Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 241

Tema: Zagreb, turisticki

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    ni ja nisam znala što su to germ knedle, isto nisam odavdje.

  2. #52
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    velim ti da to znaju ljudi koji su bili na planinama van RH.

    Uglavnom, večina štandova uCesarčevoj, Kurelčevoj i na Trgu, radi i prek dana, npr za gablec. Netko je pitao

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ili ljudi koji su to radili ili gdi se to radilo doma

  4. #54
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a ja baš moram napisati kontru
    jučer sam malo šetala po kvartu
    hladno je, vlažno
    ali sam pomislila kako nije strašno
    i baš mi je prošlo kroz glavu kako sam, dok sam živjela kojih cca 30 km južnije od beti, uvijek mislila kako ne bih ja mogla nikad živjeti na kontinentu
    ajme magla, ajme vlaga, ajme hladno....
    pa živim
    i ok mi je
    naučila sam
    i zagreb pruža toliko sadržaja i mogućnosti (koje na žalost ne koristim) da je klima minorna stvar
    a i nije stvarno tako strašno
    ako sam se ja, zimogrozna, naučila, može svatko
    i diše se normalno
    bez marame preko usta
    bez kape, rukavica i šala
    samo zimska jakna, ne pretopla i gležnjače od lagane kože
    traperice, bez najlonki

    kontra je beti i bodulici
    cvijeta je uletjela
    Moj prijatelj Riječanin koji je studirao sa mnom (daklem prije 20 godina ) kaže da se vrijeme u Zagrebu dosta promijenilo u odnosu na onda i to uglavnom nabolje. Da je puno više sunca i manje magle, a da je drugačije i to što sada puše u Zagrebu pa onda čupa jadna nenavikla stabla.

    I da uvijek kad se čuje sa svojima kući ispada da je u njega bolje vrijeme, nego u njih.

    Sorry na (djelomičnom) offtopicu.

  5. #55
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Germ knedli ima i na početku Gajeve, gotovo na Trgu . 30 kn

    Nisam usojela naći rakiju u ledenim čašama. Zna možda netko gdje je ima? Ili cemo aleks i ja morati tražiti ?

  6. #56
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    možda ima neki prgramprodavača na webu, možda u tomićevoj

  7. #57
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Navodno Bogovićeva ili Gajeva. Ma nisam ni pogledala sve. Stalno se soremam malo detaljnije pogledati i konačno nešto i probati

  8. #58
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

  9. #59
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    He he.

    Javim tu kada nadjem

  10. #60
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    I mi smo doma jeli germknedle. Ja ne radim, moja mama ih radi. U onom receptu linkanom stoji da se kuhaju 10 min. Moja mama ima neku foru tipa 4,5 sekunde pleses oko lonca, dvaput pljesnes pa okrenes zdjelu na drugu stranu i jedino tako dobijes PRAVE germknedle ili na austrijskom i bavarskom germknoedel. Bas cu ju pitati, mislim da je vrijeme da naucim tajnu

    Za amelie kutijice je netko odgovorio. Pakirali su ih u obicne pasticne. Ne sjecam se sarmantnih. Nisam nikad bila u MNK. Meni su ti makaroni preslatki. Mislim, moze se jesti, al nikad ne bih pozeljela.

    Danas sam dvaput prosla mimo Mundoake. Ne stane ni jedan covjek vise unutra. Stvarno je uvijek guzva.

  11. #61
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Al da, kao djeca smo jeli cesto germknedle s makom i pekmezom od sljiva, ponekad s divljaci i drugim mesom a la wild. Istina je da sam prvi put i Njemackoj vidjela s sosom od vanilije, kasnije i na skijanju.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    I ja sam pokusala uci u ponedjeljak u Mundoaku, ali nije bilo mjesta...

  13. #63
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    U subotu je dio ekipe tamo bio na rucku, poznavajuci prostor nisam ni pokusava im se pridruziti vec sam s Balerinon zavrsila na hamburgeru u yellow submarine. Nakon naseg rucka sam otisla u Mundako i sretna bila zbog odluke. Al kako sam mesozder volim njihovu hranu. Jos da naucim mu i ispravno ime

  14. #64
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ha ha ali ono što je baš smiješno je da je chef u Mundoaki Tvrtko Šakota, nekadašnji kuhar u Makronovinom bistrou, a sad kuha za mesoždere.

    Doduše nisam sigurna niti da je još uvijek chef, nešto sam čula da je otišao.

  15. #65
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mi smo bili sad turistički u Zagrebu. Centar je ukrašen genijalno ali tolika je gužva da sam skoro panični napad dobila. Htjeli smo u Muzej iluzija ali su nam svi rekli da je bezveze pa smo preskočili, možda nismo trebali? Išli u Tehnički i tamo nam je bilo super (osim što u rudniku jesam dobila panični napad). A tri dana je definitivno premalo za vidjeti sve što bi trebalo, da idemo j i mm sami i na više dana, obišča bi čitav grad, sve restorane i sve muzeje.
    Posljednje uređivanje od Trina : 10.12.2015. at 15:38

  16. #66
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ajme, tko vam je rekao da je muzej iluzija bez veze?
    Čini mi se da preko dana nije tak velika gužva kao navečer ?

  17. #67
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa i meni je Muzej iluzija tak-tak, ništa posebno. Fora je ona soba u kojoj ti pozli, i ona veliko-malo, a ostalo su više manje optičke varke kakve sam već vidjela po internetu.

  18. #68
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Posljedica mojeg Adventa u Zagrebu je prehlada, a rekla bih da stiže i upala grla Znala sam ja da mi ne paše ta vlažna hladnoća, a virusi i/ili bakterije su već bile negdje, naravno, samo ih je zagrebački zrak osokolio.
    Ali, baš me briga, idemo u Salzburg idući vikend. Rekla bih da trebam bar bronhitis očekivati....

  19. #69
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    posljedica mog Adventa u Zagrebu je (ionako mršav) olakšan novčanik
    ali ne odustajem
    u ponedjeljak opet idem
    ja obožavam to šarenilo i kič, iće i piće

  20. #70
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Baš jučer gledam ljude u tramvaju - kašlju ko ludi a tek tu i tamo netko stavi ruku na usta.

  21. #71
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nikad mi Zagreb za Advent nije bio ljepši nego ove godine. Baš su se potrudili.

  22. #72
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad mi Zagreb za Advent nije bio ljepši nego ove godine. Baš su se potrudili.
    Prekrasan je

  23. #73
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Prvi vikend adventa smo proveli u Budimpešti, bože što je taj grad prekrasan Već mi je bilo muka što ću se vratiti i gledati onu šatorčinu na Trgu, kad ono surprise

  24. #74
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi vikend adventa smo proveli u Budimpešti, bože što je taj grad prekrasan Već mi je bilo muka što ću se vratiti i gledati onu šatorčinu na Trgu, kad ono surprise
    Nadam se da je dugorocno prekinuta suradnja sa satorom na Trgu. Bas mi je lijepo citati da svi dolaze u grad. Ja sam bas premalo koliko sam inace vezana za centar.

  25. #75
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Eh da, jedna od mojih omiljenih destinacija je i Lauba, al trenutno nije otvorena za posjetitelje do 30.12. Tamo mi je super prostor, znaju biti zanimljiva dogadjanja, wc je odlican, a ni kafic nije los.

  26. #76
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    U cetvrtak je besplatan ulaz u muzej prekinutih veza.

  27. #77
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i meni je Muzej iluzija tak-tak, ništa posebno. Fora je ona soba u kojoj ti pozli, i ona veliko-malo, a ostalo su više manje optičke varke kakve sam već vidjela po internetu.
    Hajde napisite vise - gdje, o cemu se radi, ulaznice, itd.
    Da ne preporucim zeni neupucena

  28. #78
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

  29. #79
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Hvala, Jelena!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ima li ovih dana negdje u Zg sajam rukotvorina? Nekoć, možda prije dvije godine, u vrijeme adventa bio je u SC-u u Savskoj. Voljela bi vidjeti nakit tipa Osh Brosh, Pupa Franca i sl.

  31. #81
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Muzej iluzija je malen, ali simpatičan, kakav je da je drago mi je da i on postoji u Zagrebu jer je obogatio cjelokupnu sliku. Možda su prevelika očekivanja ljudi jer zvuči pompozno, ali sjećam se kako sam svojedobno bila razočarana i hrpom muzeja po New Yorku jer sam smatrala da trebaju biti veći i bogatiji (npr. Museum of native Indians me zaprepastio skromnim izdanjem, kao i Museum of moving image, valjda sam mislila da bi trebao biti cijeli filmski studio tamo, šta ja znam). Tako da, ako očekivanja nisu prevelika, muzej iluzija je sasvim ok. Klinci su uglavnom bili oduševljeni. Nije ni Muzej prekinutih veza ništa bolji, uostalom, ali fora zvuči.

  32. #82
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li ovih dana negdje u Zg sajam rukotvorina? Nekoć, možda prije dvije godine, u vrijeme adventa bio je u SC-u u Savskoj. Voljela bi vidjeti nakit tipa Osh Brosh, Pupa Franca i sl.
    Ima, bit će od 16. do 19. čini mi se, isto u SC.

  33. #83
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ne kažem, fora je, naravno da je i meni drago što postoji, ali nije mi za žaliti ako ga netko ne vidi. Osim toga, prilično je skup.

  34. #84
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    nije skup ako zemeš obiteljsku kartu i 5-6 djece iz kvarta (uz svoje), morat ću skočit i videt kak izgleda
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.12.2015. at 09:08

  35. #85
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Slažem se Mima, i one igračke su im preskupe. Šteta.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    I meni je drago sto je Zagreb dobio muzej kao sto je Muzej iluzija, no ako ste bili u nekom takvom muzeju u inozemstvu, ovo ce biti malo razocaranje ...
    Upises opticke iluzije u internet i vidis te slike .... Zanimljiva je ta soba s obrnutom perspektivom (zove li se to tako?!) .... Cak su i djeca bila malo razocarana. Bila je prevelika guzva za tako mali proctor. Sveukupno nas obilazak je trajao 45 minuta s kupovanjem ulaznica....


    Sto se tice klime, i ja mislim da se promijenila. I to nabolje Mislim da nema vise toliko magle... Prije bi se magla spustila na grad i ne bi se dizala danima, ma mjesecima ...

    Grad je lijep, ali non-stop guzva.... Ako netko treba poslom do grada, automobilom - uzas ... parkirati nemoguce, garaze pune u svako doba dana i veceri.... Jedva cekam 5.1. :Grinch:

  37. #87
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li ovih dana negdje u Zg sajam rukotvorina? Nekoć, možda prije dvije godine, u vrijeme adventa bio je u SC-u u Savskoj. Voljela bi vidjeti nakit tipa Osh Brosh, Pupa Franca i sl.
    Ima ovo: https://artomatsajam.wordpress.com/ e sada kaj bu od nakita...

  38. #88
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    mom djetetu je muzej iluzija bio ok., ništa spektakularno ali zanimljivo...
    inače ja sam zaista oduševljena zg advenstskim događajima
    a posebno mi je drago što nema vise onog odurnog šatora na trgu

    sve ostalo je vise nego interesantno, inspirativno i predivno i mislim da je zg pozitivan primjer kako se te stvari kvalitetno odrađuju

  39. #89
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Da. I cestitke na najboljoj eu adventskoj destinaciji. I Bec ste pretekli

  40. #90
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Jučer bila popodne, danas predveče planiram s klincima, ak se sve posloži kak mislim
    Uzela jučer medenjake kod marice tomice, najbolji su koje sam probala do sad a njihove jedemo više put godišnje, mirišljavi i ffriški

  41. #91
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Muzej Iluzija 14. I 15. Besplatan ulaz. Meni se cini jako skup. Ulaz za odrasle 40kn. Pa za to odem u kazaliste. I nisu svi s obitelji, ja nekad hocu otici sama s D negdje.
    Kuzim da su oni sad hit i moraju to iskoristit, al sta je previse je previse.

    Bili jucer na Tomislavcu na klizanju. Velika guzva i led u onom sredisnjem dijelu pun rupa da sam pala koliko sam duga i siroka jer sam zapela u rupetinu. Al je lijepo.

    Danas idemo u Petrinjsku, svaki vikend otvaraju jedno dvoriste. To je ono iz reklame za evotv. I u Kloviceve dvore na Bozic starog Zagreba. Ne mogu skuzit jel se to placa ili ne.

  42. #92
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pazite na gužvu na te besplatne dane, mi smo u Muzeju iluzija bili jesenas, došli smo dosta rano ujutro, a kad smo izlazili bio je RED za ulazak, do Ilice

  43. #93
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    14. i 15. je besplatan ulaz jer će se predstavljati Muzej realnosti, mislim da to organizira Unicef, pa ne znam kako će se to skupa unutra izorganizirati, ali ok

    Ali gužve su u gradu stvarno očajne, jučer sam dovoljno rano, ma i prerano, krenula na jedno predavanje i zakasnila toliko da mi je stvarno bilo neugodno, svuda sam stajala i čekala na semaforima, parkinga ni za lijek, ajmeee...

  44. #94
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Naišla sam na ovaj link: Najbolja nova mjesta u Zagrebu
    Posljednje uređivanje od Jurana : 14.12.2015. at 08:22

  45. #95
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Posljedica mojeg Adventa u Zagrebu je prehlada, a rekla bih da stiže i upala grla Znala sam ja da mi ne paše ta vlažna hladnoća, a virusi i/ili bakterije su već bile negdje, naravno, samo ih je zagrebački zrak osokolio.
    Ali, baš me briga, idemo u Salzburg idući vikend. Rekla bih da trebam bar bronhitis očekivati....
    Beti
    slicne puteve imamo
    Mi idemo u Salzburg za 13 dana, obavezno te kontaktiram za neke prakticne savjete i da cujem dojmove.
    uzivajte!

  46. #96
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Jucer bili u centru.guzva je puno manja kad se ode ranije.mi smo isli oko 15h.

    Stvarno je lijepo u gradu, prekrasno.
    danas sam na seminaru u centru pa cu pod pauzom opet malo prolandrat.

  47. #97
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Bili u muzeju iluzija popodne, dobro ali ne pretjerano dobro,
    Klinac posle žicalvožnju uspinjačom, jer u subotu navecer nismo stigli, prošetali se po gradu

  48. #98
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Pojela sam danas tu germ knedlu cijena joj je masna al je knedla slasna.Mljac...

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i meni je Muzej iluzija tak-tak, ništa posebno. Fora je ona soba u kojoj ti pozli, i ona veliko-malo, a ostalo su više manje optičke varke kakve sam već vidjela po internetu.
    Baš takav dojam je ostavio i na mene

  50. #100
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Drage,nemam pojma gdje pitati,a mislim da nema potrebe otvarati novu temu.Možda se nađe dobra duša pa da odgovor dobijem i ovdje.Ovako,dolazimo u Zagreb,ja nažaolost ne turistički.Idem na Stomatološki fakultet pokušati spasiti neke zube-nebitno.U paketu sa mnom dolaze i muž i dvoje male djece,njih nemamo kome ostaviti,kad idemo negdje,idemo svi.E tu nastaje problem,kuda oni dok me čekaju?Mislim da će potrajati taj popravak,a njih dvije su dosta nemirne.Šta ima na Cvjetnom trgu ili u blizini da je zanimljivo dvjema curicama?Ima li neko igralište,igraonica,ma nešto?Neki restoran sa kutkom za djecu?

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •