Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 178

Tema: booking i slični

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno booking i slični

    zanima me kaj znači kod bookinga rečenica
    Besplatno! Boravak 1 djeteta od 0 do 6 godina u postojećem krevetu ne naplaćuje se.

    dal se to odnosi na roditeljski krevet ili neki dodatni krevet u sobi ( ako soba recimo ima 3 kreveta)
    Posljednje uređivanje od apricot : 01.12.2015. at 09:49

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ja te ne razumijem
    Inače - osobno više volim tražiti stanove prek airbna

  3. #3
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mislim da je to posebni krevet, ne roditeljski. Zabijelila si rečenicu pa te nitko neće razumjeti.
    Inače, i ja glasam za Airbnb.
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 01.12.2015. at 09:26

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ajd dok ne nađem ono kaj sam prije tražila http://www.booking.com/hotel/at/room..._src=hp_iw_btn piše za djecu do 2 god u postojećem krevetu, koji krevet
    a ovaj tvoj ću provjeriti

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pa znaci bas to, na postojecem krevetu. ako je samo jedan krevet onda na njemu. Ako postoji sofa koja se razvlaci onda na nju.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    a sad kad je Angie napisala vidim što pitaš.
    To ti znači da se ne naplaćuje ako spava u postojećem krevetu.
    Mi smo prošlo ljeto preko bookinga uzeli sobu za dvije osobe, dijete do 13 godina je imalo besplatno ako koristi postojeći krevet. Malo nas je bilo frka koliki će biti taj bračni krevet, no ispalo je odlično. Bio je u jednom dijelu i bez problema smo nas troje spavali.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ajde kad smo kod Airbnb me može ko pozvat da dobijem kakvi popust????

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ne znam nude li popust, al ak hoćeš mogu i ja

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me kaj znači kod bookinga rečenica

    Besplatno boravak 1 djeteta od 0 do 6 godina u postojećem krevetu se ne naplačuje.

    dal se to odnosi na roditeljski krevet ili neki dodatni krevet u sobi ( ako soba recimo ima 3 kreveta)
    nisam skužila jer mi je automaski otišlo
    larmama vas je išlo 3 ili ipak 2 na taj put.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    kakav je smještaj na tom Airbnb onak kak je na slici?

  11. #11
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mi imamo dobra iskustva. Imaš reviewe pa pogledaj. Ako nije isto, bez brige da će to pisati!

  12. #12
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    imas ocjene i recenzije gostiju i po tome gledaj

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nisam skužila jer mi je automaski otišlo
    larmama vas je išlo 3 ili ipak 2 na taj put.
    troje

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Postojeći krevet je skoro pa uvijek bračni krevet, u kojem ima mjesta davon mjesta za dvoje odraslih i jedno dijete.
    Kod nas je barem uvijek bilo tako.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 01.12.2015. at 10:25

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ma mi svi stanemo na bračni krevet, nije to problem nek vidim da mi ponekad radi klinca koji u biti treba bit badava nude viška sobu

    annie jel taj portaj o kojem smo pričale taj Airbnb????
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.12.2015. at 10:33

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Nem veze što ti kod izbora iskoče na vrh dvije sobe. I meni su. No niže su bile sve raspoložive sobe u traženom terminu pa sam ja odabrala sobu za dvoje uz mogućnost treće osobe do 13 godina na postojećem krevetu.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Je, Jelena.
    Ako ide samo jedno dijete do 6 godina, a dvoje odraslih, onda ce ti dijete do 6 godina u postojećem krevetu skoro uvijek biti besplatno.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    imam ja i dvoje veće pa moram dobro kombinirati
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.12.2015. at 12:11

  19. #19
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    meni je airbn bolji jer čim nađem adekvatni smještaj, počinjem gazdu/gazdaricu ispitivati što me zanima kao i to kada mogu ući u apartman i kada moram izaći - meni je obično to važno ali pitam i sve ostalo. Kako mi uvijek uzimamo apartman, booking mi nikada ne nudi toliko smještaja i nemam tu, meni potrebnu, komunikaciju
    I tada ne trenbam forum neg sve pitam tam di trebam i pitati

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ta tvoja pitanja su i meni jako važni

  21. #21
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    zato ti i velim - ja jedino frendove pitam za lokaciju, ako se radi o gradu u kojem nisam bila. Sve ostalo iskomuniciram sa vlasnikom stana, a s time da to nije uvijek privatna osoba. u Istanbulu smo bili kao u malom hotelu s apartmanima. Moja iskustva do sada su odlična - uvijek su mi brzo odgovarali, a i kod izbora stana, malo pogledam i fotku gazde

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    nano ajde tebi pitanje vidim da neki traže depozit, jel to uobičajeno ili da preskočim te???

  23. #23
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mi smo si na Airbnb-u našli prijatelja za cijeli život, i to u Brazilu, a čak nismo uspjeli kod njega ni iznajmiti, jer mu je bilo stalno zauzeto
    Ali nije ga spriječilo da nam pomogne naći smještaj drugdje i da dođe po nas na aerodrom. Toliko o toj komunikaciji o kojoj Nano priča Ispalo da smo si super!

  24. #24
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    uglavnom ti sve piše - imaš različite uvjete - i nekad možeš otkazati do zadnejg dana. Moraš čitati - imajš različita pravila

    Angie75 - reći ću sam da sam ljubomorna <3 Blago vama - i ja bih u Brazil

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    kaj se tiče fotke gazde koje radije birate mlađe ili srednje do starijih ljudi?

  26. #26
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    gle, ima i gazdarica - oba puta sam prek aibn-a izabrala cure

    ma daj, šalim se - ali obnnak po osjećaju, pa počnemo pričati i prije rezervacije, pa vidim odgovara li na poruke i kako odgovara.

    To ja onak po osjećaju. Krenem od cijene i lokacije, a onda trazrađujem ove nijanse. Od MMa nemam koristi pa idem po svom osjećaju - do sada, ta dva puta , sam odlično odabrala

  27. #27
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja i iznajmljujem ali mi nikad nije palo na pamet da bi netko izabrao moj apartman zbog moje slike

  28. #28
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    vidiš - svašta se može naučiti .
    nije to ono izgleda kao izgled (da netko mora biti lijep - a i ukusi su različiti) - nego ono, vidiš fotku pa neki osjaćaj , ne znam kak bih ti to opisala. Daj fotku, pa ti mogu reći

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    postojeći krevet znači da ne tražiš da ti instaliraju ekstra krevet u sobu - znači ako nađeš trokrevetnu sobu free onda ti dijete besplatno u trokrevetnoj sobi, ali ako nađeš dvokrevetnu i tražiš dodatni krevet, najvjerojatnije će ti ga naplatiti ...

    na tu foru bila ja s dvoje male djece u trokrevetnoj sobi, platila za jednu osobu

  30. #30
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Boravak djetata u postojecem krevetu-besplatno je upravo to , svi zajedno u jednom krevetu.
    Moja preporuka , bez obzira da li trazite preko bookinga, expedia ili airbnb i ostalih , pogledajte recenzije lokaciju i kad nadjete sta vam pase nazovite direktnona telefon i dogovorite cijenu i uvjete.ja sam u toj branši jako dugo i znam da svima njima placamo odredjenu proviziju i kad mi netko direktno rezervira uvijek dajemo dodatan popust, bolje gostu dat popust nego njima platiti proviziju.cesto putujem i prakticiram direktno rezervacije tako da mi je to najisplativije.

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    iva, ispada li ti niža cijena od one koju si dobila već kao akcijsku?

  32. #32
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Najjeftinije je rezervirati direktno , vecina prakticira davanje popusta .mislim ima i iznimaka naravno.
    Trebala bi bit bar 10 ak % jeftinija.

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Jelena i sam sam ovih dana na booking com-u kao i ti.

    Moj savjet ti je da ne uzimaš zdravo za gotovo to što piše u napomeni za pomoćne ležajeve nego da ih direktno zovneš. Lako ih zguglaš.
    Tako se meni svidio jedan hotel u Salzburgu al vrlo je nejasno pisalo sve to u vezi kreveta pa sam ih zovnula telefonom i ispalo je da pomoćni može i u manju sobu od 20m2 (na booking-u pisalo da može samo u veću skuplju sobu od 24 m2) i rekli da su mi da je free of charge.

    Tako da nisu ni sve objavljene informacije potpuno pouzdane, pogotovo ako gledaš hrv verziju stranice (problemi oko prevođenja i sl.).

    Meni su npr. povoljnije ponudili istu sobu na booking.com-u nego direktno ovi iz hotela i to znatno povoljnije (skoro dvostruko).
    Zaviri u one pametne i genius ponude.

    Sretno!

  34. #34
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Booking.com jebar za 20-30% skuplji ego da iznajmiš direktno od iznajmljivača. Ako ne i više. Pa ako ikako možete, izguglajte te apartmane, tražite kontakt vlasnika pa zovite.

    I da, to ti znači da ti neće naplatiti boravak djeteta ako spava s vama u krevetu

  35. #35
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Za apartmane bi ti sigurno trebali ponudit povoljnije iako nije pravilo.

    Evo npr. ja sam nedavno otišla direktno vlasnici tih apartmana b&b (u drugoj državi gdje često putujem) i pitala za povoljniju cijenu da ne uzimam preko booking.com-a, a ona mi je rekla da je cijena ista jedino što još njoj moram platit unaprijed a booking com mogu otkazat dan ranije. Heloo??!! tko tu koga? naravno da sam uzela preko booking.com-a.

    stvarno svašta čovjek doživi...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.12.2015. at 15:57

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    meni se desilo na booking.com da je nakon nekog vremena moj smještaj u Londonu pojeftinio. Brže bolje sam ponovo rezervirala i onda otkazala prethodnu rezrvaciju

  37. #37
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mi imamo jako dobra iskustva s bookingom, ovo ljeto smo se prebukirali ( rezervirali i vec platili noc viska) i bez problema su nam vratili novce.

    Preko airbnb jos nismo putovali jer mm nece nista novo isprobavati dok nam booking valja. A dobili smo i neki popust jer stvarno puno rezerviramo preko njih.

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ajd može još koje pitanjce
    Nešto sam dugo gledala i rezervirala jučer jedan smještaj u rh, rok za odgodu 3 dana pred put, da bi danas dobila mejl da u roku od 4 dana moram platiti depozit u skoro polovičnom iznosu koji se u slučaju odgode ne vraća, jel to uobičajeno, a rok za odgodu mi teće skoro do kraja 12 mjeseca?

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ?

  40. #40
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd može još koje pitanjce
    Nešto sam dugo gledala i rezervirala jučer jedan smještaj u rh, rok za odgodu 3 dana pred put, da bi danas dobila mejl da u roku od 4 dana moram platiti depozit u skoro polovičnom iznosu koji se u slučaju odgode ne vraća, jel to uobičajeno, a rok za odgodu mi teće skoro do kraja 12 mjeseca?
    Preko bookinga ili airbnba? To nisam nikad vidjela, a puno sam puta oba koristila.

    Ja imam drugačije iskustvo nego ga Trina spominje. U puno navrata sam u RH rezervirala preko bookinga jeftinije, nego direktno. Hotel na Rabu, u Opatiji, u više navrata kuće u Istri. U inozemstvu je isto bilo kao što netko navodi, ista cijena, samo moraš odmah platiti. Nekad kod bookinga stoji da garantira najnižu cijenu, tada su niže ponude vjerojatno ilegalne, bez računa itd.

    Preko airbnb-a imam odlično iskustvo. Bila sam u Hrvatskoj, Španjolskoj, Italiji, Francuskoj, Irskoj, sve je optimalno funkcioniralo. Jednom sam pokušala u Londonu. Kako sam se potpisala imenom i prezimenom, tip me je pronašao i privatno ponudio bez tih taksi, koje su prilično visoke. Prihvatila sam. Super je bila lokacija, al smještaj mi se nije svidio. Najgori kojeg sam imala.

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Je to je preko bookinga, obrazloženje je birala sam atraktivne dane, a izabrala sam jedine koji su ostali, muž me nagovara da odustanem od tog. Smjedtaj je u rh i tam trenutno ima snijega
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.12.2015. at 06:47

  42. #42
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Baš neobično. Ja sam doduse jednom rezervirala kuću u Istri preko bookinga i ispalo je da iznajmljivac nije shvatio uvjete. Stvarno je bilo povoljno, a on je racunao kao da ce svi ici na tjedan dana. Mi smo htjeli samo vikend i ja sam tako bookirala. Naravno da mu se ne da placati spremacicu za 2 nocenja za cijelu kuću.

    Na kraju me zvao čak na telefon i bas sam mu ono izasla u susret - kao ja otkazujem, a ne on meni. Trazila sam da mi posalje izjavu da ce mi vratiti novce ako mi sjednu na kreditnu. Al tu nije bilo problema.

  43. #43
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Jednom sam spontano rezervirala neki prvi maj ili uskrs Lovranu na dan kad sam/smo odlucili da nekamo idemo, ne predaleko. Gledala sam preko crnog jaja. Kad sam rezervirala ispalo je da oni ne mogu poslati kupon na neradni dan. Zvala sam i zvala na telefon njihove sluzbe. Mozes rezervirati, al ne mozes dobiti kupon. Posizila sam vec. Na putu prema tamo sam se jos dopisivala i telefonirala. Na kraju sam shvatila da je preko bookinga u kunu ista cijena bila, a kod njih je normalno da ti odmah posalju potvrdu. Crno jaje me uvijek nesto izzivcira. Ili su neka sitna slova ili nema kupona.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    to sam otkazala, pa mi došo posle mejl kak sam prerano rezervirala,pa da oni moraju imat depozite u tim slučaju
    Nego jel seodnjih mora dobiti poveatnaneka informacija, osim one službene, naime neštisamdrzgo retervirala isti datum u višejedinica,i samo sam od jednih baš od smjeptaja dobila mejl, inače sam jedne druge nešto pitala, u bašme zanima odgovor, a ld njih ni a ni b

  45. #45
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ak sam dobro skuzila ti trazis nesto u HR? Ja za tu nikad ne koristim rezervacije prek bookinga ili airbna, to mi je sam ak idemo van.
    Pa nazovi ih i sve pitaj. Ja sam mislila da se dopisujes na engleskom pa se ne mozete skuziti

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ovo u rh sam otkazala, imam rezervacije u njemačkom govornom području, od njih 3 4 komada sam dobila samo jedan odgovor direktno iz smještaja, a ovaj na kojem sam postavila pitanje se nije javio, ni dal se slaže ni ne slaže . Pitanje je bilo a engleskom.

  47. #47
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Malo si me zbunila, nisam sigurna sto si tocno rezervirala, a sto nisi. Booking funkcionira automatski, osim ako bas netko ima potrebu komunicirati. U mom slucaju je iznajmljivac pogrijesio pa me kontaktirao. Al to se ne mora.

    Kod airbnba se najcesce komunicira privatno. Meni Irci iznajmljivaci jos cestitaju novu godinu i sl.

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ne nego sam ja zbunjena kad sam od jednog kojeg nisam nipt pitaladobila mejl, a od onog kojeg sam pitala nisam dobila info jel se slaže s mojim pitanjem, jer mi je kod njega to najjeftinije uz uvjet koji sam navela, ništ bum poslala nadopunu rezervacije možda rad dobim odgovor koji me zadovoljava

  49. #49
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Jesam te dobro shvatila da si za isti period nekoliko rezervacija na bookingu napravila? Jesi pri tome dala broj kartice? Jesi provjerila online uvjete otkazivanja? Ja se to ne bih usudila. Nisam to nikad radila pa ne znam kako to ide. Ja se nisam dopisivala na bookingu, osim to jednom s nasim iznajmljivacem. Nemaju svi iste uvjete ni naplacivanja ni otkazivanja. Ako je Njemacka u pitanju, kod njih cesto mozes na licu mjesta platiti i ne traze broj kartice. Talijani ti najcesce odmah chargaju karticu. Razlicito je.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 05.12.2015. at 10:58

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Otkazivanje mi je do tog dana besplatno

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •