Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Beba od 6 mjeseci nece da spava!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    56

    Početno Beba od 6 mjeseci nece da spava!

    drage rode.. moj djecak je star 6 mjeseci i do prije prosli tjedan lijepo je spavao a onda je pocelo ludilo.. i konacno sam odlucila nesto poduzet nakon danasnjeg dana... spavao od 9 do 2 ujutro ( 5 sati) probudi se pojest ( sto isto nebi trebao vise u 6 mjesecu) ...i nakon pola sata spavao znaci ajmo rec oko 2 ipo i probudio se u 5 ( 2 ipo sata) i to je to.. kasnije smo krenuli u setnju i spavao je u kolicima sat vremena ... od tad je proslo punih 11 sati on nije spavao uopce.. na kraju poslje svih pokusaja u kuci stavila sam ga u klokanicu i izasla vani.. 5 minuta kasnije zaspao je.. vatili se doma. spustila ga iz klokanice spavao je svega 10 minuta i probudio se i evo ga sad skace na baby jumperu... sigurna sam da nije normlano da ovako malo spava.. i vidim po njemu kako je nervozan da mu se spava ali jednostavno nece.. jeli se nekome ovo isto dogadalo i sto ste napravile da to poboljsate? ja cu izludit od umora.. ne mogu se ja non stop setat i nosatga u klokanici da bi on spava niti mogu spavat samo 5 sati po i tako cili dan sa njim.. zubi nisu jer su mu vec narasla dva koja je prespavao lezerno momacki.. samo da napomenem ikako jede pa ako ko vid problem u tome da mi objasni.. u 8 ujutro vocna kasica, u 12 adaptirano mlijeko 210ml( koliko pise na pakiranju za njegovu dob) u 3 ipo 4 povrtna kasica u 7 ipo 8 navecer poslje kupanja 210 mlijeka...i opt se probudi u 2 piti mlijeko... hvala vam mame unaprijed

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    56

    Početno

    i samo da jos napomenem da jako dobro napreduje,,ima 6 mjeseci 70 cm i 9 kg

  3. #3
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Nisam shvatila, koji je točno problem?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    56

    Početno

    nece nikako da spava priko dana ... evo danas je 11 sati u komadu bio budan..jeli to normalno.. zaspe samo ako se vozi u kolicima ili ga nosam u klokanici..

  5. #5
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Moja ima 2mj i ne spava preko dana tj spava po jedno 5-6puta po 5min....

    A inace je super smjeska se igra...sve dok je njima ok dobro je...a druga je stvar sto nama roditeljima tj.nama mamama vise mozda treba taj "odmor" dok beba pava...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj ziv@c prvotno napisa Vidi poruku
    drage rode.. moj djecak je star 6 mjeseci i do prije prosli tjedan lijepo je spavao a onda je pocelo ludilo.. i konacno sam odlucila nesto poduzet nakon danasnjeg dana... spavao od 9 do 2 ujutro ( 5 sati) probudi se pojest ( sto isto nebi trebao vise u 6 mjesecu) ...
    A što ovo ne bi trebao u 6. mesecu, mislim jesti noću? Ako je gladan, što ne bi jeo? Moji su valjda više pojeli noću nego danju u tom periodu, ne kažem da tako treba, ali nije ni jako čudno, puno beba je takvo...
    Moj sin je izbacio potpuno dnevno spavanje sa 10 meseci, a ćerka mi je prespavala noć bez buđenja tek sa 22 meseca, tako da - dece ima razne, stvarno, neka prespavaju prvu godinu, a neka su budna skoro koliko i odrasli ljudi, kako ko ima sreće .

  7. #7
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Tu recenicu sam preskocila...

    Moje dvije starije curke su se budile do nekih 1.5god.za klopicu....a bas pocele spavati bez budenja tek oko 3-4god.

  8. #8
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    S bebama ti je svašta normalno. Ako voli spavati u kolicima ili u nosiljki, vozaj, nosi.... ima beba koje ne žele spavati u kolicima, već se samo nosaju. Ima onih koji ne spavaju nikako i svaki šum im smeta. Ima i onih koji spavaju svuda i uvijek.

    Što se tiče noći, ja sve nešto slušam da ima beba koje to čine, ali vidjela ih nisam, a ni doživjela. Moj ima godinu dana i budi se između 5 i 10 puta. Njegova sestra se s godinom dana budila i po 30-ak puta.

    Sve je normalno, a recept za spavanje na forumu naći nećeš (been there )), jedino možeš naći utjehu a la "proći će" koja nije baš i neka utjeha pogotovo kad ti napišu..."prospavat će s 3 godine" ))

  9. #9
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Njegova sestra se s godinom dana budila i po 30-ak puta.
    moj stariji je tako sa godinom i pol. a mladji nije toliko ali isto nije spavao cijelo noc do nedavno. i sad se nekad zna probuditi. za 3 mjeseca ce imati 4 godine.

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozda nece ni s 3 godine.

    Ali da, nema ama bas nista neobicno u prici. Djeca spavaju kad im se spava, a mi se moramo nauciti prilagoditi ritmu i uz to pronalaziti nacine da olaksamo zivot i sebi i njima. Ako spava u kolicima ili u nosiljci - super. Odmori kad god stignes.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    56

    Početno

    jooj vidis sta ovaj internet napravi.. jucer citam cili dan i kazu kao da bi bebe od 6 mjeseci trebale moc spavat vec 10 11 sati u komadu i trebalo bi izbaciti nocno hranjenje prije nego prohodaju jer im nije potrebno a poslje ce iz navike dolazit i budit po noci da jedu... zato sam se zabrinula da ne spava dovoljno .. a sad kad vidim vas mame sto mi pisete mozda sam ipak medu sretnijima posto on odspava od 8 do 2ipo bez budenja.. pa se nesto malo probudi il o
    hoce jest il ga najestim drugacije da lezi i dam dudu on opet zaspe pa tek u 4 jede ... hvala vam puno na odgovorima jucer sam luda hodala po stanu od brige da nema poremecaj spavanja ... jel se koja od vas vratila na posao kad je bebe bila manje od godinu dana?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Ja sam se vratila na posao kad je beba imala manje od godinu dana, ali on je već spavao više manje cijelu noć bez buđenja. Prva cura je to postigla tek oko druge godine života... Ali ja sam i navikla na malo sna, smatram ga precijenjenim

  13. #13
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj ziv@c prvotno napisa Vidi poruku
    jooj vidis sta ovaj internet napravi.. jucer citam cili dan i kazu kao da bi bebe od 6 mjeseci trebale moc spavat vec 10 11 sati u komadu i trebalo bi izbaciti nocno hranjenje prije nego prohodaju jer im nije potrebno a poslje ce iz navike dolazit i budit po noci da jedu...
    to ti je zato što se djecu vječito pokušava staviti u neke kalupe i modelirati.
    ajde, ajde... budi sretna, dijete ti stvarno dosta spava.
    moja kćer nije spavala ni danju ni noću, mali je bio mrvicu bolji.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Moj stariji se dvije godine budio svakih sat i pol do dva, a mladi mi je mjesec dana stariji od tvog i puno manje spava nego tvoja beba, a po noci se budi sigurno minimalno 6 puta za jest. A to je kad je dobra noc!
    Posljednje uređivanje od annie84 : 10.12.2015. at 08:47

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    56

    Početno

    hvala vam rode.. stvarno mi je sad lakse.

  16. #16
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj ima dvije godine i još nije prespavao noć i još traži mlijeko po noći.

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ziv@c prvotno napisa Vidi poruku
    jooj vidis sta ovaj internet napravi.. jucer citam cili dan i kazu kao da bi bebe od 6 mjeseci trebale moc spavat vec 10 11 sati u komadu i trebalo bi izbaciti nocno hranjenje prije nego prohodaju jer im nije potrebno a poslje ce iz navike dolazit i budit po noci da jedu... zato sam se zabrinula da ne spava dovoljno .. a sad kad vidim vas mame sto mi pisete mozda sam ipak medu sretnijima posto on odspava od 8 do 2ipo bez budenja.. pa se nesto malo probudi il o
    hoce jest il ga najestim drugacije da lezi i dam dudu on opet zaspe pa tek u 4 jede ... hvala vam puno na odgovorima jucer sam luda hodala po stanu od brige da nema poremecaj spavanja ... jel se koja od vas vratila na posao kad je bebe bila manje od godinu dana?
    Prvi put kad je imao oko 9.5 mjeseci, skraceno radno vrijeme. Drugi put planiram odmah, ali radit cu djelomicno od kuce.

    A to sto bi koje dijete trebalo... zaboravi na to. Reci ce ti tvoje dijete sto treba, odnosno govori ti cijelo vrijeme.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •