Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 68

Tema: Obiteljski dječji vrtić "Pikulica"

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno Obiteljski dječji vrtić "Pikulica"

    Znam gdje je to i mogu samo reći super! Vrtić je zbilja prekrasan, ima divno dvorište i još divniju tetu-ravnateljicu-odgajateljicu, koja je vrlo topla osoba i puna ljubavi za djecu (a još k tome i naša forumašica :D ).
    Sviđa mi se što je pristup drugačiji od uobičajenog, što prevladava obiteljsko okruženje, što se svakom djetetu pristupa individualno, što djeca imaju švedski stol za doručak, pa jedu onda kad su gladni, a ne kad se to od njih traži... i još puno toga. Definitivno nešto što unosi pozitivne promjene u naše društvo.

    I radionice su super, a vjerujem da će s vremenom biti još bolje .

  2. #2
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    koja je cijena vrtića?

    može i na pp

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Mene jako zanimaju kreativne obiteljske radionice , ali još nigdje ne vidim njihov kalendar i program.

    Inače se baš veselim što se otvorio i što nam je blizu. :D

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    opis dobro zvuči, no mene je zasmetala ova rečenica na uvodnoj stranici
    vrtića
    Iskreno mislim da djeci nije mjesto u instituciji već u obiteljskom okruženju, gdje se nastavlja obiteljski odgoj i gdje roditelji imaju veliku ulogu u vrtićkom odgoju svoje djece.
    meni je ta rečenica totalno kontradiktorna :?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa
    opis dobro zvuči, no mene je zasmetala ova rečenica na uvodnoj stranici
    vrtića
    Iskreno mislim da djeci nije mjesto u instituciji već u obiteljskom okruženju, gdje se nastavlja obiteljski odgoj i gdje roditelji imaju veliku ulogu u vrtićkom odgoju svoje djece.
    meni je ta rečenica totalno kontradiktorna :?
    Zašto kontradiktorna? Ja sam shvatila da budući da žena smatra da djeci nije mjesto u instituciji, u svom vrtiću nastoji napraviti okruženje što sličnije obiteljskom - za razliku od državnih vrtića koji su totalno institucionalni. I ja se slažem da djeci nije mjesto u instituciji, pa moje dijete svejedno ide u vrtić, kao i mnoga druga djeca čiji roditelji nemaju druge mogućnosti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    mali karlo, imaš pp

  7. #7
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    vidjela sam sajt, sve super, jedino mi malo smeta što je cijela priča prilično anonimna. teta jelena bi mogla dobiti i prezime

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    cijene?može i pp

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Citiraj larmama prvotno napisa
    opis dobro zvuči, no mene je zasmetala ova rečenica na uvodnoj stranici
    vrtića
    Iskreno mislim da djeci nije mjesto u instituciji već u obiteljskom okruženju, gdje se nastavlja obiteljski odgoj i gdje roditelji imaju veliku ulogu u vrtićkom odgoju svoje djece.
    meni je ta rečenica totalno kontradiktorna :?
    Zašto kontradiktorna? Ja sam shvatila da budući da žena smatra da djeci nije mjesto u instituciji, u svom vrtiću nastoji napraviti okruženje što sličnije obiteljskom - za razliku od državnih vrtića koji su totalno institucionalni.
    je dobro si shvatila, no rečenica nije dobro strukturirana, treba ju malo drugačije oblikovati

  10. #10
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa
    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Citiraj larmama prvotno napisa
    opis dobro zvuči, no mene je zasmetala ova rečenica na uvodnoj stranici
    vrtića
    Iskreno mislim da djeci nije mjesto u instituciji već u obiteljskom okruženju, gdje se nastavlja obiteljski odgoj i gdje roditelji imaju veliku ulogu u vrtićkom odgoju svoje djece.
    meni je ta rečenica totalno kontradiktorna :?
    Zašto kontradiktorna? Ja sam shvatila da budući da žena smatra da djeci nije mjesto u instituciji, u svom vrtiću nastoji napraviti okruženje što sličnije obiteljskom - za razliku od državnih vrtića koji su totalno institucionalni.
    je dobro si shvatila, no rečenica nije dobro strukturirana, treba ju malo drugačije oblikovati

    samo odvajanje djeteta iz obitelji prelazi iz obiteljskog odgoja u NEKI DRUGI OBLIK ODGOJA

    Svaki vrtić nastoji (ako radi prema Humanističkim načelima odgoja i obrazovanja) stvoriti obiteljsko okruženje i od vrtića kao institucije stvoriti Dječji vrtić kao Dječju kuću

    U svakom vrtiću se nastoji pružiti djetetu što veću slobodu te napraviti centre za igru prema dječjim zamislima i željama

    u vrtićima se NASTOJI uvijek imati švedski stol jer se time potiče dječja samostalnost i pozitivna slika djeteta o samome sebi (ti to možeš sam/a, ti to znaš sam/a, pomozi mi da naučim....pusti me da probam pa ako ne znam tražit ću te pomoć)
    e sad...koliko je dobro da se djeci pusti sloboda da jedu kad žele i koliko žele....e to je već druga diskusija o kojoj bi se dala napraviti dobra radionica jer s HRANOM SE NE IGRA, Hrana služi za zadovoljenje naših fizičkih potreba za hranom i zadovljenje osjećaja gladi a ne za igru....

    Bila sam na stranici, sve to super izgleda i sve je ot za čistu peticu...ali ja sam vječni skeptik....a šta se dešava kad se zatvore vrata...da li je zaista tako sve idilično kako se piše....
    na žalost radila sam u privatnom vrtiću i znam kako i što se radi u tim vrtićima....

  11. #11
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa
    Bila sam na stranici, sve to super izgleda i sve je ot za čistu peticu...ali ja sam vječni skeptik....a šta se dešava kad se zatvore vrata...da li je zaista tako sve idilično kako se piše....
    na žalost radila sam u privatnom vrtiću i znam kako i što se radi u tim vrtićima....
    bila sam u podosta privatnih vrtića i stvarno mi se od nekih dizala kosa na glavi. uglavnom sve ovisi o ravnatelju, ako je to netko usmjeren prema zaradi i bez stručnog iskustva, odražava se na odgojitelje, pa tako i na djecu. ako je osoba jaka, pozitivna, snalažljiva i ostalo će funkcionirati

  12. #12
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ne znam za druge, ali tetu Jelenu znam osobno i kao osoba je topla, draga, iskrena, a kao majka požrtvovna, uvijek dostupna, spremna na igru, vježbu, pjesmu i smijeh
    vjerujem da bi svako dijete u njenom vrtiću bilo sretno i zadovoljno

    ove primjedbe će teta Jelena sigurno uzeti u obzir

  13. #13
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ovo "ne znam za druge" se odnosilo na druge privatne vrtiće i tete u njima

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    58

    Početno

    Mi smo još mali ali molimo cijenu vrtića i lokaciju...Hvala

  15. #15
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    Citiraj brane prvotno napisa
    Bila sam na stranici, sve to super izgleda i sve je ot za čistu peticu...ali ja sam vječni skeptik....a šta se dešava kad se zatvore vrata...da li je zaista tako sve idilično kako se piše....
    na žalost radila sam u privatnom vrtiću i znam kako i što se radi u tim vrtićima....
    bila sam u podosta privatnih vrtića i stvarno mi se od nekih dizala kosa na glavi. uglavnom sve ovisi o ravnatelju, ako je to netko usmjeren prema zaradi i bez stručnog iskustva, odražava se na odgojitelje, pa tako i na djecu. ako je osoba jaka, pozitivna, snalažljiva i ostalo će funkcionirati
    slažem se u potpunosti

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa
    ove primjedbe će teta Jelena sigurno uzeti u obzir
    već ih je uzela u obzir

  17. #17
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    vidjela sam sajt, sve super, jedino mi malo smeta što je cijela priča prilično anonimna. teta jelena bi mogla dobiti i prezime
    mislim da je teta jelena skromna pa se ne želi hvaliti, ali roditelji čiji su klinci bili u njezinim grupama u državnom vrtiću je rado hvale. imaš pravo, trebali bi staviti reference ravnateljice i osoblja i više podataka, ali tek kreću tako da... i nama je blizu i veselimo se - možda padne i neka suradnja

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    Jel može malo više info i cijene na pp!

  19. #19
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Cure, na stranici ima broj telefona i mail na koji se možete obratiti, možda će vam teta Jelena prije odgovoriti nego ovdje!

    01 3010 217 ili 091 572 0812

    info@pikulica.com

  20. #20
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    I ja bih se generalno bojala privatnih vrtića i priče "kad se zatvore vrata", ali kako ne samo da znam tetu Jelenu osobno nego sam dosta kontaktirala s njom u fazama kad je vrtić stvarala, poznata mi je njena vizija vrtića i mogu reći da bih tamo bez straha ostavila svoju djecu dok radim. Ne znam kako je fizičko uređenje vrtića, ali što se tiče tete i pristupa djeci, moja apsolutna preporuka.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Ja bi također molila ako netko zna cijenu da mi javi na pp. Hvala...

  22. #22
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Molimo da se javite na adresu vrtica i njih kontaktirate vezano za cijenu i uvjete, da ne trazite ovdje info na pp. Hvala

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa
    ...tetu Jelenu znam osobno i kao osoba je topla, draga, iskrena, a kao majka požrtvovna, uvijek dostupna, spremna na igru, vježbu, pjesmu i smijeh. vjerujem da bi svako dijete u njenom vrtiću bilo sretno i zadovoljno
    potpis !

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj rahela prvotno napisa
    ...tetu Jelenu znam osobno i kao osoba je topla, draga, iskrena, a kao majka požrtvovna, uvijek dostupna, spremna na igru, vježbu, pjesmu i smijeh. vjerujem da bi svako dijete u njenom vrtiću bilo sretno i zadovoljno
    potpis !
    I još jedan potpis !

  25. #25
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mi proslavili ročkas - super je prošlo. Malo sam se prepala kad su potvrdili svi koji će doći, ali uopće nije bila gužva. Dvorište spašava stvar - trampolin je uvijek dobro došao Mislim da je teta Jelena stavila fotke na sajt, ali ne znam da li se na fotkama kuži - pametno iskorišten prostor. Sve usvemu ovo nam je bio najlakši rođendan do sada-ja inače uvije strepim u onom bibu isl. da mi ne išeću dok ne vidim, da se ne polome.... Jer uvijek ima roditelja koji samo dođu i ostave klince bez pitanja. Meni je ok da pričuvam ako je nekom slučajno frka - i nikad ne odbijam mame s četvero klinaca i sl, ali ipak - ovaj put smo pripremili govor pa nas je ipak bilo jedno 8 odraslih na dvadesetak klinaca - a i teta Jelena je uskakala

  26. #26
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Bili i mi na roćkasu.
    Mališa se najviše oduševio s trampolinom ukopanim u pijesak :D
    Ma i samo dvorište od valjda 5x6 m2 prekriveno pijeskom bi bilo sasvim dovoljno a igre bez granica, al još uz dodatak trampolina........... ludnica :D
    MM se oduševio s čovječem ne ljuti se veličine metar x metar i figuricama od dva pedlja te kockicom od pedlja
    Ja sam se oduševila s mnogočim, kao što je naprimjer ručno izrađen namještaj od kartona ofarban rukom starije kćeri tete Jelene, prekrasno prekrasan, onako u stilu neke stare zagorske hiže, pa onda stolovi za klince za ručavanje koji svi nekako u lego stilu, sve se da slagati ovako i onako, sve je uloživo, pa kazalište u jednom ćošku (koje je u biti samo drveni paravan s prozorom i zavjesom) + hrpa onih lutki koje se mogu navući na ruku - niti u jednom momentu to mjesto nije bilo prazno - moj mališa koji je mislim bio najmlađi na rođendanu je tamo radio ku-kuc, malo stariji su izvodili predstave, oni još stariji su slagali lutke po karakterima i slično, pa drvene složive kućice, pa...
    Moram priznati da kad sam prije rođendana čitala oglas za vrtić i vidjela "domaća atmosfera", "obiteljsko okruženje" da mi se to činilo malo pretjerano, ali ovaj vrtić je točno to - moje dijete se odmah s vrata počelo ponašati kao da je u svom vlastitom dnevnom boravku i nekako je sve bilo odmah na svom mjestu - i gdje će sjesti i kako su igračke složene, sigurno je tome pridonijelo i to što su skoro svi materijali koje je primio u ruku prirodni, sve u svemu, sam prostor ima baš dobru atmosferu.
    U svakom slučaju, taj vrtić je mjesto gdje bi moje dijete rado provodilo vrijeme

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    A kad vrtić počinje s radom?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    iako osobno ne poznajem tetu Jelenu, vjerujem svima vama koji kažete da je divna i stručna osoba

    ono što kao objektivan promatrač, vrlo dobro upućen u predškolski odgoj i obrazovanje, mogu reći da, nakon pročitanog na stranici, ne vidim nikakvu razliku u odnosu na državne vrtiće po pitanju organizacije aktivnosti tijekom dana
    po pitanju samog prostora uočavam neke nedostatke, kao primjerice da nema nikakve odvojenosti wc školjke od ostataka kupaone (a ako se već imitira obiteljsko okruženje, onda je valjda logično da postoje vrata na WC-u i da svako dijete ima bar malo privatnosti dok obavlja nuždu)...
    vidim još neke stvari (ali ne želim sad cjepidlačiti)

    i potpisujem branin komentar za hranu... doista ne znam što se podrazumijeva pod švedskim stolom u vrtiću i na koji način se to misli provoditi da djeca jedu kad žele (kad se iz pročitanog vidi da imaju raspored obroka kao i u državnim vrtićima) i rado bih da mi netko opiše nakon što to vidi

    a teti jeleni, bez obzira na ove moje kritike, želim puno sreće u radu (znam da se nije lako upustiti u privatne vode)

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Bubička, mislim da nije bitna razlika u organizaciji aktivnosti, već u sadržaju.
    Zamjerki će uvijek i svugdje biti ako ih ideš tražiti, nitko nije savršen. No mislim da ovakav vrtić ima daleko više prednosti u usporedbi s državnim vrtićima nego nedostataka.
    Što se tiče švedskog stola, mislim da je za doručak to idealno rješenje - neka djeca dolaze u vrtić u pola 7, neka u 8, neka u 9... Koje je idealno vrijeme da svi jedu istovremeno i nitko ne bude gladan? A sigurna sam da teta Jelena, kao stručna osoba i kao majka dvoje djece zna što radi i vjerujem da i oko švedskog stola postoje ograničenja.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Slažem se s tim da nitko nije savršen, ali me zanima što vi mislite u čemu je taj vrtić toliko bolji od državnog (imate već iskustvo ili nagađate?)

    što se švedskog stola tiče, rado bih da mi o njemu netko tko ima točne informacije (a ne pretpostavke) objasni, jer mi nikako nije jasno gdje bi (kako ste vi naveli od pola 7 do 9, znači dva i pol sata) stajala hrana, a da su zadovoljeni svi higijenski kriteriji

    i samo da napomenem, nije mi ni najmanja namjera unositi neko negativno ozračje na ovaj topic i želim svima koji odluče djecu upisati u taj vrtić da im bude lijepo kao što i pretpostavljaju, ali ipak me zanimaju te konkretne stvari, koje mi nisu baš najjasnije

  31. #31
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ni meni se ideja švedskog stola ne sviđa. Meni vrtić na slikama izgleda baš slatko ali vrtić je institucija, to nije obitelj. Ona rečenica me bode u oči, jer svaka odgajateljice se trudi postići obiteljsku atmosferu i to otprilike tako nekako i izgleda u grupama, ne vidim zašto bi baš ovaj, zato što je privatni, bio prisniji i intimniji. I dodala bih to da ovo što nema prezimena tete mi je vrlo nestručno.

    Sve ovo što sam napisala nije iz loše namjere, nebi da se dotična odgajateljica naljuti, nego kao objektivna strana mislim da nebi bilo loše poraditi na tim stvarima.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Bubička, imaš pp

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    ... Meni vrtić na slikama izgleda baš slatko ali vrtić je institucija, to nije obitelj. Ona rečenica me bode u oči, jer svaka odgajateljice se trudi postići obiteljsku atmosferu i to otprilike tako nekako i izgleda u grupama, ne vidim zašto bi baš ovaj, zato što je privatni, bio prisniji i intimniji.
    Nisi jedina koja je skeptična prema "toj" rečenici, bila je i EvaP dok nije vidjela vrtić:

    Citiraj EvaP prvotno napisa
    ...Moram priznati da kad sam prije rođendana čitala oglas za vrtić i vidjela "domaća atmosfera", "obiteljsko okruženje" da mi se to činilo malo pretjerano, ali ovaj vrtić je točno to - moje dijete se odmah s vrata počelo ponašati kao da je u svom vlastitom dnevnom boravku i nekako je sve bilo odmah na svom mjestu - i gdje će sjesti i kako su igračke složene, sigurno je tome pridonijelo i to što su skoro svi materijali koje je primio u ruku prirodni, sve u svemu, sam prostor ima baš dobru atmosferu.

  34. #34
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Prvo, ja mislim da je svaki vrtić institucija.
    Drugo, ne mislim da je to loše. Mislim, kako bi stavio n djece na hrpu bez anarhije?

    Citiraj bubička prvotno napisa
    kad se iz pročitanog vidi da imaju raspored obroka kao i u državnim vrtićima
    Moje dijete ne ide u vrtić, do druge godine sam ja s njm bila doma, sad smo organizirali čuvanje za njega. I kad smo bili on i ja doma, a i sada, jeli smo na sat, tj. doručak, ručak i večera su bili uvijek u isto ili slično vrijeme i zamisli - to vrijeme se poklapa s onim u vrtiću. Mislim, ako tijekom dana pokušaš rasporediti tih nobroka, u biti mislim da nemaš puno mjesta za improvizaciju?!?!

    Ono što ja u glavnom zamjeram vrtićima je npr. što puno manje s klincima idu van nego što sam išla ja s njim. Ovaj vrt prekriven pijeskom s triciklićima okolo, s trampolinom je SVE što npr. moje dijete treba od izlaska. I mogu čim poklopaju otići van i biti vani do idućeg obroka, što je meni SUPER.

    Drugo, organizacija prostora mi je bolja nego što sam vidjela u tih par vrtića u kojima sam ja bila.

    A treće - mislim da dobra teta od ćumeza može napraviti ugodno mjesto za boravak djece. Ja sam tu tetu Jelenu (žao mi je da joj ne znam prezime jer bih ga rado napisala ovdje i ne znam koji je problem s prezimenom, iako mislim da je ideja bila u tome da ni svoje poznate ne zovete po prezimenu, već po imenu) upoznala na tom roćkasu (što zači vidjela sam je, nismo frendince, nisam s njom bila na kavi itd itd) i meni se sviđa i što je možda još bitnije, mom djetetu se sviđa.
    S tim da je meni presudan bio taj klik s namještajem od kartona kojeg je farbala kćer od tete Jelene - mislim - osoba koja ide na tečaj izrade namještaja od kartona i onda tako uredi prostor - meni je to presudno. Mogla je nabaviti namještaj iz Ikee, mogla je kupiti dizajnerski namještaj mogla je kupiti bilo šta, ali ne - namještaj je napravljen od kartonskih kutija i meni je to zakon. U tom smjeru (da je ljepše da je nešto nesavršeno ali da smo to sami napravili) bih rado odgajala klinca...

  35. #35
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    tetu Jelenu znam negdje od njezine osnovne škole ... međutim, mislim da objektivno procjenjujem jer se sjećam da sam prije dosta godina, kad je radila u državnom vrtiću, uvijek mislila kako bih jednog dana voljela da baš ona bude teta mojem (tada ni u planu) djetetu...

  36. #36
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    pobjegao post... dakle, jako mi je drago što će se to, što sam tada zamišljala, i realizirati :D

  37. #37
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    sve je to lakše organizirati kad imate 15 klinaca i dvije ili čak tri tete istovremeno s njima i catering iz zdravog i finog restorana (ne znam smijem li spomenuti, ali to je onaj koji je dobio certifikat ministarstva za kolače u školama) nego u državnom vrtiću. Ne znam detalje, ali zbog ovog vjerujem da će švedski stol biti na nivou.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Pikulica napreduje, baš mi je drago :D ! I dramska obiteljska radionica je započela s radom, na stranici od "Pikulice" piše o njoj ( www.pikulica.com ).
    A kako djeca uživaju na dvorištu vrtića - to trebate vidjeti i doživjeti. Bravo, teta Jelena!
    Inače, ako nekoga zanima, upisi u vrtić su u tijeku i traju cijelu-cjelcatu godinu! Još jedan plus pred državnim vrtićima

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Nama se na žalost nije svidjelo...
    Vjerujem da je jako teško pokrenuti vlastiti biznis i onda si spreman prihvatiti bilo šta samo da bi opstao, možda to jednom i bude ok, ali za sada za moj pojam nije.
    Djecu se prima iako su vidljivo bolesna jer je tetama teško reći nekome nemojte doći, jer šta ako onda roditelj promijeni vrtić i ostane se bez te naknade a tu su režije, zaposlena teta, itd.
    Kažem, znam da nije lako u početku, ali mislim da bi se neka pravila trebala poštivati jer se tu ipak radi o jednom vrtiću i zdravlju djece.
    O drugim detaljima ako nekog zanima na pp.

  40. #40
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Joj, teško mi je ovo povjerovati. Zašto ne napišeš u kratko što se to dogodilo, čini mi se da ovako "cenzurirano" zvuči gore nego što je. Teta Jelena je jako brižna i ne mogu vjerovati da je bilo išta osim nesporazuma. Osim toga, naravno da se ne mora sve svakom svidjeti.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    94

    Početno

    hmm, mi smo takodjer razmisljali o upisu djeteta tamo, ali smo odustali. svidja mi se prostor i cijeli taj koncept (od švedskog, radionica...), ali me odbilo to što je sve u samom začetku, dakle manjak iskustva baš s tim vrtićem (ne teta, znam da ona ima iskustva).

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    Ne kužim zakaj bi te odbilo nešto što je u začetku? Zar ne bi upisala dijete niti u novootvoreni državni vrtić? I njima treba da se uhodaju... zar ne? Meni je jedini minus Pikulice to što nam je na drugom kraju grada, i iskreno žalim zbog toga, jer tetu Jelenu 'upoznala' sam preko postova i svaki komentar na svaku temu joj je topao, stručan, objektivan i nadasve pametan te sam u njoj prepoznala idealnu 'tetu' kakvu bi svatko od nas poželio za svoje dijete. Ne mogu vjerovati da bi osoba sa stavom, i kojoj se iz svake riječi iščitava ljubav prema poslu koji radi namjerno zanemarivala zdravlje djece radi osobne koristi. Dapače, mislim da je u posao krenula s velikim entuzijazmom i sa željom da djeci pruži više i bolje- jer ona to može!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    94

    Početno

    dakle, odbilo me iz razloga što sam možda ziheraš i pazim na jako puno stvari. ne osporavam, još jednom da ponovim, tetino iskustvo, ali mi se ne sviđa neiskustvo s vođenjem vlastitog vrtića jer biti teta u vrtiću i imati svoj vrtić, gdje se brineš o apsolutno svemu (od nabave hrane, higijene, administracije, djece, pa čak i susjedima, itd.) su dvije različite stvari.

    jednostavno nisam tip koji će ići isprobavati nove stvari za koje ne znam kakve su zaista i za koje ne mogu provjeriti iz nekih drugih izvora. da se radi samo o meni, u redu, ali obzirom da se radi i o mom djetetu, opreznija sam.

    btw, ne bih htjela biti bezobrazna, ali meni se teta jelena učinila kao najnormalnija teta, koja želi korektno obavljati svoj poosao. želim reći da zapravo ne razumijem toliko oduševljenje nekih forumašica, jer znam puno takvih teta, na kraju krajeva i osoba.

    nadam se da nikoga ne uvrijedih

  44. #44
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    teta Jelena još nije dobila prezime?

  45. #45
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    gđa ravnateljica Jelena Hlebec, odgajatelj
    Naravno da svatko treba sam odlučiti u koji će vrtić upisati dijete i da svatko ima pravo na svoje osobne kriterije koje ne mora nikome opravdavati, ipak bih htijela reći svoje mišljenje, a to je da uhodani vrtići ima ju svoje dobre i loše strane kao i novootvoreni, samo je pitanje što kome više odgovara. U uhodanim sustavima je sve predvidivije, ali šanse da će se prilagođavati promjenama ili pojedinoj djeci su jako tanke. Dakle novi vrtić, ako je otvoren iz pravih razloga, sa stručnošću i enutzijazmom može imati svoje početničke greške, ali ako se radi o tome da su možda s jedne strane šanse da ponestane maramica veće (npr. ovako iz pete), a s druge to da se vrtić oblikuje i raste zajedno s djecom i očekivanjima roditelja i prilagođava se njihovim prioritetima i potrebama, onda je jasno što meni osobno zvuči bolje. Možda zato što znam da bi moja djeca tamo dobila pažnju i odgoj koji bi bio nastavak mojeg kućnog odgoja. no svatko zna što mu je važnije. Na žalost moj Do je već školarac, a Di je zaljubljena u frendice u svojoj grupi, DV nam je preko ceste, tako da za sad nismo kandidati ali ja je nagovaram 8) ...

  46. #46
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Išla sam danas vidjeti vrtić jer nam je baka blizu.
    Baš me se dojmio vizualno- nema kiča, a opet puno je sadržaja. teta Jelena je izuzetno kreativna i topla osoba.
    Šta da vam kažem, moje dijete, izuzetno plašljivo, netom prije toga nije htio kod bake izać iz mog krila, kod tete Jelene oslobodio se potpuno, krenuo u istraživanje i donosio joj stvari (ima 14 mjeseci)
    Ukratko, mjesto na kojem bi mislim svaki roditelj rado ostavio dijete.

    I, ona obiteljska atmosfera o kojoj je već bilo riječi, stvarno se osjeća

  47. #47

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    3

    Početno

    Podizem ovu temu i priznajem da sam se registrirala samo zbog nje
    Vidim da je post relativno "star" , a zanima me ima li netko novih saznanja ili iskustava iz prve ruke o vrticu Pikulica pa da podieli s nama informacije.

    Mi razmisaljmo o skorom odlasku u vrtic i Pikulica nam je uzi izbor, iako nemamo nikakvog iskustva s vrticima i ne znamo sto uopce mozemo ocekivati.

    Hvala svima unaprijed

  48. #48
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj TonkaV prvotno napisa
    Podizem ovu temu i priznajem da sam se registrirala samo zbog nje
    Vidim da je post relativno "star" , a zanima me ima li netko novih saznanja ili iskustava iz prve ruke o vrticu Pikulica pa da podieli s nama informacije.

    Mi razmisaljmo o skorom odlasku u vrtic i Pikulica nam je uzi izbor, iako nemamo nikakvog iskustva s vrticima i ne znamo sto uopce mozemo ocekivati.

    Hvala svima unaprijed
    Tonka, ne znam ti reći ništa novo, al Pikulicu u svakom slučaju preporučam, s tim da stojim iza svojih riječi potpuno jer sam bila u gotovo svim privatnim vrtićima u zagrebu

  49. #49
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ima li tko da mu dijete ide u ovaj vrtic pa da mi kaze kako je tamo? Moze i na pp. Zvat cu iduci tjedan, ali bih htjela i direktno iskustvo, narocito ako ima netko s malim jaslicarem (ako ih uopce primaju). HVALA

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    mene ovo isto zanima..razmisljam o privatnom vrticu od jeseni a pikulica nam je dosta blizu..ako netko ima osobno iskustvo please napisite ovdje ili pp

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •