Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 142

Tema: krvarenje u ranoj trudnoći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno krvarenje u ranoj trudnoći

    Bog,

    5. tjedana sam trudna, na uzv se vidjela gestacijska vrećica, jučer sam prokrvarila. krvarenje za sada ima intenzitet slabe menstruacije. Moje pitanje je da li je to siguran znak spontanog, ima li neko drukčija iskustva? Pijem dabroston po preporuci i čekam...

  2. #2
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    U svakom slučaju javi se doktoru iako uopće ne mora biti ništa opasno. Ja sam isto krvaruckala, ali više kao smeđi iscjedak. Baš su nam na tečaju za porod rekli da je lagano krvarenje u trudnoći normalno ukoliko se pojavi otprilike u terminu očekivane menstruacije, a pošto ti je 5. tjedan to je taman to razdoblje. No za svaki slučaj, da se smiriš bolje ti odi u neku dežurnu ambulantu i pitaj i samo pij dabrostone kako ti je doktor rekao.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Ja sam svaki put oti[la na hitnu,a prije toga sam ih kontaktirala telefonom.U mojem slučaju je bio prijeteći pobačaj,i bila sam na strogom mirovanju i utrićima.Svakako kontaktiraj ginekologa

  4. #4
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Zaboravila sam reći da je meni to krvaruckanje bilo apsolutno izvan termina menstruacije i trajalo je 2 tjedna, pa tjedan pauze i onda opet tjedan dana i onda je prestalo, a nije uopće bilo povezano s mirovanjem ili nemirovanjem. Eto sve ti je to individualno. Gadno je, ali koliko sam skužila dosta cura to prođe.

  5. #5
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Kate 76, na ovom forumu se svako toliko pojavi pitanje Krvarenje u trudnoći i javi se stvarno puno cura koje su to sve prošle sa sretnim završetkom.
    Najvažnije ti je pridržavati se terapije i mirovati, sretno!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Hvala vam na podršci i brzim odgovorima. Doktorica me uputila da mirujem i pijem dabroston. Vrijeme za očekivanu menstruaciju mi je prošlo. krvarenje je sve slabije, ne znam je li to zbog dabrostona ili bi i bez njih tako bilo? Sutra ću pokušat dogovorit pregled, mada mi je doktorica spomenula da će se tek za 10 dana moći vidjeti ima li ploda ili ne. Sva sam zbunjena i bojim se.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    Kate76

    meni su na 1. pregledu pri uzv potvrđivanju trudnoće (isto 5. tjedan) pokazali gastacijsku vrečku i pokraj nje hematomčinu. trenutačno sam sprašena doma na mirovanje i th: utrogestan 3x2/dnevno, vaginalno. prokrvarila sam 3x solidno jako dok taj hematom nije otišao, iza toga se stvorio još jedan manji, pa četvrto krvarenje i iza 16 tjedna je sve 5!

    naravno da se svako to krvarenje događalo nedjeljom, da smo se na hitnu vozili ko luđaci...

    e da naputak koji sam i ja u svemu tome dobila je ako je krv svježa, crvena onda panika, ako je starija, smeđa i dobro oksidirana svakako oprez ali vjerojatno ništa zabrinjavajuće

  8. #8
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Smiri se, miruj, pij dabrostone i sačekaj onda još 10 dana, jer bolje je da ništa više ne čačkaš ako ti je doktorica već upućena u krvarenje. Jedino u slučaju da ti se pojača ponovno se javi. Dok je krvarenje pod kontrolom i dok se ne pojačava mislim da bi sve trebalo biti ok. Sretno i javi se

  9. #9
    dmatijevic

    Početno

    I ja upravo ovih dana imam muke sa braonkastim iscedkom i to po drugi put a sada sam 11 nedelja trudnoce. Prvi put je bilo u 6-7 nedelji, pila sam utrogestan, mirovala i prestalo posle 7 dana, a sada ga pijem ponovo, ali jacu dozu 3x2 4 dana, a potom 3x1 i danas je 5 dan i stalo je. Bila sam zaista ocajna oba puta kada se pojavilo, prosto se bojim sledeceg meseca.

  10. #10
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    krvarila sam nekoliko puta po mrvicu. unutar drugog mjeseca trudnoće, bila sam u americi, vozila po cijeli dan i nisam baš bila sigurna da sam trudna (rekli su mi liječnici da ću jako, jako teško ikad zatrudniti pa se nisam ni nadala)
    sve se dobro završilo.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Bog cure,

    hvala vam na odgovorima. Razlog mog krvarenja je hematom koji se nalazi djagonalno iznad gestacijske vrećica. I dalje mirujem i pijem 3x1 dabroston, čekam ponedjeljak da vidimo malo srčeko i onda ću valjda znati šta dalje s hematomom koji prijeti mojoj bebi. I dalje imam smečkasti iscjedak, nadam se da će se hematom počet povlačit.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Kate76, puno nas je to proslo. Dobro je sto je ustanovljeno da je krvarenje iz hematoma. I ja sam dugo vukla taj hematom...a krvaris sve dok ne izadje sva ta stara krv iz njega. Samo miruj, uzimaj lekove i sve ce biti u redu. Zelim ti da na sledecem pregledu vidis srculence kako kuca!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    a ja već očajna što krvarenje ne prestaje. Znači li to da stara krv izlazi i da se hematom smanjuje? Koliko dugo si ga ti knjiški_moljac imala, jesi mirovala cijelo vrijeme?
    Joj da nema ovog foruma već bi luda bila, a ni sad nisam daleko

  14. #14
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ako je krv smeđkasta onda je stara krv, a ako je svijetlo crvena onda je krvarenje u tijeku.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Kate76, meni se taj iscedak vukao desetak dana u 7. nedelji, pa ponovo u 11. nedelji (4-5 dana). Bitno je da je tamna krv (skoro braon). Videces da ce se vremenom kolicina smanjivati. Kad budes isla na UZ, lekar ce ti reci u kakvom je stanju hematom i postoji li cirkulacija ili ne (ide li jos krv iz njega ili ne). Ja sam pila Utrogestan i primala injekcije progesterona svaka 3 dana i mirovala. Bolje je da se primiris dok to ne prodje. Drzim fige da sve bude u redu!

  16. #16
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj Kate76 prvotno napisa
    Razlog mog krvarenja je hematom koji se nalazi djagonalno iznad gestacijske vrećica.
    Samo bih ti još htjela reći da je meni u prvoj trudnoći hematom bio tik uz ovoje (i na kontroli za 2 tjedna je pisalo da "ovoji još nisu srasli"), ginekologu je to izgledalo dosta problematično, ali ipak je rekao da ima nade, naravno bio je u pravu .

    U drugoj trudnoći mi je hematom bio malo dalje od gestacijske vrećice i g. je rekao da vjerovatno neće imati utjecaja na ishod trudnoće, i opet bio u pravu.

    Nadam se da će i tebi sve proći u redu, a do tada mirovanje doslovno shvati kao mirovanje.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Cure drage danas sam vidjela malo srčeko!
    Hematom je još tu, mirujem do daljnjega i nadam se najboljem. Za dva tjedna kontrola i nadam se da će do tada hematom biti u nestajanju.
    Čekanje je strašna stvar, ali za malog miceka se sve isplati. Iscjedak je prisutan,al valjda će i to prestati s vremenom, samo nek micek raste.

  18. #18
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Bravo za malo !
    Ma biti će sve u redu, samo se opusti, miruj i mazi mrvicu!

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    76

    Početno

    U prvoj trudnoći prokrvarila sam oko 5 tjedna i ginkolog mi je rekao da imam hematom. Dao mi je tablete za održavenje trudnoće i Bogu hvala
    moja Barbara sada ima 2,5 god.Ali prva dva miseca je bilo mirovanje ,
    s tim da mi je ginekolg rekao da i izbjegavam vožnju autom.
    Samo miruj i odmaraj se nadam se da će sve biti ok.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    97

    Početno

    kate šaljem ti pusu i čuvaj se

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Kate76 bravo za srčeko, miruj i želim ti da sve prođe u najboljem redu

  22. #22
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno i moj problem

    Drage cure!
    Meni je na ultrazvuku potvrđena trudnoća (peti tjedan) , vidjela se gestacijska vrećica. Ono što me ovih dana izluđuje je taj braun iscjedak. Jako se bojim, u utorak imam zakazan pregled, trebam li se ranije javiti? Iscjedak je minimalan, vidi se samo na toalet papiru, i prolazi tijekom dana. Bio je prisutan u nedjelju navečer, pa jučer ujutro, pa jutros, a između ga nema. Vi barem znate da je od hematoma, ja ne znam od čega mi je. Možda i ja to imam pa se nije vidjelo na ultrazvuku? Ako me netko može umiriti, bila bih zahvalna, ovo me jako muči. :?

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    97

    Početno

    ma bude sve ok ,možda je mali hematomćić meni je do kume kćer svih 9 mjesecio krvarila i maleni se rodio

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Candy,probaj mirovati do sijedeće kontrole.Ja nisam imala hematom,pa sam imala braun iscjedak,krvarenje kao menga,pa poplavu...a moj Maureno spava kraj mene.Psiha ima jako veliku ulogu u trudnoći tako da probaj bit što smirenija i odbaci crne misli(znam da je teško).Nazovi ginekologa i reci mu za braun iscjedak,jel ćeš možda dobit dabroston ili utriće.Kad god osjetiš neki strah u trudnoći zovi doktora.ybolje je tako nego da se uzrujavaš.Želim tti mirnu i lijepu trudnoću

  25. #25
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno ne znam...

    Najogre od svega je što čim vidim tako nešto pomislim na najgore, uopće nisam optimistična, već totalno paranoična. Trudim se ne sekirati, više sam zabrinuta. Ako se ne pojača, čekat ću do utorka. Svi simptomi trudnoće si mu izražajni, pa se time tješim da je sve u redu, ali opet ne znam... Prva mi je trudnoća pa ne znam što je normalno, što ne, unatoč pomoći obitelji, nekako sam sama u ovome. Znaš taj osjećaj? Hvala, ovi savjeti od žena koje su u istoj/sličnoj situaciji kao ja mi puno znače.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ja sam ti isto pesimista i to uopće nije dobro.Kaj da ti kažem kad sam na svaki mig skakala i mislila da je ono najgore.Sa ti sam uništavala sebe i sve oko mene.Može bit da se sad to sve namješta u tebi pa da ti je pukla kapilarica,ili da se nešto čisti unutra.....beba je u trbuhu a ti si ta koja će je 9mj čuvati unutra.....iš iš iš iš iscjedak

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Najvjerojatnije isto hematom. Ja nebi čekala do utorka. Nije to nešto jako hitno, ali možda ti uz mirovanje prepišu i utrogestan ili dabroston. Bolje idi vidi šta će ti dr.reći. A hematomi su ti dosta česti i uglavnom sve prođe OK. Navodno nastanu pri usađivanju zametka u maternicu, kada popucaju neke kapilare, a onda ta krv izlazi u obliku ovog šta ti vidiš. Ne brini previše, ali svakako se savjetuj sa svojim gin.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    97

    Početno

    nikakav pesimizam ,optimizam zbog bebe

  29. #29
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno pesimizam u trudnoći

    Mislim da ću se opustiti tek s krajem trećeg tromjesečja... Sad se ne usuđujem biti flegma da mi ne promakne nešto bitno, a na što ja mogu utjecati da zaštitim našu bebu. Pa tako i ovaj iscjedak, vjerojatno nije ništa (već ga nema), ali to me upozorava da se još više pazim! Ja vjerujem u svoju bebu, a crne misli su valjda zbog hormona, jer u normalnom stanju sam puno trezvenija osoba, dapače, dosta pozitivna. Hvala, ako imate još neki savjet za novopečenu trudnicu, sa zadovoljstvom ću vas poslušati.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno Re: pesimizam u trudnoći

    Citiraj Candy prvotno napisa
    Mislim da ću se opustiti tek s krajem trećeg tromjesečja... Sad se ne usuđujem biti flegma da mi ne promakne nešto bitno, a na što ja mogu utjecati da zaštitim našu bebu. Pa tako i ovaj iscjedak, vjerojatno nije ništa (već ga nema), ali to me upozorava da se još više pazim! Ja vjerujem u svoju bebu, a crne misli su valjda zbog hormona, jer u normalnom stanju sam puno trezvenija osoba, dapače, dosta pozitivna. Hvala, ako imate još neki savjet za novopečenu trudnicu, sa zadovoljstvom ću vas poslušati.
    hej da se i ja javim.ja sam ti isto prvi put trudnica i također krvarila u par navrata , taj nesretni iscijedak. kad prođu 3 mj mogućnost pobačaja opada za 80% , tak da će ti onda stvarno bit lakše , a što se tiče krvarenja ja sam isto krvarila , jednom nakon saobraćajke ispao mi je ugrušak i umrla sam od straha da je to otišla beba jer sam bila trudna tek 5 tj , a drugi put iz čista mira taj iscijedak , ja u bolnicu rekli su da je iminens i htjeli me ostavit da ležim no ja nažicala da me puste doma i obećala da ću bit dobra i drugi dan je stalo i od tada je sve ok utrogestan normalno.Sad sam već 13 tj i kontrola slijedeći tjedan. moj savjet je da se sekiraš što manje makar si naravno paničan i slušaj šta ti vele većinom kažu dobro. moj bed je što sam sestra pa sam se nagledala svakakvih gadosti i samo molim boga da mi bebi bude sve na mjestu i komada koliko treba. informiraj se što te zanima al nemoj pretjerivat u tome (ja sam naime čitala embriologiju , to uopće nije pametno , brzo sam prestala) samo ćeš na sebi vidjet sve te razne simptome kojih u principu nema i brinu bezveze.sretno!

  31. #31
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno Re: i moj problem

    Citiraj Candy prvotno napisa
    Drage cure!
    Meni je na ultrazvuku potvrđena trudnoća (peti tjedan) , vidjela se gestacijska vrećica. Ono što me ovih dana izluđuje je taj braun iscjedak. Jako se bojim, u utorak imam zakazan pregled, trebam li se ranije javiti? Iscjedak je minimalan, vidi se samo na toalet papiru, i prolazi tijekom dana. Bio je prisutan u nedjelju navečer, pa jučer ujutro, pa jutros, a između ga nema. Vi barem znate da je od hematoma, ja ne znam od čega mi je. Možda i ja to imam pa se nije vidjelo na ultrazvuku? Ako me netko može umiriti, bila bih zahvalna, ovo me jako muči. :?

    Joj draga ja sam ti imala potpno iste probleme i to taman negdje u 5. ili 6. tjednu. Indentično sam tako krvaruckala prvo 2 tjedna pa zatim tjedan dana pauze i onda opet tjedan dana, a također nisam imala hematom i dva puta me zadesio pregled tijekom tog krvarenja, ali oba puta doktor nije vidio ništa pošto mi je najviše tog iscjetka bilo ujutro nakon spavanja i navečer. Doktor se nije previše uzbuđivao oko toga, a ja sam ludila jer nisam znala zašto. Već sam mislila da ću poluditi od brige dok mi jednostavno nije postalo svejedno pa je na kraju i prestalo i više se nije javljalo. Eto znam da je neugodno to vidjeti i da te je strah, ali neka ti ovaj moj slučaj pruži bar malo utjehe. Možda će tebi kraće trajati, ali eto samo da se ne iznenadiš ako to bude i duže potrajalo. Izdrži brzo će to proći

  32. #32
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno Sve je ok!

    Bila sam kod doktora! Rekla mi je da je dobro da sam došla, propisala mi Dabroston i ležanje. Bez sexa, hodanja, šetanja, rada, ičega. Ma nema problema, što god treba. A tako mi je drago da sam išla jer mi je napravila pregled i uzv i vidjela sam SRCE kako kuca. Rekla je doktorica kao svjetionik. Sad sam u 6 i pol gestacijski odnosno 4 i pol tjedna od začeća. Smirila me, rekla da će mi tablete pomoći, jedino je bed što bebać ima samo 4 i pol milimetra, a trebao bi biti veći, ali srce mu tako pumpa da vjerujem da će sve biti ok. Ležim, mužić mi ne da mrdnuti. Puno ste mi pomogle danas, da nije bilo vas, infarkt bi doživjela, ozbiljno. E, da, a krvaruckanje da je bilo od nidacije vjerojatno, priv. ginekologica mi na telefon rekla da imam insuficijenciju žutog tijela, pa je opet Dabroston lijek. Smirena sam, imam slike bebaća i njegovog snažnog malog srca .

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    To je i meni ginić rekao i zato sam koristila utriće.Baš mi je drago da si vidjela srčeko.Sad lezi i odmaraj

  34. #34
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno Re: i moj problem

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa


    Joj draga ja sam ti imala potpno iste probleme i to taman negdje u 5. ili 6. tjednu. Indentično sam tako krvaruckala prvo 2 tjedna pa zatim tjedan dana pauze i onda opet tjedan dana, a također nisam imala hematom i dva puta me zadesio pregled tijekom tog krvarenja, ali oba puta doktor nije vidio ništa pošto mi je najviše tog iscjetka bilo ujutro nakon spavanja i navečer. Doktor se nije previše uzbuđivao oko toga, a ja sam ludila jer nisam znala zašto. Već sam mislila da ću poluditi od brige dok mi jednostavno nije postalo svejedno pa je na kraju i prestalo i više se nije javljalo. Eto znam da je neugodno to vidjeti i da te je strah, ali neka ti ovaj moj slučaj pruži bar malo utjehe. Možda će tebi kraće trajati, ali eto samo da se ne iznenadiš ako to bude i duže potrajalo. Izdrži brzo će to proći
    Draga Dorotea!
    I meni je doktorica na pregledu rekla da nema tragova krvi u rodnici, a još jutros sam krvaruckala smeđkasto. Tko zna šta je to, bitno da je slatki bebo živo i zdravo, a valjda i to tijelo zna šta radi... Nakon što sam vidjela onu moćnu pumpu mog mališe, sigurna sam da će se to minijaturno snažno stvorenje izboriti za svoj dobar život koji ga čeka s mamom i tatom.
    E, da i savjet koji mi je dala sestra, bez obzira na krvaruckanje, ako me i dalje jako bole grudi i imam i dalje i ostale simptome trudnoće, sve je ok. Naravno, treba se javiti doktoru, ali bez panike. Tako da treba provjeravati cice Mene bole, jes!

  35. #35
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno Hvala Romina!

    Ležim upravo sad, laptop u krilu, ali daleko da ne grije 8)
    Vidiš kako je dobro komunicirati ovdje, kolko nas ima... Kažep da je dobro to za srce? Nadam se, jer meni je izgledao baš snažan taj bebać, bez obzira što ima tek 4 i pol milimetra a već sam preko 6 tjedana trudna. Pokazat će on svima :D
    Hvala ti na savjetu, zanima me kako si ti sad?

  36. #36
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Candy drago mi je da si se smirila i da je sve ok. Nemoj se samo molim te zamarati milimetrima bebe jer tu postoje mogućnosti odstupanja. Još samo da te upozorim da se ne bi preplašila meni su povremeno simptomi znali nestati pa bi se opet vratili. Recimo dan ili dva mi uopće nije bilo muka ili mi je bilo manje, pa su me nekada znale grudi boliti manje ili čak prestati boliti pa se bol opet javila i tako je to malo po malo zezalo, a ja sam se stalno pipkala po sikama (eh moš mislit mene na poslu kako se malo malo čapam za grudi )i brinula se gdje su moji simptomi Eto samo da znaš ako ti se to dogodi da je normalno i da se ne zabrineš

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Makni ga iz krila jel lap grije i zrači moja bebica je sa 7tj imala 7,8mm...bitno da srčeko kuca i da si ti mirnija

  38. #38
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno OK

    Ok, cure, idemo ja i moje cike gledat tv, drijemat i posvetiti se mužiću (isključivo inktelektualno).
    Laku noć, mičem laptop do sutra, hvala na savjetima, prave ste.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    203

    Početno Re: krvarenje u ranoj trudnoći

    Citiraj Kate76 prvotno napisa
    Bog,

    5. tjedana sam trudna, na uzv se vidjela gestacijska vrećica, jučer sam prokrvarila. krvarenje za sada ima intenzitet slabe menstruacije. Moje pitanje je da li je to siguran znak spontanog, ima li neko drukčija iskustva? Pijem dabroston po preporuci i čekam...
    i ja sam prokrvarila sa otprilike 6 tjedana i tako je bilo do 5.-tog mjeseca trudnoce,svaki put u ocekivano vrijeme menstruacije,lagana,vise sukrvica po par dana,cak sam i bolove imala kao u pms-u.U svakom slucaju treba posjetiti doktora da iskljuci najgore.

  40. #40
    dmatijevic

    Početno

    JA CU VISE SIZNUTI. SEDAM DANA NIJE BILO BRAONKASTOG ISCEDKA I SINOC OPET. BILA SAM KOD DR. KAZE SVE JE OK I PONOVO POCINJEM UTROGESTAN 3X1. IMAM PITANJE ZA MAME KOJE SU KROZ OVO PROSLE - DA LI STE KONSTANTNO, BEZ PRESTANKA I DO KOJE NEDELJE PILE UTROGESTAN???

  41. #41
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Najmanje do 12 tj. s tim da se dabroston (utrogestan) ne smije naglo prekinuti.

  42. #42
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Cure drž te se, snažne su bebice, pričajte s njima i mirovanje, mirovanje.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj dmatijevic prvotno napisa
    JA CU VISE SIZNUTI. SEDAM DANA NIJE BILO BRAONKASTOG ISCEDKA I SINOC OPET. BILA SAM KOD DR. KAZE SVE JE OK I PONOVO POCINJEM UTROGESTAN 3X1. IMAM PITANJE ZA MAME KOJE SU KROZ OVO PROSLE - DA LI STE KONSTANTNO, BEZ PRESTANKA I DO KOJE NEDELJE PILE UTROGESTAN???
    Jooj mislim da sam još nakon 12-og tjedna uzimala,i postepeno sam prestala uzimati.Znam da ti je sigurno dosta ali vjeruj mi isplati se

  44. #44
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ja sam isto imala tjedan dana pauze pa je iscjedak ponovno počeo, a to sam već sigurno 100 puta napisala
    Dabrostone još uvijek pijem, a u 24. tjednu sam. Ovaj tjedan ću ih prestati piti.

  45. #45
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Ja sam dobila smeđi iscjedak u 12-om tjednu, i pila sam dabroston i mirovanje. Iscjedak je trajao 2 tjedna s prekidima. Poslije mi je s 14 tjedana ustanovljena uloživost vanjskog ušća maternice za jagodicu prsta, tako da sam s 14 tjedana počela vaginalno uzimati Utrogestan 3x2, 2 kutije.
    Piše na Utrogestanu da se uzima samo do 12-og tjedna, ali ja sam uzimala od 14.-17.og tjedna

  46. #46
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno Krvarenje unatoč Dabrostonu

    Evo me opet, cure! (Sve smo mi žene itekako, ali kad kažem cure, nekako ljepše zvuči...)
    Od prošlog četvrtka pijem Dabroston radi braonkastog iscjetka. Pijem 2x1 dnevno. U četvrtak sam odmah prokrvarila crveno, do jučer cijelo vrijeme imala braonkasti isjedak, a jučer navečer opet prokrvarila kao menstruacija. Povećala sam dozu na 3x1, iscjedak i dalje braonkast. Luda sam već, mirujem, ležim cijeli dan, pijem tablete, zašto onda krvarim? Nemam hematom, beba napreduje, simptome sve imam i dalje (često mokrenje, bol u grudima, mučnine). Ono što me zanima je ima li ijedna od vas maternicu okrenutu natrag? Jučer mi je ginekologica koja je prijatelj obitelji rekla da mi je krvarenje sigurno posljedica ispravljanja maternice pod težinom ploda. A meni je stvarno krvarenje počelo kad mi se maternica počela ispravljati (bila je jako okrenuta natrag). Osim toga imala sam i policistične jajnike. Ima li netko s takvom maternicom i jajnicima kao ja? Pliz se javite... Da se međusobno tješimo. U svemu tome je dobro da osjećam da mi se trbuh rasteže, dakle, bebica raste. Pozdrav, drage cure i pusa vašim bebama u trbuh.

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    97

    Početno

    sretnooooooo

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Nemam pojma, ali pod težinom ploda? Pa koliko teži u šestom tjednu, par grama, jel to može išta ispraviti? Sam ti odmaraj i ne razbijaj glavu razlozima.

  49. #49
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno

    Citiraj ina prvotno napisa
    Nemam pojma, ali pod težinom ploda? Pa koliko teži u šestom tjednu, par grama, jel to može išta ispraviti? Sam ti odmaraj i ne razbijaj glavu razlozima.
    Ma ne pod težinom ploda, nego svega skupa, jer i maternica je sve teža, pa se ispravlja. Nije to neka težina, ali opet je i to znatno naspram prije trudnoće. Imam upalu trbušnih mišića kao da sam vježbala trbušnjake, osjećam istezanje ligamenata. Pazi, ako je meni maternica 26 godina u jednom položaju, i sad se stavlja u neki drugi položaj, normalno da se mišići naprežu, maternica i organi oko nje pomiču i da od toga krvarim. Pa šta nijedna od vas koje krvaruckate kao ja nema ni policistične jajnike ni metarnicu okrenutu natrag? Nadam se da nisam jedina.... :/

  50. #50
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno problemi, al bebać se ne da

    Drage cure!
    Počinjem vjerovati da su ove naše bebice izdržljivije nego mi mislimo. Jučer su mi rekli da dijete nosim u lijevom rogu svoje dvorožne maternice (pisalo se na rodi već o tome). Neprekidno krvaruckanje je ipak od hematoma. Bebica je u pet dana narasla 50%, sad je 0,63 cm. Molim se Bogu da se tako i nastavi, jer stalno mi nalaze nove probleme... Moj savjet svima koji imaju neke nedoumice je da odu kod još jednog liječnika. Moj soc.gin.koji mi vodi trudnoću je odličan, ali tek jučer kod privatnika sam saznala gore navedeno, i to samo zato jer privatnici imaju bolje uzv.
    Dakle, samo hrabro, uzrok krvarenja postoji, vidite da većinom nije povezan s bebom, no ipak zahtijeva liječenje i mirovanje.
    Veliki pozdrav svima...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •