Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Umirovljenje zbog epilepsije

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno Umirovljenje zbog epilepsije

    Molim Vas ako netko zna, da li me mogu umiroviti iz drzavne sluzbe nakon 15 g. Iz razloga sto bolujem od epilepsije? Radim u smjenama i nocne mogu li traziti rad u uredu ili sve ovisi od sefa? Trenutacno sam na rodiljnom dopustu i bojim se sto me ceka kad se vratim. Znate li nesto o tome?
    E

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    dogovor sa poslodavcem je uvijek opcija
    postoji i mogućnost odlaska na medicinu rada da se ustanovi, da li si s obzirom na bolest, sposobna za obavljanje poslova svog radnog mjesta
    no, ukoliko bi bi bila nesposobna ili ograničeno sposobna poslodavac bi ti trebao pokušati naći povoljnije radno mjesto
    no, ukoliko to nije u mogućnosti, po meni, možeš dobiti i osobno uvjetovani otkaz jer više ne ispunjavaš uvjete za obavljanje poslova na kojima radiš
    isto tako, razgovaraj s dr opće prakse da vidiš na koji način i da li ima osnove ići na vještačenje vezano za invalidsku mirovinu
    ne znam kakvo je tvoje stanje, pa je teško govoriti, ja imam nekoliko prijatelja sa epilepsijom koji sa lijekovima uspijevaju normalno živjeti osim što zaista moraju paziti koliko spavaju, a ti spominješ noćne smjene

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Da, nocne ,pa voznja auta pa nosenje oruzja, pa razne intervencije cak i fizicki sukobi koji su mi veliki stres. S godinama sve veci i veci stres. Ali rad u uredu bar bi sprijecio da usred intervencije ne "zasvijetlim"
    Li

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj celeste prvotno napisa Vidi poruku
    Molim Vas ako netko zna, da li me mogu umiroviti iz drzavne sluzbe nakon 15 g. Iz razloga sto bolujem od epilepsije? Radim u smjenama i nocne mogu li traziti rad u uredu ili sve ovisi od sefa? Trenutacno sam na rodiljnom dopustu i bojim se sto me ceka kad se vratim. Znate li nesto o tome?
    E
    Nemam s tim iskustva, ali imaš vjerojatno redovne liječničke preglede pa se posavjetuj s liječnikom medicine rada i specijalistima. Drugo - pravnik za radno pravo (u firmi ili izvan) bi sigurno pomogao. Ja znam koga bih u svojoj firmi pitala službeno, a koga neslužbeno, da čujem i drugo mišljenje.

    Uostalom, zašto umirovljenje? Zar nema baš nikakvog drugog posla koji bi mogla raditi s manje stresa i bez smjena? Mislim da bi ti tu liječnik i te kako mogao napisati preporuku. Pitaj! I sretno!

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    jesi li razmišljala ostati i na dužem porodiljnom?

    imaš li što beneficiranog staža s obzirom na posao koji radiš?

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Teško da ćeš dobiti umirovljenje zbog epilepsije.
    Imaš li napade?
    Zaključujem da ne jer voziš, a zakon je tu jasan; ukoliko je od zadnjeg napada prošlo više od godinu dana, tada oboljeli od epilepsije može dobiti vozačku dozvolu.
    Možeš tražiti promjenu radnog mjesta, ali budi oprezna.
    Raspitaj se, razmisli, prvo provjeri koje su ti opcije.
    Diskretno.
    Nemoj na sva zvona isticati svoju dijagnozu.
    Čisto da ti se ne desi da ne prođeš na liječničkom i da ne dobiješ otkaz.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Hvala na odgovorima. Nije da bih ja htjela u mirovinu ali se ne osjecam sposobnom vratiti na radno mjesto kao dok je sve bilo OK.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Pošto je to državna služba možda ima ipak rješenje da te stave na neko manje zahtjevno radno mjesto što se tiče nočnih i dežursrva,

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ja bi prvo otisla u radnicku komoru raspitati se o tome sto kaze radno pravo na tu temu. Prije toga nikome na poslu ni rijeci. Ne znam puno o tvom problemu, al znam da se u Austriji osobama sa invaliditetom gotovo ne moze dati otkaz, tj. jako tesko. Cure gore pisu da ti poslodavac moze naci nesto u uredu. Mozda po zakonu mora ako takva radna mjesta postoje u firmi.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Ne govorim svima o bolesti, ne grebem se za penziju, samo ne zelim usred kriticne intervencije kolegi priustiti napad.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Shvatila sam ja tebe. Preporucila sam ti da nista ne govoris i da se raspitas kakav je zakon da ne bi slucajno dobila otkaz ako dodje do sefa, a ti nemas papire.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj celeste prvotno napisa Vidi poruku
    Ne govorim svima o bolesti, ne grebem se za penziju, samo ne zelim usred kriticne intervencije kolegi priustiti napad.
    Jasno... Tome i trebaš odgovorno pristupiti jer nije u igri samo tvoje zdravlje, nego i sigurnost drugih ljudi. Sad dok si na rodiljnom, lijepo razmisli s koje strane dohvatiti problem - što reći šefovima, što liječniku medicine rada, što specijalisti... posloži stvari tako da za sve bude najbolje rješenje. Da sam ti kolegica ili rukovoditelj, i te kako bih te podržala.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.12.2015. at 09:35

  13. #13
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    na takvom radnom mjestu bi morala ići redovito na preglede na medicinu rada
    za pregled na medicini rada mora ti tvoj obiteljski izdati potvrdu od čega boluješ i koje lijekove uzimaš
    znači već tu bi, na medicini rada, trebala biti procjena možeš li, s obzirom na dijagnozu, nositi oružje

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    U pon. Idem neurokirurgu da vidi nalaz magnetske rezonance pa cu ga pitati za misljenje. A steka mi i stirnjaca tako da sam u komi. Mislim relativno dobro se osjecam, ali svi nalazi i pretrage pokazuju drugacije.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Stirnjaca-štitnjača

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj celeste prvotno napisa Vidi poruku
    U pon. Idem neurokirurgu da vidi nalaz magnetske rezonance pa cu ga pitati za misljenje. A steka mi i stirnjaca tako da sam u komi. Mislim relativno dobro se osjecam, ali svi nalazi i pretrage pokazuju drugacije.
    RElativno dobro se osjećaš dok si doma. Pitanje je kako bi se osjećala na poslu. Ja bih baš tako rekla liječnicima (i obiteljskom liječniku i specijalistima) - da ne bi u mirovinu, ali da bi rado radila manje stresan i rizičan posao. Čak razmisli što bi ti odgovaralo, pa i to navedi.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Magnetska rezonanca pokazala smanjenje desnog reznja hipokampusa, posljedica mmeeningoencephalitisa, neizljecivo stanje i lijekovi do kraja zivota. Bila sam u komi cijeli dan,al danas sam bolje kad pogledam svoje tri ljubavi.

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj celeste prvotno napisa Vidi poruku
    Magnetska rezonanca pokazala smanjenje desnog reznja hipokampusa, posljedica mmeeningoencephalitisa, neizljecivo stanje i lijekovi do kraja zivota. Bila sam u komi cijeli dan,al danas sam bolje kad pogledam svoje tri ljubavi.
    Suosjećam... ali dobro je da ovako optimistično gledaš na situaciju. Trajno uzimanje lijekova je svakidašnjica mnogih ljudi.

    Sad ti preostaje vidjeti što s poslom - vjerujem da ćeš dobiti prekomandu za nešto u uredu. Držim fige da bude baš onako kako ti najbolje odgovara i kako je najbolje za tvoje zdravlje. Sretno!

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    To bi već sad trebala tražit da ti se osobri kad se vratiš za pol mjeseca mjesec na posel

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Ma ne vracam se na posao do kraja 2017. Imam troje djece ,najmlađi ce uskoro 1 god.
    Opet me sokiralo kad mi je neurokirurg ponovio ono sto sumi 2009. Govorili svi doktori"Pa vi ste sretni sto ste zivi! " Ziva i (relativno)normalna. Ha -ha da nije tragicno bilo bi smijesno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •