Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Ukrašavanje medenjaka

  1. #1
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno Ukrašavanje medenjaka

    Možda i postoji tema, ali dosad na nju nisam naletjela, a savjeti za ukrašavanje se uvijek nekako izgube u receptima.
    Meni naime treba nekakav recept (ili još bolje, ako ima gotova smjesa za kupiti ) za onu bijelu boju kojom se mogu iscrtati gingermani. Znam za one tubice u boji od dr. oetkera, te dosta koristim, ali nema bijele (ili?). Probala sam napraviti sama icing od šećera u prahu i vode, ali uvijek mi ispadne prerijedak, a bome i presladak.... Što vi radite?

  2. #2
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    u žličicu limunovog soka 90 gr štaub šećera. ispada savršeno.

  3. #3
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Štaub šećer i limunov sok ili štaub i bjelanjak. Neznam ti sad točne omjere. Kad napravim smjesu obojam ju jestivim bojama i ukrasavam. Također,od te smjese radim i ukrasne mrvice... Stavim smjesu u dresir vrećicu,probusim najmanju rupicu i istiskujem tanke crte na pek papir. Pustim da se suši jedan dan, pa izmrvim. Tako dobijem lijepe ukrasne mrvice,a ne potrošim puno novca.

  4. #4
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    u žličicu limunovog soka 90 gr štaub šećera. ispada savršeno.
    E vidiš, nisam znala da treba limunov sok, ja stavljala običnu vodu ili mlijeko... I dovoljno je gusto odnosno rijetko za lako iscrtavanje? I jel dugo treba da se osuši?

  5. #5
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Angie, sophie girafe spominje royal icing na temi o Božićnim kolačima.
    Vjerujem da traži bjelanjak, kao što piše fingertips.

  6. #6
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Vjerojatno je to isto ovo što piše i tang, kopiram:
    tangerina prvotno napisa
    angie, jednostavno:
    izmutiš ona dva bjelanjka koja ostanu od keksića u snijeg, ne mora bit skroiz suhi, ali ono da očvrsne
    u to ide puuuno šećera u prahu, mislim da je u mom receptu pisalo 4 šalice, ja sam stavila dvije i pol-3, odnosno cca 200g. Ustvari, reguliraš po gustoći, više šećera gušći icing, manje šećera rjeđi. U to može par kapi limuna ili vanilije i ne treba.
    To je bijeli. U zeleni sam stavila boju na kojoj sam kasnije pročitala da "može uzrokovati adhd" a onih 200g šećera tek.. al ajde, na 80ak keksića, valjda nije strašno
    i onda to možeš stavit u onu vrećicu za šlag pa stavljat, ali ja sam umakala kekse s gornje strane i onda poravnala štapićem. Sušila na tanjurima, brzo se osuše.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    royal icing; lagano umucen bjeljanjak i zlicica limunovog soka ( i kad zaboravim, dobar je)
    i onda se igrate sa konzistencijom; Ako vam treba za neke vece povrsine napravite ga malo rjedje, ako vam treba za iscrtavanje dobar je neki nazovi srednji, a za radit ruzice i druge ukrasice ( mozete to osusiti i drzati podalje od vlage dok vam ne zatreba) treba vam icing koji je jako gust. Sa tim gustim se mora dosta brzo radit jer se brzo susi. Svjezi bjeljanjak nije problem jer kad se osusi ne moze se razviti salomonela. Meni je prakticno kad napravim icing i onda si zarolam u vise rolica u prozirnu foliju i dobro zatvorim. Kad mi treba odrezem sa jedne strane i tako ubacim u slasticarsku vrecicu i juhuhuhu. Upravo se spremam napraviti kucicu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    Imam ideju; izrezat prozor i onda unutra namrviti komadice nekih tvrdih bonbona i kad se to ispece i ti bonboni istope imam pravi "ostakljeni prozor". Ima na coolinarici recept za staklene keksice i tamo je objasnjeno to sa bonbonima. Nadam se da cu uspjeti sloziti tu kucicu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Joj, angie, dobro zapiši i poslikaj...sigurno ću sljedeće godine imati pitanja

    btw... mi napravili naše i okitili...stavim fotkicu...

  10. #10
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj sophie girafe prvotno napisa Vidi poruku
    Imam ideju; izrezat prozor i onda unutra namrviti komadice nekih tvrdih bonbona i kad se to ispece i ti bonboni istope imam pravi "ostakljeni prozor". Ima na coolinarici recept za staklene keksice i tamo je objasnjeno to sa bonbonima. Nadam se da cu uspjeti sloziti tu kucicu.
    Ovo zvuči genijalno!

  11. #11
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Evo mojih (imaju dvije fotke): http://s881.photobucket.com/user/tan...tml?sort=3&o=0

    Neke sam i "kitila" s onim Dr Oetker bojama za pismo, ali nisam to uslikala

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    super izgledaju! :D

  13. #13
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam za one tubice u boji od dr. oetkera, te dosta koristim, ali nema bijele (ili?).
    Ima, u kombinaciji 4 boje jedna je bijela.
    Nasla u Plodinama prosli vikend.
    Paket 19,90 Kn, mislim.

  14. #14
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Tako je, jučer sam s njima ukrašavala, to su one na kojima piše "pismo"
    ima crvena, žuta, bijela i zelena

  15. #15
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    kad sam ja kupovala, umjesto bijele bila je smeđa

    ali ok, probat ću napraviti ovako s limunom.

    tang, prekrasni su ti borići!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    štaub šećer i limun bude jako lijepo,
    ali oprezno dodavati limun, treba zaista malo tekućine (pola čajne žličice na punu šalicu šećera)

  17. #17
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    baš ću idući đir probat sa limunom umjesto bjelanjka, pa da mogu usporedit

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    baš ću idući đir probat sa limunom umjesto bjelanjka, pa da mogu usporedit
    Meni s limunom ima finiji okus, ali s bjelanjkom je lakše raditi. Pogotovo ako treba spajati kuće od medenjaka - to s glazurom s limunom NE IDE, mora biti ljepljivo (bjelanjak + štaub) pa ide ok.

    Offt. kak su moja djeca brzo narasla - više ne radim kućice od medenjaka.... ali baš bih mogla pitati mlađega da li želi on to raditi, čovjeku nije mrska kuhača.

  19. #19
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Možda i postoji tema, ali dosad na nju nisam naletjela, a savjeti za ukrašavanje se uvijek nekako izgube u receptima.
    Meni naime treba nekakav recept (ili još bolje, ako ima gotova smjesa za kupiti ) za onu bijelu boju kojom se mogu iscrtati gingermani. Znam za one tubice u boji od dr. oetkera, te dosta koristim, ali nema bijele (ili?). Probala sam napraviti sama icing od šećera u prahu i vode, ali uvijek mi ispadne prerijedak, a bome i presladak.... Što vi radite?
    Ako imaš nekog da ti ide u Mađarsku kod njih ima ovo od Dr. Oetkera:
    http://www.olcsobbat.hu/termek/dr_oe...99f7b6e00bbab/
    i dođe kikiriki.
    Kod njih i ima kutija za raditi kućicu od medenjaka isto od Dr.O.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 14.12.2015. at 16:13

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •