Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Žilet-žica kao dio EU

  1. #1
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno Žilet-žica kao dio EU

    Gledala sam kako ju stavljaju na granicu Mađarske. Ružno mi je to bilo, ali mislila sam, možda je mentalitet Mađara drugaćiji, možda im ne smeta. Iako, sumnjala sam.
    Pa sam gledala kako stavljaju Slovenci na mjestima kuda idu izbjeglice. Pa sam mislila, a, dobro, rade to radi sigurnosti uz granične prijelaze.

    Ja, i vječno opravdavanje svih...

    A sada, jučer i danas, Slovenci stavljaju žicu u moju neposrednu blizinu. Ograđuju slobodnu Evropu bez granica, onu Evropu za koju smo glasali. Bar sam ja vjerovala da glasam za to.

    Povrijeđena sam tom žicom. Meni je put kroz Sloveniju vrlo česta destinacija. Ja sam tamo kao doma (osim ča puno više pazim da ne prekoračim ograničenje brzine). Sada moram voziti pokraj odvratne, oštre žilet-žice. Kao da ulazim u konc logor.

    Ne znam više što misliti o mentalnom sklopu onoga tko je to naredio. Nisam vjerovala da će mi djeca morati živjeti u susjedstvu žice.

    Kud to ide ovaj svijet? I zašto uopće želi biti ružniji nego što već jest.

  2. #2
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    prije sam u sloveniju išla svaki tjedan u kupovinu-bilo mi je usput s posla.
    otkad su postavili žicu bila sam dva puta i nemam više volju ići uopće-izaziva mi mučninu pogled na žicu i ne ulazi mi se u državu koja se ničim izazvana njome ogradila.
    najviše me brine što se ta žica nalazi na putevima kojima se kreću divlje životinje-a jedino njih i može zaustaviti.
    uglavnom, ta žica, bez obzira gdje je postavljena, najčešće puno više govori o ljudima unutar nje, nego o ljudima izvan nje.

  3. #3
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Obje ste u pravu. Odvratno da odvratnije ne moze biti. I zalosno. No, beti, slovenci i hrvati iz pogranicnog podrucja slikaju se s komadima otkinute i razbijene zice. Fejs se lagano puni slikama. Gradjanski neposluh kad nema politicke pameti.

  4. #4
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Salje se poruka da je covjek covjeku vuk, a ovdje mi je stvarno zao i ljudi i zivotinja.

  5. #5
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    treba prvo porušiti žice u ljudskim glavama, ali valjda je to skoro nemoguće.

    jednom davno sam entuzjiastično gledala rušenje berlinskog zida i pomislila da će svijet biti konačno ljepše mjesto. o kako sam se samo prevarila...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Žica je odvratna, ali ona je samo manifestacija onog nevidljivog. Ljudi žive unutar tih nevidljivih ograda, većina njih.
    Ja živim u svom balončiću od sapunice. U njemu nema žice, ali može puknuti svaki čas. Mrzim ograde, one prave i one u glavama.

  7. #7
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je muka što uopće postoji granica između slo i hr... nakon raspada yu muka mi je bilo čekati satima u Dobovi... vaditi dokumente... a samo idem kući. S vremenom je taj osjećaj nestao, odnosno, navikla sam se na granicu... ali kad sam vidjela žicu, vratio se, intenzivniji nego ikad... grop u želucu i mučnina...
    Užasno sam se osjećala.

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A kakav će tek biti osjećaj turistima? Vidim da u nekim mjestima stanovnici stavljaju na žicu kuglice kao na bor.
    Lovci se nadaju da će dobiti od države one el.pastire i mirisne odbijače životinja ( ili kako se to zove), da bar one manje stradaju. Samo, to onda znači_još žice.

    Jedan je komentator sada na TV rekao da se nada kako će žica nestati tiho kako je i došla. I to uskoro. I ja se tome nadam. Iako, ne baš brzo.

    Ozračje života sa tom oštrom žicom u blizini, baš je ružno. Baš je. A budućnost?

  9. #9
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mi smo prije dva tjedna isli u Brezice. Da, tamo je vec bila zica. Zalosno. U stvari, osjecala sam se grizno, jadno ma ne znam kako. Kaj smo mi ljudi stavljat zicu protiv nekih drugih ljudi? A o umiranju zivotinja u mukama, ne zelim niti misliti . Jako, jako tuzno

  10. #10
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Prestrašno.
    Kolike plaće imaju i kako se važni drže a kao odgovor na međunarodnu krizu smislili žilet žicu.
    Da bilo koja struka tako neodgovorno obavlja svoj posao ne bi trajala deset dana, a političari eto mogu.
    Jadni ljudi i oni koji žive u blizini i oni protiv kojih je postavljena.
    A životinje

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Nevjerojatno je kako smo se brzo pomirili sa svim tim žilet-granicama po EU bez granica ...
    Prolaze auti i autobusi pored njih, stoje satima na granici i ni jednog komentara, ni čuđenja, ni prosvjeda ...

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Nevjerojatno je kako smo se brzo pomirili sa svim tim žilet-granicama po EU bez granica ...
    Prolaze auti i autobusi pored njih, stoje satima na granici i ni jednog komentara, ni čuđenja, ni prosvjeda ...
    Baš sam se i ja ovo pitala, a onda mi je sinulo da ljudi vjerojatno znaju da može i gore... Dovoljno je pogledati vijesti.

    Naravno, to nije opravdanje i stvarno se protiv tih žica treba boriti. Jer sigurna sam da se obični ljudi ne slažu s odlukama koje donosi visoka politika, bez obzira o kojoj zemlji je riječ. Političari bi, budući da sjede na višem mjestu, trebali i vidjeti dalje. Nažalost, to nije uvijek slučaj. Možda bi i vidjeli da pogledaju, ali ne gledaju. Bulje u vlastite cipele i bave se samo vlastitim sitnim interesima. Pa pogledaj samo ovu tragikomediju od formiranja naše vlade.... Nedajbog nekog pravog istinskog zla, pa da moraju nešto zaista bitno odlučiti.

    Offt. pratim s pol guzice sporazum o klimatskim promjenama: http://www.vecernji.hr/svijet/usvoje...parizu-1044497
    Sve je to divno i krasno, ali tko će se pobrinuti da se to i provede??? To su stvari kojima bi se odgovorni trebali baviti, a ne žicama. Ufff....

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    a jel se može znati gdi sve je žica???

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Na Harmici je - manje id 30 km od Zagreba

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Danas su najavili dače se počet skidat žica

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •