Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 204

Tema: mucnina

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    16. meridijan
    Postovi
    747

    Početno

    Pila sam folnu do 9 tt, onda mi je dr prepisala Folacin i počele grozne mučnine, napuhnutost i bljak okus u ustima. Prije par dana sam ga zaboravila popiti i skužila da sam cijeli dan normalna. Nastavila dalje s Folacinom i opet danima bolesna. Danas smo 12+1 i prestala sam prije 3 dana, otada sam normalna. Nikad nisam čula da je nekome zlo od Folacina, meni očito je. Valjda prejaka doza. I konačno mi je jutros nakon mjesec dana prvi put pasala kava

  2. #102
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Ja pijem folacin i ok mi je.ne kuzim razliku.a inace mucnine su mi nedavno prestale.

  3. #103
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj stork prvotno napisa Vidi poruku
    Pila sam folnu do 9 tt, onda mi je dr prepisala Folacin i počele grozne mučnine, napuhnutost i bljak okus u ustima. Prije par dana sam ga zaboravila popiti i skužila da sam cijeli dan normalna. Nastavila dalje s Folacinom i opet danima bolesna. Danas smo 12+1 i prestala sam prije 3 dana, otada sam normalna. Nikad nisam čula da je nekome zlo od Folacina, meni očito je. Valjda prejaka doza. I konačno mi je jutros nakon mjesec dana prvi put pasala kava
    I meni su mucnine izrazenije kad popijem folacin,i isto sam skuzila kad sam zaboravila popit. Prvo sam pila elevit i bilo ok i kao dok ne kupim nove vitamine pit cu folacin(isto gin propiso) i koma stanje!! E sad sta to smeta ne znam ,doza nije jer vise folne ima u elevitu.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    16. meridijan
    Postovi
    747

    Početno

    ariena nema više, u Elevitu je 0,8 mg (800mikrograma), a u Folacinu 5mg, znači Folacin je 6 i nešto puta jači!

  5. #105
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Uh,a ja vidjela 5 i 8 i automatski zakljucila a nisam ni gledala mjerne jedinice onda mora bit stvar u dozi!! Ja sam sad punih 12 tjedana,mislim da ce bit ok da ga i ne popijem svaki dan .
    Hmm,znaci ja sam od pocetka bila uvjerena da pijem vecu dozu u elevitu pa nisam ni pila folacin,uh,valja sam unijela dovoljno folne u organizam ,dodje mi da lupam glavom o zid!!!!

  6. #106
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj arlena prvotno napisa Vidi poruku
    Uh,a ja vidjela 5 i 8 i automatski zakljucila a nisam ni gledala mjerne jedinice onda mora bit stvar u dozi!! Ja sam sad punih 12 tjedana,mislim da ce bit ok da ga i ne popijem svaki dan .
    Hmm,znaci ja sam od pocetka bila uvjerena da pijem vecu dozu u elevitu pa nisam ni pila folacin,uh,valja sam unijela dovoljno folne u organizam ,dodje mi da lupam glavom o zid!!!!
    Ja folnu nisam pila u prvoj trudnoci.drzavni ginekolog me primio sa 9tt na prvi pregled i rekao da nema potrebe jer se to pije do 12.tt a posto sam vec 9.tt nece mi dati recept.

    A ja nisam nista znala o tome pa eto.

  7. #107
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja folnu nisam pila u prvoj trudnoci.drzavni ginekolog me primio sa 9tt na prvi pregled i rekao da nema potrebe jer se to pije do 12.tt a posto sam vec 9.tt nece mi dati recept.

    A ja nisam nista znala o tome pa eto.
    Ma sigurna sam da ce beba bit savrsena i nebi nist rekla da nisam toliko proucavala te vitamine i folnu!! I sad opet nist ne znam jer tko zna sta sam ja zapravo procitala o kolicini preporucene dnevne doze! :/

  8. #108
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    Moje mučnine su se opet vratile i to na velika vrata. Zadnjih desetak dana mi je mučno od pomisli na hranu, a u pozadini osjetim glad. Ujutro pojedem mlijeko i pahuljice i uglavnom ih oko podne povratim, onda ide ručak za vrijeme kojeg se ne smijem najest, nego malo pomalo, s tim da jedem uglavnom povrće jer mi se meso gadi i takav ručak zadržim, popodne voćka i navečer ako je nešto veće od jogurta muči me dugo i na kraju opet izbacim

    E sad, imam snižen jetreni enzim ALP i zanima me može li to biti od povraćanja tj. od loše i slabe prehrane??? Svi drugi su uredni.

  9. #109
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Da imam tvoje nalaze, ne bih mislila da je to od toga.
    Ja sam se jucer, na 18+4 tak lijepo zbljuvala da nisam stigla do wc-a na vrijeme.

  10. #110
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    Dr. kaže da ne brinem, da je moguće da jedan od 4 jetrena parametra bude snižen.....btw. pola ručka nakon 15min. je bilo u wc školjki

  11. #111
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Jela sam zobenu kašu i sad me kolje žgaravica.... aaaaaaaaaaa

  12. #112
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Mene muci zgaravica od ... hrane. Osim banana, a njih smijem pojesti najvise 2 dnevno. Sad sam se pomirila s time, beba je narasla i sve vise ce mi stiskati zeludac. Do poroda. Al ak netko hoce, mijenjam migrenu za zgaravicu i mucnine.

  13. #113
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Sad bih i ja rado mijenjala glavobolju za žgaravicu. Jučer to, danas glavobolja. Sutra ko zna...
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 24.11.2014. at 18:53

  14. #114
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    Uza sve mučnine i povraćanje u nešto malo više od 10 tt uspjela sam dobit 2,5kg!!!!!

  15. #115
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    A imas duplice. Super.
    Kad gledam koliko se vi debljate, mislim si sve sami amateri. Al navodno izgledam kao da sam dobila 3-4 kg, ne 10. Bila danas kod dr-ice i nis nije komentirala (19tt +11kg), samo da je sve super i da imam skolsku trudnocu.

    KUupila sam bademe za zgaravicu, pa cu vidjet pomaze li.
    Posljednje uređivanje od Sadie : 25.11.2014. at 16:42

  16. #116
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Žgaravica, ko nikad prije.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Evo i mene na ovoj temi citam vasa iskustva pa da podijelim i svoje
    Trudna 9t, mucnine pocele sa 7t...muka mi je po cijeli dan, i kada sam gladna i kada nisam, povraca mi se stalno, ali evo 3 puta sam samo uspjela do sada, krene i ne ide dalje, a odvratan okus u ustima...pokusavam piti donat, ali ne pase mi bas, citam o caju od djumbira pa cu probati i to. Sto se tableta tice, pijem folacin i elevit, po preporuci doktorice...e sad, koliko vidim nekima smeta previse folne, a ne znam jel mozda i kod mene tako. Uz sve to moram strogo lezati zbog krvarenja pa mi je muka i od toga. I ne znam jel meni samo tako, ali svaki cas moram nesto popiti jer mi se usta i grlo strasno suse, imam osjecaj da mi sva slina nekud nestane. Ali eto mozemo mi to

  18. #118
    ivekica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Meni tu i tamo bude muka i tad mi paše burek sa sirom. Baš čudno. Ali pase mi masno.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Meni je muka od svega iako slatko uopce ne jedem, a prije sam stalno, sada mi najvise pase slani cips i od hrane blitva sa krumpirom zaista nisam vjerovala u price kak su zelje u trudnoci drugacije, ali vidim da je tako samo sto jos ne mogu otkriti jel mi nesto odredjeno smeta.

  20. #120
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ja sam isto često žedna. Inače ne pijem vode, a sada malo malo u kuhinju i čašu. Ali zato i na wc idem.
    Meni nekad, ali samo nekad pomaže sok da smanjim mučninu. Što je čudno jer bi mi od njega trebalo biti gore.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Evo da se javim i ja sa svojim mukama iako su jako slicne vasima. Prvi pregled mi je u petak, a mucnine me muce jedno desetak dana. Imam ih po cijele dane, a do sad sve sto sam probala ne pomaze. U zadnjih nekoliko dana i povracam, nekad i nakon dorucka i nakon rucka. S obzirom da mi je ovo prva trudnoca uzasno me strah dobiva li dijete sve sto mu je potrebno. Cak i kad popijem vode nakon povracanja jer mi usta budu suha i dehidriram, opet mi od toga dode slabo. Najteze mi je na poslu gdje se moram kontrolirati da ne povratim. Kako vama mucnine utjecu na posao? Uspjevate raditi kako treba ili?

  22. #122

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Sanja, meni je isto muka od svega, cim se probudim ali evo u 2 tj koliko to traje 3 puta sam povracala. Ja pijem dodatno vitamine, pa ako i ti pijes, ostaje sigurno dovoljno za bebu. Uh, ja ne znam kako bi da sam na poslu, na bolovanju sam pa je lakse.

  23. #123
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj Sanja_S prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se javim i ja sa svojim mukama iako su jako slicne vasima. Prvi pregled mi je u petak, a mucnine me muce jedno desetak dana. Imam ih po cijele dane, a do sad sve sto sam probala ne pomaze. U zadnjih nekoliko dana i povracam, nekad i nakon dorucka i nakon rucka. S obzirom da mi je ovo prva trudnoca uzasno me strah dobiva li dijete sve sto mu je potrebno. Cak i kad popijem vode nakon povracanja jer mi usta budu suha i dehidriram, opet mi od toga dode slabo. Najteze mi je na poslu gdje se moram kontrolirati da ne povratim. Kako vama mucnine utjecu na posao? Uspjevate raditi kako treba ili?
    ako mozes uzmi bolovanje, bilo bi ti lakse i bolje za oboje.... imas pravo cak 90 dana zbog mucnina koliko sam citala...

  24. #124

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ja cim sam saznala da sam trudna sam otisla na go i po preporuci dr. otvorila komplikacije na koje svi imaju pravo.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Nisam ni znala za tu opciju od 90 dana. Tek sam dobila posao 1.10. i tako mi je nezgodno uzimati ikakvo bolovanje iako bi vjerojatno bilo i opravdano. Plus, sama sam u ovoj trudnoci, pa razmisljam da ce mi svaka kuna dobro doci kad se dijete rodi. Nisam pametna. Hvala vam puno na ovim informacijama. Jako su mi korisne

  26. #126
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    ja isto odmah od pozitivne bete otvorila bolovanje (komplikacije)

    jedno offtopic pitanje... u firmu sam odnjela samo potvrdu o bolovanju i na kraju svakog mjeseca donosim doznake. jel ja sad trebam neke papire negdje nosit (hzzo) ili to automatski moja firma sve odradjuje?

  27. #127

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Meni su kompl. otvorene od 27.11.,dobila doznaku za 11mj, odnijela u firmu, oni mi dali potvrdu o placi zadnjih 6 mj (to su me u hzzo-u trazili jer sam isla pitati). A osim te potvrde o pl. i doznake za hzzo treba kopija osobne i tekuceg i ispuniti neki obrazac kod njih da bi oni mogli isplatiti placu. Sutra ce moj muz to nositi pa cu cuti jel to sve.

  28. #128
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    je,to je sve. prosjek zadnjih 6 plaća, kopirana osobna i kartica tekućeg, doznaka i tamo popunjen obrazac

  29. #129
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto odmah od pozitivne bete otvorila bolovanje (komplikacije)

    jedno offtopic pitanje... u firmu sam odnjela samo potvrdu o bolovanju i na kraju svakog mjeseca donosim doznake. jel ja sad trebam neke papire negdje nosit (hzzo) ili to automatski moja firma sve odradjuje?
    Doznake i obrazac (u 2 primjerka, ak hoces zig da si predala). Kas predas, uzmes obrazac za iduci put da popunis doma na miru.. Moze i tm, ne moras osobno.

  30. #130
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    mučnine stale i odmah nabila 2kg
    primjećujem da zadržavam vodu ovih par dana....

  31. #131
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Haha. Ja sam imala mucnine i opaku zgaravicu i svejedno sam papala. Poslije povracanja, odmah bih bila gladna i isla jest.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Hej curke.. Danas sam 13+3 i imam jedno pitanje. One grozne mucnine su prestale i nisam povracala jedno dva tjedna. Jedem poprilicno normalno, ali i dalje u stomaku i grlu imam neki osjecaj kao da mi je slabo (kao neka jako slaba mucnina) i nije nimalo ugodan osjecaj. Hoce se i to povuci s vremenom ili to potraje kroz cijelu trudnocu? Prosvjetlite me

  33. #133
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Sanja S ja ti ne znam reći hoće li to trajati cijelu trudnoću, ali mogu samo reći da je i meni počelo nešto slično kao što si ti opisala ima par dana, a danas sam 8+1 i to uglavnom u jutarnjim satima, čim se probudim, neka mukica u grlu, al povraćala nisam i primjetim da mi se smiri nakon što nešto pojedem, a pogotovo kad nešto konkretno pojedem, uglavnom ne smijem biti gladna. Popodne ne osjećam to. Do prije par dana ništa od muke, pa se nadam da me to neće puno mučiti.
    Ja mislim da se tebi smiruju mučnine jer ipak polako izlaziš iz prvog tromjesečja..

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    I ja vjerujem da mi se smiruju one grozne mucnine koje su bile u prvom tromjesecju.. Samo si sad normalno razmisljam da li me ovo slabo ceka cijelu trudnocu ili ce i to nestati skroz, samo je pitanje vremena. Svaka trudnoca je drugacija i naravno da nitko ne moze opcenito govoriti, pa je to zeznuto Ja sam u tvoje vrijeme imala stravicne mucnine koje su trajale cijeli dan uz povracanje i nemogucnost da nesto pojedem kako treba. Zato sam i izgubila na kilazi.. Nadam se da ce tebi ovo ostati na tome i da se nece pogorsavati

  35. #135
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Meni su mucnine s povracanjem trajale 19 ili 20tt, ne sjecam se tocno. Sad nam je 26tt i vracaju se. Ne povracam, al mi malo fali.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Ajme, ne znam kako uspjevas Sadie biti psihicki ok. Ja ne znam kako cu ovako raditi jos 5 mjeseci Mislim da cu poceti odbrojavati dane do porodiljnog..

  37. #137
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Pozdrav cure! Eto, da se i ja ubacim. U prvoj mi je trudnoci bilo uzasno lose. Od 5. tjedna sam rigala bez prestanka, u 7. tjednu sam bila 3 dana na infuzijama jer nisam mogla cak niti vodu piti. Jako sam se bojala ove trudnoce upravo radi mucnina za koje sam znala da cu imati jer sam imala u medjuvremenu 4 neuspjele trudnoce i mucnine. Ne mogu reci ni sad da mi je super, ali, drzim se. Ono sto sam primijetila je da zeludac ne smije biti prazan, jer ce mi biti jos vise muka. Dakle, koliko god da je mucno, uvijek je dobro uzeti bar jedan mali zalogaj, pa nakon 5-10 min jos jedan. Isto tako je bitno jesti sjedecki. Znam trudnice moje, da kad je muka, da bi najradije lezale, ali, vjerujte mi, uspravno sjedite dok jedete. Potpuno prozvacite hranu prije nego ju progutate. Izbjegavajte masno, ljuto, preslatko, jer to izaziva zgaravicu. Isto tako je barem meni pomoglo ako izbjegavam sve mlijecne proizvode. Zasto? Zato sto tijelo odrasle osobe bas dobro ne probavlja kazein (mlijeci protein), pa se time dodatno muci zeludac. Skuzila sam da mi najvise pase juhica sa pilecim nogicama, kostima opcenito, jer inace kosti, zglobovi sadrze zelatinu koja pomaze kod probavnih smetnji. Isto tako hajdina kasa je lako probavljiva i zdrava. Negdje sam procitala da zelena salata sa malo soli, jabucnog octa i ulja pomaze (navodno je jabucni ocat zapravo zasluzan, jer sprecava prekomjerno lucenje sline), nisam vjerovala, ali sam probala i stvarno pomaze. Kad god uhvatite bilo kakvo slobodno vrijeme, dobro je da odrijemate- isto pomaze.
    Od vitamina uzimam trenutno samo folnu, magnezij i B6. Ne uzimam nikakve trudnicke vitamine jer vjerujem da su me bas oni jos vise potakli na riganje.
    Eto, to je neko moje iskustvo. Odlucila sam ga podijeliti sa vama.
    Zadnje, ali ne najmanje vazno, na kraju dana uvije zahvalim Bogu da me proveo kroz mucnine i dajem mu svoje brige u ruke vjerujuci da ce brinuti za mene i sutra, kao i danas.
    Curke moje, drzite mi se! Suosjecam sa vama i nadam se da ce vam ove trudnicke muke proci sto prije. Nakon toga ste na konju, jer mucnine su gore cak i od poroda! Ljubim vas sve

  38. #138
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ajme Sanjo S zašto radit još 5 mjeseci, a još i mučnine imaš, pa zašto odmah ne otvoriš bolovanje, imaš pravo na to?
    Ja još 2 dana radim i odoh na bolovanje, prvo ću GO iskoristit pa bolovanje. Drugi je film skroz kad se ne radi, pogotovo trudnicama, možeš se više posvetit sebi, odmorit kad treba, možda bi Sanjo i mučnine lakše podnosila doma gdje si ipak opuštenija i bez stresa...

  39. #139
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Sanja_S prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, ne znam kako uspjevas Sadie biti psihicki ok. Ja ne znam kako cu ovako raditi jos 5 mjeseci Mislim da cu poceti odbrojavati dane do porodiljnog..
    Na čuvanju sam. Da nisam, bilo bi mi teško raditi, uz dosadašnje mučnine i migrene, da ne spominjem umor.
    Nije to strašno. Sad sam se kupala i gledala kako trbuščić poskakuje. Odmah zaboraviš na mučninu. Je ona iritantna, al prošla sam dobru sezonu migrena i muči me žgaravica na koju sam se navikla. Ma, sve je to normalno, problem je kad imaš tegobe koje nisu simptomi već dijagnoze. Uz sve te simptome, misllim da mi je trudnoća super.

  40. #140
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Sadie, bitno da je sa bebicom sve ok, sve te tegobe se mogu podnijet dok su "normalne" trudničke tegobe, bitno da nema ozbiljnijih problema poput krvarenja, jakih bolova i sl...

  41. #141
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Baš tako. Ovo je sve najnormalnije. Cure svašta prolaze. Ja sam sretna u svemu tome - nisam lako zatrudnjela, ali je sve super, a ipak imam 40 g. U 15tt sam imala bolove u jajnicima što kod mene nije bilo normalno, al smo to riješili i sad samo uživam u trbuščiću i ritanju.

    Yummy, divim se trudnicama kojima pomažu svi ti savjeti za ublažavanje mučnina i žgaravice. Meni je bilo važno jesti čim osjetim laganu glad i skuhati ručak odmah ujutro jer kasnije nisam podnosila miris hrane niti čak fotografije. Svejedno sam povraćala, al mi je bilo lakše. Za žgaravicu mi je pomoglo ... naviknut se na nju. Ona mi dođe i ode u fazama. Sad mi se hrana stalno diže, što god da pojela. Al bitno da ne peče, pa sam se navikla na to.
    Al ja imam hijetalnu herniju pa drugo nit ne mogu očekivati.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Sara10 koliko si trudna? Ja ni ne razmisljam o bolovanju ni nicemu jer cu biti samohrana mama, pa ce mi svaka kuna dobro doci kad rodim. Nisam ni znala da bih mogla uopce na bolovanje. S obzirom da radim u skoli kod nas ti je specificno da GO moramo uzeti u 7.mjesecu, ne smijemo preko godine jer je nastava tako da ne znam bih li uopce mogla iskoristiti unaprijed GO..

  43. #143
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Sanja S trudna sam 8+2 danas. Nisam znala tvoju situaciju, ma da svak se prilagođava svojoj situaciji. Što se bolovanja tiče, njega uvijek možeš otvorit kao trudnica bez obzira što radiš u školi, da ti to želiš najaviš svom ravnatelju i on nađe zamjenu. Pazi se viroza i gripe od djece da se ne zaraziš, sad ide sezona gripe. A kako podnosiš mučninu u razredu kad te uhvati? Sad si imala malo praznika, pa mjesec-dva pa će proljetni praznici, a 45 dana prije termina ti svakako počinje porodiljni.

  44. #144
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Nema veze kaj radis u skoli, ak moras ic na bilo kakvo bolovanje naci ce zamjenu, a to ne bi bilo tesko. Druga stvar ak mozes raditi i ne ide ti se na cuvanje. Kad ces morati ici, odnosno, kad ti pada 45 dana prije termina?

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Sara10, radim kao pedagog pa sam u razredu samo kad su radionice u pitanju ili kad uskacem u neku zamjenu kad nema nekog ucitelja. Kao sto si rekla, brinu me sad te bolesti koje ce krenuti. Prosle godine sam pokupila i gripu i gadnu upalu uha zbog koje sam morala i na bolovanje, a to sve od djece pokupim. Da ne spominjem te situacije tucnjava i sukoba koje rjesavam, pa sam uvijek na nekom udaru i stresu. S obzirom da radim kao pedagog, ja bas i nemam te praznike odnosno prosle godine sam radila preko proljetnih i velik dio zimskih.
    Sadie, meni je moja ginekologica izracunala da mi je termin 29.5., a danas sam 13+5. Dakle, nemoguce da mi je tad termin tako da se toga niti ne drzim. Po svim mojim izracunima i preko aplikacija i preko kalendara dolazi mi 13.7. Imam pregled 20.1., pa cu je zamoliti da mi provjeri jos jednom. Ne mogu vjerovati da je tako pogrijesila.. Tako da ne znam kad bi mi bilo tih 45 dana prije

  46. #146
    ivekica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Sanja_S prvotno napisa Vidi poruku
    Sara10, radim kao pedagog pa sam u razredu samo kad su radionice u pitanju ili kad uskacem u neku zamjenu kad nema nekog ucitelja. Kao sto si rekla, brinu me sad te bolesti koje ce krenuti. Prosle godine sam pokupila i gripu i gadnu upalu uha zbog koje sam morala i na bolovanje, a to sve od djece pokupim. Da ne spominjem te situacije tucnjava i sukoba koje rjesavam, pa sam uvijek na nekom udaru i stresu. S obzirom da radim kao pedagog, ja bas i nemam te praznike odnosno prosle godine sam radila preko proljetnih i velik dio zimskih.
    Sadie, meni je moja ginekologica izracunala da mi je termin 29.5., a danas sam 13+5. Dakle, nemoguce da mi je tad termin tako da se toga niti ne drzim. Po svim mojim izracunima i preko aplikacija i preko kalendara dolazi mi 13.7. Imam pregled 20.1., pa cu je zamoliti da mi provjeri jos jednom. Ne mogu vjerovati da je tako pogrijesila.. Tako da ne znam kad bi mi bilo tih 45 dana prije
    Kao što sam ti napisala, nama je sad 15 tt, a termin početkom 7. Znači tebi je 13. sigurno.
    Malo se žena spetljala.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Mislim da je to dosta bitno, pogotovo sad kad kazem na poslu, a i da si znam racunati za porodiljni i ostalo. Gdje bas meni pogrijesi :D
    Yummy mummy, hvala ti na lijepim zeljama. Bas je ohrabrujuci zadnji dio tvog posta

  48. #148
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Znaci, moras na porodiljni negdje oko 1.6. Najbitnije ti je da je sve u redu s bebom. Fuckas lovu ak nesto pode po zlu, jer gripa nije bezazlena. Radila sam nakratko u skoli, pa znam kak ti je. Brzo ce oni naci zamjenu.
    JAa sam rekla ginici zasto zelim na cuvanje i ona se odmah slozila. Donijela sam potvrdu s posla o radnom vremenu i opis posla (i pov.bolesti iz jedne bolnice jer sam kronicni bolesnik, kak to lijepo zvuci). Dobijem manje love, ali manje i trosim. A beba je izlozena minimalnom riziku od virusa i sl.
    Ne nagovaram te na cuvanje, vec hocu reci napravi kak je najbolje za bebu.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Jucer mi je bas prijatelj rekao pa vazniji ste ti i beba od par tisuca kn vise manje. Planiram nakon ovog pregleda 20.1. reci na poslu, pa cu vidjeti kako to ide s godisnjim i ostalim stvarima. Hvala vam puno na savjetima i podrsci

  50. #150
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    ne kuzim to s novcima... ako odes na komplikacije imas 100% place do 45 dana prije poroda

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •