Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Shopping u EU

  1. #1
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno Shopping u EU

    Da li odlazite u shopping npr. u Austriju, Sloveniju, Italiju....

    Sad su krenula neka sniženja pa ne znam da li se takvo nešto uopće isplati s obzirom da mnogo dućana kojih nije prije bilo je otvoreno i kod nas.

    Da li kupujete špeceraj vani ili možda obuću i odjeću ili za djecu?

    Mi trebamo novu sjedalicu.. ako ubrojim gorivo i vinjete i cestarine ...jedino ako se skupi nas četvero pa podijelimo trošak...možda bi bilo isplativo.

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    mi autom, skoro nikada - preskupo je, benzin i cestarine, eventualno i parkiranje

    Ponekad odem s djecom busom, i to isključivo do Graza, onak malo prošetati do dućana ii kev kupiti nešto čega ovdje nema

    Išli smo u brežice promijeniti gume, pa sam svratila u špeceraj - gotovo sve je jeftinije, ali zbog špeceraja ja neću ići u Brežice, nema šanse, ionako više ne radim velike kupovine

    E da, bus za Graz je gotovo uvijek pun - valjda onda ima neki razlog zašto ljudi idu

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Idem redovno. Do Ilirske bistrice mi je oko 30 km, do Trsta oko 70 km. Ne treba vinjeta, sve su to ceste bez naplate.
    Sniženja su ogromna u odnosu na ova naša. Bila sam u Palmanovi na crni petak. Sve u Desigualu je bilo na pola, pa još 20%. Uglavnom, kaput, runska vuna, sa 297 na 102 eura. Torba sa 87 na 38.
    Zna biti često 70% sniženja i to na sve marke. Ima i veliki Outlet kraj aerodroma u Ronchi dei legionari, tamo se može, ako imaš sreće i vremena, obući u "marke" od glave do pete i izgledaš kao tisuću eura, a potrošiš pet puta manje Da ne pričam o dječjoj odjeći. Npr. skafanderi i sve za skijanje sada je na puno većem popustu nego kod nas.
    Redovno kupujem tekućine za pranje rublja, tjesteninu, parmezan, čokolade. Nikad ne kupim meso, naše mi se čini bolje.
    Kvalitetnije i jeftinije znaju biti elektronika i mali kućanski aparati.

  4. #4
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    Iskustva sa Seiersbergom?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Mi smo nekada davno znali ići u kupovinu "preko granice", ali uz ovaj tempo života koji smo si nametnuli, zbilja nebih stigla... A velike kupnje također više ne obavljamo, kupim ono što mi treba na dnevnoj bazi i klonim se trg.centara ko vrag od tamjana

  6. #6
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Otkad nema merwera ili ddv-a ne kupujem nista, cijene i izbor je slican (zadnje sam lutala 3h u SCS u Becu da nisam kupila nista osim cokolade za kolege, sve mi je izgledalo isto kao i u Areni ili Westgateu). Da idem ciljano znacilo bi da provedem cijeli dan u shopingu i pod pritiskom da moram nesto kupiti jer sam potrosila novce na put, a s tim teretom ne zelim ic u kupovinu.
    Ionako nikad ne izgledam kao 1000 eura, eventualno kao 1000kn, a to je obicno u stvari 500-njak s rasprodaja

  7. #7
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Sve manje i manje. Npr. nedavno sam kupila odlične čizme za super cijenu u Italiji i nakon nekog vremena mi je otpao komad patent-zatvarača. I da sam ih kupila u Zagrebu fino bi otišla s računom u trgovinu i vratila ih, ovako to ne mogu jer je predaleko i besmisleno.

  8. #8
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Idem redovno. Do Ilirske bistrice mi je oko 30 km, do Trsta oko 70 km. Ne treba vinjeta, sve su to ceste bez naplate.
    Sniženja su ogromna u odnosu na ova naša. Bila sam u Palmanovi na crni petak. Sve u Desigualu je bilo na pola, pa još 20%. Uglavnom, kaput, runska vuna, sa 297 na 102 eura. Torba sa 87 na 38.
    Zna biti često 70% sniženja i to na sve marke. Ima i veliki Outlet kraj aerodroma u Ronchi dei legionari, tamo se može, ako imaš sreće i vremena, obući u "marke" od glave do pete i izgledaš kao tisuću eura, a potrošiš pet puta manje Da ne pričam o dječjoj odjeći. Npr. skafanderi i sve za skijanje sada je na puno većem popustu nego kod nas.
    Redovno kupujem tekućine za pranje rublja, tjesteninu, parmezan, čokolade. Nikad ne kupim meso, naše mi se čini bolje.
    Kvalitetnije i jeftinije znaju biti elektronika i mali kućanski aparati.
    Beti, se više isplati ići do Palmanove ili do tog outleta Ronchi? Ne da mi se gubiti cijeli dan. Svakako bih gledala skafove za skijanje na popustu, ali i druge stvari.

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    U Palmanovi je uvijek sve u ponudi, samo sniženja nisu uvijek ista. U outletu Sorelle Ramonda nema uvijek svega, nekad je brdo skafandera, nekad možda jedan No, na katu je ogroman dućan u kojem će isto sada početi sniženja, cijene jesu veće, ali zato je i izbor veći.
    A blizu je i Tiare, tamo pak ima svašta, noge otpadnu hodajući
    Meni je svo troje usput, kraj aerodroma, tako da ionako tamo moram ići, pa naftu ne računam kao trošak šopinga. I ima prekrasan vrtni centar u blizini , a cvijeće je moja ljubav.

  10. #10
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    U Palmanova Village Outlet se meni isplati samo u GAP - ostalo je sve stara roba od ne znam koje sezone, pogotovo u Benettonu.
    Sorelle Ramonda - to je ovaj ducan o kojemu Beti prica - se isplati nekad vise, nekad manje, nekako treba pogoditi.

    Tiare shopping centar (to je onaj sto su ga nadogradili na Ikeu u mjestu Villesse) se takodjer nekad isplati vise, a nekad manje, nema bas nekog pravila. Proslo ljeto je moja nakupovala hrpu poklona za frendice u kolovozu po ludim cijenama, ove godine na isti datum sve je bilo po normalnoj cijeni; u studenom ove godine je isto tako naletilo neko veliko snizenje u NewYorker, bio je pun nekih skolaraca iz nasih krajeva koji su se vracali s izleta, cure kupovale kao lude.
    H&M mi se cini povoljniji u Sloveniji od talijanskih H&M-ova, npr.
    Guess zna imati dobra snizenja... ali nekako mi je sve to na lutriju, nije ono dodji taj dan pa ces shoppingirati svuda povoljno.

    Za 50-70% snizenja u Italiji pricekajte zadnji tjedan u sijecnju, tada se isplati napraviti krug.

    Sto se ostaloga tice, a da nisu snizenja: hrana i deterdjenti su uglavnom povoljniji.

  11. #11
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    Jel bio netko u Seiersbergu ovih dana? Jel se isplati otici i u Graz centar?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Jel bio netko u Seiersbergu ovih dana? Jel se isplati otici i u Graz centar?
    Ja bila jucer...NENORMALNA GUZVA, isplati se otici u primark, cijene su bagatela, pogotovo za djecu, ali nikako ici vikendom, jer se ne moze prolaziti pp ducanu, ostali ducani cijene kao kod nas, samo sto su sada popusti veci nego kod nas, pa se samim time i isplati

  13. #13
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    Ajd da pitam kako je ove godine

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •