Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: jel bi bilo vrijeme za prijelaz u vecu as?

  1. #1
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno jel bi bilo vrijeme za prijelaz u vecu as?

    prosli 5 god,imamo jos uvjek romer king (I kategorija),17.3 kg,pojasevi na najgornjoj poziciji i bas ono prst iznad ramena..po visini ima jos 2 prsta,vrh glave polako prelazi rub sjedalice..a vec dugo se mucimo vezati jer je vec stvarno preveliki,ono,muka ziva ga smjestiti,izvuci ispod guze onaj dio,vezati..
    jel bi mogao u kategoriju II/III,il moram fakat cekati da dode do tih 18 kg kolko se preporuca da budu u I kategoriji? (mozda bu vec i u skolu kretal kad napokon dode do 18kg

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    AS grupa I je za djecu od 9 do 18 kg.

    AS grupa II je za djecu od 15 do 25 kg.

    AS grupa III je za djecu od 22 do 36 kg.

    Dalje sama odluči

  3. #3
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mislim da komotno mozes u II, ona je od 15 kg. Ja sam mog s 4 prebacila u kat II a definitivno nema 18kg...

  4. #4
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    I jos jedan detalj - moja je od navrsenih 5g uredno sama otvari vrata, udje zatvori vrata, veze se i obrnuto kad stignemo na cilj. Usporedi to sa sadasnjom procedurom kad razmisljas o iducoj kategoriji. Ovaj od 4 udje, povuce pojas (ja zakopcam) a na cilju sve odradi sam.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 29.11.2015. at 20:21

  5. #5
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    Beti,sve ja to znam,al me zanima obzirom da sam cula da je najbolje s 18 preci u sljedecu kat,a meni se cini da smo ju fakat prerasli obzirom da ga je muka smjestit i vezat..
    Pa se dvoumim dal ga jos drzat do 18 il prijeci u komotniju

  6. #6
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Mi uvijek preporučujemo da se sa prelaskom u sljedeću kategoriju pričeka dok se prethodna u potpunosti ne preraste.
    Kategoriju I dijete je preraslo kada: pojasevi odu ispod razine ramena i ne mogu se više podići i/ili dijete težinom preraste sjedalicu i/ili sredina uha pređe gornji rub sjedalice.
    Minimalna kilaža za kategoriju II je 15kg, mi preporučujemo da se pričeka 18kg. Što ne znači da se ne može prije 18kg ukoliko je stvarno potrebno.
    Vi najbolje sami ocjenite. Činjenica je da je sigurniji kad je vezan pojasom u 5 točaka... ali nekakve minimalne uvjete imate...
    Odluka je vaša

  7. #7
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    A budemo jos koji mj pricekali,da smo cim blize 18,a i onda budu pojasevi ispod ramena pa budemo i morali
    Posljednje uređivanje od Evitta : 29.11.2015. at 21:04

  8. #8
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    I hvala na odgovorima

  9. #9
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    i samo još dodatak, vodite računa da u ovim zimskim mjesecima dijete ne bude u debeloj jakni u sjedalici
    može flis jakna, može deblji gornji dio trenirke, ili nakon što dijete svežete u sjedalici obucite mu jaknu naopako - leđa jakne djetetu na prsa i rukave normalno, ali debele i skliske jakne nikako

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Joj, to je kod nas, s obzirom na ekstremne temperature, vjecni problem. Jos gore od debele jakne na vecem djetetu je beba u jajetu, a u skafanderu. Ispada stalna borba s vjetrenjacama.

  11. #11
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno 0+ Ili moze i 1

    Imam pitanje za savjetnice pa molim pomoc.
    S kolicima smo kupili sjedalicu 0+, dakle, do 13 kg. Bebac sada ima 10 mjeseci, ima cca 8,5 kg I pretpostavljam da ce jos duzi period moci u tu sjedalicu s obzirom na kilazu. No, kako je prilicno dugacak, u toj mu se sjedalici noge jako kvrce pa se puno buni. Bilo bi nam drago, a mislim i njemu, kada bismo uskoro (s 9 kg) mogli preci u vecu (1) sjedalicu.
    No, bi li sjedenje prema naprijed bila manje sigurna opcija za tako mladu bebu.
    Bismo li mi na taj nacin ugrozili sigurnost? Bi li bilo bolje ostati u 0+ cim duze?
    Hvala vam!

  12. #12
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Skvrcene noge nisu znak da je dijete preraslo sjedalicu
    Uvjeti za prelazak u smjer voznje su da dijte ima barem 10kg, barem godinu dana i samostalno hodanje
    Imate jos puno vremena do prelaska u kategoriju 1
    To sto se dijete buni vjerojatno nije zbog skvrcenih nogu, nego naprosto zato jer mora sjediti na miru i biti vezan, a sada je dobi da ga svasta zanima i zeli biti u pokretu
    Za dijete je najsigurnija voznja suprotno smjeru voznje sto je duze moguce, jer kod sudara ne dolazi do istezanja vrata, nego dijete nalijeze cijelom duzinom ledja i glavom na sjedalicu

  13. #13
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    Skvrcene noge nisu znak da je dijete preraslo sjedalicu
    Uvjeti za prelazak u smjer voznje su da dijte ima barem 10kg, barem godinu dana i samostalno hodanje
    Imate jos puno vremena do prelaska u kategoriju 1
    Samostalno hodanje ili samostalno ustajanje? Jer do hodanja nekima treba cijela vjecnost...

  14. #14
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Rahela, puno hvala na odgovoru!
    A nije problem ako je otvor za sigurnosni pojas nekoliko centimetara ispod razine ramena?

  15. #15
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Dodatak

  16. #16
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    samostalno hodanje
    djeca trebaju biti u suprotnom smjeru vožnje što duže, prema novoj regulativi do 15 mjeseci a po mogućnosti do barem dvije godine. Istezanje vrata prilikom sudara za dijete mlađe od 2 godine može biti pogubno, može doći do razdvajanja vratnih kralježaka pa čak i loma upravo zato što je glava još uvijek nesrazmjerno velika u odnosu na tijelo. Ono što je nama trzajna ozljeda to je maloj djeci lom vrata.
    A do 2 godine će sigurno prohodat...

  17. #17
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Rahela, puno hvala na odgovoru!
    A nije problem ako je otvor za sigurnosni pojas nekoliko centimetara ispod razine ramena?
    Pojasevi trebaju biti ispod ramena dok se dijete vozi suprotno smjeru voznje
    Kada se vozi u smjer voznje trebaju biti u ravnini ili malo iznad ramena

  18. #18
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Super, znaci da je sve OK, hvala ti! ☺

  19. #19
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Pitanje za savjetnice. Imamo bebu od 8 mj, 70 cm i 6.8 kg. Za sada je u jajetu koje je došlo s kolicima. Ali noge su joj vec preko ruba i glava je taman 2,3 prsta ispod ruba gornjeg. Znam da je jos mala za iduću sjedalicu, ali kako da postupamo? Moramo li čekati kilazu da dosegne jer iduca je od 9 kg ili da cm preraste skroz ovu sad? Jer sam čitala tu na portalu da mora vrh glave biti 2 cm ispod gornjeg ruba sjedalice.

  20. #20
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje za savjetnice. Imamo bebu od 8 mj, 70 cm i 6.8 kg. Za sada je u jajetu koje je došlo s kolicima. Ali noge su joj vec preko ruba i glava je taman 2,3 prsta ispod ruba gornjeg. Znam da je jos mala za iduću sjedalicu, ali kako da postupamo? Moramo li čekati kilazu da dosegne jer iduca je od 9 kg ili da cm preraste skroz ovu sad? Jer sam čitala tu na portalu da mora vrh glave biti 2 cm ispod gornjeg ruba sjedalice.
    Nisam savjetnica ali mogla bi u PP primo viaggio convertible.
    https://us.pegperego.com/baby/primo-viaggio-convertible

  21. #21
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja sam penzionirana savjetnica ali dok se ne javi netko up to date...
    Svakako treba čekati veću kilažu za prelazak iz prve (0+) sjedalice u kategoriju I.
    Glava bebe će se još dugo moći namjestiti u dobar položaj, tih 2,3 mcm od ruba. Noge preko ruba nisu uopće bitan faktor i normalno da su preko jer beba raste.
    Nema žurbe i uvijek je bolje (sigurnije) duže ostati u sjedalici niže kategorije nego žuriti s prelaskom u višu.

  22. #22
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    O kojem proizvodacu se radi?
    Da li ste izvadili umetak za novorodence?
    Kako stoje pojasevi kod ramena? Moraju biti u razini ramena ili malo ispod.
    Noge nisu vazne za prerastanje sjedalice. Glava i pojasevi i tezina se gledaju. S glavom ste jos ok, tezinom ste ok, pojasevi me zanimaju. I umetak.

  23. #23
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Chicco 3u1 kolica i onda je jaje as. Pojasevi su zadnji gornji otvor od 3. I ispod su joj ramena. A umetak nismo ni imali, poklon od rodice rabljeno.

  24. #24
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Ako su jako ispod ramena onda je prerasla, malo ispod smiju biti.
    Mene više brine rok trajanja te sjedalice. Pogotovo zato što je nasljeđena i bez svih dijelova.
    Rok trajanja tog jajeta je 6 godina. Potražite na plastici utisnute kružiće sa brojevima i strelicom u sredini. To vam je datum proizvodnje. Pa mi napišite što piše tj koje brojeve pokazuju strelice.

    Ako će vam trebati nova sjedalica onda to obavezno mora biti neka grupe 0+/1 u kojoj će se dijete do 13 ili još bolje skroz do 18kg voziti u suprotnom smjeru vožnje. Jer je on najsigurniji za djecu do čak 4 godine.
    Ono što je užasno važno - ne smije se okrenuti u smjer vožnje prije nego što ispuni ssva tri ova uvjeta: ima barem 10kg, samostalno hoda i ima barem 15 mjeseci. Ali kažem - bilo bi najsigurnije da se vozit u suprotnom smjeru do 2 ili idealno do 4 godine.

  25. #25
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Lukab, znaci, ako su pojasevi dva prsta ispod ramena, da maknem umetak? Nasa je stolica dosla s dva ta umetka, jedan (ko jastucic) smo makli, a drugi koji je zadebljanje u obliku stolice jos nismo.

  26. #26
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Lukab, znaci, ako su pojasevi dva prsta ispod ramena, da maknem umetak? Nasa je stolica dosla s dva ta umetka, jedan (ko jastucic) smo makli, a drugi koji je zadebljanje u obliku stolice jos nismo.
    Što piše u uputama od sjedalice - kada se mora maknuti taj umetak?
    Svaki proizvođač ima svoje upute za to.

  27. #27
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    Što piše u uputama od sjedalice - kada se mora maknuti taj umetak?
    Svaki proizvođač ima svoje upute za to.
    Nama u peg perego jaju nije ništa pisalo za umetke. Isto smo imali dva, oko glave i ispod guze.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •