Stranica 3 od 17 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 834

Tema: Jeste li nekad promijenile posao?

  1. #101
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    da odgovorim na pitanje iz naslova teme - promijenila sam posao jednom, nakon 13 godina staza u istoj firmi (cca 2 godine sam radila i trazila novi posao)
    a trebala sam barem 5 godina ranije to napraviti

    tesko se pokrenuti prema promjeni, kad vec pustis korijenje, i imas neku izgradjenu reputaciju u bransi, koliko god nezadovoljstvo bilo
    Posljednje uređivanje od emily : 03.12.2015. at 09:22

  2. #102
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ima jedna stvar meni jako bitna kod razmišljanja o promjeni ili potpunom napuštanju posla, a to je financijska samostalnost.
    Ja je se jednostavno ne mogu svjesno odreći, potrebna mi je spoznaja da mogu živjeti od svoje plaće, otplaćivati stambeni kredit i hraniti djecu, bez obzira na to koliko muž ima i zarađuje.
    Ta je potreba jača od želje za posvećivanjem obitelji i slobodnim aktivnostima (koja sve više jača zadnje vrijeme
    Zato igram loto, ako ostvarim financijsku samostalnost na drugi način odmah ću se umiroviti.

  3. #103
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    meni je zivot i roditeljsko iskustvo pokazalo da je itekako vazno koliko kolicinski vremena provodis s njima. i ako te djeca ne vide cijeli cjelcati dan (i tako konstantno, ne pricam o tu-i-tamo situacijama), a onda u 8 navecer ides s njima "kvalitetno" provoditi vrijeme, nema te kvaliteta koja ce nadoknaditi tvoju odsutnost od cijelog dana. nema.
    Ne pricam sad o sebi, i ne opravdavam svoj (trenutni) opis dana... U nekoj mjeri se slazem s ovim, ali ne skroz. Sto s mamama koje stalno rade popodne? Koje ostave dijete u vrticu u 9, krenu na posao u 12.30, a vrate se doma u 22.30?
    Sto s tatama koji stalno rade prekovremeno i/ili su na putu?
    Naravno da nije neka sreca, ali bitno je da bilo koja bliska osoba provodi kvalitetno vrijeme s djetetom, nije da su u instituciji od 7 do 22.

  4. #104
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Bubilo, previse si nabijas krivnje s tim "kvalitetno" i brojanjem svake minute, nemoj si boravak doma pretvoriti u posao br. 2
    Sto se mene tice, meni je bitno da vrijeme doma provedem na ugodan nacin za sve. A to mi nije da se pod "mus" sad jos 3 sata igram s njima pa onda da jos radim dok spavaju i dovedem se u stanje potpune iscrpljenosti. Neka nauce da se snadju i sami makar si ti doma. Nista im nece faliti ako ti malo odmaras dok se oni igraju sami jer si dosla s posla u 19. I to je zivot.
    Ali dugorocno, naravno - probaj naci nesto sto te manje iscrpljuje.

  5. #105
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    U pravu si Silly .

  6. #106
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    treba misliti i na to da djeca rastu. i da ih preko tjedna jedva i vidim. il su na treninzima, il s prijateljima...
    m se još hoće nešto kao sa mnom igrati, ajd, al j i kad je doma, ne ferma me baš previše :D
    meni je jako bitno da radim posao koji volim, jer bi mi i 4 sata bilo previše dnevno raditi ono što ne volim i da je još nedajbože neka loša atmosfera na poslu. a radije bih radila u dobroj atmosferi i svaki dan malo dulje (ne sad previše), nego išla doma svaki dan na vrijeme, a osam sati se mučila. čak još gore od neizazovnog posla je loša atmosfera u uredu. to ne bih mogla trpjeti.
    drugo što mi je bitno je da imam godišnji. dugi godišnji u komadu po ljeti. to znači minimum 3 tjedna. al valjda se i na to čovjek navikne.
    inače, 13 godina sam u istoj firmi. i mislim da, ako budem mijenjala, to će biti samo ako se odlučim na otvaranje svoje firme.
    ne bih imala živaca sad, s 42, prolaziti opet nekakvo dokazivanje, upoznavanje, majko moja - ne. jeza me fata i od pomisli na razgovor za posao. pa taman da mi duplo novaca nude, mislim da bih vjerojatno malo razmišljala i na kraju - odustala.

  7. #107
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    meni je jako bitno da radim posao koji volim, jer bi mi i 4 sata bilo previše dnevno raditi ono što ne volim i da je još nedajbože neka loša atmosfera na poslu. a radije bih radila u dobroj atmosferi i svaki dan malo dulje (ne sad previše), nego išla doma svaki dan na vrijeme, a osam sati se mučila. čak još gore od neizazovnog posla je loša atmosfera u uredu. to ne bih mogla trpjeti.
    drugo što mi je bitno je da imam godišnji. dugi godišnji u komadu po ljeti. to znači minimum 3 tjedna. al valjda se i na to čovjek navikne.
    ne bih imala živaca sad, s 42, prolaziti opet nekakvo dokazivanje, upoznavanje, majko moja - ne. jeza me fata i od pomisli na razgovor za posao. pa taman da mi duplo novaca nude, mislim da bih vjerojatno malo razmišljala i na kraju - odustala.
    Ovo kao da sam ja pisala. Godišnji mi je, valjda, bitan jer mi treba minimalno ljeti 3 tjedna (i moji i muževi su kilometrima daleko pa da ih barem vidimo preko ljeta). Ja sam još uz to svaku subotu i nedjelju slobodna. Inače sam 24 godine u istoj firmi i sve mi jest, ali dosadno nije.

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    i moji i muževi su kilometrima daleko
    Oprosti, ja sam pročitala "i moji muževi su kilometrima daleko"

    Pa si mislim, zašto barem jednog ne preseliš bliže....

    Isprika za off topic.

  9. #109
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti, ja sam pročitala "i moji muževi su kilometrima daleko"

    Pa si mislim, zašto barem jednog ne preseliš bliže....

    Isprika za off topic.

  10. #110
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    meni je jako bitno da radim posao koji volim, jer bi mi i 4 sata bilo previše dnevno raditi ono što ne volim i da je još nedajbože neka loša atmosfera na poslu. a radije bih radila u dobroj atmosferi i svaki dan malo dulje (ne sad previše), nego išla doma svaki dan na vrijeme, a osam sati se mučila.
    x

  11. #111
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    Bas da je super sto me u mom popodnevnom tj vidi samo jedan dan??Tata provodi vrijeme s njom poslije 8sati vrtica i non stop pita di sam. A kad radim u jutro ne stignem ju u roku 10sati pokupiti,toliko o poslu,jer taj tj muz radi placene prekovremene,a moji se cude komo mi se zuri??

  12. #112
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    ... 5 godina kasnije...

    Dakle nisam nikad promijenila posao, i dalje... sve je isto... pred-burn outom...
    Budna od pola 4... jer me dijete probudilo... a onda su mi tamo neke nelogične tablice i brojke s posla sjele na mozak i ne odlaze... pa onda krenem sa 6. sezonom nečega na netfliksu... i tako... čekam da novi dan krene.

    Nećemo više pričati o meni i mom životu, poslu (kući ) i ostalome...
    Taj film smo već gledali i znamo da je lako moguće da za 5 godina samo opet dignem ovu temu...

    Možda, ali samo možda ima neka naznaka da bi ovaj put možda mogla nešto i promijeniti.

    Pa sam iskopala ovaj citat kojeg se sjećam od prije 5 godina... i sad imam pitanje za Silly.


    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Najteze je promijeniti posao prvi put. I ne vjerujem da nema firme gdje te ne izrabljuju. Kreni traziti drugi posao i kazi im da prihvacas da ponekad kad je rok i treba napraviti nesto da se zapne ali da ne zelis posao gdje se radi svaki dan prekovremeno. Ako to kazes na intervjuu vidjet ces odmah po reakcijama da li se to podrazumijeva ili su u soku zbog zahtjeva. Ja sam tu temu prosla sa svim potencijalnim poslodavcima, i sad radim 40h tjedno isti posao za istu placu ali puno manje stresa. I dalje sam doma oko 18h ali laptop ostaje na poslu, a mailove gledam tek ujutro u autu, ako je nesto bas hitno nek me zovu, mailove ne citam. To sam isto rekla i nema problema. A volim svoj posao i ne bih ga mijenjala za 4h neceg dosadnog jer bi bila nezadovoljna. Tako da razumijem i poriv da se radi ono sto znas, volis, ide ti... Ali ima i zivot nakon 8h u uredu, i to trebas poceti traziti za sebe, ako to ne mozes dobiti tu gdje si sad trazi dalje.

    Sretno u potrazi.

    5 godina kasnije... je li još uvijek tako da možeš raditi 40 sati tjedno?
    Ajmo reći, u normalnim okolnostima?
    Znam da zadnjih mjeseci radiš puno više, no je li to zbog korone i rada od kuće? Ili bi tako bilo i u normalnim “prije 2020.” okolnostima?
    Kad gledaš prosjek zadnjih 4-5 godina (do korone), jesi stvarno većinu vremena ostala na tome da radiš 40 sati tjedno ili je bilo često/nekad/puno/malo/povremeno... prekovremenih?

    Hvala .

  13. #113
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Mislim da tebi BB odgovor od sillyme neće pomoći. Zašto?
    Zato što kad sillyme pukne ko kokica (već pomalo pucketa), ona će tražit novi posao

    Držim ti jako fige za "možda ima neka naznaka"

    Ja sam mišljenja da je 19-20 god u istoj firmi, barem s promjenom rad.mjesta unutar firme, čak i s 40h tjedno too much
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.03.2021. at 09:02

  14. #114
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Promijenila sam posao prije 6 mjeseci.
    Baš zato jer mi je dojadilo raditi prekovremeno.
    Sad radim duplo manje za iste novce.
    I zadovoljna sam.
    Čim postanem nezadovoljna, idem dalje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #115
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da tebi BB odgovor od sillyme neće pomoći. Zašto?
    Zato što kad sillyme pukne ko kokica (već pomalo pucketa), ona će tražit novi posao

    Držim ti jako fige za "možda ima neka naznaka"

    Ja sam mišljenja da je 19-20 god u istoj firmi, barem s promjenom rad.mjesta unutar firme, čak i s 40h tjedno too much
    To jako ovisi o osobi i firmi u kojoj si.
    Ja nisam osoba koja voli mijenjati posao, više sam ko gljiva. Od financijske strane ( opet naravno ta financijska strana mora biti zadovoljavajuća u određenoj mjeri), meni je puno važnije kakva je atmosfera u firmi u kojoj radim i to da ne radim 80h tjedno.
    Bila sam privatnik 10 g. i sad 10 g radim za drugog isti posao. Nikad ne reci nikad, ali ja se u privatne vode ne bih više vratila. To je 24/7, sam si za sve odgovoran, naplata - povuci - potegni. Brini kako ćeš platiti davanja državi, plaće i sve ostalo.

    Sad radim za drugog, 40h tjedno s tim da se dogode razdoblja u godini kad se ostaje i duže, ali to ide u opis mog posla gdje god radila. Plaću bih mogla imati negdje cca 30% veću, ali onda bih morala biti dostupna 24h i definitivno ne bih radila 40h tjedno. Meni taj novac ne vrijedi toga.
    Ljudi s kojima radim su mi postali prijatelji. S kolegicama često odem na vikend druženja ( prije korone na žalost). Direktor mi je takav da boljeg ne mogu zamisliti. Mi smo mala tvrtka i zapravo smo postali obitelj. Nemam nikakav problem ako ovako ostane da ovdje radim dok god budem mogla. Ne mogu si zamisliti doći u neku tvrtku u kojoj ljudi spletkare jedan protiv drugog i ne mogu zamisliti raditi stalno prekovremeno. Meni bi to bio definitivno okidač da odem čim prije.

  16. #116
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Promijenila sam posao nakon 6.g., bas zbog prekovremenih i osjecaja da sam sagorjela, iako sam posao kao posao voljela.
    Otisla sam na posao koji mi se cinio manje zahtjevan, ali i dosadniji od starog.
    na novom poslu sam odmah na razgovoru rekla da ga mijenjam samo radi radnog vremena i da ne zelim ostajati dulje osim u slucaju nekih hitnih slucaja, ali nakon nekog vremena taj osjecaj da radim nesto sto me uopce ne ispunjava i da ne koristim niti pola svojih mogucnosti me poceo muciti i bila sam jako nezadovoljna. Imala sam osjecaj kao da umirem iznutra, jer sam veci dio dana radila nesto za sto uopce nisam vidjela smisao. Pa sam promijenila profesiju...kao sto je netko napisao, imala sam srece da je muz mogao pokrivati financijski nase potrebe..sad bi trebala poceti raditi u toj novoj profesiji, znaci sve ispocetka..malo me strah, ali mislim da je to to

  17. #117
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne pitam Silly to zato da mi pomogne donijeti moju odluku. Već sam ju (možda ) donijela.
    Nego me zanima... kad u jednom trenutku počneš raditi više do 40 sati tjedno, do čega je? Pogotovo ako si mijenjao firme...

    Je li do firme, do branše, do pozicije do koje si dogurao, do tebe samog kakav si...? Mislim, što bi točno bila ili mogla biti garancija da u drugoj firmi ne radiš prekovremeno?

    Inače, ja sam 20 godina u istoj firmi, s pola ljudi sam studirala, s jednom osobom čak išla i u srednju školu, dakle znam te ljude između 20 i 30 godina.
    I koliko god radim "isti posao" - radim na projektima, i svaki projekt je sve ispočetka i drugačiji od onog prethodnog. Nije da sjedim 20 godina i gledam u jednu te istu tablicu.

  18. #118
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne pitam Silly to zato da mi pomogne donijeti moju odluku. Već sam ju (možda ) donijela.
    Nego me zanima... kad u jednom trenutku počneš raditi više do 40 sati tjedno, do čega je? Pogotovo ako si mijenjao firme...

    Je li do firme, do branše, do pozicije do koje si dogurao, do tebe samog kakav si...? Mislim, što bi točno bila ili mogla biti garancija da u drugoj firmi ne radiš prekovremeno?

    Inače, ja sam 20 godina u istoj firmi, s pola ljudi sam studirala, s jednom osobom čak išla i u srednju školu, dakle znam te ljude između 20 i 30 godina.
    I koliko god radim "isti posao" - radim na projektima, i svaki projekt je sve ispočetka i drugačiji od onog prethodnog. Nije da sjedim 20 godina i gledam u jednu te istu tablicu.

    Do svega ovog što si napisala. Naravno da neke pozicije podrazumijevaju da radiš više od 40h. Menagerska pozicija to podrazumijeva, neke branše tipa odvjetnička i sl. Nebitno zapravo. Pitanje je samo jesi ti s tim zadovoljna, želiš li to ili ne.
    Moja prijateljica odvjetnica (partnerica u odvjetničkom društvu) ne dolazi kući prije 20, ali ona u tome uživa i karijera joj je strahovito bitna. Ja sam potpuna suprotnost, ja bih skratila radni tjedan

  19. #119
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Do svega ovog što si napisala. Naravno da neke pozicije podrazumijevaju da radiš više od 40h. Menagerska pozicija to podrazumijeva, neke branše tipa odvjetnička i sl. Nebitno zapravo. Pitanje je samo jesi ti s tim zadovoljna, želiš li to ili ne.
    Moja prijateljica odvjetnica (partnerica u odvjetničkom društvu) ne dolazi kući prije 20, ali ona u tome uživa i karijera joj je strahovito bitna. Ja sam potpuna suprotnost, ja bih skratila radni tjedan
    A kakvu tek spretnu prijateljicu odvjetnicu ja imam. Ona je rintala prvih godina da postavi svoju firmu na noge, sada ima tim ljudi koji radi, a ona se pojavljuje s vremena na vrijeme. Meni je kod nje fantastično što nije control freak, što si dozvoli da se tako opusti jer iskreno velika većina nas to ne bi mogla dozvoliti u identičnoj situaciji da se opusti do te razine kao ona. Ona je strastvena sportašica, iznimno aktivna. Tako da ona usred rad.vremena trči po Medvednici, vesla s kajakom po Lokvarskom jezeru, skija po Bjelolasici, odbiciklira po 100km kad je dune...ono žena je čudo. Ja joj se divim kako si je uspješno posložila biznis i privatne obveze. No da se narintala na početku karijere, o da itekako.
    Ima muža i dvoje sada odrasle djece.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.03.2021. at 12:52

  20. #120
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku

    Je li do firme, do branše, do pozicije do koje si dogurao, do tebe samog kakav si...? Mislim, što bi točno bila ili mogla biti garancija da u drugoj firmi ne radiš prekovremeno?
    Mix svega ovog pobrojanog

    BB, kud god te tvoji putevi vodili želim ti puno sreće!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.03.2021. at 12:55

  21. #121
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala Lili .

  22. #122
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Dosla sam sokirana vidjeti da vec 20 godina radis u istoj firmi i istom radnim mjestu ( pretpostavljam).

  23. #123
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ma sve vam je to isto. Samo je razlika u nijansama.
    Nekoliko puta sam mjenjala posao. U 13 godina 3 puta. U ta tri puta mislim da sam prosla 9 radnih mjesta gdje sam morala sve novo uciti. Onda dugi "odmor" od 7 godina , i eto me opet na starom radnom mjestu ( blagodati drzavne sluzbe) i opet sve ucim od nule jer se sve promjenilo.
    Samo da dodam da sam godinu dana nakon ovog posta mjenjala posao
    Ovaj put unutar firme.
    I planiram ga opet promjeniti kroz koju godinu, ili prije ako mi pukne film .

  24. #124
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Dosla sam sokirana vidjeti da vec 20 godina radis u istoj firmi i istom radnim mjestu ( pretpostavljam).
    Pa nije skroz na istom mjestu. 1x smo promijenili zgradu, i jedno 5-6x sam promijenila stol/sobu .
    I nije uvijek isto radno mjesto, prvo sam bila asistent, sad sam nekakav manager .
    Ali isto u tih 20 godina je to da sam za svim tim stolovima, i na svim tim pozicijama uvijek radila prekovremeno.

    p.s. Ima još ljudi u firmi koji su tamo i duže od mene, a nisu vlasnici .

  25. #125
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije skroz na istom mjestu. 1x smo promijenili zgradu, i jedno 5-6x sam promijenila stol/sobu .
    I nije uvijek isto radno mjesto, prvo sam bila asistent, sad sam nekakav manager .
    Ali isto u tih 20 godina je to da sam za svim tim stolovima, i na svim tim pozicijama uvijek radila prekovremeno.

    p.s. Ima još ljudi u firmi koji su tamo i duže od mene, a nisu vlasnici .
    Raditi kao asistent i kao manager prekovremeno, dijametralno suprotne pozicije, hmm.. mislim da je tu dosta i do tebe. Ako smijem primjetiti

  26. #126
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Zar je itko to ikada dovodio u pitanje?

  27. #127
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Zar je itko to ikada dovodio u pitanje?
    Ma nije.
    Samo mi nije jasno zasto ti nikad zbog dobrih ili losih stvari nije nije palo na pamet mjenjati posao.

  28. #128
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Mislim nije nuzni nikad promjeniti posao. Nije da se to bas mora. Ali na tvom mjestu bi se pitala zasto nisam.

  29. #129
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Rade li svi u toj firmi, asistenti i mgri, prekovremeno? Ako ima nekih koji ne rade, trpe li posljedice? Ima li ih na tvojoj poziciji da ne rade prekovremeno?

  30. #130
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ima li u toj tvojoj bransi drugih slicnih firmi di se ne radi prekovremeno? Bez poznavanja te tvoje branse, ovo su lektirna razmatranja. Mozes li prec negdje drzavno, zelis li to, mozes li priustit pad place i vjeroj. manje zanimljiv posao itd. Vjer. nisi umrezena/nemas iskustva za prec drzavno...mislim da nije jednost samo uletit nakon 20 god u drzavno. I tata bi sine, da se to jednostavno moze LOL.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.03.2021. at 14:31

  31. #131
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Jedimo da udjes u politiku .

  32. #132
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li u toj tvojoj bransi drugih slicnih firmi di se ne radi prekovremeno?
    Nema. Cijela branša radi ovako. Na projektu na kojem trenutno radim 18 mjeseci, troje ljudi (iz drugih firmi s kojima zajedno radimo na projektu) je dalo otkaz.
    Ja ću biti četvrta. Samo ja sam carica koja će čekati da projekt završi .

    Projekt radimo za državu.
    Ne bih radila tamo ni da mi je Plenković tata .

  33. #133
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Rade li svi u toj firmi, asistenti i mgri, prekovremeno? Ako ima nekih koji ne rade, trpe li posljedice? Ima li ih na tvojoj poziciji da ne rade prekovremeno?
    Zar vi svi zaboravljate što ja pišem svakih par godina? .
    Zezam se, oprosti.

    Sposobni rade, nesposobni ne rade. Bilo da su asistetni ili manageri... koji znaju i mogu rade najteže poslove i stalno rade prekovremeno. Problem su rokovi koji su uvijek prekratki, a određeni su unaprijed već u natječaju.

    Oni koji ne znaju - rade najjednostavnije poslove koje nema potrebe raditi prekovremeno. I imaju već 20 godina malu plaću. A eto, tako je. Ima asistenata koji nakon 2 godine bolje rade nego ovi "jednostavniji" nakon 10-15.

    Ali je velika fluktuacija ljudi... ima par dinosaura ko ja... mladi ljudi nakon par godina često odlaze. Na bolje plaćene iste takve poslove gdje se radi još i više, nerijetko u inozemstvo u istu takvu firmu (četvero ih je otišlo zadnjih godina) ili idu u znanost, na doktorate i sl.

    Iskusnih ljudi na tržištu nema dovoljno da ti možeš sutra zaposliti 5 ovakvih kao ja. Super važnih, pametnih, najboljih na svijetu.
    Pisala sam to sve već i prije.

  34. #134
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije.
    Samo mi nije jasno zasto ti nikad zbog dobrih ili losih stvari nije nije palo na pamet mjenjati posao.
    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim nije nuzni nikad promjeniti posao. Nije da se to bas mora. Ali na tvom mjestu bi se pitala zasto nisam.
    Zato što ima tamo puno stvari zbog kojih mi je tamo zapravo super. Volim i to što radim, i kolege su mi super, i plaća mi je relativno ok (nije neka nevjerojatno velika, ali nisam ni tako veliki menadžer), blizu mi je, imam svoj parking, fleksibilno radno vrijeme, bonuse... nema što nemam
    Samo ta mala sitnica da stalno radim previše.

    Ali i to sam se pitala, i znam odgovor. I negdje drugdje bih ja radila previše. Zato nikad nisam otišla.

    Sad sam kao spremna promijeniti taj problem. Možda .

  35. #135
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Onda odi u predavace i ti, i to je neka 'drzava', il na nesto privatno predavacko. Al fakat nemoj prekovremeno ispravljat stud radove, jer....onda nema opravdanja da tako svi .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.03.2021. at 15:37

  36. #136
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Zato što ima tamo puno stvari zbog kojih mi je tamo zapravo super. Volim i to što radim, i kolege su mi super, i plaća mi je relativno ok (nije neka nevjerojatno velika, ali nisam ni tako veliki menadžer), blizu mi je, imam svoj parking, fleksibilno radno vrijeme, bonuse... nema što nemam
    Samo ta mala sitnica da stalno radim previše.

    Ali i to sam se pitala, i znam odgovor. I negdje drugdje bih ja radila previše. Zato nikad nisam otišla.

    Sad sam kao spremna promijeniti taj problem. Možda .
    I ja obicno radim puno i previse . Srecom uvijek u okviru radnog vremena . Srecom takav je i posao da se ne moze nositi doma ili odgadati. Imala sam par puta u zivotu takav posao i hvala lijepa, nije to za mene.
    Iskreno ne znam kako to rade drugi ljudi, da su stalno u pogonu cijeli dan i ne spavaju nocu. Meni mozak je i tako na rezervi nakon mog pola dana, pa ga malo pustim na pašu i odradim pomoc oko skole nakon toga. Obzirom da sam u pogonu od 5:00 ujutro iza 20 sati vise nisam upotrebljiva. Tako da je meni nezamislivo raditi tolike radne sate. Kako vi radite tolike radne sate? Sto vam mozak radi cijelo vrijeme?

  37. #137
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Takvi r. sati dolaze s autsorsingom djece i kuhanja i kucanstva i instrukcija babama il placenom pomoci. Il se nemaju djeca il se jede sta se stigne.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.03.2021. at 16:17

  38. #138
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Onda odi u predavace i ti, i to je neka 'drzava', il na nesto privatno predavacko. Al fakat nemoj prekovremeno ispravljat stud radove, jer....onda nema opravdanja da tako svi .
    Nemam doktorat, ne mogu sad upisati, niti sam tome ikad težila.

  39. #139
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kako vi radite tolike radne sate? Sto vam mozak radi cijelo vrijeme?
    Pa ne znam koliko dobro radi, ali radi .

    Ja imam drugi problem, ja se ne mogu zaustaviti ni stati, to je adrenalin. Svaku minutu u danu “izvršavam zadatke”. Jako mi dugo treba da se isključim. Kad je takav nekakav peak na poslu sve izgleda zapravo kao jedan beskrajan dan s 4-5 sati sna između.

  40. #140
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne znam koliko dobro radi, ali radi .

    Ja imam drugi problem, ja se ne mogu zaustaviti ni stati, to je adrenalin. Svaku minutu u danu “izvršavam zadatke”. Jako mi dugo treba da se isključim. Kad je takav nekakav peak na poslu sve izgleda zapravo kao jedan beskrajan dan s 4-5 sati sna između.
    Ne znam kako bi to izvela sa ovim mozgom i ovom djecom. Posebno kad su manja bila. Zato i kazem da mi je nezamislivo.

  41. #141
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako bi to izvela sa ovim mozgom i ovom djecom. Posebno kad su manja bila. Zato i kazem da mi je nezamislivo.
    Također, a i nije dobro za zdravlje.
    BB, ne znam koliko imaš godina, ali ovako sam ja radila do prije 10g.Znala sam na poslu ostati do 2 ujutro, odspavati 3 sata i nazad na posao. Danas s ovim godinama mi je to nezamislivo. Kad nas pritisnu rokovi onda imamo peruod od 3 tjedna da ostajemo duže i ja vidim da nakon 10 sati pred računalom moj mozak prestaje funkcionirati.
    Prošle godine kad je krenuo lockdown je u mojoj branši nastala ludnica kakvu ne pamtim nikad. To je bila strava. Nisam znala jesam otišla ili došla s posla. U tjedan dana sam imala 500 poziva na telefonu, doslovno. Nakon 3 tjedna takvog tempa, uspjela sam auto razbiti jer nisam vidjela zid pored kojeg već 10g prolazim.
    Prije 15g bih sve to odradila bez problema.

  42. #142
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ja sam svojedobno imala i vrecu za spavanje na (bivsem) poslu. Jedan dan ipak u 2 ujutro rekla ne mogu vise tipkat, idem se doma odmorit. Nazvali me u 4 ujutro da jesam li se sad odmorila. Ne zezam se. Sjecam se da sam tad zavida cistacici mog sefa na gospodskom zivotu.To je bilo pred 20 god, tad sam mogla. E, i nisam bila sexy dama noci odjevena u tipkacicu, posao je bio legit.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.03.2021. at 17:26

  43. #143
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma što da pišem... moj život je drama, teško je to sve i nabrojati . Bliže sam 40 nego 50 godina , 3 djece, još ih zovemo "mala djeca", bolesti u obitelji svakakvih... nije ni bitno, radoholičar sam u svakoj pori i trebam ozbiljno liječenje.

    I stvarno smo već barem nekoliko puta to pretresale, nije više ni bitno... već ću valjda donijeti neku odluku.
    Nisam htjela opet stavljati naglasak na sve te moje probleme...

    Nego na iskustva drugih... ako zbog previše posla promjene posao, i onda nakon nekog vremena opet završe da previše rade - kako im se to opet dogodilo?
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 05.03.2021. at 18:34

  44. #144
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Takvi r. sati dolaze s autsorsingom djece i kuhanja i kucanstva i instrukcija babama il placenom pomoci. Il se nemaju djeca il se jede sta se stigne.
    Osobno osim sto mi je ovo neprihvatljivo (ok za neko krace razdoblje sta ja znam 2 god dok recimo traje neki projekt) ujedno mi je i tužno i samo od sebe postavlja se pitanje smisla života.

    Jel mi živimo za svoj posao po cijenu da ne vidjamo vlastitu djecu? Da nam netko drugi hendla kuhanje, djecu, obitelj...nastavi niz...

    Mora se crta negdje podvući.

  45. #145
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Svi ti raciomaliziraju da je to samo privremeno, il evo, sad je peak...Ko s valovima epidemije i sljedecih kljucnih x tjedana, nakon kojih je mozda udubina vala, pa novo jahanje vala.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.03.2021. at 18:57

  46. #146
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku

    Nego na iskustva drugih... ako zbog previše posla promjene posao, i onda nakon nekog vremena opet završe da previše rade - kako im se to opet dogodilo?
    Md se to svaki put dogodi. I do njega je, definitivno. Jer u svim tim firmama ima ljudi koji sasvim normalno rade od 8 do 16, i kad dodju doma zaborave na posao.

  47. #147
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    I sama sam prosla kao vecina vas tu na temi nenormalan tempo rada (po 10-12 sati na dan) prije 10-15 god, tad jos srecom nisam imala djecu. Nikad vise.

    Naravno da postoje razdoblja kad je prekovremeni rad normala, kad posao trazi svoje,ali da je to takva konstanta cijelu godinu i tako stalno iznova, fala lipa. Ni za sve novce ovog svijeta, toliko narusavat svoje zdravlje.

    Sto sam starija, to vise cijenim svoje slob.vrijeme nakon rad.vremena.

    Dok sam bila mladja, dugo mi je trebalo da se iskljucim iz moda posla bilo rad.danom, bilo odlaskom na more. Na moru bi dosla k sebi tek nakon 5-6 dana, strasno.

    Al zato sad kad sam starija i mudrija , doslovce se iskljucim na gumb (ako nije zahtjevno razdoblje).
    A na more kad idem, onaj tren kad stanem u trajekt.luku i ukrcam se na trajekt, otplovim iste sekunde miljama u svojoj glavi kao da nemam nikakve veze sa zivotom u Zg

    BB ti si mlada tako da ima nade da ces s godinama i ti se naucit opustit i otpustit oko sebe sve utege
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.03.2021. at 19:10

  48. #148
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A ti si Lili kao puno starija od mene?

    I nema toga - da u cijelom radnom vijeku imaš samo jedan jedini projekt koji traje 2 godine pa si se potrgao, i onda ih više nema... projekti odlaze i dolaze, uvijek ima novi.

    Glavna razlika je u tome da ti rad poslije 16h opisuješ kao najgoru moguću stvar na svijetu. Radoholičar to ne gleda tako. Ja ne patim ako me netko nazove dok sam s djecom u parku, ako radim navečer ili odgovorim na mail preko vikenda. Pa ja uživam u tome. Moj jedini problem je što dan ne traje 48 sati pa da sve stignem. Zašto posao ne bi nekome bio smisao života, koliko god djece imao ili ne imao? Jedan od nekoliko smislova života. Sigurna sam da čovječanstvo mnogih stvari ne bi imalo da ne postoje ljudima kojima je njihov posao bio strast i radili su 10 ili 20 sati na dan. Meni ne treba nužno to nekakvo totalno isključenje od posla. Iako na godišnjem nikada ne radim. Treba mi više običnog najobičnijeg vremena za odmor. Ne mora to nužno biti vrijeme u kojem uopće ne mislim o poslu, kao da je to tamo neka strašna stvar na koju ne smijem niti pomisliti.

  49. #149
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Md se to svaki put dogodi. I do njega je, definitivno. Jer u svim tim firmama ima ljudi koji sasvim normalno rade od 8 do 16, i kad dodju doma zaborave na posao.
    A što on to radi, a drugi ne rade? Što bi se dogodilo da i on ode u 16h?

  50. #150
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A što on to radi, a drugi ne rade? Što bi se dogodilo da i on ode u 16h?
    Pa nista. Zemlja bi se i dalje okretala oko sunca.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •