Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: hodanje na prstima

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    81

    Početno hodanje na prstima

    moja beba ima 11mj. nikada nisam forsirala nikakvo hodanje, beba je pocela sama setati drzeci se za kauc, u vrticu-ogradici...bake i ostali rodaci u zadnje vrijeme kad dodu odma je hvataju ra rukice ili ispod pazuha i setaju je po kuci. ja sam protiv toga i to jasno dajem do znanja. imam svoje stavove i nacine odgoja i ne dam da mi se itko mijesa. zbog mtoga sam postala jako omrazena, i napetost je velika izmedu cijele obitelji i mene jer ja imam neke svoje ideje a oni bi radili onako kako su radili sa svojom djecom. ja slijedim savjete pedijatrice i savjete doktora i majki koje procitam ..sama odvagnem i odlucim ono sta mislim daje najbolje za dijete.
    zadnji put kad je jedan clan obitelji uzeo dijete ispod pazuha i hodao s njim, ja sam to zabranila. ostali su prokomentirali kao sta ja sad to nesto bla bla. moji stavovi su toliko izgradeni i toliko precizni da svakome nadem zamjerku u postupanju sa djetetom.
    na kraju..vise ne opominjem za to hodanje.
    izbjegavam, kad je netko uzme i seta, ja je uzmem kao treba pelenu mijenjat ili nesto...
    ali ono sta me najvise zanima je...da li vase beb hodaju na prstima. ja nisam koristila hodalicu niti sam mforsirala hodanje poa mi nije jasno zasto beba koraca 8 kad sama seta npr po svom kreveticu) na prstima ponekad a ne cijelim stopalom..vjerojatno se jos razvija ravnoteza i sve..
    usput,kako se vi nosite s okolinom? moji su jako dobronamjerni ali ja jednostavno zelim drugacije. zelim najbolje sta mogu.
    da li vi dijete "ucite " hodati?

  2. #2
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    moji stavovi su toliko izgradeni i toliko precizni da svakome nadem zamjerku u postupanju sa djetetom
    Ovako se možeš osjećati, ali se tako ne možeš ponašati. Zbog toga si omražena, a ne zbog svojih stavova.
    Naravno da želiš najbolje što možeš, ali ti i tm ćete odgojiti svoje dijete kako vi smatrate najboljim, jer ste vi roditelji.
    Bake, djedovi i druga rodbina, ukoliko ne živite u zajedničkom kućanstvu, su samo povremeni utjecaj i oni će u globalu (truditi se) dijete "razmaziti". I to je ok.
    Na tebi je da dobro razmisliš o tome što su ti bitne, a što manje bitne stvari i ustraješ na bitnima.
    Ako na sve vičeš "ne", nitko te neće shvaćati ozbiljno. To vrijedi i za djecu i za odrasle.

    Što se tvog pitanja tiče, i moj 11-mjesečnjak još hoda na prstima. I stariji sin je hodao tako neko vrijeme.
    Ja svog mlađeg vodim za rukice kad to baš traži jer ima gromoglasan urlik koji mi se ne da slušati.
    A skužio je taj način kretanja manje više sam u želji da bude kao godinu i po stariji brat.
    Ne uzrujavam se oko toga jer ne mislim da vođenjem za ruke štetim djetetu koje je pred samostalnim prohodavanjem.
    Više svojoj kičmi.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    81

    Početno

    zivimo u zajednickom kucanstvu .. od sutljivice i dobrice postala sam takva da nista ne mogu presutit a sve mi smeta.
    hvala na odgovoru za hodanje , ima smisla

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj alisocka prvotno napisa Vidi poruku
    zivimo u zajednickom kucanstvu .. od sutljivice i dobrice postala sam takva da nista ne mogu presutit a sve mi smeta.
    hvala na odgovoru za hodanje , ima smisla
    Ne bih se petljala u vaše obiteljske odnose, aliiii hodanje na prstima, ako potraje, debeli je razlog za posjet prvo pedijatru, a onda fizijatru i neurologu. Nemoj se s tim zezati, nije to bezazleno. Postoji stari topic o hodanju na prstima. Većina djece to preraste, ali neki nisu te sreće. Probaj članovima obitelji objasniti da si zabrinuta i zašto, možda uspiješ natjerati vodu na svoj mlin bez konflikata i svađe.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Moja V počela hodati na prstima i to je rezultiralo platfusom i nošenjem ortopedskih uložaka. Prohodala je sama, bez forsiranja ,ali dosta rano. Možda je i to razlog hodanja na prstima, koje eto, već sedmu godinu ispravljamo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •