Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 204

Tema: mucnina

  1. #151
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Da, al ako odes ranije dobivas 70% place, ali ne vise od 4250 kn. 45 dana prije termina pocnes dobivati punu placu.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    I ja sam tako shvatila, da se ne dobiva puna placa do 45 dana prije poroda nego kao sto kaze Sadie.

  3. #153
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Pa, da. To sam i rekla. Dobivas manje i onda 45 dana prije termina punu placu.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Sadie, to sam odgovorila ivani.sky, a slozila se s tobom

  5. #155
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    evo da nam svima bude jasnije sa hzzo.hr

    "Privremena nesposobnost za rad zbog bolesti i komplikacija u svezi s trudnoćom i porođajem

    "Naknada plaće iznosi 100% od osnovice za naknadu. Obračunava ju i isplaćuje HZZO-od prvog dana privremene nesposobnosti za rad na teret svojih sredstava, s time ne može iznositi više od 4.257,28 kuna. Privremena spriječenost za rad zbog korištenja rodiljnog dopusta te prava na rad s polovicom punog radnog vremena (nakon navršenih 6 mjeseci života djeteta jedan od roditelja može roditeljski dopust koristiti i kao rad s polovicom radnog vremena). Naknada plaće iznosi 100% od osnovice za naknadu. Obračunava ju i isplaćuje HZZO od prvog dana privremene nesposobnosti za rad na teret svojih sredstava."

    RODILJNI DOPUST

    VREMENSKA POTPORA

    Rodiljni dopust zaposlena ili samozaposlena trudnica, odnosno majka koristi od 28., odnosno najranije 45. dana prije dana očekivanog poroda, te isti traje do navršenih 6 mjeseci djetetova života, od čega obvezni dio rodiljnog dopusta obuhvaća razdoblje od 28. dana prije dana očekivanog poroda do 70. dana nakon rođenja djeteta. Dodatni rodiljni dopust, stoga obuhvaća razdoblje od proteka obveznog dijela rodiljnog dopusta do navršenih 6 mjeseci djetetova života.

    NOVČANA POTPORA

    Tijekom korištenja rodiljnog dopusta, korisnik ima pravo na naknadu plaće u iznosu od 100% od osnovice za naknadu plaće utvrđene prema propisima o obveznom zdravstvenom osiguranju (bez limita).


    RODITELJSKI DOPUST

    VREMENSKA POTPORA

    Zaposleni ili samozaposleni roditelj nakon navršenih 6 mjeseci života djeteta ima pravo na roditeljski dopust, koji može koristiti do osme godine života djeteta. Pravo na roditeljski dopust je osobno pravo oba zaposlena ili samozaposlena roditelja, koje oni koriste u trajanju od 8 (za prvo, drugo rođeno dijete), odnosno 30 mjeseci (za rođene blizance, treće i svako sljedeće dijete). U pravilu oba roditelja koriste roditeljski dopust, svaki u trajanju od 4 ili 15 mjeseci (ovisno o broju rođene djece), no ukoliko sukladno dogovoru, pravo na roditeljski dopust koristi samo jedan roditelj, isti koristi roditeljski dopust u trajanju od 6, odnosno 30 mjeseci.

    Zaposleni roditelj ili samozaposleni roditelj može koristiti roditeljski dopust u cijelosti ili u njegovim dijelovima, kada ga može koristiti najviše dva puta godišnje, svaki put u trajanju od najmanje 30 dana.

    Također, u broj rođene djece, o kojem ovisi duljina trajanja prava na roditeljski dopust, uračunavaju se i mrtvorođena i umrla djeca, posvojena djeca, maloljetna djeca kojima je korisnik određen za skrbnika, maloljetna djeca kojima je korisnik određen za udomitelja, kao i djeca koja su odlukom nadležnog tijela povjerena korisniku na čuvanje ili odgoj.

    NOVČANA POTPORA

    Naknada plaće tijekom roditeljskog dopusta u trajanju od prvih 6 mjeseci, odnosno 8 mjeseci roditeljskog dopusta isplaćuje se u punom iznosu osnovice za naknadu plaće (100% od osnovice za naknadu plaće), ali ne može, za puno radno vrijeme iznositi više od 80% proračunske osnovice mjesečno (2.660,80 kuna). Pritom može iznositi manje ako 100% od osnovice za naknadu plaće iznosi manje od toga iznosa, s tim da nikako ne može iznositi manje od 50% proračunske osnovice (1.663,00 kuna). U preostalom dijelu roditeljskog dopusta (nakon proteka tih prvih 6 mjeseci roditeljskog dopusta) naknada plaće iznosi 50% proračunske osnovice (1.663,00 kune). S tim u vezi, napominjemo da se naknada plaće određuje i ovdje temeljem potvrde o plaći (kao i kod rodiljnog dopusta), no iznos koji se pritom isplaćuje je limitiran na određeni postotak proračunske osnovice."
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 09.01.2015. at 00:41

  6. #156
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    ocito se dobije puna placa i na komplikacijama i do 6.mj djetetova zivota... tek onda ju smanje na 50%

    ima li neka od vas koja je prosla komplikacije i bolovanje i rodila pa da nam kaze iz prve ruke?

  7. #157
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    evo zgodan link... sve na jednom mjestu

    http://www.sssh.hr/upload_data/site_...-roditelja.pdf

  8. #158
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ja ima primjere svojih prijateljica i kolegica koje su sada ili su bile friško na porodiljnom. Točno je ovo što je sadie napisala, ako se ide na bolovanje odmah, tj. na komplikacije dobiva se 4.250 kn, prvih 6 mjeseci porodiljnog se dobiva puna plaća, a drugih šest mjeseci 2.600 kn ili 2.500.
    A što se tiče ovog prvog dijela za vrijeme bolovanja prije porodiljnog, žene koje imaju plaću manju od 4.250. kn dobivaju svoju punu plaću jer je manja od tog iznosa.

  9. #159
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Da, al ako odes ranije dobivas 70% place, ali ne vise od 4250 kn. 45 dana prije termina pocnes dobivati punu placu.
    sadie je napisala da se dobiva 70% na komplikacijama, pa 100% na rodiljnom, kolko sam ja skuzila iz ovog posta...

    ali ok, doslo je do nesporazuma jer meni placa nije veca od 4250kn tako da je to meni 100%, naravno da curama koje imaju placu 6000kn to nije 100%

  10. #160
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Yep.

  11. #161
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Yep.
    Ne znam tocnu formulu. Nije svima isto, ovisno o prosjeku place. Moja je dobra pa dobivam ful iznos.

  12. #162
    MallaPlava avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    62

    Početno

    Htjela bih podjeliti svoje iskustvo. Mučnine su mi krenule prije nešto više od 10 dana (6+0) i početkom prošlog tjedna su bile na najjače. Povraćala sam cijele dane i tako par dana da bi se ista počela smanjivati do te mjere da mi se svega nekoliko puta dnevno digne želudac i samo lagana mukica. Uz to me i cice manje bole. Jučer sam plakala jer sam bila sigurna da je sve gotovo. Danas na 7+4 srce kuca i sve izgleda odlično.
    Obzirom da se radi o ivf trudnoći, uzimala sam 3x1 estrofem koji sam prošli tjedan počela smanjivati. Ja sam si zaključila da je to razlog. Kako god, moja mrvica je i dalje tu i raste.

  13. #163
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    I ja sam se bedirala kadnne bi bilo simptoma. Ne mozes ih imati svaki dan, bar neko vrijeme. Meni se bljuckalo 20tt i sad mi je opet zlo, al bez povracanja i samo ujutro ili nekad kad jedem. Mala je zgurala moj zeludac, pa valjda zato.

  14. #164
    MallaPlava avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    62

    Početno

    Ma znam da ne moram stalno imati simptome, al su oni od najjačih svaki dan išli na manje, a danas gotovo ništa pa sam se zabrinula... čitaj tulila sinoć mužu da je gotovo.
    Sretna sam jer mislim da bih malo prošvikala da su mi tjednima tak na najjače al sve za srčeko!
    Uuuuu pa ti još malo imaš. Bit će to prava proljetna curka Sretno!!

  15. #165
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Cure, nadam se da ce netko vidjet moj poruku..naime ja imam vec skoro 3 tjedna mucnine i povracanje, sto je postala prava borba za prezivljavanje jer me bude i po noci..
    Jedem uzas, pijem uzas..opce stanke mi je bas jadno.. Pokusala sam sve sto sam ikad nasla na netu o pomoci kod mucnina ali meni apsolutno nista nije olaksalo..
    Do danas, kada sam popila dva/tri gutljaja Coca Cole...osjetila sam lagano olaksanje...znam da je Cola big NO u T, zbog kofeina, secera, fosfora itd..ali jel moguce da meni to smece pomaze i da necu ugroziti bebu s par gutljaja kad sam ocajna?

  16. #166
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    cola se inace preporuca kod mucnina i zelucanih tegoba. meni je kod svake zelucane viroze dr. rekla da pijem kole, polako gutljaj po gutljaj (ne odjednom)
    prica se da kola u sebi ima toliko secera da normalni organizam ne bi podnio takvu dozu pa u nju ubacuju "nesto protiv povracanja" da ju nase tijelo ipak zadrzi, a ne izbaci, pa zato vald i pomaze kod mucnina, povracanja i tegoba...
    istina ili ne... ne znam
    ali ako ti pomaze, bolje i to nego izgladnjem se dovest da zavrsis u bolnici na infuziji.. par gutljaja prije/poslije jela, kako ti prija nece skoditi toliko... dozvoljeno je i salica kave koja isto sadrzi kofein, mislim da je sve ok samo da je umjereno

  17. #167

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    LadyB, mozda ce zvucati grozno, ali ako ti cola pomaze pij i ne brini. Meni nista nije pomagalo, ali isto tako cockta, pasareta, cola i ti gazirani sokovi bi mi to ublazili bar kratko vrijeme i pila sam to. Nadam se da se nitko nece naci uvrijeden, ali od trudnoce smo napravili cijelu znanost. Da se drzim svega sto pise ne bih jela ni pila uopce, osim vode. Naravno treba pripaziti, ali kao sto kazu starije zene sve su jele i pile sve i rodile zdravu djecu, a mi sad kalkuliramo s casom soka.. Nisam doktor, ali ja bih na tvom mjestu popila bez griznje savjesti. Mi smo sad 22+2 i zive smo i zdrave

  18. #168
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja isto nekad popijem kole (casu) nekad mi fakat pase. Od malo ti nece nista biti, nije da ces ju piti 9 mjeseci.
    Posljednje uređivanje od Sadie : 09.03.2015. at 21:12

  19. #169
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    A bas si mislim kako se uopce ovi svi ameri radaju zivi od sve te cole i junk fooda..a ja se mislim da ce me tri gutljaja ubiti..
    Kad se sjetim narkomanki i pusacica koje su djecu rodile (znam da ke brutalna usporedba) al ne zelim bit preveliki brijac u trudnoci jer cu ispalit..al lagano me popis stvari koje kao ne smijem nervira )

  20. #170

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    LadyB, znam tocno o cemu govoris, a sto vrijeme odmice i mene sve vise nervira. Neki dan sam si lijepo uzela sendvic s prsutom i pojela od gusta, a kao ne smije se. Bas da izludis.

  21. #171
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj LadyB prvotno napisa Vidi poruku
    A bas si mislim kako se uopce ovi svi ameri radaju zivi od sve te cole i junk fooda..a ja se mislim da ce me tri gutljaja ubiti..
    Kad se sjetim narkomanki i pusacica koje su djecu rodile (znam da ke brutalna usporedba) al ne zelim bit preveliki brijac u trudnoci jer cu ispalit..al lagano me popis stvari koje kao ne smijem nervira )
    bas to! a tog popisa sam se drzala mozda do 3mj onda sam shvatila da i tak ne pretjerujem u nicem i da ce bit sve ok...
    samo se opustite vise skodi dok vi sjedite i 20min se opterecujete sta smijete pojest/popit, a sta ne, nego sto skodi popit kavu/colu, pojest ribe/pastete...

  22. #172
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Slažem se sa Sanjinim stavom, mislim da ne treba pretjerivati u ničemu, trudne smo, nismo bolesne, sve znamo šta je štetno, a šta nije u trudnoći, ali mislim da je umjerenost neka zlatna sredina. Ja se isto tako ponašam, jedem sve pomalo, ono šta imam, skuham, šta mi dođe da jedem, popijem i kavu sa mlijekom 1-2 put tjedno i ne mislim da mi škodi čak da je i pijem svaki dan. Tu i tamo pojedem fetu paštete za doručak, jela sam suhomesnato za blagdane (tada sam bila u 1. tromjes.), kada mi se jede slatko, jedem slatko. Al to je sve u nekom normalnim količinama, mislim da se puno više hranim zdravo. Svaki dan jedem skuhano (i inače, ne samo sada u trud.), povrća dosta, a voća jedem dosta i ono me jako vuče od početka trudnoće, pogotovo naranče. Jutro mi započinje sa voćem, a onda marenda....uglavnom, mislim da trudnice mogu jesti sve u normalnim količinama, normalno ne pretjerivat sa recimo kofeinom, pršutom i sl, al u normalnim količinama je sve to ok.
    Za mučninu, LadyB, mislim ako imaš tako jake mučnine i ništa ti nije pomagalo, onda od dva-tri guca Cole stvarno ništa neće biti, a pomaže ti ptotiv mučnine, ne trebaš se bojat. I ja sam pila Colu za blagdane.
    Ja nisam imala tako jake mučnine kao što ti opisuješ, al sam imala natašte male mučnine od 8-13,14tt. Čim bi nešto pojela, mučnine više ne bi bilo. I znali su me iziritirati neki jaki mirisi dok sam na tašte, nešto smrdljivo, fuj,fuj ili neki miris iz frižidera i sl. i zagušljivost prostorije. Tada bi mi se automatski želudac digao. Meni bi pomagalo da izađem na svjež zrak, duboko prodisati ili izrezati limun na pola i onda udisati njegov miris i malo liznuti limun. LadyB, žao mi je što te tako jako muče mučnine po cijele dane, nije to nimalo ugodno. Proći će, izdrži prvo tromj., onda će biti bolje.

  23. #173
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Definitivno ne mislim od sebe radit mucenika u trudnoci, zdrava sam, mlada i jedem normalno, kuham, inace nit pijem nit se ubijam kavom ni cigaretama, a Colu inace rijetko pijem. Ono uz pizzu i to je to..
    Moje mucnine su zaista cijelodnevne, ponekad i po noci,povracanja su jako iscrpljujuca i u meni ne ostaje H od hrane sto tek nikako ne moze bit zdravo za dijete.
    Jutros sam okrenula politiku, pojela sam jutros 3 grisina u krevetu da nesto dotakne zeludac, i ostala uspravljena j krevetu pola sata, ustala i napravila mali sendvic od kruha i tanke snite sunke. Nakon 10min od toga popila sam dva prsta Coca Cole. I nije me satrala ni mucnina ni povracanje!! Da bila je lagana mukica al naspram svakodnevne kalvarije u zadnja dva tjedna bila sam spremna bubreg dat za jedan dobar dan.
    Ostalo je sve u meni, prosetala sam po suncu psa, udahnula malo svjezeg zraka dosla kuci i rucala kuhano, i nakon toga opet popila dva mala gutljaja Cole i evo ga..PRVI DAN u 20 dana da sam pojela dva obroka bez stesa!
    Procitala sam sve o Coli, al kako ja ne pijem ni kavu ni ikakav kofein a zeludac mi ne moze trrnutno podnijet nikakav secer, decilitar Cole je sasvim nebitan u tom dnevnom unosu nutricionisticki koliko trebam i smijem...tako da, ja se nemam sto mislit..
    A da ne kazem da sam pala u depresiju zadnjih 20 dana, to tek mora da je super za bebu!!

  24. #174
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Cola je dobra kod ucestalog povracanja jer smiruje zeludac i onemogucuje ti da dehidriras. Ja sam povracala svih 27 tt prve t. Cola je jedino kaj je ostajalo u meni.

  25. #175
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    evo lady ja u tvoje ime uz veceru popila casu cole bas mi lijepo sjelo...

  26. #176
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    evo lady ja u tvoje ime uz veceru popila casu cole bas mi lijepo sjelo...

    Samo da prijavim jucer dobar dan a minimalnom mukom i bez povracanja do kraja, uz manje od casu Cole kroz cijeli dan

  27. #177
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    evo lady ja u tvoje ime uz veceru popila casu cole bas mi lijepo sjelo...

    Samo da prijavim jucer dobar dan ssa minimalnom mukom i bez povracanja do kraja, uz manje od casu Cole kroz cijeli dan

  28. #178
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj LadyB prvotno napisa Vidi poruku

    Samo da prijavim jucer dobar dan ssa minimalnom mukom i bez povracanja do kraja, uz manje od casu Cole kroz cijeli dan


    Mene je već sram jesti kad se sjetim tebe jadne... dala bih ti jedan svoj dan

  29. #179
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Ma jucer sam bila toliko sretna da mi je doslo da pivu popijem ))

  30. #180
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Kak bi meni pasalo pivo...
    Probala sam ovo s kolom. Stvarno, popijem čašu natašte i nije mi zlo dok doručkujem, tek na zadnjih par zalogaja mi se javi mučnina. Al i s tim sam zadovoljna. Inače mi bude muka dok jedem, duboko dišem i dašćem da se ne zbljujem.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Je li netko pokušao "presjeći" žesticom?
    Majka mi je neki dan rekla da je to bila njena tajna. Samo par puta, ali kao to ju je spasilo. A možda i objašnjava neke stvari. :D

    Mene već mučnine ubijaju u pojam, pun mi kufer i gladna sam, a stalno umorna i neispavana jer uglavnom počne navečer i onda ne mogu spavati, ali nisam još do žestica došla.
    Razmišljala sam da spojim ugodno s navodno korisnim pa mrknem koju Griottu, zasad se ipak držim obične čokse još. :D

  32. #182
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ma kakvi. Nemaju enzim za razgraditi alkohol i ono što odraslom prođe kroz sustav za sat-dva u organizmu bebe ostaje dugo, dugo. Doslovce otrov kažu. Nisam ni žuju s limunom gucnula. U sebi si računam da mi je bolje trpjeti sada nego da kasnije dijete bude usporeno u razvoju ili obratno, hiperaktivno. Tko zna što se sve može zakomplicirati.

  33. #183
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    joj meni je muka po cijeli dan, već više od dva mjeseca, ne povraćam, ali stalno je tu mučnina, i stalno mi je zima.
    prošli tjedan one vručine, a ja se stalno ježim od zime (nemam temp, mjerila)
    i ništa ne pomaže, dobro je dok jedem, ali čim prestanem žvakati bude mi žao što sam uopće išta jela.
    probala i colu, ali ništa.
    nadam se da bude uskoro prestalo

  34. #184
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj llella prvotno napisa Vidi poruku
    joj meni je muka po cijeli dan, već više od dva mjeseca, ne povraćam, ali stalno je tu mučnina, i stalno mi je zima.
    prošli tjedan one vručine, a ja se stalno ježim od zime (nemam temp, mjerila)
    i ništa ne pomaže, dobro je dok jedem, ali čim prestanem žvakati bude mi žao što sam uopće išta jela.
    probala i colu, ali ništa.
    nadam se da bude uskoro prestalo
    Je, tako je bilo i meni, dok sam jela nije mi bilo zlo. Samo jedan dan sam povraćala jer sam odmah dan poslije postala Pacman. Čim bi bila malo gladna odmah muka. Jela sam po 9 puta na dan što bi bilo od kad je svanulo do kad je opet svanulo. I kažu kako se obično ništa ne dobije u prva tri mjeseca a ja natukla +3,5. Bolje mi bilo jesti nego povraćati.

  35. #185
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Ja sam u relativno ranoj trudnoci (sutra je 6 tjedana), ali vec dobra dva tjedna imam mucnine. Mukica koja traje cijeli dan, a najjaca je predvecer.
    Jos nisam povracala, ali puno manje jedem nego inace jer me hrana uopce ne privlaci.
    Colu si i ja popijem tu i tamo jer mi pomogne da mi se zeludac toliko cesto ne dize.

  36. #186
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Je, tako je bilo i meni, dok sam jela nije mi bilo zlo. Samo jedan dan sam povraćala jer sam odmah dan poslije postala Pacman. Čim bi bila malo gladna odmah muka. Jela sam po 9 puta na dan što bi bilo od kad je svanulo do kad je opet svanulo. I kažu kako se obično ništa ne dobije u prva tri mjeseca a ja natukla +3,5. Bolje mi bilo jesti nego povraćati.
    Točno tak sam i ja u zadnje dvije trudnoće, mislim da sam prva tri mjeseca dobila više od pet kila, ali sad sam na nuli, jer mi poslije jela bude baš grozno pa me ne privlači uopće.
    a još sam i na posebnoj prehrani zbog alergija najmlađe curke koja još doji, pa ne jedem gluten, jaja, mlijeko, orašaste, soju i sezam, a ono kaj se meni sad jede je puno svega toga (domaćice, kruh sa abc sirom, napolitanke, e i mislim da bi se prodala za poli salamu)

  37. #187
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Pozdrav,

    znači imala sam mučnine i povraćala od 5. do 12. tjedna trudnoće i onda je sve nestalo. Sad sam u 16. i opet mi je zlo i povraćam, doduše, ne tako često, ali ne vjerujem!!!!!! Zar se to vrati??????

  38. #188
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Znam da je moguce i da se nekima vrati, ali jesi sigurna da nisi pokupila neku virozu pa da je od toga?

  39. #189
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    O, da, hoce se to vratiti. A zadnje 3mjesjecje zna biti kao.blaza varijanta 1. Meni inace nije zlo od viroze, ali je u trudnoci pa moze bit sto je Sybilla rekla.

  40. #190
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da je moguce i da se nekima vrati, ali jesi sigurna da nisi pokupila neku virozu pa da je od toga?
    Sigurna sam, osjećam se dobro, nemam nikakve simptome.
    Jedno jutro sam doslovno odjednom osjetila slabost, ispovraćala se i kasnije cijeli dan super. I tako povremeno mi dođe, na sreću nije ko ona prva dva mjeseca kad sam više grlila školjku nego muža...

  41. #191
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    O, da, hoce se to vratiti. A zadnje 3mjesjecje zna biti kao.blaza varijanta 1.
    Tako je meni bilo: 1. jako mucno; 2. malo mucno; 3. srednje mucno. Blazeni porodi kad sve prodje!

  42. #192
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Sad sam u 8 tt i od jucer osjecam tezinu i bol u zelucu, i na dodir. Mucnine (jos) nemam.
    Malo sam zbunjena, prije sam ocekivala mucnine (iako bih rado da me zaobidju) nego...gastritis?!
    Jesu i ovo tegobe uzrokovane trudnocom?
    Inace mi je trbuh bas napuhnut.

  43. #193
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam u 8 tt i od jucer osjecam tezinu i bol u zelucu, i na dodir. Mucnine (jos) nemam.
    Malo sam zbunjena, prije sam ocekivala mucnine (iako bih rado da me zaobidju) nego...gastritis?!
    Jesu i ovo tegobe uzrokovane trudnocom?
    Inace mi je trbuh bas napuhnut.
    Welcom to the other side [emoji6]

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
    Posljednje uređivanje od pak : 14.07.2017. at 23:21

  44. #194
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Znaci, cari trudnoce

    Nelagoda, punoca i bol zeluca stalno...bas sam se nocas budila, traje i po noci.

    Sta pomaze?

  45. #195
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nista!Ja sam imala cjelodnevne mucnine i samo mi se spavalo,bilo mi je grozno i onda je 12 tt sve nestalo ,tako da proci ce .

  46. #196
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Da te utješim ja nisam imala stalno mučnine javljalo se ovisno o danima. Bademi, one stiropor kolačiće, mineralna sve to isprobavala nešto je malo pomoglo

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  47. #197
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci, cari trudnoce

    Nelagoda, punoca i bol zeluca stalno...bas sam se nocas budila, traje i po noci.

    Sta pomaze?
    Optimist !
    Čestitam

    Tako sam sretna zbog tebe

  48. #198
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Optimist !
    Čestitam

    Tako sam sretna zbog tebe
    Hvala ti, draga moja vjezbacice

  49. #199
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ma mene i zbunjuje sto nisu klasicne mucnine, nije mi muka, vec me zeludac boli, ne povraca mi se.
    Malo podrigujem, a u zelucu kao kamen.
    Ili to sve spada u isti kos?

  50. #200
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Meni je gin rekla da popijem gastal. Nisam probala jer su smanjile puno ako u najgore vrijeme u tjednima kojima si ti sada nisam pila neda ni se ni sada.
    Ja sam imala osjećaj da mi je kamen sa iglicama u želucu. Pošto i inače imam osjetljiv želudac navikla sam

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •