Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 89

Tema: Ispricnica

  1. #1
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno Ispricnica

    Sto je opravdan razlog za izostanak iz skole?

    D nije bio jedan dan na nastavi, jel vrijedi ako ja napisem da ga ispricavam ili trebam napisat sto je bilo?

    I ako napisem da je bio bolestan jel to treba od doktora obavezno ili ne, ako je nesto bezveze?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Nama su rekli da roditelji smiju ispričati izostanke do 3 dana, bez doktora.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Kod nas u školi je praksa da u jednoj školskoj godini roditelj može takvom, ručno pisanom, ispričnicom, opravdati maksimalno 3 dana, ali ako nisu u kontinuitetu. Ja sam svojoj djeci par puta tako znala opravdati kada se nisu osjećali dobro ili iz bilo kojeg drugog razloga i onda sam taj razlog i navela na ispričnici. Zbog bolesti koja traje jedan dan bilo mi je tlaka ići doktoru, a kada izostaju zbog nastupa ili proba, dobiju službenu ispričnicu voditelja.

  4. #4
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas u školi je praksa da u jednoj školskoj godini roditelj može takvom, ručno pisanom, ispričnicom, opravdati maksimalno 3 dana, ali ako nisu u kontinuitetu. Ja sam svojoj djeci par puta tako znala opravdati kada se nisu osjećali dobro ili iz bilo kojeg drugog razloga i onda sam taj razlog i navela na ispričnici. Zbog bolesti koja traje jedan dan bilo mi je tlaka ići doktoru, a kada izostaju zbog nastupa ili proba, dobiju službenu ispričnicu voditelja.
    isto ovako

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Ja sam u ispričnici samo navela da molim da opravdaju izostanak zbog manjih zdravstvenih problema, nisam navodila konkretno kojih. I bilo je ok.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mi ne moramo nista pisati za jedan dan izostanka, ali najvise 3 puta u jednoj skolskoj godini. Dovoljno se javiti uciteljici osobno ili mobitelom.

  7. #7
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Po pravilniku možete opopravdati do tri dana godišnje koja nisu uzastopna bez navodjenja razloga. Za sve ostalo ispricnice. Ako vam trebaju izostanci za put ili nešto slično unaprijed možete zatražiti izostanak pisanim putem . Do tri dana odobrava razrednik,do pet ravnatelj, do 15 učiteljsko vijeće.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    mi možemo 3 dana nekontinuirana u toku polugodišta

  9. #9
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Ok, hvala vam.

    Napisala sam samo da molim da isprica izostanak dana tog i tog. Valjda ce bit dobro.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    je ne kak

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, hvala vam.

    Napisala sam samo da molim da isprica izostanak dana tog i tog. Valjda ce bit dobro.
    Bit ce dobro.

    Ja na te rukom pisane ispricnice obicno napisem da me u slucaju potrebe mogu kontaktirati + broj mobitela, da ne moraju traziti po svojoj bazi podataka. Nikada nitko nije provjeravao, uvijek su djeca dobila opravdano.

  12. #12
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Nama opravda ako dođemo osobno, npr. na informacije, pošaljemo pisano ili na mail.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Nama opravda ako dođemo osobno, npr. na informacije, pošaljemo pisano ili na mail.
    Tako je kod mog starijeg u srednjoj školi. U osnovnoj - ni e-maila ni mobitela, samo osobni dolazak ili papir.

    To nije frka kod opravdavanja, ali jest ako se nešto neočekivano dogodi - ne možeš javiti niti pitati. Ali još samo drugo polugodište, pa sam i s tim gotova.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 18.12.2015. at 11:36

  14. #14
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mi smo u srednjoj skoli morali na roditeljskom svi dati svoje potpise koji se onda usporeduju sa potpisima na poslanim ispricnicama. I lijecnicka ispricnica osim potpisa doktora mora imati i potpis roditelja.

  15. #15
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Već smo kukali na novi pravilnik, ali, evo, ja ću opet.

    Nekidan mi je sin povratio u školi i jedna nastavnica ga je vidjela i pustili su ga kući, uz naš pristanak.
    Sutradan sam ga ostavila kući, da malo dođe sebi i onda kad sam došla opravdati, nisu bili sigurni mogu li taj drugi dan bez liječničke ispričnice

    Isti dan je povratila još jedna curica i ona je već sutradan bila na nastavi. Njoj je razrednica prigovorila što nije ostala jedan dan kući.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    To nije frka kod opravdavanja, ali jest ako se nešto neočekivano dogodi - ne možeš javiti niti pitati. Ali još samo drugo polugodište, pa sam i s tim gotova.
    Ako je stvarno nešto neočekivano valjda možeš ostaviti poruku/poslati mail stručnoj službi ili tajništvu škole
    ili samo zamoliti dotične da te razrednik/ca kontaktira....

  17. #17
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Ja moram zvati u skolu i onda me oni spoje. Znaci mogu malo prije 8 i nakon nastave ako uhvatim. Pod odmorom kad jedu ne zovem. Mail nemamo.

  18. #18
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Već smo kukali na novi pravilnik, ali, evo, ja ću opet.

    Nekidan mi je sin povratio u školi i jedna nastavnica ga je vidjela i pustili su ga kući, uz naš pristanak.
    Sutradan sam ga ostavila kući, da malo dođe sebi i onda kad sam došla opravdati, nisu bili sigurni mogu li taj drugi dan bez liječničke ispričnice

    Isti dan je povratila još jedna curica i ona je već sutradan bila na nastavi. Njoj je razrednica prigovorila što nije ostala jedan dan kući.
    Jurana pogledaj sta pise u statutu skole. Kako je meni poznato dosta skola je mjenjalo statut ove godine. Za poravdavanje gledas u pravilniku o pedagoskim mjerama Članak 4. stavak 3,4 i 5.
    U nasoj skoli je statut promienjen prije objasnjenja clanka 4. ali receno je na VR ako nazovemo skolu ujutro onog dana kada se dijete razbolilo tada se moze pravdati 3 dana. To je onaj dio ranije najavljen izostanak do 3 dana.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    A pazite apsurda kad se dijete ozlijedi u skoli,nedvojbenom krivnjom drugog djeteta i naravno upoznati su s dogadajem svi od ravnatelja do razrednika.
    onda ostane doma dva dana zbog bolova u ruci, a dalje ide s longetom u skolu,ali ja moram sada u ovo vrijeme gripa ici cekati ispricnicu kod dr. da opravdam taj izostanak

    i nije da ga nisam probala poslati bez ispricnice, app, medutim razrednik kaze da je moze donijeti i naknadno (ali mora je donijeti)
    Posljednje uređivanje od orange80 : 27.01.2016. at 04:55

  20. #20
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    A pazite apsurda kad se dijete ozlijedi u skoli,nedvojbenom krivnjom drugog djeteta i naravno upoznati su s dogadajem svi od ravnatelja do razrednika.
    onda ostane doma dva dana zbog bolova u ruci, a dalje ide s longetom u skolu,ali ja moram sada u ovo vrijeme gripa ici cekati ispricnicu kod dr. da opravdam taj izostanak

    i nije da ga nisam probala poslati bez ispricnice, app, medutim razrednik kaze da je moze donijeti i naknadno (ali mora je donijeti)
    Po novom ju i ti moraš potpisati.
    Bar smo tako mi obaviješteni.

  21. #21
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    evo članak 4. koji se moze naci na ovom linku: http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=14012
    Članak 4.
    (1) Pedagoška mjera izriče se i zbog neopravdanih izostanaka s nastave.
    (2) Neopravdanim izostankom smatra se izostanak za koji razredniku nije dostavljenaliječnička ispričnica ili ispričnica nadležne institucije, koju je potpisao i roditelj.
    (3) Neopravdanim izostankom ne smatra se izostanak s nastave za koji je roditelj unaprijedtražio i dobio odobrenje i to:- u hitnim slučajevima usmeno od učitelja/nastavnika za izostanak s njegova sata;- pisano od razrednika za izostanak do 3 radna dana, ravnatelja za izostanak do 7radnih dana i učiteljskog/nastavničkog vijeća za izostanak do 15 radnih dana.
    (4) Tijekom školske godine roditelj može osobno ili pisanim putem opravdati izostanak svogdjeteta za koji nije dostavljena ispričnica iz stavka 2. ovoga članka u trajanju od najvišetri radna dana, koji ne mogu biti uzastopni.
    (5) Načini opravdavanja izostanaka učenika, rokovi za dostavu ispričnica, kao i primjerenirok javljanja o razlogu izostanka uređuju se statutom škole.

  22. #22
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    evo članak 4. koji se moze naci na ovom linku: http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=14012
    Članak 4.
    (1) Pedagoška mjera izriče se i zbog neopravdanih izostanaka s nastave.
    (2) Neopravdanim izostankom smatra se izostanak za koji razredniku nije dostavljenaliječnička ispričnica ili ispričnica nadležne institucije, koju je potpisao i roditelj.
    (3) Neopravdanim izostankom ne smatra se izostanak s nastave za koji je roditelj unaprijedtražio i dobio odobrenje i to:- u hitnim slučajevima usmeno od učitelja/nastavnika za izostanak s njegova sata;- pisano od razrednika za izostanak do 3 radna dana, ravnatelja za izostanak do 7radnih dana i učiteljskog/nastavničkog vijeća za izostanak do 15 radnih dana.
    (4) Tijekom školske godine roditelj može osobno ili pisanim putem opravdati izostanak svogdjeteta za koji nije dostavljena ispričnica iz stavka 2. ovoga članka u trajanju od najvišetri radna dana, koji ne mogu biti uzastopni.
    (5) Načini opravdavanja izostanaka učenika, rokovi za dostavu ispričnica, kao i primjerenirok javljanja o razlogu izostanka uređuju se statutom škole.
    I nama je rečeno da ispričnica mora biti u roku dva dana od izostanka.

  23. #23
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    to treba provjeriti sto pise u statutu skole, ako je u njemu tako napisano onda za vasu skolu je tako.

  24. #24
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    to treba provjeriti sto pise u statutu skole, ako je u njemu tako napisano onda za vasu skolu je tako.
    Je, to nam je čitala.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    ajd pitanje kad ste već tu

    klinac kašljal otišo u suprotnu smjenu na izborni predmet, pred kraj nastave nastupam ja i vodim ga do dok. da ga samo presluša, popodne ( tog istog dana) nije išo u školu i razrednica mu opravdala taj dan kao po roditeljskom zahtjevu ( valjda su klinci rekli da sam ujutro došla po njega), ostale dane opravdala po lječničkoj ispričnici, smije li ona promjeniti i taj prvi dan u lječničku ispriku, u slučaju da će trebat izbivat kaj nenadano iz škole.


    lječničku ispričnicu sam potpisala u kutu dole
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.01.2016. at 12:56

  26. #26
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    kakav vam je slučaj u glazbenoj sa ispričnicama?
    moja nedavno nije bila jedan dan u školi i ja sam otišla osobno u školu da je opravdam, da bi mi prof. i solfeggia opravdala i rekla da će ona opravdat klinku i prof. iz zbora. Dva dana kasnije zove me ista prof. iz solfeggia koja je opravdala sat i moli me da napišem ispričnicu jer dotična prof. iz zbora nije htjela opravdat sat jer njoj treba u pisanom obliku ispričnica jer u protivnom će dobiti neopravdani,..... tako da je sve stvar od profesora ili nastavnika

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    a kaj se kod vas ne odrađuje propušteni sat u glazbenoj, bar mi tak veli klinac da cure svako malo imaju odrade

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja za solfeggio šaljem ispričnicu. Za instrument ne, jer ako ne može doći nazovem profesoricu da si zna organizirati vrijeme.

  29. #29
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    za zbor ne odrađuje sat, kao ni solfeggio jedino za klavir, a to je dogovor sa prof., mada ove godine više nismo imali nego smo imali sat klavira jer je prof. stalno bolesna ili spriječena i ne stigne odraditi propušten sat, tako da .........

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    a plačate normalno???

  31. #31
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    da, najnormalnije..... 150 kn mj. i nemožemo zamjenit prof. več smo i tu soluciju probali

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Manuela. prvotno napisa Vidi poruku
    kakav vam je slučaj u glazbenoj sa ispričnicama?
    Kod nas je to prilično relaksirano.
    Doduše, nedavno ih je profa iz solfeggia upozorila da "i u glazbenoj postoje neopravdani satovi"

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Ja sibam sms-ove profama u glazbenoj prije sata koji ce propustiti,
    a ispricnicu mi sestra kod dr. isprinta uz ovu za oš jos jednu na kojoj pise da je za glazbenu.

    nadoknada hvala bogu nemamo, ko bi jos i to...
    Posljednje uređivanje od orange80 : 27.01.2016. at 21:00

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Manuela. prvotno napisa Vidi poruku
    kakav vam je slučaj u glazbenoj sa ispričnicama?
    moja nedavno nije bila jedan dan u školi i ja sam otišla osobno u školu da je opravdam, da bi mi prof. i solfeggia opravdala i rekla da će ona opravdat klinku i prof. iz zbora. Dva dana kasnije zove me ista prof. iz solfeggia koja je opravdala sat i moli me da napišem ispričnicu jer dotična prof. iz zbora nije htjela opravdat sat jer njoj treba u pisanom obliku ispričnica jer u protivnom će dobiti neopravdani,..... tako da je sve stvar od profesora ili nastavnika
    Nama nisu pravili probleme. Za kraći izostanak bio je dovoljan sms, a za dulju bolest znala sam kopirati ispričnicu liječnika i dala original u osnovnu, a kopiju u glazbenu školu. Na zbor moji nisu išli, a za instrument i orkestar vrijedila je ista ispričnica. Za instrument tel.poziv i obično dogovor za nadoknadu.

  35. #35
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Ok, kaj nije donesen Pravilnik o izmjeni pravilnika...
    Uglavnom, dijete jedan dan nije bilo u školi. Sada me učiteljica ipak traži ispričnicu od liječnika.
    Kaj ovisi o školi - škola može donijeti neki svoj interni pravilnik po kojem ipak treba i ispričnica liječnika za manje od tri dana bolovanja djeteta.?

  36. #36
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, kaj nije donesen Pravilnik o izmjeni pravilnika...
    Uglavnom, dijete jedan dan nije bilo u školi. Sada me učiteljica ipak traži ispričnicu od liječnika.
    Kaj ovisi o školi - škola može donijeti neki svoj interni pravilnik po kojem ipak treba i ispričnica liječnika za manje od tri dana bolovanja djeteta.?
    bas jucer sam bila na informacijama (srednja skola) jer nisam mogla doci na roditeljski, i razrednica potvrdjuje da opet roditelj moze ispricati do 3 dana u komadu, vise puta u toku skolske godine.

  37. #37
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja pošaljem mail razredniku i onda kći poslije odnese ispričnicu od doktora i raski uvijek kaže da nije trebalo.
    Čak i kad je zbog hospitalizacije bio duži izostanak rekao je kćeri da nije trebala ispričnica jer se on čuo s mamom i sve već opravdao.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    a jesi pitala učiteljicu jel zna za novi Pravilnik ? vjerojatno nije informirana

  39. #39
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, kaj nije donesen Pravilnik o izmjeni pravilnika...
    Uglavnom, dijete jedan dan nije bilo u školi. Sada me učiteljica ipak traži ispričnicu od liječnika.
    Kaj ovisi o školi - škola može donijeti neki svoj interni pravilnik po kojem ipak treba i ispričnica liječnika za manje od tri dana bolovanja djeteta.?
    nano, izasao je novi pravilnik, ne moze ova skola ovako ona onako. na ovom linku ti je: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._01_3_125.html

    kopiram dio:

    PRAVILNIKO IZMJENI PRAVILNIKA O KRITERIJIMA ZA IZRICANJE PEDAGOŠKIH MJERA
    (3) Roditelj može, više puta godišnje, opravdati izostanak svoga djeteta u trajanju do tri radna dana, a za koje nije pravodobno podnesen zahtjev za odobrenjem sukladno stavku 2. ovoga članka.
    (4) Opravdanost izostanka s nastave zbog zdravstvenih razloga u trajanju duljem od tri radna dana uzastopno dokazuje se liječničkom potvrdom.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 09.02.2017. at 14:24

  40. #40
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    bas kao sto larmama kaze, pitaj je da li je informirana novim pravilnikom.

  41. #41
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    da, da to sam i napisala.

    Znači, pišemo si mailove, i danas sam razrednici poslala taj Pravilnik. Pa sada čekam odgovor, ali se bome i čudim da u školi to ne znaju. Na roditeljskom je bio MM i on veli da nisu ništa spominjali.

    Nije problem u ispričnici, to sve traži i naše vrijeme i vrijeme liječnika i sve nešto, a pitam se zašto ako ne treba

  42. #42
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    nano vjeruj mi na rijec da znam o cemu pricas.

    znam da ni uciteljima/profesorima nije lako to sve pratiti, jer samo u ovoj skolskoj godini su prvo dobili naputak od ministarstva u 9. mjesecu, a sad je stigao i pravilnik. ali mislim da bi ravnatelji trebali uputiti svoje djelatnike. no o tome opet mogu pisati roman.

    moje starije dijete ide tek u 5 razred i pravdanje nastave mi je nocna mora. a siroti ni ne bjezi, bar ne jos.

  43. #43
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    ma ne bježi s nastave.

    ali fakat mi se neda ići doktoru po ispričnicu za jedan dan, a toga će još možda biti. Te zovi sestru, pa odi tam (puna čekaonica bolesnih ljudi), pa nosi to u školu- fakat ne kužim. A i stava sam da samo liječnicima dajemo posla. Ono, bolestan si dan dva i kaj - pa ne trebaš odmah doktoru. Iako MM misli da trebaš, ali to je druga strana naše obitelj

  44. #44
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Također, i prije pravilnika, a nakon roditeljskih, išao je dopis na škole od strane Ministarstva obrazovanja datiran 23.9.2016. u kojem piše da roditelj može epoštom ili SMS-om, ovisno o dogovorenom načinu komunikacije, od učiteljice zatražiti odobrenje za izostanak djeteta s nastave u razdoblju od 3 dana i da liječnici nisu dužni izdavati ispričnice za izostanke za koje nije bilo potrebe za liječenjem. Dopis sam vidjela u ordinaciji svoje liječnice obiteljske medicine, s tim da cilj liječnika nije bio da, umjesto piskaranja ispričnica, da roditelji dovode zdravu djecu na pregled i dobiju ispričnicu. Nakon toga je još i slijedio pravilnik. Učiteljica bi trebala biti o tome informirana.

  45. #45
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ma ne bježi s nastave.
    jasno mi je to, zato kazem a ni ne bjezi

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    kad je doktor pisao ispričnicu, roditelj je morao potpisati i u (srednju) školu donijeti roditelj

    znači li to da sad može i dijete donijeti samo ispričnicu koju roditelj napiše?

  47. #47
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kad je doktor pisao ispričnicu, roditelj je morao potpisati i u (srednju) školu donijeti roditelj

    znači li to da sad može i dijete donijeti samo ispričnicu koju roditelj napiše?
    Kod nas da.

  48. #48
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    bas jucer sam bila na informacijama (srednja skola) jer nisam mogla doci na roditeljski, i razrednica potvrdjuje da opet roditelj moze ispricati do 3 dana u komadu, vise puta u toku skolske godine.
    ovo je točno, s time da su razrednici trebali organizirati roditeljske sastanke kako bi to prenijeli roditeljima na znanje

  49. #49
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Bio je roditeljski. Isao je MM. Veli da nije bilo govora o tome, ali ni on nije osoba koja je sve popamtila
    Uglavnom, poslala sam raski mail s linkom na pravilnik al odgovor nisam dobila. Valjda se nije naljutila na mene.

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    E kad sam ja raski poslala mejl i čekala da se javi ili ispriča dva sata koja je iz ostao radi odlaska na natjecanje, veli ona meni, da jako rijetko čita službeni mejl i ak kaj treba nek joj pošaljem poruku na telac, da bu je odmah vidla ali da ne očekujem da ću dobiti povratnu informaciju. Istina na par poruka mi je dala informacije ali priča nije bila izostanci i ocjene, nego humanitarne svrhe

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •