Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 241 od 241

Tema: Zagreb, turisticki

  1. #201
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    meni su ove fritule fantazija, svi gosti uvijek traže recept!

    https://www.coolinarika.com/recept/f...lje-na-svitu-/
    e to je ko ove od gastro dive, poanta je u toj ribanoj jabuci unutra koja učini da budu laganije, prozračnije

  2. #202
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I ja sam nekad radila s ribani jabukom

  3. #203
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Što stavljaju u sendvič od porchette, odnosno što ide kao prilog s porchettom na adventu?
    Je li tko jeo porchettu na Adventu?

  4. #204
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ako je to ovo https://www.coolinarika.com/recept/porchetta/ meni to ide uz salatu

  5. #205
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ja sam morala guglat kako bih vidjela što je to porchetta

  6. #206
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I ja

  7. #207

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    meni su ove fritule fantazija, svi gosti uvijek traže recept!

    https://www.coolinarika.com/recept/f...lje-na-svitu-/
    Prefine su, baš sam ih isprobala večeras, njaaami.
    Hvala na receptu!

  8. #208
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Hej, imam par novih pitanja:
    - jeste li bili na izlozbi o Katarini Velikoj u Klovicevim dvorima, i kakvi su vam dojmovi?
    - imate li novu preporuku za kakav dobar i pubertetlijama moguce zanimljiv restoran otvoren za rucak na Gornjem Gradu (zona Klovicevi dvori, eventualno Tkalciceva)?
    - Here Be Dragons Fantasy Shop (http://herebedragons.hr/#first) - jeste li bili, kakva je Stranger Things i Harry Potter ponuda, kakve su cijene za manje suvenircice i majice?
    - gdje je sada Takenoko, i postoji li kakva dobra alternativa (sushi) na potezu Tkalciceva, Dolac, oko Trga?
    - sa Trga prema HNK ide tramvaj 14? Koliko stanica?
    - koji tramvaj ide od HNK natrag prema Trgu, 17?
    - neki zgodni kafic na Zrinjevcu?

    Hvala unaprijed.

  9. #209
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Od trga do HNK ide 12,13,14,17 dve stanice
    Ali pješice ima Max.12-15 minuta preko kina Europe bivšeg Balkana i Gundulićeve
    Ekatarina je ok ima dosta detalja istaknutih iz života carice,spletka

  10. #210
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Jelena, hvala ti.

    Ako mi jos odgovorite na ova ostala pitanja, mi smo spremni za put pod noge.

    (P.S. pitam za tramvaj jer neki iz grupe imaju hodalackih smetnji, pa eto... zlu ne trebalo, tu je tramvaj. ).

  11. #211
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Pogledaj kaj zanimljivo ima tad u gradu
    Štrosmajerova,Zrinjevac,ali sve više manje je za pješke ići
    Postoji uspinjača,za koju važi karta od tramvaja ako vrijeme nije prekoračenja.postoje i brze vožnje cca 40 kn ,ali i do nje treba doći ili od trga ili s Frankopanske oko 5-8 min

    I da ovisi kakve hodalačke probleme imaju,ako su to i kolica onda birajte nove tramvaje zagrebačke firme
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.07.2018. at 17:14

  12. #212
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Za Katarinu preporučam vođenu turu u 17h, sub/ned još i u 12h. Ponedjeljkom je zatvoreno.
    Niz Tkalču se niže hrpa restorana, ima šrilankanski, turski...
    Takenoko je na pola puta pješačkog poteza Trg - HNK (križanje Gunudlićeva - Masarykova).
    Do 5.8. je "Ljeto na Zrinjevcu" pa ima štekata oko paviljnona u kojem su svirke od 20h.

  13. #213
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Gore uz Gundulićevu u odnosu na ovaj japanski je pak - afrički. Puno manje fensi, ali fora.

  14. #214
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A ima i plac na kojem je sve sushi i kako fensi za male pare

  15. #215
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ma ne, to sve znam, program imamo, ali znam da je (restorantska) ponuda obogatila, otkad sam zadnji puta bila.
    Pogotovo restorani, htjeli bi nesto da im je fora, ovi veci klinci. A jedu sve.
    Kazete preko tjedna za rucak, svejedno rade?

    A za tramvaj, ne, nisu kolica u pitanju, ali manji hodalacki problemi jesu, i nakon sati hodanja tramvaj dobro dodje da skrati udaljenost/hodanje, a racunam i na vrucinu.
    Znam da bi se inace moglo sve ovo pjeske bez frke, ali ne zelim nikoga dovoditi u probleme, da usporava druge i osjeca se kriv. Zelim da lijepo i ugodno dozive Zagreb.
    Znaci od HNK do Zrinjevca mogu tramvaj 17?

  16. #216
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ne od HNK do Zrinjevca ide direktno samo 13 ,to je onda tri stanice
    Ili do trga dve stanice,pa onda na 13 ili 6 još jednu to je onda u smjeru glavnog kolodvora

  17. #217
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne od HNK do Zrinjevca ide direktno samo 13 ,to je onda tri stanice
    Ili do trga dve stanice,pa onda na 13 ili 6 još jednu to je onda u smjeru glavnog kolodvora
    OK, puno hvala.

  18. #218
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja volim Afrički bar , bas mi je posebna hrana, ali bi djeci moglo biti preljuto.
    Ok HNK do Zrinjevca vam se svakako ne isplati tramvajem. To je 10 minuta pješice po Masarykovoj i Teslinoj

  19. #219
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja volim Afrički bar , bas mi je posebna hrana, ali bi djeci moglo biti preljuto.
    Ok HNK do Zrinjevca vam se svakako ne isplati tramvajem. To je 10 minuta pješice po Masarykovoj i Teslinoj
    Nemaju problema sa ljutim, osim ako nije bas ono pretjerano, ali hvala na upozorenju, bolje je to znati unaprijed.

    Za potez HNK - Zrinjevac pjeske, znam, ali to nam je vec na kraju ture, kazem, zdravstveni problemi, puno hodanja prije, umor, vrucina, a i ne znam da li cemo imati dovoljno vremena prije povratka za ici pjesice.
    Mozda cemo cak morati izbaciti HNK, ali mojoj balerini zao...

  20. #220
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    A ovo?
    - Here Be Dragons Fantasy Shop (http://herebedragons.hr/#first) - jeste li bili, kakva je Stranger Things i Harry Potter ponuda, kakve su cijene za manje suvenircice i majice?
    - neki zgodni kafic na Zrinjevcu?

  21. #221

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    U MUO je sada izložba 60-te u zagrebu (ili hrvatskoj), retro postav, mozda bi moglo biti zanimljivo ako imas u grupi odrasle a bila je zabavna i mojim klincima. To je na tramvajskoj stanici na bivsem trgu m tita. Kad idete iz klovićevih mozete de spustiti preko štrosa, sad je tamo ljeto na štrosu.

  22. #222
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

  23. #223
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    sushi: https://plavakamenica.hr/2016/08/25/...ta-ne-valjaju/

    ima stvarno dosta sushi barova po zgb, no ja ne jedem sushi pa nemam pojma kakvi su. Znam da ljudi hvale Tekku tj, uspoređuju je s Takenokom, ali to nije u centru.

    Restorani po Tklačićevoj: srinlankan Curry Bowl, Royal India, Rocekt burger za hamburgere (ne znam što bi bilo zanimljivo tinejdžerima).

    Moja preporuka ali nije u Tklačićevoj - Le Mika palačinke, nedavno su preselili pa su sad u Teslinoj 14, imaju slatke i slane palačinke, ali to su prave palačinke, a ne kao u uobičajenim palačinkarnicama. Mojoj kćeri je to recimo super mjesto.

    Ali zapravo sve ovo pišem jer se ne mogu sjetiti kako se zove ili se zvao kafić na Zrinjevcu, ili možda na Strossmayerovom Trgu, na lijevoj strani kad se gleda prema Trgu BJ .. nešto na L, zna li tko? Imali su onaj paris brest kolač.

  24. #224
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Lenuzzi?

  25. #225
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da !! Hvala, razbijam glavu već pola sata. (a nije da ime nije očekivano ) Samo ne znam radi li to još uvijek?

  26. #226
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mislim da ne radi

  27. #227

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Kod zrinjevca imaš i onaj kafić u Arheološkom.
    Moja kći voli sushi pa ga često jede u Gingeru sushi u Masarykovoj. To se jede s nogu sjedeći uz prozor ili uzme za van. Ne znam jel sad po ljeti imaju terasu vani.

  28. #228
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    - imate li novu preporuku za kakav dobar i pubertetlijama moguce zanimljiv restoran otvoren za rucak na Gornjem Gradu (zona Klovicevi dvori, eventualno Tkalciceva)?
    Capuciner grill preko puta katedrale. Vani imaju kafić, a u dvorištu lijevo pizzerija/spagetterija,a desno grill &steak. Jela sam i pizze i tjestenine...u grillu preporučam platu za dvoje...troje ljudi se moze najesti, ražnjić na štapu efektno, visi okomito kockice mesa s povrcem i pekarski krumpir, capuciner cevapi u umaku mmmm...tortilje isto odlicne. Velike porcije serviraju,mi uvijek previse narucimo pa nosimo doma hehe...
    http://www.capuciner.hr
    http://www.capuciner-grill.hr
    Posljednje uređivanje od mašnica : 20.07.2018. at 20:39

  29. #229
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Napomena uz tramvaj u tramvaju i busu može se kupiti samo karta od 15 kn,a izvan preciznog sredstva i karte od 4 kn koje valjaju pol sata.ako se kupuje na uspinjači karta je 5 kn,i vrijedi za jedno podizanje spuštanje uspinjačom,i u biti se ne može koristiti za tramvaj,dok ona koja je iz tramvaja ako još važi smije se koristiti i na uspinjači koja vozi svakih 20 min

  30. #230
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Hvala vam svima

    Nitko mi nije odgovorio na ovo: Here Be Dragons Fantasy Shop (http://herebedragons.hr/#first) - jeste li bili, kakva je Stranger Things i Harry Potter ponuda, kakve su cijene za manje suvenircice i majice?

    Jel' to znaci da je ducan bzvz?
    Moja se sprema kupiti i neke rodjendanske poklone, pa da znamo da li valja ili ne....

  31. #231
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Moja veli da su cijene niže neg na moru, štogod to značilo

  32. #232
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ako su sitni pokloni onda je bolje uzeti nešto u bakaćevoj iii li na trgu ako ima štandova

  33. #233
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Napomena uz tramvaj u tramvaju i busu može se kupiti samo karta od 15 kn,a izvan preciznog sredstva i karte od 4 kn koje valjaju pol sata.ako se kupuje na uspinjači karta je 5 kn,i vrijedi za jedno podizanje spuštanje uspinjačom,i u biti se ne može koristiti za tramvaj,dok ona koja je iz tramvaja ako još važi smije se koristiti i na uspinjači koja vozi svakih 20 min
    Krivo sam upisala uspinjača ide svakih 10 min

  34. #234
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ako su sitni pokloni onda je bolje uzeti nešto u bakaćevoj iii li na trgu ako ima štandova
    Ma htjela je ciljano bas u tom ducanu jer ima frendove fanove raznoraznih serija cije gadzetove tamo prodaju. Pogotovo ako su cijene nize nego na moru.
    Hvala za pojasnjenje za cijene tramvaj+uspinjaca. Kupit cemo ranije par karata koje vrijede 30 min, pa koristiti po potrebi. Ako uspijemo sa jednom od njih i na uspinjacu, super.

  35. #235
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Sad mi juniorka nije blizu pa ne mogu pitati detalje ni koje sve serije imaju al za cijene mi je rekla ono što sam ti napisala

  36. #236
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Nano a kolko je to na moru? Možda ima neki mejl pa da pitaš elly?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.07.2018. at 01:27

  37. #237
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Ma htjela je ciljano bas u tom ducanu jer ima frendove fanove raznoraznih serija cije gadzetove tamo prodaju. Pogotovo ako su cijene nize nego na moru.
    Hvala za pojasnjenje za cijene tramvaj+uspinjaca. Kupit cemo ranije par karata koje vrijede 30 min, pa koristiti po potrebi. Ako uspijemo sa jednom od njih i na uspinjacu, super.
    Imaš u Frankopanskoj 24 u dvorištu dućan Carta Magica, imaju i web shop pa može pogledati da li imaju kaj zgodno. Možda tamo nešto nađe.

  38. #238
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nano a kolko je to na moru? Možda ima neki mejl pa da pitaš elly?
    Za filmove i serije je vidjela sto nude (otkud joj i ideje sto kupiti kome) na njihovoj FB stranici, ali nemaju mislim jos webshop.
    Ma nema veze, ako bude povoljno kupit ce, ako nije - nece, rekla sam joj da si ne stvara unaprijed neke fiks-ideje (#vagauhoroskopu )

    Cathy, hvala i na tvojoj info.

  39. #239
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

  40. #240
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Zaboravih reci, hvala vam na svim preporukama.
    Obisli smo ono sto smo htjeli, klinci su jedino izbacili sa popisa Katedralu jer jednoga nije zanimala.
    Bili smo bas kad su bili radovi kod Kamenitih vrata, no izdaleka su vidjeli Doru i ponovo culi ukratko Zlatarevo zlato.
    Here Be Dragons je super ducancic, nema cega nema, moja je potrosila djeparca i kupila pokloncica (tematski dnevnici su 43 Kn, mislim da je to bilo najjeftinije).
    Jeli smo u Rocket Burgeru (zadovoljni) i u Le Mika i u Vinceku i na Zrinjevcu na standovima. I sladoled na autobusnoj da je sasvim OK.
    Zagreb je kao uvijek prekrasan.
    Za "turiste" sa mora, cijene su jako pristupacne (kad se usporedi) i osim par sitnica, dojmovi su odlicni. I iako vecini ovo nije bio prvi posjet Zagrebu, lijepo je vidjeti kako je svaki puta sve ljepsi, sve uredjeniji i onako, bas cool. Strossmayerovo setaliste sa ponudom na standovima i svim onim patkicama zaista prekrasno. Tkalca mi daje dojam kao da ni nisam u gradu...
    Sve si mislim kako cu slijedece godine poslati curku na ljetni baletni summer intensive i doci uzivati na dva tjedna k vama.

  41. #241
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Hoćeš reći strance?

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •