Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Oplodnja krioprezerviranom spermom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    107

    Početno Oplodnja krioprezerviranom spermom

    Pozdrav svima!
    Dosta sam citala po forumu,ali neki postovi su i stari. Ne znam kome da se obratim. Muz ide na krioprezervaciju na teret zdravstvenog zbog malignog oboljenja. Koliko pokusaja dobivamo i sto nas uopce ceka? Kakav je taj proces oplodnje?
    Sva iskustva dobro dosla!
    Hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Pozdrav Inka_1,
    ja mislim da se mogu puno ampula zamrznuti odnosno mislim koliko god spermija bude za ampule i da je 1.godina smrzavana pokrivena hzzo-om, ali to pitajte u bolnici gdje ce biti zamrznuto buduci da nazalost imate dijagnozu. Tebe ce kasnije ako cete ici na mpo stimulirati s hormonima i ici ces na punkciju i tada ce oploditi jajnu stanicu i spermije vantjelesno. Ima vise metoda IVF, ICSI, ...
    U kojoj bolnici je TM(tvoj muz) i da li planirate u toj bolnici kasnije na mpo?
    Pitajte sto god vas zanima! Nadam se da sam malo mogla pomoci.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    107

    Početno

    Na KBC Split smo. Nije problem toliko vremenski, ne bih predugo cekala. Medjutim taj proces me iskeno plasi. Te punkcije i to sve. Totalno sam neinformirana o svemu tome. Nesto sam se nadala da ta potpomognuta ne ide vantjelesno. Ne znam zasto sam uopce to mislila.

  4. #4
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Inka,
    jeste li već kriopohranili uzorke? Ako jeste koliko puta je TM davao uzorak? Je li TM krenuo u liječenje?

    Ne znam kakva je protokol liječenja, ali možda plodost TM ostane očuvana. Jeste razgovarali s onkologom o izgledima da plodost ostane očuvana? Možda budete mogli nakon liječenja ostvariti i spontanu trudnoću.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 29.12.2015. at 12:21

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    107

    Početno

    Ines, humana reprodukcija u splitu je na godisnjem do 11.1. Onda slijedi pohranjivanje. Rekli su nam da je dovoljno doci jedan put i dati uzorak. Tom prilikom cemo pitat koliko od toga imamo pokusaja i kad mogu pocet s postupkom.

  6. #6
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Je li se TM počeo liječiti? Pitam to jer si se javljala pitanjima o kriopohrani zbog maligne bolesti i prije par tjedana.

    Uzorke za zamrzavanje treba dati prije početka kemoterapije.
    Bolje je doći višekratno dati uzorke, zamrznuti više, nego da kasnije budete ograničeni malim brojem pohranjenih ampula sjemena.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 29.12.2015. at 14:09

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    107

    Početno

    Nije poceo lijecenje. Svakako mu jos nije proslo 5 tjedana od operacije,a moramo i to zamrzavanje obavit. Eto ne znam zasto su nam rekli samo jednom dati uzorak. Vjerojatno HZZO financira samo taj jedan put.

  8. #8
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Inka, pozdrav.... Mi imali IVF u zagrebu na VV ... MM dao uzorak za pohranjivanje zbog toga sto radi iz van drzave i nije nogao dolaziti dok trebalo.... Jednom dao uzorak i taj uzorak bio pohranjen u 12slamcica... Prvi postupak bila iskoristena jedna slamcica i tako isto i u drugom postupku... I sada imamo jos zamrznuto deset slamcica to cuvaju pet god.na teret HZZO... E sada ako te jos kaj zanima slobodno javi se.... Jedino neznam kako je kod vas u bolnice kamo ti ides u postupak

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    107

    Početno

    Ljube,hvala puno. Super se cuti s nekim tko ima osobno iskustvo.
    Zanimam me kolika je lista cekanja za IVF? I kakva je procedura. Moram prije na neke pretrage i dobivat neke ljekove?
    Citam sve sto stignem,al nikako da poslozim sve.

  10. #10
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Inka, ako je spermiogram TM uredan i pohranite višekratno uzorke, možete pokušati s intrauterinom inseminacijom koja je manje invazivan postupak i za kojeg su kraće liste čekanja. Za postupak IVF-A, liste čekanja u bolnicama su od 3 mjeseca na dalje.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    107

    Početno

    U prestresnom smo razdoblju da bi sad pokusavali. Cekamo do 6 mjeseca da prodje kemoterapija pa onda. Vidila bi da se odmah pribiljezim pa ako do ljeta budem na redu, super. Zanima me samo koje pretrage i postupci prethodne IVF postupku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •