smo staru kamenu kucu radjenu 1939 i vec odavna neuslovnu za stanovenje. Prije tri mijeseca smo poceli sa restauracijom. Srusili smo krov i lastavice, ostavili samo zidove. Ojacali iste sa betonskim stubovima i povezali ih betonskim vijencem u podnozju i serklazom odozgo. Kuca je usnovi oko 56 kvadrata unutrasnji gabariti, debljina zidova 70 cm. Uradili smo plocu, podigli sprat, dodali kuzinu i toalet u donjem dijelu. Ukupna povrsina (total) 210 m2, unutrasnja oko 170 kvadrata. Originalni zidovi bit ce otuceni, stara fuga odstranjena. Nova fuga bit ce od bijelog cementa sa Sika aditivima. Iako u pocetku i nismo bili posve sigurni, sada jesmo ..da kombinacija, staro novo izgleda i vise nego dobro. Obilazimo slicna gradilista i krademo, ideje.
    Kosi krov je postavljen, betonski...pokriven Mediteran Antik crijepom, u fazi smo postavljana elektricnih kablova, vodovodnih cijevi. Za koji dan cemo pristupiti ciscenju kamena, fugiranju...
    Cijena svega. Sve ovo gore nabrojano oko 40000. Do zavrsetka, ne ukljucujuci medje koje treba obnoviti jos oko 20000, manje vise......mada, uvijek je nesto vise od ocekivanog...
    Kuci pripada i stala i na desetak metara udaljenosti samo. Planiramo da je sredimo i napravimo jos jedan mali, simpaticni objekat za boravak. Na njoj nece biti vecih intervencija.......ciscenje kamena, skidanje fuga, stavljanje novih, ojacanje krova i pokrivanje tiglom kanalicom (nadamo se da cemo ostecene zamijeniti isti tako nekim starim).
    I ja i supruga uzivamo u svemu ovome, nadamo se lijepom kutku gdje cemo provesti ostatak zivota, gostiti djecu, unuke, prijatelje.....i da, radujemo se i basti koju cemo tek sredjivati, prirodno uzgojenom vocu, povrcu. I za kraj, planiramo i malo jezerce ......sa vodenim biljem, narocito lotosom.
    Po zavrsetku fugiranja mogu poslati i koju fotku.

    Pozdrav...

    Negdje na kontinentu?

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    sad kad je iskočio topik...
    mi smo na kraju kupili kuću, malenu, na tri kata po 18 kvadrata, kamenu, koju ne treba doslovce ni pofarbati. preuređena prije 12 godina, ali odlično održavana.
    uvalili se, istina, u kredit do penzije, ali, evo, mi imamo godišnji u osmom mjesecu, a ostatak sezone ćemo iznajmljivati. za sad već imamo bukirano 3 tjedna u sedmom, a nadamo se, jako se nadamo , i produljenju sezone na šesti i deveti mjesec.
    ako ne budemo nikako mogli uvijek možemo prodati, hebaj ga.
    sad kad prođem pored ove iz topika, jeza me prođe i stvarno sam sretna što ju nismo kupili. nismo mi za to.
    srećom, nije bilo na kraju sređeno vlasništvo, iako su tvrdili suprotno.
    Ajme, ovo zvuči predivno! Baš ti zavidim.
    (Ali ne i na kreditu)
    Posljednje uređivanje od no@ : 13.05.2017. at 19:45

  39. #89
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    sad kad je iskočio topik...
    mi smo na kraju kupili kuću, malenu, na tri kata po 18 kvadrata, kamenu, koju ne treba doslovce ni pofarbati. preuređena prije 12 godina, ali odlično održavana.
    uvalili se, istina, u kredit do penzije, ali, evo, mi imamo godišnji u osmom mjesecu, a ostatak sezone ćemo iznajmljivati. za sad već imamo bukirano 3 tjedna u sedmom, a nadamo se, jako se nadamo , i produljenju sezone na šesti i deveti mjesec.
    ako ne budemo nikako mogli uvijek možemo prodati, hebaj ga.
    sad kad prođem pored ove iz topika, jeza me prođe i stvarno sam sretna što ju nismo kupili. nismo mi za to.
    srećom, nije bilo na kraju sređeno vlasništvo, iako su tvrdili suprotno.
    Super cestitam

  40. #90

    Datum pristupanja
    May 2017
    Lokacija
    Kotor
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje na kontinentu?
    Boka Kotorska, Grbalj.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •