Stranica 17 od 17 PrviPrvi ... 7151617
Pokazuje rezultate 801 do 834 od 834

Tema: Jeste li nekad promijenile posao?

  1. #801

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Bravo, Riri, čestitam!
    Prepoznala sam se u tvojoj dilemi i tvom opisu, i ja sam nadomak tome da dam otkaz ili se barem unutar firme prebacim u drugi tim, tako da si i meni indirektno dala vjetar u leđa

    Meni je svaki otkaz do sada otvorio nove prilike i mogućnosti, koje su mi prije otkaza djelovale nedostižno, tako da: samo naprijed, Riri, sretno!!!
    Posljednje uređivanje od annie84 : 28.01.2023. at 13:59

  2. #802
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala!
    Da, to je istina, uvijek dođu neke nove mogućnosti. Mene zna zakočiti strah od nepoznatog, od promjena, zapravo jako volim rutinu. I najljepše mi je kad mi je nešto poznato i sigurno i konstantno, ali nema tako nekog pomaka, barem mi se do sad nije pokazalo da ima.

    Sretno i tebi annie!

  3. #803

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Hvala ti!

    Kako se ono lijepo kaze: "Great things never came from comfort zones!"

  4. #804
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tako je annie.
    Sretno cure,idete u bolje sigurna sam

  5. #805
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    upravo tako, sretno cure

  6. #806
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Pročitala sam temu.

    Riri i annie, sretno.

    Ja sam danas, nakon xy godina predala prijavu na natječaj.

    Radim u struci, imam ugovor za stalno, posao je lijep, ugodan i udoban, plaća je pristojna... Ali ja ne mogu više već dugo. Radna atmosfera u mom odjelu je užasna. Same smo žene,malo nas je, na van smo krasna klapa, ali iznutra je ... Trulo. I stvarno mi je dosta. Govorim već mjesecima, ma godinama čak da ću otići. Pa makar doma sjedila. I nikako da se pokrenem. Jer plaća, ugovor, benefiti, godine pa imamo kredite, pa strah od promjene, pa ja introvert ne mogu ja opet ispočetka....

    I onda, slučajno školski kolega na jednoj cugi kaže znaš, mi zapošljavamo... I eto, javila sam se. Nisam sigurna koliko zbog sebe, a koliko zbog njega jer je on već na svoju ruku napričao svašta bajno o meni.

    I dalje je to struka, državna/javna služba (nisam sigurna koja je), neke od forumašica rade/su radile tamo ...

    I sad umirem od straha. Ali mislim da ću duboko udahnut, i skočit pa kako bude. I ponovit teoriju za testiranje.
    Posljednje uređivanje od babyboys : 16.02.2023. at 20:44

  7. #807
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    babyboys, sretno!

  8. #808
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Sretno!

  9. #809
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Sretno, babyboys!

  10. #810
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sretno, ali ako je ono što mislim da je, daj si provjeri plaću jer prije 6 godina je bila živi očaj i meni su rekli da nema mogućnosti napredovanja...

  11. #811

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    ja bih nadodala da ne očekuješ previše oko promjene radne klime/međuljudskih odnosa
    može se dogoditi da bude isto kao i na sadašnjem poslu, pa čak i gore
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 17.02.2023. at 12:18

  12. #812
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih nadodala da ne očekuješ previše oko promjene radne klime/međuljudskih odnosa
    može se dogoditi da bude isto kao i na sadašnjem poslu, pa čak i gore
    Na ovo najdeblji potpis, govorim iz dugogodišnjeg iskustva rada u upravi.

    A da niti ne govorim o tome da će APSOLUTNO SVI misliti, ako je riječ o javnoj/državnoj službi, da nikad ništa ne radiš, nego samo piješ kavu, lakiraš nokte i ideš na plac.

  13. #813
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Svi razumiju radnike kod privatnika, da su izrabljivani i ne dobivaju plaće (što sve stoji), ali ako je tebi kao ne-šalteruša, ne-uhljeb radnici važno da savjesno i odgovorno radiš, ali nailaziš na probleme, požalit ćeš se moći samo unutar svoje radne grupe.
    Barem je moje iskustvo takvo, samo najbliži mogu razumjeti, jer ostali misle ono što sam gore napisala.

  14. #814
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    omg ali može itekako biti i bolje čemu negativa.

    Ja sam jednom promijenila posao, i premda novi posao nikako nije savršen u usporedbi sa starim je odličan u svakom pogledu.

  15. #815

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    ma naravno, promjena je pozitivna, samo većinom je u "tuđem vrtu trava zelenija" ...

  16. #816
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Ma naravno da može biti bolje i to naravno i želim
    Samo navodim kako je trava uvijek negdje drugdje zelenija

    Ja bih u privatne vode jer ne mogu više. Ali to je druga priča (i duga)...

  17. #817
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Sad vidim da smo Vrijeska i ja obje napisale istu izreku

  18. #818
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    omg ali može itekako biti i bolje čemu negativa.

    Ja sam jednom promijenila posao, i premda novi posao nikako nije savršen u usporedbi sa starim je odličan u svakom pogledu.
    Evo sve isto ovako i ja

  19. #819
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    omg ali može itekako biti i bolje čemu negativa.

    Ja sam jednom promijenila posao, i premda novi posao nikako nije savršen u usporedbi sa starim je odličan u svakom pogledu.
    Yep baš htjedoh tako napisati.
    I sama sam u upravi, imamo odlične odnose i radnu atmosferu.

    Babyboys sretnooo!

    Svimbalo, ma što se zamaraš šta drugi misle i govore, njihov problem. Ja uopće ne obadavam jer se ne prepoznajem u toj grupi ljudi koju nazivaju uhljebima.
    Tu su dosta i naši mediji potpomogli da lijepo zaživi ta riječ i poimanje ljudi koji rade u drž./javn.službama na takav način. Nigdje veze.

    Da ima takvih, ima. Jesmo li mi ti? Bome nismo. Točka.

  20. #820
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Baš se razmišljam koji bi kulturološki šok npr. Amerikanci doživjeli samo iz čitanja naslova ovog topica. Prije bi naslov glasio "Je li moguće ikada u životu u današnje doba ne promijeniti posao i kako vam je to uspjelo?" Svako tržište svoje diktira. Sretno svima, na ostancima ili rastancima!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.02.2023. at 14:18

  21. #821
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Baš

    Pročitala sam neki dan da neki psiholg kaže da se nakon deset godina treba promijeniti radno mjesto. Ako vam je jako loše na poslu, onda nakon 5. Ako je jako dobro, nakon maksimalno 15.
    I kako je to primjenjivo na uvjete kod nas, kad nas je većina zaposlenih sretna što imamo posao, a ako još i redovito dobivamo kakvu-takvu plaću, ihaaaaj

    Oprostite, ja sam baš u crnilu, prestajem.

    Babyboys, kao što sam bila napisala Riri- you go, girl!

  22. #822
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ako je jako loše tek nakon 5? Ne sviđa mi se taj psiholog, taj sebi pravi promet.

    Sretno babyboys!
    Uvijek može gore, ali uvijek može i bolje. Tako da, samo naprijed!

  23. #823
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Hvala vam

    Znači meni plaća nije issue. Znam da zvuči glupo, pogotovo u današnje vrijeme, ali mi smo živjeli sa malo, i sa jako malo, pa će mo moći sa mrvu manje jer će to i dalje biti fovoljno za ugodan život.

    Znam da su ljudi svakakvi i da okruženja mogu biti svakakva, to je lutrija. Ali meni je na trenutnom poslu u nedjelju navečer fizički loše kad se sjetim ponedjeljka. Pogotovo ako znam što me čeka taj tjedan (a često znam jer najavljuju unaprijed) jer to znači hrpu tenzija i nervoze sa svih strana jer mi kao tim ne funkcioniramo. I stalno si govorim da nije bitno i da me nije briga i da me ne pogađa, a ustvari sve to nije istina iz jednostavnog razloga što sam ja osoba koja voli svoj posao, volim kad mogu odraditi sve u danu što sam zamislila bez da mi netko nad glavom vidsi i propitkuje što i kako radim , a jedini razlog za to je njihova vlastita nesigurnost i/ili neznanje. Podnetanja, tužakanja i vrijeđanja na osobnoj razini neću ni spominjati. To je već dio folklora.

    Šefica ima mezimicu, s njom je i privatno povezana i uopće ne krije da to utječe na njezine prosudbe. Ona zna da sam nezadovoljna, zna da sam u pravu kad joj ukažem na neke stvari, ali nema volje ni želje bilo što mijenjati.

    Osjećam da se borim s vjetrenjačama i više mi se ne da. Šreviše imam godina , a još mi je uvijek predaleko penzija.

    I naravno, ako procjenim da je odlazak gora opcija, ostat ću, barem dok ne nađem nešto drugo.

    Ova prilika mi je najviše trebala da se trgnem, ne iz zone komfora, nego iz učmalosti u koju sam upala. Što će biti iz svega, vidjet ćemo

  24. #824
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno, ali ako je ono što mislim da je, daj si provjeri plaću jer prije 6 godina je bila živi očaj i meni su rekli da nema mogućnosti napredovanja...
    Znam otprilike plaću, tu smo negdje. Ja trenutno imam puno manju plaću nego neki za isti posao u drugim firmama. Prostora za napredovanje i tu di sam sad imam minimalno, uglavnom u smjeru koji ne želim.

  25. #825
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ja sam promijenila poslova, pa i čitavu struku već jednom. Više me muči dio u kojem sam teški introvert i sve promjene su mi užas.

    A po ovoj logici za mijenjanje, taman mi je nekako vrijeme, skoro je 10 godina.

  26. #826
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Mislim da ti je glavni pokazatelj to što si i fizički loše zbog ponedjeljka. I meni se događalo i ovaj put sam si obećala da neću više nikad ostajati na poslu na kojem se ne osjećam dobro dok ne dođe i do fizičkih simptoma.

    Svaki put dosad sam si dopustila to iz straha da ne ispadnem razmažena neradnica i neću više. Previše još godina radnog staža imam pred sobom i jednostavno ne želim. Nema tog šefa, firme, menadžmenta koji će mi vratiti zdravlje koje gubim zbog stresa i to zbog firme koja uopće nije moja, pa da bi mi sad nešto bilo stalo do nje. Baš me briga, pa taman da mijenjam poslove svaka 2 mjeseca, nek mijenjam.

  27. #827

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Na jednom poslu nisam bila zadovoljna prije svega zbog loših odnosa u kolektivu, cure su se non stop svadjale, a šefica je bila ledena kraljica koja je ujutru jedva pozdravila kad bi došla.

    Njen partner je bio šef, te obiteljske variante mogu bite baš opake i nezgodne, posao je bil skroz OK, manje više, iako su bili non stop neki pritisci, na kraju sam dobila otkaz jer kao nije bilo puno posla - bila sam presretna, jer sama nisam imala hrabrosti to prekinuti

    Naučila sam da ako ti nešto ne paše, mijenjaj što prije, posla ima za one koje žele raditi.

  28. #828

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Došla sam se samo pohvaliti da sam nakon dosta godina dobila ugovor na neodređeno u školi na manje od pola satnice. I da znam da odavde neću svojom voljom otići.
    Sve mi je divno i krasno i ovakvu sreću sigurno ne bih osjećala da mi se isto dogodilo petnaestak godina ranije.
    Po putu sam svašta naučila o različitim branšama, poslodavcima i kolegama. Tamo gdje mi je bilo bolje, ostala bih dulje, ali sam baš u svakom trenutku znala što stvarno želim. Otkrila sam i neke vlastite talente i mane, svašta sam prošla. I sad sam tu gdje želim i trebam biti. Uglavnom, jaaako sam sretna. Isplatilo se biti uporan i vrijedan. Eto toliko...

  29. #829

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Došla sam se samo pohvaliti da sam nakon dosta godina dobila ugovor na neodređeno u školi na manje od pola satnice. I da znam da odavde neću svojom voljom otići.
    Sve mi je divno i krasno i ovakvu sreću sigurno ne bih osjećala da mi se isto dogodilo petnaestak godina ranije.
    Po putu sam svašta naučila o različitim branšama, poslodavcima i kolegama. Tamo gdje mi je bilo bolje, ostala bih dulje, ali sam baš u svakom trenutku znala što stvarno želim. Otkrila sam i neke vlastite talente i mane, svašta sam prošla. I sad sam tu gdje želim i trebam biti. Uglavnom, jaaako sam sretna. Isplatilo se biti uporan i vrijedan. Eto toliko...
    Čestitam!
    Uživaj u radu s djecom i mladima!
    nadam se da ćeš uskoro popuniti i satnicu do kraja

  30. #830
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Sretno casa!

  31. #831
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Cestitam casa, sretno i da se dalje popuni satnica!

  32. #832
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Casa, čestitke! Uživaj!

  33. #833
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Cestitam!!!!!

  34. #834
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Bravo Casa!

Stranica 17 od 17 PrviPrvi ... 7151617

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •