Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Bebu staru 10 dana muči probava ili proždrljivost?!

  1. #1
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno Bebu staru 10 dana muči probava ili proždrljivost?!

    Mame upomoć, moja bebica ima 10 dana i muku mučimo a ni neznamo s čime. Uglavnom jako je pohlepna u hranjenju i jela bi stalno i bez prestanka. Kad god je budna traži cicu. Za 5 dana od izlaska iz bolnice dobila je 320 g i sve to nije nikakav problem, ali čini mi se da njezini problemi kreću od te pohlepe i prežderanosti. Trbuh joj je napuhnut, ali ne prdi. U početku je imala po nekoliko stolica, pa onda po jednu za sad svaki drugi dan. Masiram joj trbuščić, ali ništa, kupanje radi pupka ne dolazi u obzir. Čini mi se da joj je svakog dana sve gore, patronažna sestra nije iskazivala nikakvu zabrinutost, a pedijatra još nemamo jer je još nismo ni prijavili. Ja pazim na svoju prehranu, ali svejedno se stvari ne poboljšavaju. Nije mi jasno kako ne može prditi a trbuh joj je tako napuhnut i tvrd. Evo sad je 5 ujutro i od 3 sata je budna, radi trbuščića i sve što stalno traži je f... cica. I da nudim joj stalno istu cicu unutar 3 sata. Još jedna zanimljivost je da bez obzira na količinu pojedenog nikad ne podrigne. Dajte mi neku pametnu, sve se bojim da jednostavo ne osjeća sitost no matter what a na internetu ništa sličnoga. tnx

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vala, mozes li nazvati Rodin SOS telefon i porazgovarati s nekom od savjetnica? To bi bilo najbolje rjesenje s obzirom na dob bebe. Ovdje je broj: 091 22 77 220, a danas (nedjelja) ce savjetnica biti na telefonu od 10 - 20h.

    Beba od deset dana bi trebala imati nekoliko stolica dnevno (3-4), velicine kovanice od 5 kuna i uz to 5-6 mokrih pelena. S obzirom na broj stolica koje tvoja beba ima sad, moramo biti sigurni da dovoljno jede.

    Koliko ima podoja u 24 i koliko je od tih podoja nocu? Koliko najvise spava u komadu? Beba njezine dobi bi trebala imati barem 10-12 podoja unutar 24h, obavezne nocne podoje, plus ne bi smjela spavati duze od 3 sata u komadu.

    Vazno je i naglasiti da beba od 10 dana nikako nije i ne moze biti pohlepna ili prozdrljiva - beba sisa da bi zadovoljila glad i potrebu za tvojom blizinom. U principu ovako rano nista drugo niti ne zna. Ono sto mozes i trebas ciniti je dati joj da sisa koliko zeli, kad god zeli, pa makar ti se cinilo da je to doslovno cijeli dan i cijelu noc.

    Na svoju prehranu ne moras paziti - bitno je da jedes i pijes, odnosno da nisi gladna i zedna. Vrlo su male sanse da ono sto jedes utjece na bebu i njezino ponasanje, sve dok ne konzumiras lijekove nekompatibilne s dojenjem, alkohol ili velike kolicine kofeina. Sve ostalo je ok.

    Podrigivanje nije bitno, odnosno nije nesto sto treba forsirati. Neke bebe podriguju same od sebe, neke podrignu kad ih se podigne na podrigivanje, a nekima to uopce ne treba. Tvrdi trbuscic masiraj i dalje, laganim pokretima, a uz to mozete voziti i bicikl nogama.

    Kakve su dojke, jesu li prepunjene?
    Posljednje uređivanje od Kaae : 20.12.2015. at 06:33

  3. #3
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno

    Hvala na odgovoru, ovako ima dosta popišanih pelena, mijenjam ih svakih 3-4 sata i uvijek su pune, kako je u 5 dana dobila 320 g pa mislim da nije da je gladna. Muči me taj napuhnut stomačić, i vidi se da joj smeta jer kad se uspije pokakati onda u komadu odspava i po 3 sata, pojede i nastavi spavati. Dojke su mi dosta pune jer mi je navukla dosta mlijeka jer ju dojim na zahtjev i u prosjeku je to svakih sat ili pola sata ili kad je nervozna stalno. Kofein niti kakve lijekove i sl ne konzumiram jedino mlijeko u biljnoj kavi, što je otprilike 2 dcl mlijeka dnevno. Da li da i to izbacim? Prehranu u početku nisam kontrolirala, jela sam sve, ali kako su joj te tegobe zadnjih dana pojačane prešla sam na dosta laganu prehranu, juhice, lešo, hrana koja ne napuhuje i sl.

  4. #4
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno

    evo zvala sam Sos telefon, uglavnom dobila neke savjete oko dojenja, ali sutra ću def kod pedijatrice pa da je ona izmjeri jer i savjetnica misli da beba možda ne dobiva dovoljno pa je upitno da li je vaga od patronažne baždarena kako treba, iako ja na njoj vidim da lipo napreduje, već je dobila obraščiće i podbradak, ali vidjeti ćemo sutra na dr vagi.

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Super da si zvala! A i super je ideja da odete izvagati bebu na jos nekoj vagi.

    Nemoj izbacivati nista iz prehrane, obavite prvo vaganje.

  6. #6
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja imam istu takvu bebu (sad je stara 3 nedelje i 3 dana). Iako sam iskusna u jednom trenutku sam googlala 'can you overfeed a newborn' jer je to stvarno bilo neverovatno koliko je ona zelela da sisa. Za kakenje, isto je slicna situacija, samo sto ja uspem da ona kaki bar 1-2-3 puta dnevno (ali puuuuno :D). Piski toliko puno da sam joj stavljala jednokratne i vagala, i uverila se da za 2-3 sata moze da popiski do 200ml urina. :D Za kakenje njoj pomaze da je skinem i drzim onako kako bespelenasi drze bebe kad kake.
    E sad, ona je 5 dana nakon rodjenja imala vise od porodjajne, posle se nismo vagali, ali mi deluje veliko.
    https://www.google.com/search?q=elim...oping+position

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    kli_kli, pa ti imaš još jednu bebu! Čestitam.
    Oprosti, vala, što ti malo okupiram temu, ali baš me razveselila kli_kli A tebi i tvojoj bebici želim da što prije prevladate ove početne teškoće.

  8. #8
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Hvala, Beti

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Trebam savijet dijete od 1mj samo po noci hropti I proizvodi neke cudne zvukove.... Pedijatar je rekao da je to suh zrak...dok mi je jedna mama rekla da se djeci vraca mlijeko jer su pohlepni pa da su zato ti zvukovi..... Neznam sta da radim al jako ruzno je to slusati svaku noc molim pomoc Hvalaaaa

  10. #10
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Moje je isto nešto hroptalo tako jedno vrijeme. Imate li suh zrak? Kako grijete prostor?

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Staviti djeteta da spava na kosinu

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Ma zracim sobu I vlaga je 60%,a spava na kosini I isto bez promjene

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vala3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mame upomoć, moja bebica ima 10 dana i muku mučimo a ni neznamo s čime. Uglavnom jako je pohlepna u hranjenju i jela bi stalno i bez prestanka. Kad god je budna traži cicu. Za 5 dana od izlaska iz bolnice dobila je 320 g i sve to nije nikakav problem, ali čini mi se da njezini problemi kreću od te pohlepe i prežderanosti. Trbuh joj je napuhnut, ali ne prdi. U početku je imala po nekoliko stolica, pa onda po jednu za sad svaki drugi dan. Masiram joj trbuščić, ali ništa, kupanje radi pupka ne dolazi u obzir. Čini mi se da joj je svakog dana sve gore, patronažna sestra nije iskazivala nikakvu zabrinutost, a pedijatra još nemamo jer je još nismo ni prijavili. Ja pazim na svoju prehranu, ali svejedno se stvari ne poboljšavaju. Nije mi jasno kako ne može prditi a trbuh joj je tako napuhnut i tvrd. Evo sad je 5 ujutro i od 3 sata je budna, radi trbuščića i sve što stalno traži je f... cica. I da nudim joj stalno istu cicu unutar 3 sata. Još jedna zanimljivost je da bez obzira na količinu pojedenog nikad ne podrigne. Dajte mi neku pametnu, sve se bojim da jednostavo ne osjeća sitost no matter what a na internetu ništa sličnoga. tnx
    Da li je dijete rođeno na termin ili ranije?

    Moj mlađi (rođen je u 35+) je imao s tim problema, zbog nedovoljno zrelih pluća. Naročito je gadna bila prva zima. On je i kasnije imao dugo dugo problema s tim, dijagnosticirana mu je alergijska astma, ali s odrastanjem je puno bolje.

    Inače, takvi problemi nisu rijetkost - bilo je starih topica o tome - vidi ovdje: http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-41367.html

    Možda se spontano sve to popravi. Držim fige da bude tako.

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Peterlin, taj post je iz 2015.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, taj post je iz 2015.
    Onda su mama i beba svakako već riješili svoje probleme!

  16. #16
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Onda su mama i beba svakako već riješili svoje probleme!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •