Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 57 od 57

Tema: djeciji psiholog

  1. #51
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    neznam sta bi rekla.............psiholog je zakljucio da je povucen i da ima manjak samopouzdanja..............
    savjet: "opustite se neka gledaju tv i igraju igrice prerast ce to...........
    e i da misli da je mozda previse s bratom inace idu zajedno u skolu na trenig nogosa i na gimnastiku............

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Igre zajedničke slobodno povećajte, ali o tvi igricama neću, to bi po mom trebalo drastično smanjit
    Inače sam bila kod psihologa pred više od dve godine, njen savjet je bio da spava sam, to nikak nisam mogla jer i uz mene bi se svakodnevno budio zgreban, dok nismo rješili dermatitis, sad ,može i hoće spavat sam

  3. #53
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    A mi smo ipak blokirali sve programe djecije osom kockice i youtube smo blokirali a igrice sveli na minimum...
    A zajednicke aktivnosti i izdvajanje i druzenje sve to radimo....
    Ali mene muci samo kako se ponasat dok bjesni jer sve sto napravim je krivo a okidac je bilo sta pravila nema

  4. #54
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj djuli prvotno napisa Vidi poruku
    A mi smo ipak blokirali sve programe djecije osom kockice i youtube smo blokirali a igrice sveli na minimum...
    A zajednicke aktivnosti i izdvajanje i druzenje sve to radimo....
    Ali mene muci samo kako se ponasat dok bjesni jer sve sto napravim je krivo a okidac je bilo sta pravila nema
    S obzirom da imamo sličnu situaciju...ono što je nama psihologica savjetovala u tim situacijama bijesa je da joj imenujemo osjećaj...znači pitaš ga šta te toliko naljutilo, rastužilo, razbijesnilo.
    Nama se to pokazalo odlično, nije riješilo sve probleme ali pomaže. Ona nebi znala točno imenovati svoj osjećaj pa bi bijesnila. Objasnila sam joj da ima pravo biti ljuta ali da kaže riječima šta joj točno smeta.
    Mojoj J. su veliki problem upravo te emocije, bilo negativne ili pozitivne jednako tako. Ona se ne zna s tim nositi, previše joj je i onda tu dolazi do bijesa, anksioznosti jer nema kontrolu nad emocijama, a malom perfekcionistu je kontrola jako bitna i kad ju gubi onda ima izljeve bijesa. Eto, možda vam pomogne.

  5. #55
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj djuli prvotno napisa Vidi poruku
    A mi smo ipak blokirali sve programe djecije osom kockice i youtube smo blokirali a igrice sveli na minimum...
    pa probajte poslušati savjet psihologa i opustiti se. mali ide na nogomet i gimnastiku, uz školske obaveze ne ostaje mu baš previše vremena za youtube, televiziju i igrice. čemu blokirati?
    a kako mu ide taj nogomet i gimnastika? u odnosu na brata? to su izvanškolske aktivnosti?

  6. #56
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    kod nas je smjenski rad tako da ustvari ima dosta slobodnog vremena...recimo kad je jutarnja smjena u 12 sati je kuci i onda ako ima trening je oko 5 ( za nogomet saznamo dan prije u koliko je sati) a gimnastika je u pol 8 tak da ima ugl 4 slobodna sata a koristi ih uglavnom za gledanje ekrana i to me smeta a nemogu ga nikako nagovorit i zainteresirat za nes drugo pa smo blokirali sve tak da bar dio vremena provede rasdeci nes drugo posebno ih tjeram da idu van mi zivimo u kucipa je grijegh kad je iole ljepo vrijeme da djeca sjede u kuci....
    a jako mu dobro ide bilo koji sport puuuno je bolji od brata i u nogometu i u gimnastici ( trener gimnastike ga je zvao da dodje trenirat za natjecanja ali njemu se bas i ne da)
    mislim da ide i na jedno i na drugo samo zato sto brat ide...nismo jos uspjeli naci nesto sto bi htio...

  7. #57
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom da imamo sličnu situaciju...ono što je nama psihologica savjetovala u tim situacijama bijesa je da joj imenujemo osjećaj...znači pitaš ga šta te toliko naljutilo, rastužilo, razbijesnilo.
    Nama se to pokazalo odlično, nije riješilo sve probleme ali pomaže. Ona nebi znala točno imenovati svoj osjećaj pa bi bijesnila. Objasnila sam joj da ima pravo biti ljuta ali da kaže riječima šta joj točno smeta.
    Mojoj J. su veliki problem upravo te emocije, bilo negativne ili pozitivne jednako tako. Ona se ne zna s tim nositi, previše joj je i onda tu dolazi do bijesa, anksioznosti jer nema kontrolu nad emocijama, a malom perfekcionistu je kontrola jako bitna i kad ju gubi onda ima izljeve bijesa. Eto, možda vam pomogne.
    eh kod nas to ne pali na bilo kakvo pitanje jos vise pobjesni jedino mozemo cekati da se smiri sam od sebe jer svaki potez pojacava bijes
    al problem je i cekanje jer dok bjesni ako ga ignoriramo pocne napadati bracu i sestre ko mu je najblizi
    a kad se smiri (sam od sebe) onda je divan i tad mu pricamo bas to da se smije ljutiti ali da nesmije napadati druge i bacati stvari nego da nam kaze sta mu smeta ali on na to samo slijeze ramenima.....

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •