Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: Uzasno opadanje kose

  1. #1
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno Uzasno opadanje kose

    Dakle, posle prvog poroda sam isto pitala - jeli ovo normalno?!
    A sad je sto puta gore, cini mi se. 5m je proslo, kosa opada u nenormalnim kolicinama, dlake su svuda, plasim se da se cesljam, plasim se da operem kosu, na feniranje ni ne pomisljam. Odlagala sam i odlazak kod frizera, jer mi se cini pola ce mi tamo ostati, ali sad moram, jer se nadam da kad je dosta skratim bice bolje...
    Za razliku od prvog puta, vidi se da se proredila, mada ovo ne vide drugi, ja sam ranije imala prilicno gustu kosu.
    Koristim Fitoval sampon, za njega sam bila ubedjena da je pomogao prvi put, sad mi se nista bolje ne cini.
    Dakle, znam da je normalno, ali kad da ocekujem da prestane ili kad da reagujem i odem kod dermatologa i sl.

  2. #2
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    nemam gustu kosu pa mi je pojačano ispadanje priredilo salve stresa
    nisam išla dermatologu, da mi nije stalo otišla bih
    ali spasio me ovaj solgar
    po preporuci sam ga pila 2 mjeseca po dvije tablete dnevno, to su 2 bočice
    oko 140 kn košta jedna

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ako raste mlada nova kosa nema razloga za brigu.
    jesen je. Lisce pada, kosa pada.

  4. #4
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    slažem se, sirius
    ne znam kako je kod lady.x, ali kod mene je baš bilo razloga za brigu
    nije se moglo zamijeniti s uobičajenim linjanjem,tako da, neka procijeni sama
    u svakom slučaju, ovaj solgar joj neće odmoći

  5. #5
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Pa gde su siske vidi se nova mala kosa, ali svakako veoma zabrinjavajuce opada.
    Zapravo i da raste nova, sve mislim ako nastavi da opada to ce biti jad i beda dok nova ne dostigne duzinu.

    Pokusacu ovaj solgar da nadjem, ima njihovih proizvoda kod nas, ali ne znam dal bas taj ima
    A ne znam da li smem Fitoval kapsule uz dojenje i uopste sme li i ovo uz dojenje?

  6. #6
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Poslije sva tri poroda kosa mi je opadala isto tako u nenormalnim količinama. Baš kao što kažeš bojala sam se počešljati, oprati kosu itd.
    Sva tri puta nakon šišanja opadanje je prestalo.

  7. #7
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Kao i kod tebe ladi.x, nakon prvog poroda dosta, nakon drugog još i više. Pila svakakve vitaminske kapsule za kosu i nokte bez primjetnih rezultata. Skratila kosu skroz, otišla dermatologinji, starija ženska; "da gospođo dijagnoza alopecia (čitaj ćelavost), padat će vam još i više..."" Ordinirala terapiju kortikosteroidima koju nisam koristila, i pomirila se sa sudbinom.
    Zatim sam gledala znanstveno medicinski dokumentarac njemačke produkcije na temu koji kaže da kod nekih ljudi štitnjača proizvodi hormon koji kosi zapovijeda da opada. Liječenje tabletama i injekcijama koje zaustavlja simptome daje dobre rezultate, a nikakve kreme, losioni i šamponi (čitaj lokalna primjena) ne daju rezultate, već treba ubiti taj hormon.
    Naša medicina za ovu terapiju čula nije, niti je isto dostupno preko HZZO-a jer ćelavost nije bolest već estetski problem a i rijetki su privatni dermatolozi koji su se specijalizirali tako daleko, spomenute lijekove moguće nabaviti samo preko granice (Austrija, Njemačka)...
    Bla, bla, bla....

  8. #8
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Navodno masaze sokom od luka preporode kosu. Prijateljica i mama su pile tinkturu od koprive ooodlične rezultate imale a inače obje tanku i rijetku kosu.

  9. #9
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    au, magistra, sad me bas prepade.. koliko ima od tvog drugog poroda?
    Ja se nadam da ce ovo stati, jer ako jos malo nastavi pocecu da panicim

  10. #10
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Meni je kosa prestala opadati nedavno, malom je skoro 14 mjeseci. Naravno da sam se i prije pola godine osisala, ali nije pomoglo, samo su bile manje vidljive po kuci jer su bile krace...

    Nekad mi je kosa bila gusta da mi je rep u promjeru imao preko 4 cm. Muku sam mucila s grivom! Sad da mi naraste, rep ne bi imao pola cm u promjeru...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    moja jako opada kad je masna. Možeš provjeriti i hormone štitnjaće.

  12. #12
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I meni je kosa jako padala nakon oba poroda, u nenormalnim količinama. Trajalo je skoro 2g.

  13. #13
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Skupljam dlake s onim valjkom ljepljivim prije spavanja po krevetu (mala spava sa mnom) i razmisljam kako cu doc na forum cim zaspe i otvorit tu temu i trazit savjet. Ak ovak nastavi, proljece cu docekat celava... je da me ginekologinja upozorila da dojenje ima i losih strana (opadanje kose, problemi s kozom, suhoca rodnice...) al ovo je uzas

  14. #14
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Jel probao netko ricinusovo ulje? Kazu pomaze (muski ga koriste protiv celavosti i/ili za poticanje rasta kose)

  15. #15
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Meni je kosa opadala nakon drugog poroda jako dugo. Pila sam nekakve skupe vitamine (zaboravila sam naziv) ali tek kad su se hormoni stabilizirali prestala je otpadat. Ja srecom imam gustu kosu i debelu dlaku tako da koliko god da mi otpadne opet je ima dosta. Jedino me nervira sto je ima svuda, najvise je malac skupi po rukicama, bude i u hrani . Sad nakon treceg poroda pocela je opet otpadat....ovaj put necu kupovat nikakvu kemiju, drzim je svezanu u rep da manje leti po kuci i nadam se da to nece dugo trajat.

  16. #16
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    Skupljam dlake s onim valjkom ljepljivim prije spavanja po krevetu (mala spava sa mnom) i razmisljam kako cu doc na forum cim zaspe i otvorit tu temu i trazit savjet. Ak ovak nastavi, proljece cu docekat celava... je da me ginekologinja upozorila da dojenje ima i losih strana (opadanje kose, problemi s kozom, suhoca rodnice...) al ovo je uzas
    Jeli ti rekla koliko i dobrih strana dojenje ima ??

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Dobre su tablete pivskog kvasca, a nisu skupe niti se kose s dojenjem.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Meni je nakon prvog, a sad i nakon drugog poroda stravicno padala kosa, tj. jos uvijek mi pada. Gin mi kaze kako je to normalno, ali tako su nakon drugog poroda govorili i mojoj mami, ali njoj tamo di je opaala vise nije narasla. Uglavnom, tek prije koju godinu su joj dijagnosticirali alopeciju.
    Neznam ni sama kako sad postupiti.
    Magistra, znas li nesto vise od onog sta si napisala?
    Meni to ima logike, naime mami su stitnjacu izvadili prije par godina.
    Posljednje uređivanje od izluđena : 11.12.2015. at 22:13

  19. #19
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    ja se osisala prilicno, ali opada i dalje...
    utesi me frizerka, kaze da svuda raste mala kosa... sad odprilike imam siske kao bebina kosa

  20. #20
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj bebeto prvotno napisa Vidi poruku
    Jeli ti rekla koliko i dobrih strana dojenje ima ??
    Je, je

  21. #21
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ista stvar i kod mene, opada mi nenormalno kosa, kad se kupam toliko je ima u kadi da se prepadnem. i po krevetu oko jastuka, samo mali ne spava sa mnom, al ima i po majici pa kad ga nosim nađe se dlaka i u njegovim rukama pa me uvijek strah da ne bi u usta stavio pa se zagrcnuo. Ja se iskreno nadam da će proći s vremenom.

  22. #22
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Ja sam se već navikla na dlake svud po stanu. Imam duplo manje kose nego prije trudnoće (mali ima 2 g. i 9 mj., ali još dojim).
    Imala sam gustu kosu pa se ne vidi toliko. Ali sam ponovno trudna pa očekujem oćelaviti skroz.

  23. #23
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Kod mene malo bolje nakon sto sam skratila kosu i nice nova, vidi se gde su siske. Odprilike da svuda ispod ove imam kose nove koliko moja beba :D A dok to izraste izludecu...

  24. #24
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    I ja imam problema sa opadanjem kose i isto mislim da mi je to od stitnjace jer imam hipotireozu. Koji preparati mogu pomoci da kosa barem malo manje opada?

  25. #25
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Imas od vichy-a, mislim da se zove dercos
    frendica veli da ju je spasilo
    al bojim se, dok su hormoni u pitanju, nema pomoci
    meni je nakon svakog poroda, 5-6 mjeseci kasnije, bilo ludilo
    padala je ko luda
    pa prestala i naraslo sve sto je opalo

  26. #26
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Malo sam fulala temu. Sad vidim da je tema nakon poroda. Nisam rodila, kosa stalno opada.

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    U filmu Dokaz kaže u jednom trenutku da je kosa mrtva, šamponi i regeneratori je ne mogu oživjeti, a meni se čini isto tako ni potaknuti rast. To ide iznutra. Nedostatak vitamina, ili neki hormonski disbalans. Naći uzrok pa onda riješiti to.

  28. #28
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Meni je prestala opadat tek kad sam ju (nazaalost) skratila do ramena 12mj nakon poroda...inace je bila do pola ledja.

  29. #29
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Dosta sam se i ja sad osisala. Isto je negdje do ramena. Da li je netko probao solgar vitamine za kosu, da li su dobri?

  30. #30
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Ja sam skratila 15cm kose, sad mi je do ramena .
    Ali i dalje jako opada. I to pogotovo naprijed (šiške)
    Tu mi se jako prorijedila kosa..a ne vidim da raste mlada , sad me lagano počinje panika hvatat!!!

  31. #31
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Meni raste mlada, ali onda i ona stara stalno opada.

  32. #32
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja sam nakon 1ve trudnoće skoro dobila zaliske koliko mi je kosa otpadala,a pila sam one Fitoval kapsule + šampon...
    mjesecima nakon su me nervirala "ticala" od mlade kose,to nikako nisam mogla ukrotiti...

    s obzirom da sam sad rodila u siječnju prepala sam se na što ću ličiti kad krene opadat,pogotovo jer je proljeće kada inače svima pojačano opada... (a ja je u startu nemam nešto puno)
    frizerka mi uvalila neki šampon + serum za vlasište i evo ne znam jeli do njega ali uopće mi ne opada,čak manje nego inače na proljeće...
    http://us.davines.com/energizing-lotion/d/1019
    kada ga apliciram na skalp osjećam neke trnce i toplinu...kao da me netko pola sata masirao pa da je proradila cirkulacija...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 01.05.2016. at 20:09

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Dosta sam se i ja sad osisala. Isto je negdje do ramena. Da li je netko probao solgar vitamine za kosu, da li su dobri?
    Jesu, dobri su. Kod mene su i sister i mama nedavno imale problem sa opadanjem kose pa im je puno pomoglo. Meni kada je nakon poroda opadala pila sam samo i dalje elevit i plibex kao i u trudnoći i s vremenom je prestala ispadati.

    Inače, ja iako sam znala da je normalno da opadne kosa i iako sam bila svjesna da mi uopće nije ispadala tih devet mjeseci trudnoće (imala sam užasno puno kose i logično je bilo da će morati otpasti) bila sam tako potresena tim opadanjem da sam mislila da meni to nikad neće prestati, a opadalo je skoro nekih pet mjeseci. Taman sam pred kraj kupila i fitoval ampule, razmišljala o šamponu i sl. i onda se smirilo. Sad imam hrpu mlade kose i ponovo mi jako malo opada.
    Glavna nam je fora doma bila da maminih dlaka ima više od macinih (a svi su nas strašili sa tim što imamo macu i malu bebu, kao zbog mačje dlake).

  34. #34
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam nakon 1ve trudnoće skoro dobila zaliske koliko mi je kosa otpadala,a pila sam one Fitoval kapsule + šampon...
    mjesecima nakon su me nervirala "ticala" od mlade kose,to nikako nisam mogla ukrotiti...

    s obzirom da sam sad rodila u siječnju prepala sam se na što ću ličiti kad krene opadat,pogotovo jer je proljeće kada inače svima pojačano opada... (a ja je u startu nemam nešto puno)
    frizerka mi uvalila neki šampon + serum za vlasište i evo ne znam jeli do njega ali uopće mi ne opada,čak manje nego inače na proljeće...
    http://us.davines.com/energizing-lotion/d/1019
    kada ga apliciram na skalp osjećam neke trnce i toplinu...kao da me netko pola sata masirao pa da je proradila cirkulacija...
    Upravo čekam da mi stigne njihov šampon i gel. Pa ću probati. Hvala na preporuci.
    Posljednje uređivanje od Ives000 : 03.05.2016. at 18:28

  35. #35
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Citiraj Ives000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam skratila 15cm kose, sad mi je do ramena .
    Ali i dalje jako opada. I to pogotovo naprijed (šiške)
    Tu mi se jako prorijedila kosa..a ne vidim da raste mlada , sad me lagano počinje panika hvatat!!!
    Ives, sogorica mi je imala taj problem.. nije razdjeljak mogla napraviti kolko joj se tjeme vidjelo kod siski! uzas! Narucila je nekakvu tinkturtu od koprive, to su neke kapi, I vec nakon 15 dana se vidjela hrpa mlade kose na tim praznim mjestima!

  36. #36
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Narancice, a jel se smije ta tinktura piti i u trudnoći?

  37. #37
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Ives raspitala sam se...NE preporuca se u dojiljama I trudnicama jer sadrzi medicinski alkohol

  38. #38
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Onda ću malo pričekati s tim. Ali probat ću sada sa
    Proizvodom koji je preporučila Zasad skulirana, evo upravo mi je danas stigao. Ali imam te na umu za tu tinkturu ^^ mi možeš poslat u pp od kud se nabavlja?

  39. #39
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    samo sto nisam :D

  40. #40
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Probala sam od Tinkture krute sampone 2 u 1 i jako sam zadovoljna. Sve je od prirodnih sastojaka i od sad ih ima i u dm-u. Kupila sam solgarove vitamincice pa cu vam znati reci kakvi su. Piju se 2 tablete na dan.

  41. #41
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni je kosa nakon prvog poroda opadala u busenovima. Ono lagano povucem kosu, a u saci cuperak A opadanje je pocelo tek negdje na jesen, nekih pola godine nakon poroda, i trajalo je mjesec dva, nakon cega se zaustavilo samo od sebe.

  42. #42
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je kosa nakon prvog poroda opadala u busenovima. Ono lagano povucem kosu, a u saci cuperak A opadanje je pocelo tek negdje na jesen, nekih pola godine nakon poroda, i trajalo je mjesec dva, nakon cega se zaustavilo samo od sebe.
    o Bože, pa to je baš baš jako puno... Meni se sad malo smanjilo, ali poludim kad vidim kroz nju na tjeme...
    Jučer sam probala sa šamponom koji je preporučila ZS i sinoć dok sam masirala tjeme sa tim
    šamponom me onako hladilo-peckalo, baš se nešto događalo, i poslije kad sam isprala još me malo hladilo tjeme
    kao da sam namazala kosu mentolom čak ima i ugodan miris. Eto sad ću to koristit pa ćemo vidjeti.
    Ako bude pozitivnom pomaka... odmah vam javim.
    Posljednje uređivanje od Ives000 : 07.05.2016. at 12:36

  43. #43
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ives,kak je..ima pomaka?
    Ja več luda...mm još luđi

  44. #44
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Nisam primjetila da raste nova ali barem je stara prestala ispadat.. i to je nešto. Budem vidjela kako će biti dalje.

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Evo samo na brzinu iskustva iz druge ruke (kolegica je imala problema s tim):

    - čaj od KOPRIVE, redovito 2x dnevno
    - vitamini (naročito B kompleks ili kapsule pivskog kvasca)
    - odmor i boravak na svježem zraku (kaže da je sve krenulo na bolje nakon godišnjeg odmora tj. ljetovanja na moru)

  46. #46
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Sve čekam kad ću prestat skupljat šake kose s jastuka, četke, poda itd. Će to opadat tako tijekom cijelog staža dojenja ili će se malo smiriti?
    Od kad perem s onim nekim šamponom protiv ispadanja je malo bolje ali daleko od normalnog stanja.
    B kompleks pijem odavno, svaki dan smo vani, jedino čaj od koprive nisam do sad pila. I jel se smije piti toliko koprive uz dojenje?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Sve čekam kad ću prestat skupljat šake kose s jastuka, četke, poda itd. Će to opadat tako tijekom cijelog staža dojenja ili će se malo smiriti?
    Od kad perem s onim nekim šamponom protiv ispadanja je malo bolje ali daleko od normalnog stanja.
    B kompleks pijem odavno, svaki dan smo vani, jedino čaj od koprive nisam do sad pila. I jel se smije piti toliko koprive uz dojenje?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Čaj od koprive je klasika za poboljšanje laktacije.

    Ček malo, sad ću naći neki link.

  48. #48

  49. #49
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Tnx.
    Poboljšanje laktacije u smislu povećanja proizvodnje bi voljela izbjeći. Jedva sam ju dovela na razinu zadovoljavanja potražnje i smanjenja zastoja.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Za smanjenje zastoja uzmi svježi kupus (list), raspali po njemu bam-bam-bam batom za meso ili ga nagnječi mlinčenjakom i frk u grudnjak, pa ostavi trajno.

    Čaj od koprive ne znam kako djeluje na količinu mlijeka. Možda je to preporučen čaj za dojilje i zbog drugih višestrukih koristi (poboljšanje krvne slike - posebno željeza, čišćenje mokraćnih puteva, suzbijanje kandide itd...)

    Toliko znam iz glave. I za ostalo bih morala tražiti linkove.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •