Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Dijete od 2g i beba od 6mj-uspavljivanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    93

    Početno Dijete od 2g i beba od 6mj-uspavljivanje

    Ne znam gdje da pisem pa eto otvaram temu.
    Dakle imam,nazovimo,problem!
    Maleni od 2,4g i malena od 6mj.
    Imamo ritam i rituale. Malenu okupaam 19:15 i idem s njom u zamracenu sobu,palimo muziku za spavanje i dojenje.
    Naime navikli smo je da zaspi na cici (greska ),malenog muz stavi na tutu oko 19:45 i kad treba pod tus vika i dreka "hocu da me mama tusira" i pocinje šou program.
    (Po cijele dane sam sama s njima,muz mi ili dode oko 19 ili oko 21.)
    Pozurim se,otusiram ga,malena nekad sspava nekad ne. Obucemo se,pomagimo i u sobu. On hoce ruku dok ne zaspi,a to zna trajati po sat vremena,ona se budi ili je on probudi.sou se nastavlja. Pusti je u kindu,daj meni ruku. Muz u dnevnom vec spava a ako i ne spava maleni poludi ako ude u sobu.
    (Dakle opet je sve na meni)
    Uzeme nju probam dati njemu ruku,ako ona zaspi on je budi sa pricom...i tako u krug.
    Ja sam luda i premorena. Kad i
    zaspu, moram bar malo pospremiti (ipak mi je ona na podu dio dana). Pa trazim savjet kako da poslozim stvari da lakse idu.

  2. #2
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    na prvu što mi upada u oči a da možeš i moraš pod hitno promijeniti je da ne pospremaš ti nego MM kad već ne može sudjelovati u tom dugotrajnom uspavljivanju obojice... jer pišeš,on već spava u dnevnom...pa nek malo raspremi prije nego zaspe...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 01.12.2015. at 22:10

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    93

    Početno

    To i meni prvo upada. Sve je po svuda a on meni kaze pa sta,pa nemam sta pospremit,ili pa sta imam spremat iovako ce sve biti sutra isto ili (najdraza) umoran sam.

  4. #4
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    e pa ti lijepo uzvrati: dragi,i ja sam isto tako umorna, ajde ti lijepo meni malo pomozi pa napravi to to i to....ono,bit jaaako detaljan u uputama jer u protivnom ništa od toga...jer ako sam ne vidi što bi trebalo bez da budeš jako precizna neće ti odradit kako treba...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Ako muža baš nikako ne možeš uključiti da uspavljuje dječicu (da on da ruku malenom), jedino logično jest da ti on pomogne u pospremanju, tako da kada dječica zaspu možeš i ti odmoriti sa njima. Nije to baš samo tako postići, znam, ali pokušaj mu objasniti da je malena na podu veći dio dana i da prašina i paučina baš nije nešto po čemu bi se malo dijete trebalo kretati. Ah, ti muški, ako prstom ne pokažeš, teško da će sami shvatiti... Puno sreće želim!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    93

    Početno

    Ah da! Sve ja to znam,samo se kod nas uvrijezilo ono "ma joj ja cu kad tebi moram crtat" samo sto mi je sad toga vec pun cosak. Spavam u intervalima po pola sata do sat vremena vec predugo i preiscrpljena sam.
    Ajd da mi malena hoce spavat ali ne. I osjecam uzasnu griznju savjesti jer imam osjecaj da se ni jednom ne mogu posvetiti kako bi trebala.

  7. #7
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja sam svoje, valjda se dobro sjecam, uspavljivala skupa. Ja u sredinu, jedna sisa, druga se stisne uz mene.
    Ustvari, ne znam kakav vam je aranzman spavanja...

    Znam, koma je to, ali prodje

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj bubumam prvotno napisa Vidi poruku
    Ah da! Sve ja to znam,samo se kod nas uvrijezilo ono "ma joj ja cu kad tebi moram crtat" samo sto mi je sad toga vec pun cosak. Spavam u intervalima po pola sata do sat vremena vec predugo i preiscrpljena sam.
    Ajd da mi malena hoce spavat ali ne. I osjecam uzasnu griznju savjesti jer imam osjecaj da se ni jednom ne mogu posvetiti kako bi trebala.
    A zašto ih ne kupaš zajedno, kad već smatraš da ih moraš kupati svaku večer ( jer, ne moraš).
    Zašto mlađu ne dojiš, a starijemu daš ruku u isto vrijeme ono, pokušavam ti ušparati vrijeme.

    A pospremiti možeš dok su još budni i tata ih malo uzme( vjerojatno se zaželi djece nakon cijelog dana). Ako uspije doći s posla na vrijeme. I ako nije preumoran, na to mu reci da se mogu igrati i dok sjedi na kauču i odmara usput.

    Imati djecu s tako malom razlikom je silno zahtjevno, izuzetno teško za samu mamu, ali mora se, kad je već tako mala razlika. Bit će lakše s vremenom.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 01.12.2015. at 23:39

  9. #9
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozda vam ne odgovaraju rituali. Nekome je to super, nekome je opterecenje i muka. Pogotovo kad uvjeris samu sebe da to bas tako treba i da drugacije ne moze. Nemojte se kupati svaki dan. Beba od sest mjeseci, pogotovo zimi, sigurno nije prljava na dnevnoj bazi - operi strateska mjesta kad mijenjas pelene i - gotovo. Ako ne zivite u nekim tropskim krajevima, vjerojatno ni dvogodisnjaku ne treba dnevno kupanje.

    Mozda ne treba ni dnevno pospremanje, odnosno, ovisi sto smatras pospremanjem. Muz sigurno moze napraviti barem nesto.

    Sisa li beba po noci? Ako sisa, neka spava s tobom, da ne moras ustajati zbog podoja. To sto je uspavljujes na dojci, to je sasvim normalna stvar i nikako nije nesto lose na sto si je naucila. Lose bi bilo da si je naucila da joj to nije opcija. Mozda malena moze na spavanje kasnije, ovo iza 19h je prilicno rano. Onda moze i starije dijete s vama u krevet pa ih uspavljujes zajedno.

  10. #10
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Imam i ja dvojac od 2 i pol godine i 10 mjeseci. Uspavljivala sam ih u svakojakim kombinacijama, od zajedničkog (manjem cica, većem ruka iza glave da može maziti madež ), do odvojenog sad kad je maleni veći i manje tolerantan.
    Moj prijedlog za uspavljivanje bio bi-okupaj ih zajedno, obuci u piđame i onda, ako je muž kući-većeg tati na maženje, priču, igru, a ako ste sami, pusti mu crtani i objasni da želiš da gleda crtani i bude tih dok seka zaspi u sobi do. Kad malena zaspi, pozdravite svjetla, recite im laku noć i onda možete samo šaptati, a u sobi postigni dogovor da se ne priča, samo zagrljaj, ruka, mama te puno voli i spavanac.

    Ne znam što sve pospremaš navečer- meni je bitno da su igračke u kutijama da ne padam preko njih sa manjim u rukama u 6 ujutro. To mi se čini kao dobar argument za muža.
    Suđe u perilici i sudoper slobodan da mogu skuhati kavu.
    To ja tražim da mm napravi dok ja uspavljujem.

    Usišem sa djecom po podu kad primjetim da treba, skoro svakodnevno.
    Pod ne perem tako često, 1-2 x tjedno mi je normala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •