Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 60

Tema: Bozicno drvce/ukrasi

  1. #1
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno Bozicno drvce/ukrasi

    Zanima me koliko vas ima klasicno bozicno drvce, pravo ili umjetno.Da li ste sklone "drugacijem" ukrasavanju doma ili se drzite tradicionalnog?
    Ja ove godine razmisljam o necem drugacijem iz vise razloga: imamo todlericu, ne da mi se u malom stanu natezati sa spasavanjem drvca, svake godine muku mucimo sa smjestanjem drvca. Ove godine smo odlucili ukrasiti stan ranije pa mi treba nekaj kaj ce izdrzati a i lupa me neka kreativa

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Što se tiče božićnog ukrašavanja - kako mi dođe. Uglavnom napravim veći ili manji pomak od tradicionalnog ukrašavanja.

    Jesi li razmišljala o nečemu ovakvom: https://www.google.hr/search?q=bo%C5...IBigB&dpr=0.95

  3. #3
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Ja sam tradicionalna po tom pitanju. Prava jelka, kicasti ukrasi u sto boja, kitim na badnjak. Nisam kreativna na tom planu :D

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče božićnog ukrašavanja - kako mi dođe. Uglavnom napravim veći ili manji pomak od tradicionalnog ukrašavanja.

    Jesi li razmišljala o nečemu ovakvom: https://www.google.hr/search?q=bo%C5...IBigB&dpr=0.95

    apsolutno predivno.
    kod nas je svašta. kitimo oko Sv.Nikole jer za Novu nismo doma pa nam je klasični period kićenja kratak.
    osobno volim ove nove ideje, ali klinci su još uvijek u fazi kičeraja pa nam stan izgleda ko vašar :D
    Posljednje uređivanje od Val : 29.11.2015. at 12:14

  5. #5
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče božićnog ukrašavanja - kako mi dođe. Uglavnom napravim veći ili manji pomak od tradicionalnog ukrašavanja.

    Jesi li razmišljala o nečemu ovakvom: https://www.google.hr/search?q=bo%C5...IBigB&dpr=0.95
    Upravo tako...imam divan, prazan bj. zid, drvca i to mirisna kaj sam u ikei na ljeto kupila, led lampice, cesere kaj su mi djeca na moru skupila. Vijenac za vrata sam od staroga slozila novi, srebrno- ljubicasti. To je otprilike bila neka nit vodilja. Kroz koji dan cemo sloziti

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  6. #6
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Naš dom je već okićen i to mašala Sve blješći Bor kitimo prije badnjaka da što prije i dulje uživamo u njemu. Volimo spoj modernog i tradicionalnog.

  7. #7
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Evo fotke :
    https://goo.gl/photos/H4EepZMviPsHFNSm9

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  8. #8
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Kod nas kićenje na maksimum. Mali plastični bor od 120 sa najkičastijim nakitom koji postoji i svim njenim nakitom i kopčanja za kosu. Ultra kič.
    Kitimo kad poželimo. Skidamo prije ožujka
    Posljednje uređivanje od rossa : 29.11.2015. at 13:38

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kod nas isto nakićerni nakićeraj do maksimuma.

  10. #10
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Naš dom je već okićen i to mašala Sve blješći Bor kitimo prije badnjaka da što prije i dulje uživamo u njemu. Volimo spoj modernog i tradicionalnog.
    Ma ja bi ga danas okitila da smo kuci. Na rucku smo pa mi nema smisla ali cu sigurno sutra vec poceti. I biti ce puno puno ukrasa inace smo na badnjak kitili pa je meni uvijek bilo dvostruko slavlje jer mi je tada rodendan. Ove godine na badnjak se zelim posvetiti samo klopi i family zato neka bude citav mjesec ukraseno

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja ko cvijeta. Bor do plafona, friški, ukrasi od onih bakinih do dječjih radovs, i kaj sad- imamo divljeg mačića i nr znam sto cu dad, vjerojatno mali bor i nelomljivi ukrSi

  12. #12
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mi cemo vjerojatno kititi jedan od sljedecih vikenda... isto kao kriszg, imamo jednog malca kojeg cemo morati paziti da ne srusi sve.
    Imamo plasticni bijeli bor. Rasklopi, sklopi, nema iglica po podu ni muke oko ciscenja. Milina.

  13. #13
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi cemo vjerojatno kititi jedan od sljedecih vikenda... isto kao kriszg, imamo jednog malca kojeg cemo morati paziti da ne srusi sve.
    Imamo plasticni bijeli bor. Rasklopi, sklopi, nema iglica po podu ni muke oko ciscenja. Milina.
    Imamo i mi plasticni ali tko ce nju odvratiti da ga ne vuce po sobi, taman je prohodala...sam mi treba da na njoj zavrsi
    Tako je lijepo imati te malce

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  14. #14
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Zato moj od prošle godine visi sa stropa

  15. #15
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Zato moj od prošle godine visi sa stropa
    Ma kako si uspjela? Daaaj fotke :please:
    Ajmo skupiti temu dobrih ideja

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam tradicionalna po tom pitanju. Prava jelka, kicasti ukrasi u sto boja, kitim na badnjak. Nisam kreativna na tom planu :D
    identicno ovako i ja.

  17. #17
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kako si uspjela? Daaaj fotke :please:
    Ajmo skupiti temu dobrih ideja

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
    Rado bih preuzela zasluge, ali je zapravo mm taj koji je kreativan i spretan

    http://tinypic.com/r/1zge0yb/9
    Ove će godine biti u nešto prpošnijem, šarenijem duhu

  18. #18
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ma ja se nekako nadam da će mu bor biti zanimljiv par dana, a onda da će krenuti na nešto drugo... ne sjećam se kako je bilo sa starijim u toj dobi, ali se ne sjećam da smo raditi neke posebne mjere opreza. Mora da nije bilo previše traumatično, čim se ne sjećam.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Rado bih preuzela zasluge, ali je zapravo mm taj koji je kreativan i spretan

    http://tinypic.com/r/1zge0yb/9
    Ove će godine biti u nešto prpošnijem, šarenijem duhu
    Zgodan!

    I mi imamo borić koji visi sa zida, zbog manjka prostora.

    Djeca već goooodinama imaju svoj mali umjetni bor koji kite kako žele i koji stoji u njihovoj sobi. I jaslice. Jedva da su hodali kad smo s tim započeli.

  20. #20
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    joj ja čak i imam već kuku u stropu gdje nam ponekad visi viseća fotelja, ali bi dosta smetao za prolazit

    isto imam tek prohodalu toddlericu, ali ne brinem puno kako će to izgledat s njom, vjerojatno će se ponašat slično ko mačka: skidat će donje ukrase, ja ću ih vraćat

    ja jako volim ona guuusto popunjena, dinamična drvca prepuna svega, pogotovo otkad imam umjetno koje je samo po sebi puno ružnijeod pravih, pa mi je draže da ga sakrijemo, da služi više kao kostur
    recimo, tip kao u ovoj galeriji: http://blog.styleestate.com/christma...om-raz-imports

    već dva tjedna planiram i prikupljam ukrase, i sad imam skoro sve što sam zamislila. otkad radim ta prekićena drvca, a oko njih ima ohoho posla, kitim ranije i raskitim kasnije, neću se mučit toliko za tjedan dana gušta!

    planiram još i napravit jednu vazu u koju ću stavit nekoliko grana posprejanih glitterom, a na njih objesit malene mittens koje sam isplela prije par godina, i neke pletene kuglice.

    volim cijeli taj šušur i poigrat se s atmosferom

  21. #21
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ove godine razmisljam o necem drugacijem iz vise razloga: imamo todlericu, ne da mi se u malom stanu natezati sa spasavanjem drvca, svake godine muku mucimo sa smjestanjem drvca.
    Mi smo za Bozic kad je E. bila todler stavili bor na balkon ispred njene sobe. Tako ga je mogla gledati, ali ne i srusiti... A kad bi htjela izasli bi van (ne sjecam se da smo cesto izlazili van, valjda je bila te godine velika zima ).

  22. #22
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Rado bih preuzela zasluge, ali je zapravo mm taj koji je kreativan i spretan

    http://tinypic.com/r/1zge0yb/9
    Ove će godine biti u nešto prpošnijem, šarenijem duhu
    Genijalno svida mi se ideja

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  23. #23
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja se nekako nadam da će mu bor biti zanimljiv par dana, a onda da će krenuti na nešto drugo... ne sjećam se kako je bilo sa starijim u toj dobi, ali se ne sjećam da smo raditi neke posebne mjere opreza. Mora da nije bilo previše traumatično, čim se ne sjećam.
    Nasa je "sivonja" od rodenja...ima prave ispade, kada joj nesto nije po volji, sjedne, prekloni se i lupi 2x glavom od pod. Ali ne mogu lagati pa reci da su sve preinake radi nje, ima nesto i kod mame i ostatka family

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  24. #24
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    kada joj nesto nije po volji, sjedne, prekloni se i lupi 2x glavom od pod.
    sad smo totalno off, ali i moj lupa glavom u pod, zid. I onda plače jer boli... Par puta si je zube raskrvario od tog lupanja. Čudna neka generacija!

  25. #25
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Sto se ostalog ukrasavanja tice, sada to obavlja E., u nekakvom okvirnom dogovoru. Bor kitimo zajedno na Badnjak.
    Ovisno o tome kako nas pukne - nekad ukrasi koje je izradila ona, ili koje smo uzeli na bozicnom sajmu neke udruge, nekad slozimo jednu boju, ili dvije boje, nekad skroz sareno... Vec o raspolozenju.
    Bozicni vijenac imam jedan kojeg je izradila ona jos u vrticu, uvijek stavimo taj... vec nam je postao tradicionalan.

    Bor smo uvijek imali pravi, no kad je ona bila mala presli smo na umjetni radi skupljanja iglica (bor je uvijek u njenoj sobi, u dnevni stavimo neki vijenac ili aranziramo nesto od grancica bora - pravog)... Prosle godine je bila veca od tog umjetnog, pa mislim da je vrijeme da se vratimo na pravi.
    U Ikei ima ona akcija zbrinjavanja borova, pa mislim da cemo iskoristiti nju...
    Ili ga presaditi u vrt.


    Zasad imamo samo bozicnu zvijezdu (cvijet) i adventski kalendar.

  26. #26
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    sad smo totalno off, ali i moj lupa glavom u pod, zid. I onda plače jer boli... Par puta si je zube raskrvario od tog lupanja. Čudna neka generacija!
    O ne ne...ova je prefrigana...skuzila je da parket boli pa lupa po tepihu

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  27. #27
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    a ovako nešto za toddlere? pa im dati da ga ukrašavaju i skidaju ukrase kako i kad žele. to je od filca.

    http://i736.photobucket.com/albums/x...Tree-1copy.jpg

    http://cf.lovefromtheoven.com/wp-con...-1-555x796.jpg

    https://img0.etsystatic.com/004/0/66...98430_a4z6.jpg


    inače, da se borovi prodaju danas kupila bih jednog i okitila ga pa kupila novog pred božić
    prošle godine sam 1.12. napravila "bor" od knjiga sa svjećicama pa su me barem svjećice "smirile" dok nije bilo vrijeme za pravi.
    a ove godine sam još i trudna pa ni sama ne znam kititi prije nego odem roditi ili roditi taman u vrijeme kićenja pa riskirati da netko drugi kiti

  28. #28
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    melange, ja to ne bih prepuštala slučaju ništa
    kad kažeš da se prodaju danas, pretpostavljam da misliš na prave, ali on bi ti ionako ostao gol do Božića da ga sad okitiš, okiti umjetni pa dok si ti u rodilištu neka netko premjesti sve na pravi u točno istom rasporedu

  29. #29
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    melange, ja to ne bih prepuštala slučaju ništa
    kad kažeš da se prodaju danas, pretpostavljam da misliš na prave, ali on bi ti ionako ostao gol do Božića da ga sad okitiš, okiti umjetni pa dok si ti u rodilištu neka netko premjesti sve na pravi u točno istom rasporedu
    nije ti to ni loša ideja

    pa i kažem da se ne prodaju još borovi (pravi), ali da se prodaju kupila bih jedan pa za 20ak dana još jedan

    inače, ove godine sam kupila 4 paketa svjećica s aliexpressa, mislim da ima preko 15m.
    i još one što vise za balkon. htjela sam ih postaviti još u subotu, ali nismo mogli skužiti kako ćemo ih uključiti u struju u stanu.

  30. #30
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa ako nemate utikač na balkonu, i mene zanima

    a ja se čak mislim da li da uopće stavljam svjećice na bor. mislim da može bit efektan i bez njih, a to mi drastično smanjuje opasnost za malenu, onda je to samo hrpa traka i stiroporskih kuglica, pa nek čačka

  31. #31
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li razmišljala o nečemu ovakvom: https://www.google.hr/search?q=bo%C5...IBigB&dpr=0.95
    lani sam prvi put imala zidni bor. zbog šteneta

    inače uvijek veliki, pravi ili plastični s ukrasima u 2 boje. i kitimo na badnjak poslijepodne. skidamo do svijećnice

    za ovu godinu se još premišljam. sve opcije su otvorene

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    lani sam prvi put imala zidni bor. zbog šteneta

    inače uvijek veliki, pravi ili plastični s ukrasima u 2 boje. i kitimo na badnjak poslijepodne. skidamo do svijećnice

    za ovu godinu se još premišljam. sve opcije su otvorene
    Ako imaš dovoljno prostora, predlažem jedno i drugo, zidnu i 3D dekoraciju

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Greška...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.12.2015. at 12:34

  34. #34
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Greška...
    Kaj je greska?

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  35. #35
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Ja, pak, imam ogromnu umjetnu gustu jelku i pola ostave mi je ispunjeno božićnim nakitom MM-a već u studenom počne znoj oblijevati od pomisli na sav taj posao kićenja i raskićavanja, mogli bi komotno staviti tu jelku u kakav shopping centar i ne bi je se postidjeli

    Preferiram elegantnije verzije bora - moj je u zagasito ljubičastim, srebrnim i zlatnim tonovima, a imam i prozirne kuglice ispunjene pahuljama, srebrnobijele ptičice i slične fore. Nakit sam pažljivo kupovala jer mi se sviđa tradicija čuvanja nakita i htjela sam kupiti neki kvalitetniji, koji će dugo trajati. Volim vidjeti nakit kod svojih baka koji je star 50-ak godina.


    Imam i božićne šalice za kavu, božićne stolnjake, dekoraciju za kamin... a pošto ne mijenjam nakit, izguštam se u mijenjanju vijenaca, lampica za balkon, mirisnih svijeća i sl.

    Za dijete smo ove godine smislili foru - nalijepit ćemo mu na zid sobe jelku od papira (već kupljen ), izrezivat ćemo ukrase koji će se moći nalijepiti na nju, a kupili smo mu i nekoliko kartica naljepnica koje će sam moći lijepiti. Nadamo se da će mu to biti dovoljno zanimljiva aktivnost koja će mu odvući pažnju od pravoga bora

  36. #36
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Nakit sam pažljivo kupovala jer mi se sviđa tradicija čuvanja nakita i htjela sam kupiti neki kvalitetniji, koji će dugo trajati. Volim vidjeti nakit kod svojih baka koji je star 50-ak godina.
    I ja pomalo volim tradiciju. U roditeljskoj kući i danas se kiti veliki živi bor sa kuglicama starim preko 40 godina (velike, šarene). Mi u stanu imamo gusti umjetni veliki bor i kugle koje smo kupili prije 15-ak godina. A i badnjak mi ne bi bio badnjak, između ostalog, da ne kitimo bor baš tada...

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj je greska?

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
    Ma, nisam pazila - napisala sam ovdje post koji je trebao ići na drugi topic (onaj o darovima za 15-godišnjake) pa sam ga preselila.

    * * *

    Ont. kod nas se bor kiti na Badnjak, aliiii ukrašavanje lampicama (kojih ima kao u bilo kojem shopping centru) će krenuti od ovog vikenda. Nemam ja više ništa s tim - imam tri muška bića koji će to s veseljem odraditi. Nemamo više malih - mlađi sin me upravo sustigao po visini. Nek vješaju lampice kako god žele...

  38. #38
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Tko zna! Možda i ja s vremenom, kad curka bude veća, promijenim običaje. Za sada joj šušura ne fali. Sutra idemo s vrtićem okititi veliku jelku na trgu, pa je mama danas napravila veliki ukrasni paket kojeg će curka ponijeti i teta objesiti na jelku. U pomoć stižu i vatrogasci za velike visine.

  39. #39
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    ja nisam zadovoljna kolicinom ukrasa jer ce nam ovo biti tek treci put da kitimo bor zajedno pa je vecina kupljena prije tri godine i od onda nisam naisla na nista sto bi mi bilo bas wow.
    na etsyju sam narucila drvene ukrasice gdje pise "first christmas in new home" i "first christmas together", a sad sam narucila jos "baby's first christmas".
    isto nam je bor kombinacija ljubicaste i srebrne i ne nalazim bas takvih ukrasa. uglavnom je sve na crveno i zlatno.

    Sent from my A0001 using Tapatalk

  40. #40
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bas si uvjerena da ce baby stici prije Christmas?

  41. #41
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Pa napravi ukrase. Ono, cekas porod, lezis pred tvom i prtljas po kuglicama

  42. #42
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Bas si uvjerena da ce baby stici prije Christmas?
    mogla bi ti prenijeti do valentinova.
    barem neces imati vremena s biranjem imena :mrki pogled:

    babyboys, NARUCILA sam s etsyja, ne skupljala ideje da sama napravim salu na stranu, nisam bas crafty diy tip.

    Sent from my A0001 using Tapatalk

  43. #43
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam zadovoljna kolicinom ukrasa jer ce nam ovo biti tek treci put da kitimo bor zajedno pa je vecina kupljena prije tri godine i od onda nisam naisla na nista sto bi mi bilo bas wow.
    na etsyju sam narucila drvene ukrasice gdje pise "first christmas in new home" i "first christmas together", a sad sam narucila jos "baby's first christmas".
    isto nam je bor kombinacija ljubicaste i srebrne i ne nalazim bas takvih ukrasa. uglavnom je sve na crveno i zlatno.

    Sent from my A0001 using Tapatalk
    Vjerojatno sam ih ja sve pokupovala prije tri godine

  44. #44
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno



    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Preferiram elegantnije verzije bora - moj je u zagasito ljubičastim, srebrnim i zlatnim tonovima, a imam i prozirne kuglice ispunjene pahuljama, srebrnobijele ptičice i slične fore.
    I kod nas je slično, ljubičasto-bijelo-srebrna kombinacija, s tim da su neke kuglice izrezbarene, neke mat, neke šljokičaste, došle su u kompletu i baš su mi lijepe. Imam i staklene, bijele sige i sl. Volim anđelčiće, najdraži su mi neki što izgledaju k'o balerina: čupava, srebrna glava, tijelo od nekog paperja, nožice od trakice, a cipelice prozirni kamenčići i male mašnice Vise s bijelih grana, ne na boru.

    Voljela bih jednog dana imati kolekciju staklenih kuglica, ali su preskupe pa svake godine kažem da ću ih početi kupovati - sljedeće godine. I plastične su za sada sasvim lijepe. Iz daljine izgledaju k'o da su od stakla, doduše, mora se malo i zažmiriti da bi dojam bio bolji
    Posljednje uređivanje od Optimist : 02.12.2015. at 22:20

  45. #45
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ja, pak, imam ogromnu umjetnu gustu jelku i pola ostave mi je ispunjeno božićnim nakitom MM-a već u studenom počne znoj oblijevati od pomisli na sav taj posao kićenja i raskićavanja, mogli bi komotno staviti tu jelku u kakav shopping centar i ne bi je se postidjeli

    Preferiram elegantnije verzije bora - moj je u zagasito ljubičastim, srebrnim i zlatnim tonovima, a imam i prozirne kuglice ispunjene pahuljama, srebrnobijele ptičice i slične fore. Nakit sam pažljivo kupovala jer mi se sviđa tradicija čuvanja nakita i htjela sam kupiti neki kvalitetniji, koji će dugo trajati. Volim vidjeti nakit kod svojih baka koji je star 50-ak godina.


    Imam i božićne šalice za kavu, božićne stolnjake, dekoraciju za kamin... a pošto ne mijenjam nakit, izguštam se u mijenjanju vijenaca, lampica za balkon, mirisnih svijeća i sl.

    Za dijete smo ove godine smislili foru - nalijepit ćemo mu na zid sobe jelku od papira (već kupljen ), izrezivat ćemo ukrase koji će se moći nalijepiti na nju, a kupili smo mu i nekoliko kartica naljepnica koje će sam moći lijepiti. Nadamo se da će mu to biti dovoljno zanimljiva aktivnost koja će mu odvući pažnju od pravoga bora
    Javi kako je proslo, drugim mamama super savjet ako prode

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  46. #46
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, nisam pazila - napisala sam ovdje post koji je trebao ići na drugi topic (onaj o darovima za 15-godišnjake) pa sam ga preselila.

    * * *

    Ont. kod nas se bor kiti na Badnjak, aliiii ukrašavanje lampicama (kojih ima kao u bilo kojem shopping centru) će krenuti od ovog vikenda. Nemam ja više ništa s tim - imam tri muška bića koji će to s veseljem odraditi. Nemamo više malih - mlađi sin me upravo sustigao po visini. Nek vješaju lampice kako god žele...
    Mudrica

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  47. #47
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Uglavnom, ovaj video sam gledala prosle godine kada sam odlucila da nece moci

    https://m.youtube.com/watch?v=fbnmvS-lRAk

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  48. #48
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Evo kako nam je do sada ispalo...

    https://goo.gl/photos/H4EepZMviPsHFNSm9

    Nakon skidanja...cekaju me radovi

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  49. #49
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Pravi bor (srebrna smreka po mogucnosti) ili kreativa. Prije tri godine smo imali ove grane na zidu.

    Kod mene doma je uvijek bio bijeli i srebrni nakit. Ja volim i crveni pa sam i toga nakupovala uz onaj sto imam od mame, bake i prabake. Nikakve druge boje ne dolaze u obzir. Osim drvenog i onog sto sam ja radila.

    Mi smo danas poceli ukrasavat polako. Sljedecih dana cemo dovrsavat. A bor na badnjak. Makar bi ove godibe mogli i prije. Najgore mi je kad sve moram u isti dan. I kuhat i spremat i kitit... i poklone kupit najcesce.

    E da, imamo bor bez obzira na dob djeteta. Pravi, s pravim kuglicama. Veca nam je opasnost do sad bila macka.

  50. #50
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Skinut cemo ga kad se pocne previse trusit. Meni je prebrzo skidat bor na sveta tri kralja. Jednom smo kod mene doma drzali bor do 1.maja. Al to je bio bas bor pravi, onaj s dugim iglicama. Ja, mama i sestra, bas smo bili luda obitelj ponekad.
    Posljednje uređivanje od meda : 21.12.2015. at 00:51

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •