Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 60

Tema: Traženje čuvalice

  1. #1
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno Traženje čuvalice

    Dakle, odlučili smo se tražiti čuvalicu za 10-mjesečno dijete jer je stalno bolestan u jaslicama. Ja ne znam otkuda početi - s obzirom da mi nitko ne može preporučiti nekoga od povjerenja, meni je općenito nelagodna ideja da nekome nepoznatom povjerim dijete...
    Kako ste vi našli čuvalicu, čime ste se vodili? Gdje ste gledali oglase? Koliko ste čuvalica intervjuirali prije nego što ste se odlučili? Koliko je dugo cijeli proces trajao?Koliko ste se puta našli prije nego što ste ostavili dijete s njom? Kako ste bili sigurni da se dobrro ponaša s djetetom?

    Pliz pomagajte...

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    kod mene je bila drugacija situacija.
    prvi put sam trazila nekog ko ce biti samnom doma i pomagati mi oko djece. tad smo dali oglas na moj posao i nasli predivnu mladu djevojku, koja je studirala. prosli smo niz razogovora i jedino nam je ona sjela.

    drugi put smo uzeli tetu koja je prije cuvala dijete kod nasih prijatelja. i bili smo zadovoljni.

  3. #3
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    ja sam je nasla preko ovog foruma
    imala sam i jedno lose iskustvo od strane mladje djevojke, ona je bila preko jednog portala
    najbolje bi bilo provesti eko vrijeme s njom, a tek onda je ostaviti nasamo
    sretno

  4. #4
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    imala sam čuvalicu i za j i za m godinu dana. oboje su rođeni u svibnju. dakle, od kad sam počela raditi, pa tu prvu godinu, a nakon ljeta su oboje išli u jaslice, s 2 godine i tri mjeseca. Proces je išao tako da sam svima razglasila da tražim čuvalicu i onda su se nekako pojavila rješenja.

    nije mi niti malo bilo nelagodna ideja da nekome nepoznatome povjerim dijete, ne znam, nisam imala taj osjećaj.

    kod m je bilo tako da su mi mame u parku rekle tko u susjedstvu čuva djecu, bile su tri u igri, razgovarala sam s jednom - nije mi se na prvu svidjela, s drugom - ista stvar, treća - žena od kojih 55-60 godina, onako kao da mi je mama, ta mi je bila ok i sve je to bilo gotovo u jedan dan

    al moraš uzeti u obzir da ja stvarno nisam bila zahtjevna za čuvanje. bitno mi je bilo da idu u park svaki dan, da budu vani, i to je valjda bio jedini zahtjev koji sam imala. malo su bili kod nje doma, malo kod nas, više kod nje nego kod nas, što mi nije smetalo. uglavnom sam ja skuhala dan ranije, al nakon nekog vremena, ona bi uzela doma k sebi m, tako je mogla skuhati za sebe i svoju familiju i dala bi m taj ručak. onako, ponašala se prema m kao da joj je nona.

    s j slično, prvo ga je čuvala jedna moja daljnja rodica, koja je brzo odustala jer da joj je bilo prekomplicirano. to je trajalo ako mjesec dana.
    onda mi je jedna poznata predložila svoju poznatu. koja je bila malo tajanstvena . dakle, iz bolivije je bila, porijeklom iz hrvatske, arhitektica, udana za nekog bogatuna, bili intimni prijatelji s predsjednikom i tako. i onda se nešto desilo i ona je s kćerkom morala pobjeći iz bolivije radi sigurnosti za život, a ostali su i bez značajnog dijela imovine. pite boga što je u stvari bilo. tu je preživljavala od lekcija španjolskog. i ona je čuvala j. :D meni se odmah svidjela, simpa žena bila skroz, iako malo luckasta. j je dosta španjolski naučio u tih godinu dana. i zaboravio, naravno. i voljeo ju je jako, i nju i njenu kćer tinejđerku. isto nam je bila susjeda pa su bili uglavnom kod nje. jedino što ta nije znala ništa, ništa kuhati. imala kuharicu u boliviji

    no, htjela sam ti reći da sam stvarno procijenjivala po nekom osjećaju - il su mi simpa il nisu. i gotovo. nema boga da m ostavim ženi koja će je i zdravo hraniti i sve po ps'u, a nije mi bio dobar osjećaj s njom. s nekom strogom npr. e, a j je prije ove iz bolivije imao i jednu curu koja ga je čuvala mjesec dana, ta je bila genijalna, studentica, j ju je obožavao, po cijele dane su se igrali. al onda je dobila neki stalni posao.

  5. #5
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    da, kako mi je uvijek bilo napeto s vremenom, jer sam umjesto na vrijeme počela tražiti ženu valjda dan ranije odmah su ostajali sami s njima. bez privikavanja.

  6. #6
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Cvijeto, ni ja nisam uopce zahtjevna...mali je zahtjevan! Bed mi je da ce ga pustati da place u kreveticu, da se nece igrati s njim, sto ako ga nedajboze udari i sl, svasta mi prolazi kroz glavu. Mozda cu instalirati kameru hehe.

    Ja sam isto razglasila svima da trazim, al nista. Pa gledam oglase, svi su odgovorni, pouzdani, kreativni, veseli, topli....

  7. #7
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je to bio najstresniji "posao" koji sam u životu napravila.

    Nakon što među poznatima poznatih nismo našli nikoga, dala sam oglas, nakon ne znam koliko razgovora našla sam čuvalicu koju smo izabrali, počeli s adaptacijom, usred adaptcije nam je otkazala (baka joj slomila ruku i nogu, mora se brinuti o baki... kasnije sam saznala da je to bila laž).... Pa smo opet krenuli s razgovorima i to nekoliko dana prije mog povratka na posao. Onako luda od brige sanjala kako mi jedna jako draga žena koju jedva poznajem piše popis cura koje da nazovem, da će sigurno neka htjeti taj posao. Pa sam ženi poslala mail, ona je shvatila moju muku i poslala mailove svojim prijateljima i pojavila se jedna djevojka koja je počela raditi. Ali... nismo bili sretni s njom i potiho smo tragali dalje... nakon par tjedana smo ju uhvatili u laži... pojačali smo potragu... i jednog dana se MD slučajno sreo s mojim prijateljem koji je u tom trenu bio na kavi sa svojom sestričnom... nakon par dana sestrična došla na razgovor... i ostala... skoro dvije godine je čuvala Smjehuljicu, nakon toga je radila pomoćne poslove kod MD-a i uskakala čuvati Smjehuljicu kad je bila prehlađena...

    Skoro je godinu dana da je skroz otišla jer je htjela posao u struci... redovito se viđamo, posjećujemo... Postala je važan dio našeg života. I jedva čekam da i sama postane mama, da joj prebacim dio Smjehuljicinh stvari koje čuvamo. Njen omiljeni sling sam joj već dala.

    Na kraju sam shvatila... iskustvo, preporuka... to uopće nije bitno, bitan je onaj klik.

  8. #8
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Jenn, poslala sam ti pp.

  9. #9
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Cvijeto, ni ja nisam uopce zahtjevna...mali je zahtjevan! Bed mi je da ce ga pustati da place u kreveticu, da se nece igrati s njim, sto ako ga nedajboze udari i sl, svasta mi prolazi kroz glavu.

    .
    to mi se podrazumjevalo da neće. i moji su bili zahtjevni, ali znaš ono, dok se s njima zabavljaš - nisu zahtjevni. zahtjevni su kad moraš nešto nedajbože napraviti. tako da tete čuvalice su imale zadatak samo se s njima zabavljati. moji su još oboje jako malo spavali preko dana. sat vremena uvrh glave.

    da, to je ono što kaže mojca - stvarno je bitan taj klik.

  10. #10
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I da nisu prezgodne
    ili previše čitam gloriju

  11. #11
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ma nek bude najzgodnija na svijetu, i ja volim vidjeti lijepo čeljade

    Mojca, u kakvoj laži ste je uhvatili (tu kojoj ste otkazali)?? Nadam se da nije bilo ništa dramatično.

    A ne znam jel mi pametnije dati oglas ili gledati oglase pa zivkati.

  12. #12
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    jen, ne trebaju ti sad te horor priče o tetama čuvalicama

  13. #13
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Smjehuljica nije htjela zaspati pa ju je stavila u kolica i onda je zaspala. Što je bilo ok... Pitala sam ju gdje je bila Smjehuljica dok je išla po kolica (mi smo na tavanu, a kolica u prizemlju), kaže da je njih donijela teta čistilica koja je u tom trenu čistila stubište. Čistilica je kod nas 15 godina i vjerujem joj, kaže da je čuvalica sama došla po kolica, dakle ostavila je dijete samo. Istina na 30 sekundi... nadam se da ju je ostavila na podu ili u viperu... ja bi rekla ok i sve pet... Kad sam joj rekl ada je čistilica rekla da nije nosila kolica, pogledala me i rekl ada žena laže.
    Drugo, stalno ju je u šetnjama pratio njen dečko... što je isto ok, ali ona je negirala.
    Meni je sve to ok... i da ju ostavi samu na 30 sekundi i da ide dečko s njima u šetnju i da ode obaviti svoje obaveze dok nju čuva... samo nek' kaže. Čim nešto mulja, meni se pale alarmi.

    Toliko sam potisnula tu epizodu s njom... na kraju je zapravo ona nama otkazala, jer je kao iznenada dobila stipendiju za US. Mi smo imali spremnu drugu čuvalicu, ali ona nije htjela početi dok nije dala jedan veliki ispit. Pa smo čekali da da taj ispit, računajući da ćemo dva tjedna imati obje, lagana adaptacija, otkazni rok... No, ova prva nas je pretekla i dala otkaz, pa je između njih dvije moja mama uskočila na neko vrijeme.

  14. #14
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Aha kužim...Nije dramatično, ali zašto je lagala, i meni bi to smetalo.

  15. #15
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, odlučili smo se tražiti čuvalicu za 10-mjesečno dijete jer je stalno bolestan u jaslicama. Ja ne znam otkuda početi - s obzirom da mi nitko ne može preporučiti nekoga od povjerenja, meni je općenito nelagodna ideja da nekome nepoznatom povjerim dijete...
    Kako ste vi našli čuvalicu, čime ste se vodili? Gdje ste gledali oglase? Koliko ste čuvalica intervjuirali prije nego što ste se odlučili? Koliko je dugo cijeli proces trajao?Koliko ste se puta našli prije nego što ste ostavili dijete s njom? Kako ste bili sigurni da se dobrro ponaša s djetetom?

    Pliz pomagajte...
    Mi nismo jos nasli u punom smislu rijeci jer se beba jos nije rodila, ali ja sam, zbog slicne situacije gdje nemam pojma odakle bih krenula, stavila post na Facebook, cisto da netko krene s bilo kakvim preporukama, a da ja onda krenem kopati po tome. I na kraju mi se javila prijateljica, ne prebliska, ali dovoljno bliska da imam (dobar) osjecaj da je to sve skupa ok.

    Mozda da probas nesto takvo? Ako nista drugo, mozda ces dobiti jos ideja gdje i kako da trazis.

  16. #16
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Mm isto predlaze prvo fejs. Ja bas sjedim i mislim dal da pisem oglas ili kopam po oglasima.

  17. #17
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, odlučili smo se tražiti čuvalicu za 10-mjesečno dijete jer je stalno bolestan u jaslicama. Ja ne znam otkuda početi - s obzirom da mi nitko ne može preporučiti nekoga od povjerenja, meni je općenito nelagodna ideja da nekome nepoznatom povjerim dijete...
    Kako ste vi našli čuvalicu, čime ste se vodili? Gdje ste gledali oglase? Koliko ste čuvalica intervjuirali prije nego što ste se odlučili? Koliko je dugo cijeli proces trajao?Koliko ste se puta našli prije nego što ste ostavili dijete s njom? Kako ste bili sigurni da se dobrro ponaša s djetetom?

    Pliz pomagajte...
    Gle, fazu boleština mora proći.
    Ako ne sada, sa tri godine, ako ne onda bude kada krene u školu.
    Ako vam je to jedini razlog za čuvalicu ja bi dobro razmislila. Dijete mora steći imunitet na neki način.

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Bolestinama se NE dobiva imunitet.
    I bolestine se NE moraju proci.
    Ali to je vec za neku drugu temu ( koju vec i imamo otvorenu).

  19. #19
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Bolestinama se NE dobiva imunitet.
    I bolestine se NE moraju proci.
    Ali to je vec za neku drugu temu ( koju vec i imamo otvorenu).
    Ok, nemam pravo.
    Dijete bu joj za par godina kada krene u vrtić turbo zdravo...

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, nemam pravo.
    Dijete bu joj za par godina kada krene u vrtić turbo zdravo...
    Pa sigurno ce biti manja sansa komplikacija bolesti kasnije nego u ovoj dobi.
    Znati ce ispuhati nos, iskasljati sluz i piti terapiju uz manje problema, ako nista drugo.

  21. #21
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Gle, fazu boleština mora proći.
    Ako ne sada, sa tri godine, ako ne onda bude kada krene u školu.
    Ako vam je to jedini razlog za čuvalicu ja bi dobro razmislila. Dijete mora steći imunitet na neki način.
    Pa lakše mi je s bolesnim dvogodišnjakom, trogodišnjakom (prošla sam to), nego s 10-mjesečnom bebom kojoj sve lijepi jedno na drugo, koja je završila u bolnici i pije drugi atb u 10 dana, i nakon toga opet ima temperaturu Ja se naprosto ne usudim vratiti ga u kolektiv, iako mi nije bilo ni u peti da će mi trebati čuvalica.

  22. #22
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bas mi je grozno kad citam kako su djeca non stop bolesna. Ne znam koliko je velika prosjecna vrticka/jaslicka soba u HR, ali nase nisu nesto preogromne. Valjda je sve onda do veceg broja zaposlenika po grupama i cescem pranju i ciscenju igracaka i opreme (svakodnevno).

  23. #23
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Bas mi je grozno kad citam kako su djeca non stop bolesna. Ne znam koliko je velika prosjecna vrticka/jaslicka soba u HR, ali nase nisu nesto preogromne. Valjda je sve onda do veceg broja zaposlenika po grupama i cescem pranju i ciscenju igracaka i opreme (svakodnevno).
    Ili do roditelja koji ne dovode bolesnu djecu u vrtić.
    U Hrvatskoj je to nažalost normalno.

  24. #24
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ja bih rekla da je vani i normalnije jer znam da se kod šarlaha dijete vraća u kolektiv 48 sati nakon što počne piti antibiotik, a u nas je preporuka ipak da ostane kući do kraja terapije.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ja mislim da je bolje da popije to do kraja i još koji dan ostane

  26. #26
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    S antibiotikom se smije natrag u kolektiv nakon 12-24h, ovisno o terapiji i bolesti. Ne smije se pod temperaturom, za vrijeme povracanja (proljev moze, jer traje do 14 dana) i s neidentificiranim osipom. I ide se. Nitko ne ceka zavrsetak terapije, ni djeca, ni odrasli. Uzasno malo djece izostaje iz kolektiva, a i uzasno rijetko. Tako da je stvar u necem drugom.

  27. #27
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Kaae, koliko dugo su djeca u prosjeku dnevno u vrticu?

  28. #28
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kako gdje. Kod nas je manji grad pa nema dugog putovanja, dakle 9 - 9 i pol sati. Moj je oko 6.5 - 7 jer ja radim sestosatno radno vrijeme. Poneki profesor ostavlja dijete jos krace. Institucije su otvorene od 7 ili 7:30 do 5:30 ili 6 i ima dosta djece koja koriste svo vrijeme. Kucni daycare centri cesto rade po dogovoru.

  29. #29
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nije lako, ali samo pricaj, pricaj sa svima. Meni je to s oglasima bilo koma, od 30 mailova "jako volim djecu" jedva sam dvije pozvala na razgovor, i u oba slucaja smo i ja i obe znale da nista od toga. Imala sam dvije cuvalice, jednu 3 mjeseca prije 4 godine. Malac je tad imao dvije, izvukli ga isto iz jaslica jer je bio stalno bolestan. Nasli smo je preko preporuke, ali smo se pozdravili s njom nakon 3 mj. Jednostavno nismo kliknuli iako je ona cuvala puno djece prije, prema mom malcu je po mojoj procjeni bila nestrpljiva, zivcirao ju je jer "nije mirno i poslusno dijete", i stalno je i pretjerano cistila. Malac je plakao svako jutro, ja sam otvorila jednu dramaticnu temu ovdje, i pozdravili smo se s njom. Tada sam bila jako u komi jer je malac bio 3mj. s njom, danas na to ne gledam tako strasno, jednostavno je bila stroza, imala cvrsce granice od svih nas, mislim da mu nisu ostale traume .

    Nismo imali drugu cuvalicu do prije godinu i pol, a nju sam nasla preko preporuke jedne mame u parkicu. Zapravo kad sam prosirila glas, stalno su mi preporucivali gospode, al ja sam htjela ovaj put curu do 30. I super nam je ispala. Imala sam srecu da smo se mogli uhodavati pola godine, ja sam bila na neplacenom pa je par mjeseci dolazila 2-3x mjesecno po 2 sata, prvo svi skupa, pa bi ja otisla do ducana, navikli su se. Zna i ona nekad napraviti nesto sto mi se ne svida, pogotovo u pocetku (ja kazem nema slatkisa, ona im kupi stapice i kaze to nije slatko, nego slano. Ili joj kazem da kupe vode, ona kupi soka i kaze da nije bad da ima para . Pita me zasto nemam vegete doma i smiju li djeca jesti toliko integralnog . Ali nakon nekog vremena smo se polovile, a neke stvari joj ni ne zamjeram, ako mi je fakat bitno naglasim, ako nije pustim. Vaznije mi je kakav ima odnos s djecom, nego da stalno nabrajam pravila.

    Sretno. Stavi na fejs, i ako mozes, daj si vremena barem mjesec dana, za razgovore, da odlucis, da isprobas par dana-tjedan da budete skupa...
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 08.12.2015. at 02:06

  30. #30
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Ja sam jedno vrijeme bila u fazi trazenja cuvalice, ali na kraju radi nekih drugih zivotnih okolnosti nam nije trebala.
    Po mome iskustvu, preporuke mi se bas nisu pokazale najbolje rjesenje, cak i od meni poznatih i bliskih osoba. Ono sto je mojoj frendici super, pokazalo se da meni uopce nije. Svatko ima neke svoje prioritete, ocekivanja, zelje...
    Ono sto mi se pokazalo najbolje je trazenje cuvalice u parku. Kako smo dijete i ja provodili puno vremena vani, svakodnevno sam po nekoliko sati provodila s cuvalicama u parku i tada sam svaku najbolje upoznala i iz dana u dan gledala njihov odnos s djetetom koje cuvaju. Bilo je tu osoba kojima ne bih ni ribicu povjerila, ali i onih koje su bile stvarno brizne, zainteresirane, mastovite i poticajne u igri s djetetom.

  31. #31
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Imam dilemu i treba mi drugo mišljenje pa se nadam da ćete mi pomoći. Počeli smo tražiti čuvalicu jer bih ja tamo negdje u 5, 6 mjesecu trebala početi raditi. Važna napomena je da živimo u Puli i tu je stvarno problem naći tetu. Na oglas mi se tjednima nitko nije javljao, od poznatih nisam dobila nikakvu preporuku, stvarno sam već izgubila nadu da ćemo nekoga naći. I onda mi je igrom slučaja jedna poznanica na fb dala broj od svoje poznanice koja je kao zainteresirana za čuvanje djece.

    Nazvala sam curu i dogovorila se s njom da danas dođe do nas. Bila je danas, ostala je gotovo dva sata kod nas. Stvarno mi je kliknula na prvu, gotovo kao da je savršena. Dosta je mlada, ima 22 godine, završava za odgajateljicu. Svidjela mi se jako, simpatična je, odgovorila je na sva moja pitanja kako sam očekivala. N. je inače malo nepovjerljiva prema nepoznatim osobama, a s njom se je nakon 10 minuta igrala kao da je već dugo poznaje. Sviđa mi se i njen odnos i interakcija s N.

    Sve zvuči savršeno, ali imam jedan problem. Uvijek sam mislila da ću buduću čuvalicu detaljno provjeriti kod njenih bivših poslodavaca. Ovu curu ne mogu provjeriti jer još nikada nije čuvala dijete, samo je protekle 3 godine odrađivala praksu u raznim vrtićima. I sada mene muči da li da tražim dalje neku tetu s preporukama i većim iskustvom u čuvanju ili da vjerujem svom instinktu? Pomagajte

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Gle cura mora imat i1. Zaposlenje
    Možda je možeš tražiti dadonese nešto iz vrtića, a možda i poznaš kojeg roditelja kojem je čuvala decu u vrtiću

  33. #33
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Daj joj šansu! I sama sam čuvala prije 10god djecu i sve obitelji kod kojih sam radila rekli su mi nakon nekoliko mjeseci čuvanja da je bitan taj prvi dojam koji ostavlja roditeljima a i odnos prema djetetu. Mame imaju šesto čulo tako da ne brini. A i završava za odgajatelja to je dodatni plus. Sretno!

  34. #34
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A kaj to znači: "detaljno provjerit"?
    Nema šanse, ta nisi Uskok ili Udba?!
    Sama kažeš da ti se cura svidjela, djetetu isto i to je to.
    Detaljnih, ni ikakvih provjera nema.
    Čak i da je cura imala prethodno zaposlenje i recimo ti nazoveš bivše poslodavce, što očekuješ da bi ti rekli?
    Da je dobra ili da ne valja.
    Da i?
    Sto ljudi- sto čudi.
    Netko je nekome savršen, a drugome ne valja ni malo i sve je to zapravo jako subjektivno.
    Dakle, daj curi šansu pa ćeš sama s vremenom vidjeti jesi li dobro postupila.

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Najvažnije je da ti je kliknula.
    I ti si bila roditelj bez iskustva dok nisi rodila.

  36. #36
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Imas dosta vremena do petog, sestog mjeseca da malo isprobas kako funkcionirate skupa - mozda da je probno zaposlis na dva-tri sata par puta tjedno pa da vidis kako to ide (u pocetku dok si ti s njima). Tako ces provjerit prvi dojam, a i dat priliku maloj da se privikne.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj to znači: "detaljno provjerit"?
    Nema šanse, ta nisi Uskok ili Udba?!
    Sama kažeš da ti se cura svidjela, djetetu isto i to je to.
    Detaljnih, ni ikakvih provjera nema.
    Čak i da je cura imala prethodno zaposlenje i recimo ti nazoveš bivše poslodavce, što očekuješ da bi ti rekli?
    Da je dobra ili da ne valja.
    Da i?
    Sto ljudi- sto čudi.
    Netko je nekome savršen, a drugome ne valja ni malo i sve je to zapravo jako subjektivno.
    Dakle, daj curi šansu pa ćeš sama s vremenom vidjeti jesi li dobro postupila.

    X

    Preporuka bivsih poslodavaca je vrlo upitna: kriteriji i ocekivanja su vam mozda sasvim razliciti.

  38. #38
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Slazem se s Jadrankom. Mnoge mame tako naprave prvo uz prisustvo nekoliko dolazaka a onda i pomalo da je dijete samo s cuvalicom a i dobro je malo prilagodbe prije. Mene su dvije obitelji trazile kopiju osobne i to mi je bilo ok.

  39. #39
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Je li tko tražio preko ovih oglasnika cuvalica.hr i to?

  40. #40
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Imas dosta vremena do petog, sestog mjeseca da malo isprobas kako funkcionirate skupa - mozda da je probno zaposlis na dva-tri sata par puta tjedno pa da vidis kako to ide (u pocetku dok si ti s njima). Tako ces provjerit prvi dojam, a i dat priliku maloj da se privikne.

    X!

  41. #41
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se s Jadrankom. Mnoge mame tako naprave prvo uz prisustvo nekoliko dolazaka a onda i pomalo da je dijete samo s cuvalicom a i dobro je malo prilagodbe prije. Mene su dvije obitelji trazile kopiju osobne i to mi je bilo ok.

    Meni je par potencijalnih čuvalica samoiniciativno donijelo potvrde o nekažnjavanju.

  42. #42
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno Traženje čuvalice

    Potvrdu o nekažnjavanju možeš dobiti dokle god nisi pravomoćno kažnjen, odnosno dok ti je postupak u tijeku.
    Npr. Sanader nema još ni jednu pravomoćnu presudu i on dobiva bez ikakvih problema potvrdu o nekažnjavanju, a ima nekoliko postupaka u tijeku.
    Dakle, ni ta potvrda ne znači ništa. Baš ništa.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 25.03.2016. at 23:16

  43. #43
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma naravno.

  44. #44
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja bih zvala te vrtice.

    Nakon sto mi je relativno bliska poznanica (postoji li ta kategorija? ) u zadnji cas rekla da mi nece cuvati bebu, krenuli smo traziti cuvalicu preko provjerenih stranica i od toga nije bilo ama bas nista. Sve redom - kokosi. Mlade studentice, prepune zelje i potrebe cuvati djecu, ali za pocetak ne znaju ni procitati oglas, a kamoli sto drugo. Na kraju sam oglas stavila i u nekakvu lokalnu Facebook grupu za cuvanje djece i javila mi se jedna mlada crnkinja. Ove kao ozbiljne ponude s ozbiljnih stranica nas se nisu dojmile ni dva posto - razgovarali smo s dvije. Jos je jedna htjela posao, ali nije dosla na zakazani intervju (niti je nazvala da nece doci), a od ove dvije sto su bile, jedna je obecala poslati preporuke... pa zaboravila.

    Cura koja nam sad cuva bebu je na intervju donijela zivotopis i preporuke i ostavila opcenito super dojam. Ima 21 godinu pa nema ne znam koliko iskustva, ali nazvala sam bivse poslodavce tek toliko da potvrde je li stvarno ona za koju se prodaje. Za sad smo zadovoljni; radi za nas oko 3 tjedna (beba ce sutra 11 tjedana, a obje su sa mnom na poslu dok ja radim).

  45. #45
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Uče delat od malih nogu.

  46. #46
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zovemo je cirkuska beba, cisto zbog radnog mjesta.

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    radiš u cirkusu?
    gdi spava?

  48. #48
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Što ste (ili što biste) pitali tetu čuvalicu na prvom razgovoru, upoznavanju?
    Što vam je bilo važno da znate?
    Posljednje uređivanje od Mila majka : 23.04.2016. at 19:31

  49. #49
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    radiš u cirkusu?
    gdi spava?
    Tek sad ovo vidim.
    Radim u muzeju, djecjem. Spava u kolicima ili u slingu. Ponekad na podu, u kucici za bebe.

  50. #50
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Što ste (ili što biste) pitali tetu čuvalicu na prvom razgovoru, upoznavanju?
    Što vam je bilo važno da znate?
    Iskustvo/preporuke.

    Zatim nam je bilo vazno da razumiju radno vrijeme jer, izgleda, usprkos crnog na bijelom, dobar dio potencijalnih cuvalica nisu shvatili kad bi to trebale raditi. Razgovor sa svakom je, u principu, bio drugaciji. Najmanje nas je zanimala prica o tome zasto zele raditi bas taj posao, blabla. Ono, zasto.. a zbog para, jel.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •