Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: jaje/bjelanjak/cjepivo

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno jaje/bjelanjak/cjepivo

    bjelanjak se mora probati prije onog cjepiva sa 1 godinu. da li ste poceli odma nakon rodendana i u kojim kolicinama? koliko je dovoljno pojesti prije cjepiva, cijeli bjelanjak odjednom? cula sam da neke mame vec par tjedana prije prvog rodendana pocinju sa malim kolicinama tako da prilagodba duze traje a odma nakon rodendana mogu vec doci na cijelo jaje. s koliko ste cijepili djecu onda, sa god i mjesec dana? ili ? koliko se smije kasniti s tim cjepivom i kako uopce to izvest s obzirom da se cjepivo prima sa 12 mj a nakon uzimanja bjelanjka, a bjelanjak se po tablicama uzima sa 13 mj.
    hvala

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Za cijepivo pitaj pedijatra, a za jaje nema ogranicenja, odnosno preporuke da se ceka prvi rodjendan ili sto vec su zastarjele i nepotrebne. Ako nemate teske alergicare u obitelji, mozes dati jaje bilo kad. Cijelo jaje; nema potrebe odvajati bjelanjak i zutanjak. Tablice su, opcenito, zastarjele.

  3. #3
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ne mora se cijepiti tocno sa 12 mj

  4. #4
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mora se cijepiti tocno sa 12 mj
    Baš tako. Moj se najstariji cijepio sa Priorixom tek sa 4 god. upravo zbog alergije na jaje.

  5. #5
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Sin mi je imao reakciju na jaje i piletinu nakon par konzumacija (znači ne odmah) u obliku povraćanja. Krenuli smo s dohranom sa 7 mjeseci, piletinu uključili-isključili s 9, jaje s 10 mj. Pedijatrica nam je rekla da priorix sadrži zanemarivu količinu proteina jaja jer se u zadnje vrijeme cjepivo uzgaja na embrionalnim stanicama pilića, ali nas je svejedno poslala na testiranje. Testirali se na Srebrnjaku iz krvi, negativno. Cjepili se s 15 mj.

    Ponovno smo probali uključili piletinu i jaja s navršene 2 godine, bez posljedica. Djeca su živjela na ribi, teletini i janjetini i niš im ne fali

    U svakom se slučaju posavjetuj s pedijatrom.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Moj jede samo puretinu

  7. #7
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    moj jede puretinu, teletinu i piletinu
    sve domace, reakcije nema

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    81

    Početno

    kad se smatra da je sigurno dati cjepivo...mi smo probali jaje 2 puta po par mrvica bjelanjka..i jedan put u piti. koju kolicinu treba dati djetetu da pojede prije cjepiva?

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Daj djetetu jaje, pa ima godinu dana.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    81

    Početno

    hocu ali ga pomijesam sa blitvom ili brokulom....kolicinski ne moze pojesti cijelo jaje u jednom obroku. na to mislim. kolika kolicina je ok?

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Alisocka, koliko je staro dijete? Ispeci to jaje, skuhaj tvrdo, kako god i daj. S blitvom ili spinatom, samo, s mesom, sirom... sto god da dijete inace jede. Pa koliko pojede, pojede. Ako postoji alergija, odreagirat ce i na petinu cajne zlicice (i manje).

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    81

    Početno

    1 godina. dala sam skoro polovicu jaja. nije bilo reakcije.

  13. #13
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Joj ja prvi put cujem o tome da cjepivo i jaja imaju veze! Znam kako se dobiva cjepivo, al nije mi palo na pamet to povezati s jedenjem jaja. Niti sam to ikad od ikog čula.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •